Illiona 2020 aug. 15. - 12:00:50
(238305/239045)
Blue Swallow /Kék Fecske/

A filmben arra is magyarázatot kapunk, honnan van a cím.
A főszereplőnő szülővárosában sok volt a kék fecske, igy erről nevezte el azt a gépet, amivel repült.

Ma van ( 08.15) Korea felszabadulásának az ünnepe is, ezen a napon 1945-ben szabadult fel Korea japán elnyomás alól.
Azután ezen a napon 3 évvel később kiáltották ki a köztársaságot.

Jó lenne, ha Korea is végre megbékélne a multjával, ha nem akarnának anyagi hasznot lesni most a régmult történelméből (komfort women), és a jövő felé tekintenének, ahol egy együttmüködésből több jó lehetne, mint rossz.
Sajnos a közelmúlt hirei az ellenkezőről szólnak, de én azért legalább ezen az oldalom kifejtem a véleményemet a kérdésről.
Akik meg nem irnak hozzá, azok ugye egyetértenek velem? :)))
Illiona 2020 aug. 15. - 11:42:19
(238304/239045)
Blue Swallow / Kék Fecske/
Voltak ebben a mozifilmben fals elemek is.
Pl a trükkfelvételek nagyon makettesnek tüntek. Nem tudom, 2005-bne hol tartott a film technika, hogy meg lehetett volna oldani jobban is, avagy sem?
Azonkivül a film készitesekor kiderült, hogy mégsem ő volt Korea első pilótanője, hanem a szintén külföldön tanulő Kwon Ki Ok, aki viszont Kinában tanult. (??????)
Azonkivül (hogy hogy nem is csodálkozom) a film bemutatásakor a koreaiak számára ő túlságosan japánbarátnak mutatkozott, igy támadták is, sőt ezzel a film bukását is okozták, nem hozta a várt bevételt.
Nekem ezzel kapcsolatban az a véleményem, hogy egy filmet a nemzetközi közösségnek IS készitenek, ezek nem maradnak országon belül. Vagyis a koreaiak véresszájusága ugyanolyan rossz, mint a japánok embertelensége. Sőt rosszabb, mert a japánok 1945 előtt csinálták, amit csináltak, de a Koreaiak viszont most a 21. században!!!

És kinek van igaza? Hát Park Kyung Won, az első női pilóta koreaiként, aki azt mondta:
azért szeret repülni, mert a Föld és az ég között nincsenek különbségek hogy férfi vagy nő, hogy koreai vagy japán, mindenki egyenlő.
És ez igy igaz.

Illiona 2020 aug. 15. - 11:20:41
(238303/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? Ugye filmet, sorozatot néz? :)))

Blue Swallow /Kék Fecske/

Most minden valamirevaló filmet és sorozatot feltesznek az Avistára ujra, igy került a figyelmembe egy mozifilm, 2005-ből, Blu Swallow - Kék Fecske cimmel.
Ez Korea első pilótanőjének életét mutatja be.
A főszerepben Jang Jin Yuong, egy számomra teljesen ismeretlen szinésznő. Tökéletes volt erre a szerepre. Partnere a 2017-ben elhalálozott Kim Ju Hyeok, aki szintén jó volt, de nem volt több.
Na persze egy ilyen akaratos, harci szellemmel megáldott nő vajon elviselt volna egy erős férfit??? biztosan nem....
A lány már gyermekként felfigyelt az égen szálló repülőgépekre, és beleszeretett az alatta lévő tájba. Akkoriban a koreaiak számára kizárólag Japánban lehetett tanulni, igy ott végzett mindenféle munkákat, hogy megtanulhasson repülni.
Odáig eljutott egyedüli nőként, hogy versenyt nyert.
A politika azonban itt is beleszólt, koreaiként nem volt neki könnyű érvényesülni. Rátalált a szerelel is egy koreai-japán katona személyében.
És itt döl össze minden.
Nézzétek meg ezt a filmet, mert igy minden megértődik, amiről nem akarok itt beszélni.
egy ismertető:
http://asianwiki.com/Blue_Swallow

