10/10
K. Judit 2016 aug. 09. - 10:58:02 10/10
(62/102)
Ez érdekes, én soha nem néztem olyan szemmel ezt a mozit, hogy drukkoljak neki. (Nem mintha nem lett volna igazán szexi E. Fox.) De mégis csak egy zseniális bérgyilkosról van szó, aki a feladatát halálosan komolyan vette. Nyilván a pénz miatt is, de a feladat maga is vonzotta, élvezte, hogy minden akadály ellenére véghez tudja vinni. Ezért tudott minden helyzethez alkalmazkodni. Nem okozott neki különösebb lelki traumát, hogy kinyírjon mindenkit, aki valamiért keresztezte az útját. Mondjuk a zsarolót persze nem sajnáltuk annyira, de például ott volt a középkorú asszony, aki segített neki, a meleg pasi a hamamból, vagy akár a házmester a végsõ helyszínrõl - õk teljesen vétlenek voltak, szerencsétlenségükre botlottak bele a gyilkoló robotba, akit nem is nagyon érdekelt, miért kell megölnie De Gaulle-t, csak egy céltáblát látott benne.

Szerintem az volt a legizgalmasabb az egészben, ahogy a szoruló hurok ellenére az utolsó pillanatig kitartott és képes volt elfoglalni a helyét az elõre kiválasztott ház megfelelõ lakásában. REmekül elõkészített mindent, konkrét terve volt, a fegyvertõl a sapkán át a háborús kitüntetésekig mindent kigondolt elõre. A puskát a mankójába rejtette, tehát elõbb volt meg az ötlet, hogy rokkant veteránként jut majd be a házba, és azután tervezte meg a fegyvert. Mondjuk az emberekkel elég könnyû dolga volt. A magányos asszony és a hamamos pasi szinte azonnal felajánlkozott neki, az ostoba házmester pedig már a történet legelején elárulta, hogy a házból mindenki nyaral ... stb.

Az is érdekes volt, hogy abból a szótöredékbõl, amit egy kínzás alá vetett ember elárult, hogyan jutottak el egyáltalán a Sakál szóig, aztán lépésrõl lépésre egyre közelebb a gyilkoshoz. (Milyen jellemzõ volt az is, ahogy lesöpörték a pályáról a felügyelõt, amint érezték, hogy a végsõ sikert majd valaki másnak kell learatni...)
nyugiss 2016 aug. 08. - 15:03:52
(61/102)
engem is lekötött, pedig számtalanszor láttam illetve olvastam a könyvet is
gátinak mennyivel másabb volt még a hangja, simán jól illet fox-hoz :)

de tény, parádés a film is és a szinkron is

hihetetlen, hogy fent tudja tartani a figyelmet és a feszültséget
sajnálom, hogy nem készült jóval több hasonló film
|=|=| 2016 aug. 08. - 13:53:13
(60/102)
Lebilincselõen izgalmas, kitûnõ film, remek szinkronnal, ami jobb, mint az eredeti hang. Viszont az új feliratozás... hát azt kár volt.
Lilko03 2016 aug. 07. - 21:54:03
(59/102)
A film fantasztikusan, egyedülállóan jó. Talán azért is, mert megtörtént esetet dolgoz fel.
10/10
timeataylor 2016 aug. 07. - 13:12:13 10/10
(58/102)
A top-filmek között van a helye!!!
10/10
olahmiki1959 2016 júl. 27. - 07:54:32 10/10
(57/102)
Csak remélni tudtam, hogy egyszer, végre, leadja a tv, szélesvásznú változatban, kitûnõ minõségben, reklámok nélkül, és most végre bejött!
Azonnal felvenni, páncélszekrény mélyén õrizni, és soha, senkinek sem kölcsön adni!..:DDD
Harry_Angel 2013 nov. 27. - 15:23:00
(56/102)
Klasszik film - klasszik szinkron.
Aki még nem látta az szerintem feltétlen pótolja! Sokkal jobb, mint a kínos Bruce Willis-es változat.
bcsaba73 2013 szept. 18. - 22:19:45 Előzmény BroncoFan
(55/102)
Szerintem meg nagyon jó a szinkron,igazi régi szinkronhangokat hallhatunk,legtöbbjük sajnos már rég nem él. Haumann Péter se zavaró,hiszen a film feléig szerepe sincs a felügyelõnek,de elõbb jutott volna eszembe a gonosz Hókusz Pók,mint Louis de Funes. Ellenben ha Balázs Péter lenne a szinkronhangja,na az engem is Funes-re emlékeztetne.....de nem az. :)
9/10
eremit 2013 jún. 14. - 12:11:38 9/10 Előzmény BroncoFan
(54/102)
Ezért kell eredeti hanggal nézni, fleiratozva. Remek film.
BroncoFan 2013 jún. 06. - 22:43:29
(53/102)
Nagyon jó film, de egyszerûen nem tudom komolyan venni :) A felügyelõ magyar hangja Haumann Péter, és egyfolytában Louis de Funes jut eszembe és a Fantomas filmek, miközben nézem :)
cellasto 2013 jún. 06. - 19:43:59
(52/102)
mestermû!

