7/10
grubesa 2011 okt. 19. - 03:29:44 7/10
(23/23)
Jó kis film, de a "GYÕZZÖN AZ ÉLET" szerintem sokkal komolyabb feldolgozása a témának.
7/10
bogdanregi 2010 aug. 07. - 14:03:30
(22/23)
Ez ez én történetem is egyben.Minden egyezik...életkor, betegség, kezelés...sajnos a pasi nem!Örülök, hogy láttam, és végre nem a betegség lehangoló oldalát mutatták be.Így kell ezt csinálni, ahogy mi is tettük!
9/10
midnightsong17 2010 júl. 25. - 11:07:13 9/10
(21/23)
szerintem nagyon szép film(most néztem).
az tetszett a legjobban, hogy a piros rúzs erõt adott neki.
nikiiike 2010 jún. 28. - 16:11:17
(20/23)
imádom a filmet. most is nézném, ha lenne HANG. de csak a hallmark-on nincs. eléggé idegesítõ.
sarahangel 2010 máj. 23. - 12:22:14 Előzmény melinda456
(19/23)
Szia! :)
Örülök, hogy tetszett a film, és úgy látom, hasonló gondolataid támadtak, mint nekem. ;)
Láttam a mûsorújságban, hogy újra elkezdték ismételgetni, ennek örülök. ;)
melinda456 2010 máj. 19. - 08:33:52 Előzmény sarahangel
(18/23)
sarahangel,

Én tegnap(2010.05.18) néztem a filmet és szintúgy mint te én is véletlenül kapcsoltam oda a Hallmarkra, és nem gondoltam volna hogy végignézem a filmet:), de valami miatt mégis úgy éreztem, hogy meg kell néznem.
Nagyon tetszett a film, a szereplõk, minden nagyon jól volt elrendezve benne. A lány nagyon jól viselte betegségét a lehetõ legnagyobb bátorsággal és kitartással . Örültem neki, hogy volt benne egy kis humor, mert néha tényleg minden sokkal könnyebb így ,egyszerre sírtam és nevettem a film közben. Jó volt nézni, hogy a férj így kitart a lány mellett, mely erõt ad neki még a legrosszabb helyzetben is.
vivianlamorte 2009 dec. 19. - 13:30:58 Előzmény Anteris
(17/23)
***SPOILER***:

igen, sõt, sokasodtak és boldogan éltek, míg meg nem haltak :)
Anteris 2009 okt. 07. - 17:34:48
(16/23)
nem néztem végig tegnap. Érdekelne egy spoileres válasz: mi volt, kitartott a csaj mellett Mr. Tökéletes?
sarahangel 2009 aug. 25. - 22:37:41
(15/23)
Múltkor véletlenül kapcsoltam oda a Hallmarkra, mikor ment; az elejét nem is láttam, aztán nem is gondoltam volna, hogy végignézem, de így történt. ;)

*** SPOILER ***

Elõször kicsit szokatlan volt, hogy itt-ott belecsempésztek egy kis humort, vidámságot, de szerintem jó, hogy ilyen megközelítésû alkotás is született a témában. Ezzel mintha azt próbálták volna sugallni, hogy ha már megtörtént a baj, nem érdemes ezen keseregni, belemerülni a bánatba. A fõszereplõ hölgy végülis ezt tette, példaértékû a bátorsága, ahogy felvette a harcot a kórral.

A férje nagyon rendes, és nem úgy láttam, hogy flörtölt volna, szerintem csak kedvesen, udvariasan elbeszélgetett az egyik páciensével (kollégájával?). Más helyzetben szerintem Geralyn sem értette volna félre, csak ebben a lelkiállapotban – mert ha tartotta is magát, azért nyilván sebezhetõbb volt, mint 'normális esetben'.

A férjének sem lehetett könnyû, hogy látnia kellett a felesége szenvedéseit, meg azért megérintette a halál szele – szerintem ezt ilyenkor a közeli hozzátartozóknak is fel kell dolgozni. A körülményekhez képest szerintem jól kezelte a helyzetet, éreztette a feleségével, hogy még mindig nõként tekint rá, ami nagyon fontos!

Azt mondják, hogy ilyenkor a lelkiállapot és a hozzáállás is számít a gyõzelemhez, és ezt el is hiszem.

Összességében tehát azt mondom erre a filmre, hogy sikerült úgy humorossá tenni, hogy azért a téma komolysága is lejön mégis (a film végére el is érzékenyültem ;)). Tetszett, ahogy a fõhõsnõ 'kitalálta' magának a rúzst, mint 'fegyvert' (gondolom, ez olyasmi lehet, mint másoknak a kabala). ;)

Érdekesség, hogy az anyukát a Váratlan utazásból Janet játszotta (elõször alig ismertem meg, szokatlan volt szõke, rövid hajjal). ;)

<- Találtam egy képet az igazi és a filmbeli Geralyn-ról (talán épp a filmbemutatón készülhetett, de ez csak tipp). ;)

*** SPOILER VÉGE ***

Kedves Jade65! További kitartást kívánok és mielõbbi gyógyulást! :-)
10/10
Hermione55 2009 aug. 22. - 13:31:06 10/10
(14/23)
Jade65! Sok kitartást!! Gyógyulj meg hamar!:)

Susan88! Nem te vagy a legfiatalabb, a Te 21 éveddel. Azt kell, hogy mondjam, leelõzlek, ugyanis csak 16 leszek. Bocsesz:D

Mellesleg, nem tudja valaki honnan lehet letölteni a filmet?

