TrustNoOne 2012 aug. 02. - 08:58:41
(799/1379)
SPOILER


Számomra úgy jött le a vége: (ahogy azt Te is leírtad) hogy Bruce maga mögött hagyta régi életét, régi szerelmét, és teljesen új életet kezdet, gondolom Európában.
Mellé hozzátenném, szerintem Batman/Bruce Wayne meghalt. Tehát az ember életbe maradt, de Wayne ott és akkor, Gothambe meghalt. Elõtte tönkrement, az összes értéke oda lett, és a halála után "eltemették".

Wayne "halálakor" egy új, ÁTLAG, hétköznapi ember született, aki ugyanolyan, mint mi. Na és persze mellé, Selina.

Nekem ez jött le.

Tökéletes zárás.:)

SPOILER VÉGE
gmanarts 2012 aug. 02. - 01:29:29
(798/1379)
--Spoiler--

Bruce túllépett Rachel-en, épp Selina-ért, akit pedig Alfred küldte be hozzá a film elején (még ha a lány maga is jelentkezett). Ezzel indult meg Bruce "kiolvadása", s az egész mozi cselekménye is. Beszédes, hogy míg Bruce-t Firenzében szembõl látjuk (ingére van akasztva egy sötét napszemüveg) addig Selina profilja jelenik meg: yin-yang. Selina Bruce igazi társa, a kiegészülése. Ellentétben Rachel-el, aki "csak" egy gyerekkori szerelem marad, s egyben a bûntudata, ami Batman szimbólummal egyenlõ és Bruce immár a maszkot, a múltat a kanonizálódásával végleg maga mögött hagyta. Ez az egyik legtökéletesebb elíziumi jelenet, amit valaha láttam filmen.
Mr. D 2012 aug. 02. - 00:11:10
(797/1379)
SPOILER!

Szerintem Bruce-t sem kellett volna mutatni abban a jelenetben. Sokkal jobb lett volna, ha a film azzal fejezõdik be, ahogy Michael Caine keresi a tömegben az arcát, majd megáll egy pontnál, egy darabig nézi, majd feláll és elmegy. Ez olyan lezárás lett volna, mint az Eredetnél. Mindenki eldöntheti, Bruce él e vagy nem...
9/10
antidote 2012 aug. 01. - 22:45:35 9/10 Előzmény Viki1080
(796/1379)
õszintén mondom jó nagy lúzer vagy ha ilyen helyre jössz a film megnézése elõtt okoskodni... mégis mit gondolsz több100 hozzászólásból mennyit kell visszaolvasnod hogy összerakd a történetet? és még te vagy felháborodva :D
tarantino83 2012 aug. 01. - 22:34:48 Előzmény gmanarts
(795/1379)
Azt hiszem igazad van. Annyira megosztotta gondolataimat és érzéseimet a film (mint azt már korábban írtam), hogy a végén el sem gondolkodtam rendesen. Már kezd tetszeni. Kivéve a rövid jelenetek, azok még mindig idegesítenek.

SZPOJLER

Szerintem a firenzei jelenetben nem kellett volna mutatni Selina-t. Esetleg úgy, hogy ne lássuk az arcát. Akkor odagondolhattuk volna akár Rachel-t is. Vagy úgy már túl nyilvánvaló lett volna?
10/10
Fruzzsi 2012 aug. 01. - 21:17:11 10/10 Előzmény Viki1080
(794/1379)
Akkor sorry.
7/10
Viki1080 2012 aug. 01. - 18:53:02 7/10
(793/1379)
az hogy spoiler pótolva annyit tesz h a modik beírták helyette,nem pedig õ.......
10/10
kisseriff 2012 aug. 01. - 18:00:55 10/10
(792/1379)
Ez nagyon jó rész lett. :))
alric 2012 aug. 01. - 17:58:45
(791/1379)
SPOILER

Valóban méltó lezárása a trilógiának, ennél csak akkor lett volna jobb a film vége, hogyha Alfred amikor ránéz wayne-re a végen, akkor elveszik a képet és nem mutatják meg, hogy él-e még vagy nem. Úgy talán még " Nolenesebb" lett volna :).
gmanarts 2012 aug. 01. - 17:35:28
(790/1379)
--SPOILER--

Mind-mind elejtett morzsák, azért hogy az emberek higgyék, a nézõk megelégedjenek azzal, hogy a hõs révbe ért. Ami így is van, csak nem a filmbeli realitásban. Nolan két Batman filmmel sokak szemében realizálta az egész Batman univerzumot. Vitathatatlan, hogy a képi világ ezt is támasztja alá. De ez egy emelkedett heroikus eposz, snem mellesleg egy képregényfilm. Kicsit mögé kell nézni.