Kép: a főszereplő
offtopic
Mennyei Harmónia 2020 aug. 04. - 21:36:15
(238302/239045)
Sziasztok! Olyan érdekes volt a levelezésetek az Arch Enemy daláról, hogy meghallgattam. Érdekes. Nekem a dal hallgatása közben - összhangban a mongol "lélekkel" - az Empress Ki ugrott be. Nagyon szépen megmutatja a film és ki is mondják: sosem értheti azt, aki nem mongol, hogy milyen, amikor az északi hidegben mi, mongolok, farkasként élünk és összeszorított foggal harcolunk - az életért. Majd Tokmán is beugrott, aki büszke sasként mindig a saját útját járta. :)
Illiona 2020 aug. 02. - 09:31:31
(238301/239045)
Graceful Friends

itt egy ismertető, ha valakit érdekel:
http://asianwiki.com/Graceful_Friends

és a képen a megmaradt négyek bandája.

ők nem gentlemanok (Gentleman's Dignity)
Nem beteg érzelmek vezetik őket, inkább a nyers agyatlan férfierő (Misty)
Nem hiszem, hogy mind képesek magasabb filózófiai fejtegetésra (Intimate Strangers)
Illiona 2020 aug. 02. - 09:20:27
(238300/239045)
Graceful Friends
Vannak a sorozatnak azért hibái is.
Miután ez egy fősulin együtt végzett férfi csoportról szól, talán egyidőben született férfiaknak kellene szerepelni. Ehhez képest 20 év korkülönbség is van köztük, Jó, talán nem volt annyi szinész egy életkorban, hogy ezt megcsinálják? Pont Dél-Koreában??? :))))

Azonkivül túl sok a filózófiai fejtegetés a szerelem, házasság, hűség, öregedés támakörében.(nagyon fáradt vagyok agyilag)
Itt némelyik férfi karakternek olyan kevéske ész, és (potenciál) jutott, meg ahogy ki is néz, hát ő nem hiszem hogy filózófiai eszmefuttatásra képes lenne. Ez teszi kicsit hiteltelenné.

Nagyon tetszett, ahogy az életkor előrehaladával együtt a potencia (remélem mindenki érti, próbálok diplomatikusan fogalmazni) csökken, ezt a közös pisilés alkalmából mennyire humorosan oldják meg, ez egy szuper jelenet!
De itt is belép egy gyönyörű fiú, és hazavágja őket egyetlen pillanat alatt, mind időtartam, mind vizhozam tekintetében.
Ezen jót lehetett nevetni, de rögtön utána lervadt a mosoly, a történések már emlitett voltán.

Kép: Lee Tae Hwan. Ő az a szuper pasi, aki megjelenik az első 5 percben, olyan intenziv belépője van, hogy minden nő csak felsóhajt. Sőt már az 1. rész közepén megvan a tusolkodós jelenet is, ami kötelező egy normál koreai sorozatban. Először pozitiv szereplőnek tünik, (na gondoltam is, hogy már megint egy öreg nő, fital pasi kombo, hanyadszor már!) de később lehull az álarc. Mondjuk az első pillanatban már gyanús volt a szemébe fésült haj, de ez is a koreai sorozatok sajátossága, hogy a hülye néző is tudja ki a jó és ki a rossza karakter.... Én monjuk fel tudom fogni, nem kellene ezt annyira szájba rágni......
Illiona 2020 aug. 02. - 08:59:15
(238299/239045)
Sziasztok!
Graceful Friends
Egy uj sorozat indult el a JTBC csatorna jóvoltából, most tartanak a 8. résznél.
Én tegnap a 4. epizódig jutottam el.
Maha sorozat nagyon jó. Olyan témákat feszegetm amikről már volt szó, (van-e olyan téma, amiről eddig nem volt még szó sorozatban????)
Ugymint házasság, hűség, megcsalás, barátság, őszinteség, árulás, fenyegetés, alkohol az öntudatlanságig, veszélyek miatta.
ha jól sejtem az előzetesekből, akkor itt valaki halála is bekövetkezik, hiszen maga az 1. rész 1. percében már láthatunk egy holttesttet, azután megy vissza egy évvel a történet.
Lassan bontakozik ki az igazi cselekmény de érdemes várni rá.

