10/10
Gabó58 2021 ápr. 27. - 14:17:31 10/10
(22/22)
Ez egy kemény dráma.! Aki nem szereti a műfajt, annak nem ajánlom. Nekem tetszett. Tény, hogy nagyon tömény akár egyéni, akár társadalmi szinten is. A főszereplő Tóth Eszter nagyszerűen játszott a maga egyszerűségében. Egy mélyen vallásos ember hogy bír el ennyi szenvedést, megaláztatást elviselni, raádasásul egy ilyen közegben és ilyen korban? Sehogy. Számomra egyértelmű volt a vége.
5/10
pihes 2021 márc. 31. - 14:42:08 5/10
(21/22)
Nem elég, hogy a nőt meggyalázták, de még ő is ráverte a gyerekre. Sose volt könnyű!
Untam, de volt benne érdekes is!

5/10
Xxy92 2021 márc. 25. - 21:05:47
(20/22)
Érdekes belegondolni, van-e létjogosultsága annak, hogy párhuzamot vonjunk e film és a Sztálin menyasszonya közt?!
Kuttyánszki 2021 jan. 18. - 00:10:49 Előzmény Sátán_Követe
(19/22)
Remélem, valóban útnak indultak, a jósnő szerint erős támasza lesz a gyermeke...
Ha meghaltak volna a vízben, akkor szerintem az üres csónakot mutatták volna.

Rettenetesen utálom, ha egy filmnek nincs egyértelmű vége.
5/10
Vipera01 2020 febr. 26. - 12:14:15 5/10
(18/22)
Én most néztem meg a filmet, a Duna TV-s premier évfordulóján, a kommunizmus áldozatainak emléknapján.
Másra számítottam, bevallom őszintén. Nem történelmi, nemzeti szinten mutatja be a dolgot, hanem csak egy család (pontosabban leány) kálváriáját. De nem is ezzel van a gond.
A többiekhez hasonlóan én is úgy vélem, hogy a film nem jött át. Nem mutatja meg azt a tragédiát, amit ez jelentett. Tarpai Viktória nagyon jól alakította Esztert, de a többiek alakítása valóban egysíkúra sikerült, nem tudták ábrázolni a drámát, amit ez jelentett. Elhiszem, hogy azon időkben az emberek kevesebbet érzelegtek (főleg a férfiak), de sok olyan történésnél sem láttam érzelmeket, amiknél ki kellett volna.
A történetből hiányzik a kohézió - a jelenetek között nincs meg az átmenet. Erre jó példa, amikor beszélnek a hazaszökött foglyokkal,
Nekem a korhűség is hiányzott a filmből. Ha nem történik rá utalás, nem tudnám megmondani, hogy ez pontosan hol és mikor játszódik, csak annyit tudnék, hogy valamikor a XX. század első fele.
A film végét én sem tudom értelmezni. Meg amikor a jósnő beszél hozzá eltorzított hangon, nem értettem, hogy mit mond.
Kicsit kár ezért a filmért, sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni belőle. Ugyanakkor hallgassak, mert én fele ilyen filmet se tudnék csinálni.
3/10
sexykex 2019 márc. 20. - 09:11:56 3/10
(17/22)
Tipikusan az a film, amiről jobb, ha nem mondok semmit. Nem ismerem a regényt és a film után már nem is akarom megismerni. Legjobban a mű bulvárgyanús címe tetszett.
vino-et-veritas 2019 márc. 16. - 09:17:28
(16/22)
Egyáltalán nem volt olyan olyan rossz, bár nem vagyok nagy rajongója az ilyen alkotásoknak.
A drámai helyzetet a szinte érintetlen falusi közösségbe behatoló idegen, vad és pusztító politika okozza, de ennél szerencsére további szerepet lényegében nem kap, a történet alapvetően a közösségen belül folytatódik. Bizonyos tekintetben a történet értelmezhető eltérő kultúrák, ideológiák és erkölcsi felfogások ütközésének is...
A korabeli falusi közösség működése gyakorlatilag feldolgozhatatlanná és normálisan feloldhatatlanná tette az ilyen helyzeteket mind az egyén, mind a családok szintjén...
(Amúgy a család nagyon távoli ága "érintett" volt ilyen ügyben és sajátos módon a "sors" ugyanúgy "erőszakkal" vette el a "fattyú" életét - már felnőttként -, mint, ahogyan fogant...).
10/10
luci87 2019 márc. 13. - 12:19:03 10/10 Előzmény Sátán_Követe
(15/22)
Vegul is,ugy is lehet ertelmezni,es igy mar nem is olyan rossz a vege...

Ide írd a spoileres tartalmat


Mondjuk a Pistaja jol erz magat mashol,haza se akar jonni,jol elvan az orosz nokkel...szerintem ebbe is orult bele,hogy hiaba varta haza.Azonkivul amit elotte tett vele,varakoztatas,lanykeres,cserbenhagyas
Sátán_Követe 2019 márc. 13. - 08:38:49 Előzmény luci87
(14/22)
Köszönöm, nekem is volt egy ilyen szomorú sejtésem... De inkább azt remélem, hogy elindultak csónakkal egy szebb és új élet felé...