Bruce Wayne/Batman halálával lehet csak a legenda tökéletes és kerek.
Rolle 2012 aug. 01. - 17:32:05
(789/1379)
http://port.hu/article/29929
Én ezt a kritikát ajánlom mindenki figyelmébe!Tökéletesen leírja amit én is gondolok a filmrõl és az egész trilógiáról valamint Christofer Nolan munkásságáról!

"Nem tökéletes, de jobb mindenki másnál"
tarantino83 2012 aug. 01. - 15:57:35
(788/1379)
Bár nem alaptalan, amit írsz, de: Hogyan, és miért tûnt el szerinted a gyöngysor? Ki hozta helyre a repülõ szoftverét? Ha nolan trükközni akart volna a végén, akkor nem Selina Kyle ül Bruce mellett, hanem egy rejtélyes barna hajú nõ, aki lehet Selina is, de akár Rachel Dawes is. Ez talán még jobb befejezés is lett volna:)
gmanarts 2012 aug. 01. - 15:53:53
(787/1379)
;)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 01. - 15:27:32 8/10
(786/1379)
nem halt meg se Bruce Wayne se Batman...:D
tarantino83 2012 aug. 01. - 15:19:06
(785/1379)
Feladom! Nem tudom eldönteni, hogy ez most inkább volt jó, mint rossz, vagy fordítva. Azt hiszem még egy kicsit mélyülnie kell az élménynek. Basszus, ilyen még nem történt velem, hogy ennyire kettõs érzéseim legyenek egy filmet illetõen. Két dologban vagyok csupán biztos. A vágás az agyhártyát okozott nekem. A leghosszabb jelenet jó ha volt 4 másodperc hosszúságú. Ide-oda pattogott a kép egyfolyában. Engem ez nagyon zavart. A zene kib.szott jó volt, bárt ezt sejteni lehetett! A többit még át kell gondolnom...
gmanarts 2012 aug. 01. - 13:11:00
(784/1379)
Zseniális lezárása volt a trilógiának. Sokat töprengtem rajta, hogy mi újat fognak tudni húzni a Sötét lovag után, de Nolan messze felülmúlta a várakozásaimat. Egyértelmûen a legjobb, legtöményebb, legkomplexebb a három film közül. Ami zseniálissá emeli ezentúl az a megható és felejthetetlen befejezés.

--- SPOILER ---

Bruce Wayne és Batman egyértelmû halálának megkomponálása a firenzei jelenettel, Nolan eddig legkifinomultabb, leginkább cizellált fináléja. Köszönhetõ nagyrészt ez annak, hogy három filmen keresztül építhette ezt az emóciós katarzist, s nem csak egyszer százhúsz perce volt, hanem egy sorozat majd hét órás játékideje állt rendelkezésre. Nolan pedig kegyetlenül kihasznál, minden másodpercet. A csak a legnagyobbakra jellemzõ interaktív narratíva itt is jelen van, mint szinte valamennyi filmjénél, s olvasgatva az itteni véleményeket is a befejezésrõl célba is ér vele az író-rendezõ. (Szinte mindenki félreérti a film végét, bedõl a trükknek, ergo Nolan sajátságos alkotói experimentuma igazolást nyer, és a végsõ következtetés - melyet a közönség von le - eredményezi a sötétséget, mutatja meg az embert, a kollektív lelkiállapotot, ami persze mindig hinni akar, többet szeretne - még ha tömeg, kommersz mivoltából következõen sekélyesen teszi is ezt.)
10/10
Fruzzsi 2012 aug. 01. - 11:27:28 10/10
(783/1379)
Odaírta.
imaistro 2012 aug. 01. - 10:31:07
(782/1379)
A felemelkedés után nekem is vegyes érzéseim vannak. Nálam 7,5 pontot érdemel a film a 9-es sötét lovag és a nyolcas elsõ rész után. Az izlésem szerinti hibákat nem a rendezõnek, vagy a színészeknek, inkább a producereknek rovom fel. Úgy érzem, túl széles közönséget szerettek volna megfogni. Az átlag pif-puf akciófilm rajongóktól az Eredet-féle moralizáló logika-filmek kedvelõkig. Ennyi rétegnek azonban nem lehet /és nem is kell/ egyforma jó filmet készíteni. Már a sötét lovagban is zavart a szájbarágós moralizálás /és 1 pontot levitt az értékelésbõl/, ami itt még szembetûnõbb. Nagyon zavaró volt, hogy amikor még kb. 1.40 volt hátra a robbanásig, még volt idõ egy smárolásra a Macskanõvel és kb. további 10 másodpercben sikerült még a bomba elröptetéséig összegezni a tanulságokat. Ezek a momentumok a Transformers-szerû gépekkel és látványvilággal együtt úgy érzem, azt a célt szolgálják, hogy a nem túl válogatós átlagmozinézõ is megkapja, amiért jött. Azt hiszem, valóban jobb lett volna a film a Ledger-féle Joker karakterrel, de ez a hajó sajnos elúszott... Viszont jó volt a Macskanõ, aki hús-vér csaj volt és nem egy párducszerûen röpködõ szuperboszi. A szinkron jó volt, bár szerintem Cotillard-hoz egy kicsit öregecske Györgyi Anna hangja. A zene 5 nap után még mindig benne van a fülemben. Szóval szerintem, ha a producer/filmstúdió hagyja Nolant, hogy szabadon alkosson, hasonló csodában lett volna részünk, mint a Sötét lovag, vagy az Eredet esetében.
Palex 2012 aug. 01. - 10:27:06
(781/1379)
Tegnap nekem is sikerült megnéznem.
Az nem tetszett, hogy szinkronos volt. Ezt meg sem néztem, nem is gondoltam, hogy IMAX-ban szinkronos lesz, hiszen nem 3D volt. Sajnos ez sokat elvett a film élvezetébõl, mert így a hang messze nem volt tökéletes, a párbeszédek is szörnyûek voltak így szinkronnal (szinkron csak TV hangszórón jó, amikor csak úgy nézi az ember)