10/10
kimbin01 2020 júl. 31. - 22:46:22 10/10 Előzmény kimbin01
(238298/239045)
Bár, ha jól belegondolok, nagy hasonlóságot mutat a Faith-tel, ebben a sorozatban is a téren, az időn, és a dimenziókon át való szerelemről szól, persze fűszerezve egyéb eseményekkel.
10/10
kimbin01 2020 júl. 30. - 22:59:41 10/10
(238297/239045)
Szép estét! Megnéztem LMH idei sorozatát, ami egy kis csalódás volt. Maradt a hímbimbó szerepben, pedig megérdemelne minimum egy Faith minőségű filmet, sorozatot!
Illiona 2020 júl. 28. - 20:37:21 Előzmény Illiona
(238296/239045)
My Wonderful Life

A sorozatot googlés forditással nézem ami nálam annyit tesz hogy csak rápillantok a feliratra, és rendezem magamban hogy hogyan helyes, ez egyetlen pillanat csak.
Van azonban hogy megakad a szemem egy egy kifejezésen, mint itt pl hogy őrületlen. És ilyen szavunk? van?

Illiona 2020 júl. 28. - 20:26:03
(238295/239045)
Sziasztok!

Most megy egy sorozat MBC csatornán, olyan mindennap félórás részekkel, hétfőtől péntekig, most volt a 22. epizód a 120-ból.
Ami miatt egyáltalán irok róla, az az, hogy szegény forgatókönyviró nagy ötlettelenségében (ugye van ilyen szavunk?) ahhoz nyult ami ott volt közel, és Korea filmiparának a legnagyobb sikert hozta.
Természetesen az Élősködők cimű filmről van szó.

Annyira mulatságos, néha egyszerűen hahotáznom kell!

Itt is van egy család, apa, anya, 2 gyerek.
A férj az egy undormány, de hát ilyen feleségnek ilyen kell hogy jusson. A feleség illik is a férjéhez, akkora fülei vannak! (folyamatosan csak az jut eszembe róla, milyen kár, hogy ez nem az Avatar forgatása, szuper statiszta lenne)

Ez a család mikor teljesen nincstelenné válik, de teljesen, egyetlen fillér nélkül, a nő megpróbál öngyilkos lenni a gyerekeivel együtt. Hát még ez sem sikerül neki.
Munkát kap, ott meglátja az alagsori lakást, és be is költözik a 2 gyerekével, ahol kényelmesen elférnek, sőt ingyen.
Jön az első este, a gyerekek természetesen szeretnének a gazdagék szuper ebédlőjében megenni a vacsorájukat, hát mondanom sem kell, az anya megengedi, sőt!!!!. Hiszen mindannyian egyformák vagyunk, ugyanazt a levegőt szivjuk. Vagy nem.
Kész az első bonyodalom, és ez igy megy 22 részen keresztül már. Épp most nézem a 20 részt, hát véletlenül nem a férjet alkalmazták sofőrnek! :))))
Persze nem mindent me3séltem el, vannak sokféle más történések ebben a soriban is, csak éppen azt, hogyan dolgozzák be egy nagysikerű film történéseit egy másodrangú sorozatba.

Kép: Choi Sung Jae. A sorozat pozitiv főszereplője. Ő csak egy vendég abban a gazdag házban, ő lesz a nagyfűlűnek a párja. Sajnos.
Korábban egy szintén 120 részes sorozatban láttam őt, nagyon megnyerő volt ott is (Sea of The Woman)
Illiona 2020 júl. 25. - 10:22:37
(238294/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? Mi ez a nagy passzivitás? Talán mindenki filmet - sorozatot néz?

