Illiona 2017 aug. 26. - 13:19:16
(231185/239045)
itt egy másik áttünõ kép...
Illiona 2017 aug. 26. - 13:18:28
(231184/239045)
Ime a megoldás:

egy most indult kinai sorozatnak, az Love actually elsõ epizódjában jelennek ezek a budapesti képek.
Magának az elsõ epizódnak a történései is itt játszódnak, majd persze otthon Kinában folytatódnak.
Számomra nem volt meglepetés, még amikor forgatták, akkor egy kinai oldalon feltettek pár képet, na az akkor meglepetés volt.

Sok szép áttünõ kép van az elején, párat hozok belõle
Illiona 2017 aug. 26. - 13:11:42
(231183/239045)
és még még egy

???
Illiona 2017 aug. 26. - 13:11:01
(231182/239045)
és mégegy!

???
Illiona 2017 aug. 26. - 13:10:08
(231181/239045)
Ugye milyen gyönyörû?

Honnan van?
Csak kérdezem!
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 26. - 07:30:50 8/10
(231180/239045)
Szép napot Mindenki!:)))))))))) Kellemes pihenést, élvezzük ki ezt a ragyogó hétvégét!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 26. - 07:27:37 8/10
(231179/239045)
Az bizony egy jó kis piac...

Pont egy hét múlva Libagoly Találkozó.. akkor újfent lehet hatalmasat beszélgetni!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 26. - 07:20:48 8/10
(231178/239045)
Szia!:))))))))))) Látom, sikerült leküzdened a "zavart az erõben"!:)))))))))))) lám, a koreai sorozatok sokoldalú hasznosítására egy újabb példa!:))))))))))))) Ráadásul 3 in 1!:)))
10/10
offtopic
kimbin01 2017 aug. 25. - 19:51:13 10/10
(231177/239045)
:)))))
Illiona 2017 aug. 25. - 19:36:40
(231176/239045)
és itt egy másik plakát, a mellékszereplõk, valamint a gyerekek vannak rajta, és tökéletesen visszaadja azt a miliõt, amiben a film játszódik.
Illiona 2017 aug. 25. - 13:35:54
(231175/239045)
ma reggel Szegeden a MarX téri piacon jártam, és kit láttam????
hát kimbint természetesen!!!

Haza is vittem, igy nem kellett nehéz csomagokkal buszoznia, és ráadásul jót beszélgettünk.

elõször is amit néztem, itt a pontos cim:
http://asianwiki.com/The_Stars_Are_Shining

ez egy 128 részes (40 perc egy epizód) sorozat.
Maga történet a japán háború végén kezdõdik, de csak pár epizód erejéig, ekkor születik meg kalandos körülmények között egy párocska kislánya, hogy rögtön a születése után más szülõkhöz kerüljön, a vér szerinti szülei pedig kétirányba, két különbözõ sors felé mentek.
majd utána a 7-10 éves gyerekekkel telt el vagy 15 epizód, ahol már kialakulnak a szimpatikus és kevésbé szimpatikus karakterek.
De ennek az idilli állapotnak is vége szakad, a lány családja a nyomortelepre kerül, véglegesen eltünve mindenki szeme elõl, barátságok, elsõ szerelem, minden elvész!
És ennyi felvezetõ után kezdõdik az igazi történet, amikor a fõszereplõnk már 20-23 éves, kész nõ, éjjel-nappal dolgozik.
Közben az egyetemisták tüntetése miatt bujtat egy fiatal jóképût...
ez kb 25 részt vett igénybe, de nem volt lassú, és kivételesen a gyerekrészeket is élveztem, mert bár nehéz sors jutott a fõszereplõlánynak, de végig megõrizte az életbe vetett hitét, a derüjét, a bizalmat az emberekbe.
Nagyon csavaros történet, szinte minden epizódba kiderül valami.
Remek karakterek vannak benne, és bár ismeretlenek a számomra, de remek szinészek.
Maga a történet a 70-es évelben játszódik, a korabeli illetve korhû utcák, autók, ruhák, frizurák közepette.
A filmet 15-16-ban adták le, én googlezott felirattal néztem meg.
Nem is akartam errõl a sorozatról itt irni, de miután délelõtt beszéltünk róla, csak épp a címe nem jutott eszembe :))), igy most mégis.
Kép: a film plakátja.
Illiona 2017 aug. 25. - 13:14:01
(231174/239045)
Illiona 2017 aug. 25. - 12:25:55
(231173/239045)
Woman of dignity

szerintem a csatornának voltak már jó nézettségû sorozattai, amugy meg pl a most futó Manhole c sorozat Kim Jaejoonggal 2 % körül mozog az állami tv-ben, vagyis a nézettségnek már semmi köze ahhoz, hogy hol megy.
Egy jó kis bûnügyi történet elér magas nézettséget is valamelyik kis kábelcsatornán.(pl. TVN)