Aki olvasta a könyvet, annak is hasonló a befejezése?
10/10
luci87 2019 márc. 12. - 11:59:03 10/10 Előzmény Sátán_Követe
(13/22)
En ugy ertelmeztem,hogy teljesen bekattant szegeny ,talan most oromrben,h jarni es beszelni kezdett a 3 eves fia vegre...szerintem meghaltak...ketten a csonakban a vizen...
Sátán_Követe 2019 márc. 12. - 10:34:41
(12/22)
Nekem tetszett a film, magával ragadott a hangulata főleg a főszereplő alakítása.

SPOILER
De túl hirtelen lett vége, valaki elmagyarázná mi volt a végén a csónakázós jelent?

10/10
luci87 2019 márc. 11. - 15:01:54 10/10
(11/22)
A film megrazo,es elgondolkodtatoA foszereplono nagyon hitelesen es jol alakit.Sok ,szamomra ismeretlen szinesz jatszik benne,de jatekuk szinten kivalo.
Zilizi Ingrid 2019 márc. 01. - 10:19:20 Előzmény LajtaJ
(10/22)
Egyedül Tarpai Viktória játéka hiteles, az összes többi szereplő mintha egy amatőr színjátszócsoportból lépett volna ki. Trill Zsolt pedig egyáltalán nem illik az apa, de még kevésbé a férj szerepébe. Teljes mértékben egyetértek Nótárius értékelésével. Maga a történet nagyon megrendítő és elgondolkodtató, de a film igencsak gyengére sikeredett. Számomra csalódás.
2/10
Nótárius 2019 febr. 26. - 20:56:58 2/10
(9/22)
Az e film alapjául szolgáló könyv sajátosan tagolt/tagolatlan formája megnehezíti és a szokásosnál több energiát igénylővé teszi az olvasást; de a tán épp ez ad erős hangsúlyt a megrendítő tartalomnak. Ez a film, viszont, sajnos nagyon méltatlan a könyvhöz.
Minden egyebet félretéve, komoly várakozással ültem le megnézni. Nem hittem a szememnek, hogy mennyire hiteltelen érzetű, bármi áron hatni akaró igyekezetű és ekként didaktikus erőlködésű a film! Mindez természetesen megmutatkozik a színészek karakter-gyenge, erőtlen hatású alakításaiban is. A fekete-fehér filmezés évtizedekkel ezelőtti, nagyszerű film-élményeimet idézi, de azok hiteles drámaisága nélkül, ez esetben csak üresen szürkítő megjelenítési mód. Szerintem ez így tiszteletlenség a könyvben leírtakkal, a rettenetet átélőkkel és az utókorral szemben is. A tanulságai okán is, engem, "oldalaktól függetlenül", komolyan érdekel a történelmi léptékű, de egyedi kiszolgáltatottságban megélt embertelenség minden feldolgozása, de ebben nagyot csalódtam. Egy vitathatalan érdeme van a filmnek: méltán ráirányítja a figyelmet a kárpátaljai magyarság II. világháború utáni iszonyatos kálváriájára; de én erre is, sokkal inkább Nagy Zoltán Mihály könyvét ajánlom, mindenkinek!
10/10
LajtaJ 2019 febr. 26. - 09:48:34 10/10 Előzmény Sweet-But-Psycho
(8/22)
Akkor te egy másik filmet nézhettél, mert Tarpai Viktória játéka több mint megindító, egyben szívbemarkolóan szép. (A kútbaugrásos jelenetet pl. dublőr alkalmazása nélkül, saját maga játszotta el élesben, hogy minél tökéletesebben azonulhasson a főhőssel.)
3/10
Sweet-But-Psycho 2019 febr. 26. - 08:42:26 3/10
(7/22)
Nézhetetlen. Mintha egy amatőr színjátszókör tagjai próbálnának magukra erőltetni egy komoly előadást, pléhpofával. Nem, nem ez a művészet. Nem, nem így jön át a nyomasztó hangulat. Pedig a regény és a téma is megérdemelt volna egy méltó feldolgozást.
10/10
LajtaJ 2019 febr. 26. - 00:52:46 10/10
(6/22)
10/10
LajtaJ 2019 febr. 13. - 11:29:45 10/10
(5/22)
A kommunizmus áldozatainak emléknapján - 2019. február 25. - bemutatja a Duna TV 21:20-kor.
10/10
Cukros csirkecomb 2018 nov. 27. - 04:08:07 10/10
(4/22)
Egyetértek. Nagyon erős film. Mégis olyan, mintha rejtőzne. Vagy elrejtik? Nem lenne szabad, látni kell. Nem méltatom külön-külön a rendezőt, a vágót, az operatőrt, a színészt és így tovább, mert ahhoz, hogy ilyen film készülhessen, az egész stábnak kell nagyot alkotni.
10/10
LajtaJ 2018 ápr. 30. - 18:45:21 10/10
(3/22)
A legjobban megírt könyvek egyike!
Nagyon mély és nyomasztó, realista és megrendítő.

Megérdemelne egy irodalmi Nobel-díjat is...