Köszi elõre is!

P.S.: Olvassátok el a könyvet, nagyon jó az is!:)
raczkia 2009 aug. 22. - 09:30:52 Előzmény jade65
(13/23)
Sok erõt és kitartást kívánok neked!
Anita1020731 2009 aug. 21. - 22:29:29
(12/23)
Huhhh!!!! Nagyon kemény film!!! Csak erõs lelkületûeknek szabadna megnézni!! És akinek nincs érintettsége a témában... Ellenkezõ esetben a humoros felfogás ellenére nagyon megrázó tud lenni:(
susan88 2009 aug. 21. - 22:13:36 Előzmény jade65
(11/23)
Nagyon remélem,hogy veled is minden rendben lesz,és egészséges és boldog leszel.Sok sikert kívánok!
susan88 2009 aug. 21. - 21:51:28
(10/23)
Én aztán a 21. életévemben nagyon fiatal lehetek a témához,de ez a film tényleg magával ragadó volt.Szomorú témájú de erõt sugárzó,és tényleg csak a pozitív hozzáállás segíthet minden betegen,hiszen van élet utána is,csak erõsnek kell lenni,és jó,ha a van kikre támaszkodni.Tanulságos film volt és megható is számomra.Nagyon tetszett.
Yanna 2009 aug. 20. - 14:08:25 Előzmény jade65
(9/23)
Kedves jade65!
Megérintett amit írtál, kívánok Neked sok erõt, szerencsét és gyors gyógyulást!
jade65 2009 aug. 18. - 20:29:32
(8/23)
Sziasztok,
véletlenül láttam a filmet és a fõszereplõ jópofa silusa ott marasztalt a képernyõ elõtt. Jó volt a film, örülök, hogy megnéztem. A téma miatt néztem meg, mert a családban történt 2 éve egy ilyen eset. A fõszereplõ azért volt szimpatikus, mert én is ilyen vagyok. Én is nagy mütét elõtt állok. Nekem tüdõtranszplantációm lesz, most kezdõdnek a a mütétre felkészitõ vizsgálatok. A munkatársaim és a családom azt csodálják, hogyan tudom, ilyen optimistán, humorosan csinálni a történetet ami 2007 óta velem történik. Ha nem lenne mellettem a párom, akinek sokat köszönhetek, nem is tudom mi lenne. De humor nélkül ezt szerintem nem lehet végig csinálni.
üdv
Nóókaa 2009 aug. 17. - 16:23:35
(7/23)
Véletlenül találtam rá az újságban és nagyon megfogott a történet. A legjobb az volt a filmben, hogy nem az a nehezen emészthetõ, borús dráma, hanem kicsit vidámabb és derûsebb filmet nézhettem meg. Szombat délutánra tökéletes. Nekem 10/9! Jó film. Érdemes megnézni!:D
Z 2009 aug. 16. - 21:52:17
(6/23)
Huhh! Ez tenyleg jo film volt! Ha kevesebb a humor, nem biztos, hogy vegig birom nezni, pedig megeri, mert ettol a notol es a korulotte megjeleno emberektol sok jo dolgot meg lehet tanulni.

Par evvel ezelott egy rakos no mondta nekem azt, hogy minden embernek ugy kellene elnie, mintha rakos lenne, nem tudvan, hogy holnap felkel-e!
Ajanlom mindenkinek!
10/10
offtopic
jeffero 2009 júl. 05. - 18:24:47 10/10
(5/23)
Lesz még ismétlés jövõ hét pénteken 18 órakor. Próbáld megnézni akkor a végét.
Vagy elképzelhetõ, hogy rövid idõn belül felkerül a magyar dadus fan oldalra, kapcsolódó filmként, részben a fõszereplõ színésznõ miatt. Az elõzõ hozzászólásban említett Joyce diadala is elérhetõ ott. Több infót privátban.
10/10
jeffero 2009 júl. 05. - 18:20:52 10/10
(4/23)
Témailag hasonló a Joyce diadala címû 1994-es filmhez, sõt sokkal jobb is annál, persze ebben a 2006-os alkotásban némileg más a felállás - itt van férje a fõszereplõ nõnek, a másikban csak élettársa, aki nincs is mindig mellette, valamint a fõszereplõ nõ életkorában és a beavatkozás típusában is van eltérés.
A rúzs színe címû film modernebben kezeli ezt a kényes témát, próbálja közelebb hozni a mai fiatal nõkhöz, hogy elgondolkozzanak, tanuljanak belõle, de mindkét filmben közös az a pozitív életszemlélet, amely segít a nehézségeken úrrá lenni és végül a teljes élethez visszajuttatni a egykor rákos nõt.

A téma iránt érdeklõdõknek ajánlom Fran Drescher "Vissza az életbe" címû könyvét. A fõleg "A dadus" sorozatból ismert színésznõt szintén ez a pozitív, vidám életfelfogás és az alapos utánajárás mentette meg a súlyos betegségtõl.