mind a köny-mind a film
fürmender 2013 márc. 17. - 08:53:55
(51/102)
Remek irodalmi alapanyag, jó forgatókönyv és profi rendezés. Ez mind együtt = korrekt iparosmunka. Igazi klasszikus. Sajnos ma már ritka az ilyen. Igazán kár...
tanhu 2013 márc. 17. - 00:43:32 Előzmény olahmiki1959
(50/102)
Egyszerûen nem fér a fejembe,hogy mostanában ilyen remek akciófilmeket miért nem forgatnak.A Bruce Willis féle sakál nézhetetlen a legutóbbi Die Hard meg a mûfaj szégyene...Csak ilyesmi rohadt látványos és hihetetlen bugyuta kamerarejszolós nehogy már lássuk a lényeget szemeteket, vagy ostoba egykori szovjetfilmeket idézõ háborús vackokat.Vagy a sikerültebb darabok rendszerint elviselhetetlen folytatásait pl. elrabolva 2 brrr. Örvend a lelkem ha pl Válaszcsapás színvonalú ritkaságokba,és különlegességekbe bukkanok, ami nem tökéletes de a Ronin óta nem volt szerencsém tökéletes akciófilmet látnom sajnos hígul ez a mûfaj is
pot79 2012 ápr. 18. - 19:25:16
(49/102)
Ennyi eszem is csak nekem lehet, hogy a 140 perces filmet 2 órás DVD felvétellel akarom felvenni. Na sebaj, majd legközelebb! :D
10/10
olahmiki1959 2012 ápr. 16. - 18:28:13 10/10
(48/102)
Valaki írta lejjebb, és teljesen egyetértek vele, hogy ez minden idõk egyik, ha talán nem a legjobb politikai thrillere. Ez azon filmek egyike, ahol "minden összejött".
Remek a forgatókönyv, - méltó az eredeti regényhez, amely Frederick Forsyth mind a mai napig magasan legjobb munkája, - nagyon jók a színészek, Edward Fox mint Sakál abszolút természetes, sallangmentes játéka zseniális, a felügyelõ kissé pipogya, valójában kristálytiszta logikájú figuráját tökéletesen hozza Michael Lonsdale, a rendezés Fred Zinnemann-hoz méltó színvonalú, látszik, hogy a rendezõ komolyan vette a feladatát.
A film a maga módján egy tökéletes, abszolút maradandó remekmû, az évek során semmit sem veszített logikájából, izgalmasságából, az elsõ pillanattól az utolsóig töretlenül meglévõ feszültségébõl.
Az újabb változattal összehasonlítani, - már elnézést, - még viccnek is rossz.
Önmagában talán még jó is lenne a Bruce Willis-es film, - mint egy merénylet elõkészítését ábrázoló akciófilm, a mai amerikai filmes eszközökkel, fordulatokkal, - ha más címet adtak volna neki, és semmi köze nem lenne az eredeti filmhez. Így azonban, hogy a Sakál címet adták neki, mindenki - teljesen természetes módon - összehasonlítja a régivel, és hát ebbõl az összehasonlításból az új változat kerül ki egyértelmûen vesztesen.
Az 1973-as "A Sakál napja" c. film egy tökéletes, gyakorlatilag hibátlan politikai thriller, mára már méltán vált klasszikussá, és azt hiszem, nem tévedünk nagyot, ha nyugodt lélekkel 10 pontra értékeljük.
Hiszen, ha ez a film nem érdemel 10 pontot, akkor tényleg nem tudom, hogy melyik film igen...
The Man Who Laughs 2011 máj. 15. - 18:29:51
(47/102)
Igaz mai szemmel enyhén vesztett a tempójából, a kém/krimi filmek egyik legklasszikusabb darabja, de összességében még most is izgalmas, érdekes látnivaló. A színészi játék egyöntetûen erõs, különösen igaz ez a fõszerepet alakító Edward Fox aki a film történet egyik legjobb antihõse. (de a nyomozót alakító Londsdale is méltó párja, sajnos a szinkron mindkettõjükön rontott egy kicsit) A forgató könyv jól megírt munka ami különösen ügyel bérgyilkos tevékenységének egészen apró részleteire is (az ilyen részletesség nekem mindig tetszik). Habár a nyomozás néhol egy csöppet elnagyolt, ez csupán a film könyv adaptáció (illetve annak, hogy a rendezõ minél hûebb akart lenni az eredetihez, de nyilván nem volt idõ mindent teljesen kibontani) jelegébõl fakad. Ettõl eltekintve a szkript végig logikus és "intelligens". Az utolsó tíz perc pedig, hihetetlen izgalmas (különösen úgy ha nem ismered a könyvet/történelmi hátteret).

8/10
9/10
PivarnyikKrisz 2011 febr. 27. - 11:49:23 9/10 Előzmény keksztekercs
(46/102)
Nekem is már itt volt a polcomon több éve,most megnéztem. Valami "szuper" film. Ahogy mondod.
9/10
keksztekercs 2011 jan. 21. - 21:09:39 9/10
(45/102)
Megvan vagy 15 éve, amikor faterral láttam ezt a filmet, és most sikerült megszereznem.

Nagy várakozással ültem le a tévé elé, és ennyi idõ után is ugyanúgy élveztem, mint akkor.

Nekem nem volt hosszú, pedig álmosan ültem le elé.

Nekem 10-bõl 8.5, szuper film!
10/10
fredi60 2010 dec. 25. - 16:46:11 10/10
(44/102)
Mert feladta Algériát. Ezért akarta az OAS is eltenni õt láb alól!
drgbb 2010 nov. 28. - 20:46:22
(43/102)
A legnagyobb kár az,hogy ilyenkor adják...De sebaj,felvesszük:-)