Kim Jonghyun (Shinee) (aki öngyilkos lett 2017 december 17-én,) dalait feldolgozták (illetve folyamatban van) és egy ilyen feldolgozást lehet megnézni a mellékelt cikkbe ágyazott videóban.
Jonghyun anyukájája elmondta, az ezekből a bevételt egy alapitványba fizetik be, ahol olyan fiatalokat segitenek, akik reményvesztettek, és azoknak mentálisqan segitséget nyujtanak.

Ezek a komolyzenei feldolgozások szépek, jó hallgatni őket, talán összekoti a könnyű és komolyzene rajongóit is.
https://www.soompi.com/article/1414743wpp/proceeds-from-orchestral-version-of-shinees-jonghyuns-end-of-a-day-to-go-to-shiny-foundation?fbclid=IwAR3dIGr971DCBUm-mhZVdlbg60WroCBCv-KdEgtplIvuva_Ozc940Y9PcYI

Milyen érdekes: hogy a ez egy COVID 19 utáni felvétel, a zenészek bizony betartják az előirt távolságot egymástól! Csak legyen ekkora szinpad majd! :)))))))

KÉP: Kim Jonghyun 2016-ben egy dijátadáson
10/10
kimbin01 2020 júl. 22. - 12:31:36 10/10
(238293/239045)
Sziasztok! Elsősorban Magginak kívánok boldog névnapot! Isten éltesse a Magdolnákat, Magdikat, és a Maggikat!
Illiona 2020 júl. 09. - 21:56:56
(238292/239045)
Sziasztok!

ma holtan találták Szöul polgármesterét.

Mindenféle szemét dolgokkal vádolták meg.

https://24.hu/kulfold/2020/07/09/meghalt-szoul-polgarmester/?fbclid=IwAR2rjK6Hn-1neczlzLw_HPKEgnO6u8O9IjBtscv-dFj0xnhgMHGOAZ227c8

amikor 2016-ban Koreában voltunk, este a főtéren volt egy 800 ezer fős tüntetés.
Az emberek végigmentek a Namdemun Kaputól egészen a Királyi Palotáig.
Amikor visszamentünk vacsora után, a tüntetésnek már nyoma sem volt,

Ezután este 11 körül kimentünk sétálni egyet a Cheonggyecheon patakhoz ahol egy csődület volt, és a vezetőnk (a koreai nő, aki ott volt a 2 utóbbi találkozón) mondta hogy ő a Szöuli Polgármester. Meg is szólitotta, és csináltak egy közös képet is, ahol a mi kis küldöttségünkből volt rajta egy ember. (pont a névnapja volt, Imre).
És a polgármester Úr be is állt egy közös képre. Sajnos nem tudom ezt idehozni. (Boil ismerheti is)
Ez ma már egy kedves emlékké vált.

Nagyon kedves ez az emlékem róla.

Nyugodjon békében!


10/10
kimbin01 2020 júl. 01. - 12:26:47 10/10
(238291/239045)
Sziasztok! Ez egy beköszönés, mert új böngésző töltődött le egy frissítésnél, a régi ölég régi volt. Jól vagyunk, várok egy találkozót, a táborra is készülök!
Illiona 2020 jún. 27. - 20:58:42
(238290/239045)
Twogether

volt egy jelenet, amikor ezek a szerzetesek (lehet hogy nem azok) bizonyos hangot adnak ki, és mozognak rá, de ülve maradnak.
Ezt eddig egyetlen helyen láttam, mégpedig a Baraka című 1992-es amerikai dokumentumfilmben, amit anno még Ljerk ajánlott nekem.
Ez egy nagyon érdekes jelenet, felhivom itt rá a figyelmet.
Illiona 2020 jún. 27. - 20:55:30
(238289/239045)
A világjáró duó -
eredeti cime: Twogether

Hogy hogyan sikerült valaki magyarnak ilyen ócska cimet kitalálni, azt nem tudom, de hogy még pénzt is kaphatott érte, azt azért gondolom.