Egyébként meg korábbi hozzászólókkal kapcsolatban nem értem a kérdéseket.

***SPOILER***

- Túléli, több utalás is van rá. Megjavította a robotpilótát, és a végén mutatják is. mi itt még a kérdés?
- A börtönbõl valóban volt 3 hete visszaérni, hiszen többször is beszélnek az idõpontokról, és 23 nap volt hátra, amikor kimászott, tehát nem egyik pillanatról a másikra ért vissza, hiszen maga a karantén is 5 hónapig tartott, szóval az ott hosszú folyamat volt.
- Miért ment le Robin a barlangba? Mert kapott GPS koordinátákat Wayne-tõl a táskában. Ennyi.
- És azért volt így vége a barlangi jelenettel? Hogy egyrészrõl a klasszikus karakteret is szerepeltesse, és megértesse a nézõvel, hogyan lett valakibõl Robin. Ugyanúgy, mint Wayne-bõl Batman. No és persze, hogy nyitva hagyja a sztorit arra az esetre, ha valaki folytatni szeretné.
9/10
Mr.T. 2012 aug. 01. - 09:35:43 9/10
(780/1379)
***SPOILER***

Nolan befejezte a Batman filmek készítését, ahogy Bale is. Szerintem nem hagyta nyitva a történetet. Ha belegondolsz, a három film egy kerek történetet ad, arról, hogy egy Bruce Wayne nevû milliárdoscsemete az apja nyomdokait követve hogyan áldoz fel mindent azért, hogy megmentse szülõvárosát.
Batman Begins: a kezdetek, motíváció, célok bemutatása, elsõ komolyabb fenyegetés elhárítása
The Dark Knight: Elsõ komoly csapás a szervezett bûnözésre, elsõ komoly hiba (Joker alábecsülése), ill. elsõ komoly áldozat (Dent bûneinek magára vállalása) a város megmentése érdekében
The Dark Knigt rises: Egy összetört, visszavonult Batman, aki már mindenét feláldozta a városért (szerelme halott, egészsége megromlott, pénze fogytán a fúziós reaktor támogatása miatt) az eddigi legkeményebb Gotham-et ért támadás hírére ismét felveszi a köpenyét, kész felálfdozni azt, amije még maradt: az életét, azonban a film végén megtalálja a középutat, és mégis inkább a békés életet választja.

A Robin-os résznek szerintem az a lényege, amit Batman mindhárom részben hagsúlyoz: a maszk lényege a névtelenség, hogy bárkibõl lehet hõs Gothamben. Így visszavonulása/halála után örököst hagy Gothamben, aki vigyáz az egyébként már békés városra. Az, hogy ez az örökös Robin, szerintem zseniális húzás votl Nolantõl, így õt is beleépítette a történetbe.

***SPOILER VÉGE**