Szerintem az egyik oka az volt, hogy egyetlen kis virágfiú nem szerepelt benne, igy nem is volt akkora sajtója, mint lehetett volna.

A másik oka pedig a már általam olyan sokszor felemlegetett sorozatdömping, egyszerre 16 sorozat megy a tv-ben, és szinte követhetetlen, hogy ki hol szerepel.

Ebben a sorozatban ráadásul 40-42 éves nõk a fõszereplõk, akik miatt nem sokan választják a hatalmas kinálatból ki pont ezt a sorozatot.

Most valamelyik csatorna már elkezdte (nem jegyeztem meg, hogy melyik, már2-3 hete volt a hir) hogy nem fog ujabb sorozatot gyártani, illetve ritkábban készit, és minõségibbet.
Reméljük, erre a többiek is felfigyeknek, és kevesebb, de igényesebb produkciókkal jönnek ki.

Kép: woman of dignity
10/10
offtopic
kimbin01 2017 aug. 25. - 08:17:30 10/10
(231172/239045)
Sziasztok!

Kicsit kipihentem magam, és mivel "zavar támadt az erõben" bele kellett kezdenem egy új sorozatba.
Ruler: Master of the Mask-ot választottam, és a 8. részen túl is azt mondom jó választás volt. Egyrészt, mert történelmi jellegû
másrészt a téma, harmadrészt Csuncsu Yoo Seung-Ho miatt.
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 25. - 06:39:06 8/10
(231171/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))) induljon jól a napunk!:))))))))))))) Vegyünk példát a Faith Mennyei Gyógyítójától, cseppenjünk bármilyen rendkívüli helyzetbe a nap során...

KÉP: ... azért a vmit sose veszítsünk el közben!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 25. - 06:34:00 8/10
(231170/239045)
Woman of dignity

"Nem is tudom, miért fulladt ez a dráma az ismeretlenség homályába, talán mert egyetlen húzúnév sem volt benne."

Nem lehet, hogy a JTBC miatt, én nem vagyok képben nagyon a gyártóknál (sose érdekelt), de ez nem egy kisebb esetleg fizetõs kábelcsatorna? Olyankor szoktak a nézettségi mutatók kicsik lenni, holott a sorozatok nagyon is jók...

Szerintem a készítõk kicsit rá is játszhattak a címválasztással egy néhány éve sikerrel menõ sorozatra... a Gentleman's Dignity-re.... hmm, mindkét sorozatnál a negyvenes korosztály kerül terítékre

KÉP: a papa és tökéletes ápolónõje
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 25. - 06:22:16 8/10
(231169/239045)
Woman of dignity

Milyen jó kis sorozatra bukkantál!:)))))))))))) de nálad ez megszokott, hogy mindig hozol vmi jó kis újdonságot!:)) Mondjuk én mindkét színésznõt kedvelem, így köszönöm a visszafogott hangvételt velük kapcsolatban...:)))))))))))))

Mondjuk szegény Mennyei Gyógyítónak a Faith elején megbocsátható a sivítás/visítás. hiszen egy konferenciáról ragadja el egy különleges öltözékû alak, aztán nem mindennapi körülmények között kell mûtenie... s közben még közlik is vele, hogy nem mellesleg Korjóban van.. jó 700 évvel korábban... szóval ennyi "hangingadozás" elnézhetõ neki a lelki sokk után... egyébként késõbb már hozza azt a szép kissé mély, fátyolos hangját...

Igen, mindkét színésznõ bizony a 4. x-nél jár, de mondjuk Kim Hee-Seon szerintem egy kortalanul szép nõ... a Faith-en kívül az Angry Mom-ban láttam....ott ugyebár ezt ki is használják, amikor a lánya iskolájában bukkan fel diáklányként nyomozni...