De mindegy, az a lényeg hogy nézhetjük, a Netflixen fönn van rendes magyar felirattal. Én is ott nézem.

Nagyon tetszik, a kezdetek is, amikor a két fiatal férfi, az egyik Jasper Liu tajvani szinész elkezdi, hogy hogyan is érthetik meg egymást. A másik férfi egy dél-koreai, aki majd nézi, az meglátja ki is ő.
Nekem ugyan nem tetszik, de az is biztos, hogy a legjobbat választották Jasper Liu mellé, mást el sem tudok képzelni erre a -nem is szerepre- de féljátékra. Mondjuk.

Különféle helyeken forgattak, sok ismeretlen ország, szokás , étel....

Kép: ketten. Twogether.
Illiona 2020 jún. 24. - 20:28:17
(238288/239045)
Sziasztok!
edimirnek szeretettel!

valamelyik év végi dijátadón vetitették le ezt a kis videót!
Milyen pazar, ugye!
https://www.youtube.com/watch?v=zHYnNiEMuo0
10/10
Ljerk 2020 jún. 24. - 19:10:56 10/10 Előzmény Illiona
(238287/239045)
Igazad van, az Arch Enemy dalában maga a cím és a szöveg is jórészt az "alone", azaz "csak én magam - egyedül" körül forog. Az érdekesebb, hogy a mondanivaló végső kicsengésében mégis félig átfedés van.

A mennyország és pokol el nem ismerése inkább a világi hatalomban is sokszor jól-rosszul megtestesült római katolikus egyház dogmarendszere ellen van.

Bár nekem is szimpatikusabb a mongol "együtt" mindenki, de tudjuk, hogy ez annak idején mit jelentett - ha valamelyik törzs ellenállt, szekérrúd mellé állították a legyőzött törzs férfitagjait, és aki magasabbra nőtt mint a szekérrúd, azt megölték - a maradék lehetett "együtt" a mongolokkal.

A női hörgés meg valóban csak kuriózum, nagy értéke nincs. Egyébként a végén is szép átfedés van a sas és a hörgő közt.
offtopic
Illiona 2020 jún. 24. - 09:15:14 Előzmény Ljerk
(238286/239045)
Nem is tudom mit is mondjak erre.
Fogalmam sincs arról, hogy a Föld nevű bolygón máshol is volt-e ez a torokhang, ami a mongolokra jellemző eddigi ismereteim szerint. Persze nemcsak Mongóliában divatos ez az énektechnika, hanem Kína területein is, hallottam már ilyen zenei tehetségkutatókban , amit a Hunan tv (Kina)adott.
Nekem ez amit ide tettél nem tetszik, de ez egy szubjektív vélemény.

Számomra egy dal akkor elfogadható, ha azt eléneklik, elmondják nekem.( Nem véletlenül szeretem annyira a távol -keleti balladákat),
A "szabadság" mint fogalom, igy önmagában nem létezik, mert ott a kérdés, hogy mihez képest.
Mindannyian függünk valakitől (én pl most kiflit majszolva épp a sarki péktől, és eladólánytól) .
Valamint ami súlyosabb, ott van az a sor is, hogy nem ismeri el sem a poklot sem a mennyországot. Tehát semmilyen magasabb erőt nem ismer el, magán kivül. Ez az egoizmus egyébként azokhoz szól, akik már nem képesek bevenni az egyszerű beszédet, nekik szintén elég egy hörgés is.
Jó. Tegye.
Mindenesetre vannak hívők is.... És ők nem az igazi szabadság képviselői?

Számomra ez a dal csak egy ateista hangos hörgés, nem több.
De az elején a sas tényleg szép!