Sajnálom, hogy Kim Sun-A most szerinted nem volt olyan meggyõzõ, mert azért a Scent of a Woman mellett akadtak emlékezetes alakításai... nekem talán a legfeledhetetlenebb a cukrászlány a My Name Is Kim Sam-soon-ban volt....

Ahogy elnéztem, ennek a sorozatnak bizony remek plakátjai készültek, mindegyik nagyon eltalált!:)))))))))))))

KÉP: a sorozat plakátja..... érdemes a lábakra fókuszálni.. az egyforma cipõkre.... beszédes egy plakát a maga képi nyelvén!:))))))))))))
Illiona 2017 aug. 24. - 15:46:19
(231168/239045)
Woman of dignity

Maga a történet ott kezdõdik, hogy van egy család, a szokásos gazdagéknak járó kényelem, meg jó élet.
A fõszereplõnõ sok sok barátnõvel múlatja az idõt, olyan ráérõs müvészettörténész (unalomból persze).
Otthon a papához meg felvetet egy igazi ápolónõt, aki hizelgéssel, perciz munkával hiteti el magáról, hogy õ a tökéletes!

Mármint a tökéletes csaló!!!!
Mire észbekapnak a háziak, persze rögtön be is fekszik a papa ágyába, mert ugy kényelmesebb neki a masszirozás!!!

Persze ebben a családban is van probléma bõven!
Megannyi élethelyzet, és megannyi megoldási mód!

én googlezott felirattal néztem, szinte tökéletes minõségû volt, de történet is adta magát.

Mindenkinek ajánlanám, akinek vannak problémai az életben, mert bár nem ad ez a film sem tökéletes választ, de legalább lehet nevetni a saját nyomorúságunkon.
Illiona 2017 aug. 24. - 15:35:49
(231167/239045)
Woman of dignity

Azért közben megnéztem ezt a könnyû kis sorozatot, ami persze egyáltalán nem könnyû, csak épp annak néz ki!

Már csak amiatt is olyan furcsa volt, csodálkoztam is magamon, hogy egyáltalán rákaptam erre a filmre, hiszen már a plakátból, meg a címbõl is látszott, hogy ez a nõk drámája lesz, és hát én nemigen vagyok jóba velük.

De ez felülirt mindent, annyira jó volt!!!
Nem is tudom, miért fulladt ez a dráma az ismeretlenség homályába, talán mert egyetlen húzúnév sem volt benne.

A fõszereplõ a Faith-ban ismerhettük meg, és közben megtanulta használni a hangját, már itt egyáltalán nem sivitott.
(ugye a mutálásos korszakból már vagy 20 éve kinõtt :)) zb.

A másik fõszereplõ Kim Sun A, a Scent of a Woman fõszereplõje.
Róla mindenki ódákat zeng, de -szerintem- ebben a szerepben nem volt olyan jó, de annyira jól megirt karakter volt, hogy igy is nézhetõ maradt.
(nehéz volt a diplomatikus megfogalmazás, hogy ne sértsek senkit)
http://asianwiki.com/Woman_of_Dignity
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 24. - 15:30:59 8/10 Előzmény Illiona
(231166/239045)
Szia!:))))))))) Akkor megnyugodtam. Amilyen lassan araszolgatok seperc alatt utolérsz, ha kicsit belehúzol....

Egyelõre még nagyon a sorozat elején járunk, itt bizony a politikusoké a terep, õk pedig nem állnak a helyzet magaslatán, ezért is köszönnek vissza bizonyos témák és megoldások az egyes részekben.. pl. koronaherceg - javaslat/beadványok, király elé járuló küldöttség stb.

hiába marad az egyes részek végén a megszokott kérdõjel, vhogy mégse inspirál arra, hogy rögvest belevágjunk a következõ részbe... nem rágjuk a körmünk tövig az izgalomtól... Persze minden másként alakul majd, ha a sok szócséplés után jönnek a valódi tettek... és a puding próbájára is sor kerül..... Az elképzelések, intézkedések megmérettetnek a japán támadás elleni védelem tükrében... elhibázottak, v. hatékonyak....

... szereplõk/karakterek... hát igen, egyikük se érdekel különösebben... egyedül talán a függöny mögött a hadügyminiszternek teát fõzõ titokzatos nõ.... vajon hogy kapcsolódhat a múltjához, miért igyekszik a nõ amolyan titokzatos õrangyalként a háttérbõl segíteni neki?