3/10
gerhajdu 2009 febr. 01. - 12:16:51 3/10 Előzmény Zempy
(1562/2462)
Azért nem ezzel kell büszkélkednünk, hogy "Fúú, az én nyelvem a 2. legdallamasabb." Csak úgy mondom:)) Magyarnak bárki születhet, ez nem tesz semmit.
3/10
gerhajdu 2009 febr. 01. - 11:59:02 3/10 Előzmény Móni Póni
(1561/2462)
Hát egyetértek, és úgy tûnt, hogy Stohl eléggé igyekezett, de ezt a szerepet eleve nem neki osztottam volna. Nekem Stohl-ról már csak Trufa vékonyka hangja jut eszembe:)) Aki Brandon Lee-t szinkronizálta a Holló-ban jobb lett volna, akárki is. Amúgy is nagyon hasonló karakter Joker-hez (ezt lehet vitatható).
Zempy 2009 febr. 01. - 11:12:55 Előzmény Móni Póni
(1560/2462)
Szerintem nem csak Joker hangja rettenetes. De ez szubjektív. Én képtelen voltam egyszer is végignézni szinkronizáltan, számomra teljesen tönkre vágná az élményt.
Móni Póni 2009 febr. 01. - 02:09:33 Előzmény Zempy
(1559/2462)
Sztem ez nem igaz...Én megnéztem anno feliratosan és most szinkronosan is...Nekem tetszett,szeretem a magyar szinkront, de tény, h "eredetiben" Heath Ledger sokkal félelmetesebb. Azt hiszem, Stohl Andrásnak ez volt élete legnehezebb szinkronszerepe, de nem lett rossz, kivéve az idegesítõ K betûit...:D
Zempy 2009 jan. 31. - 23:03:25
(1558/2462)
Hja, az erõs mezõny... bár azzal a mûfajjal, amit a TDK képvisel, mindig is mostohán bántak (eddig általában joggal).
Zempy 2009 jan. 30. - 20:29:47
(1557/2462)
Sõt, ez egy rendkívüli teljesítmény!
Kíváncsi vagyok, mit szólnak a film rajongói, hogy minden díjátadón végül más filmek (fõleg A felolvasó) kiütötte a legjobb ötbõl. :-)
Zempy 2009 jan. 30. - 14:41:45
(1556/2462)
Tényleg sok külföldi szerint mekegõs nyelv. Ez igaz is, csak figyeljünk oda rá :-)

Az, hogy a magyart választották az olasz után legszebbnek, nem én találtam ki. Sajnos már nem tudom megmondani, pontosan mely konferencia döntött így, de jelentõs elismerésrõl volt szó. Egy biztos, ennyi rokon értelmû szava és gazdag eszköztára nagyon kevés nyelvnek van, az angolnak legkevésbé, ez biztos.
Zempy 2009 jan. 30. - 14:39:23
(1555/2462)
Mert Usában az Oscarra hajtanak vele (ami ugyebár nem jött be), de hogy nálunk, ahol nincs nagy keletje a szuperhõsöknek, miért adják, hát nem tudom.
10/10
black_eagle 2009 jan. 30. - 11:35:53 10/10 Előzmény Zempy
(1554/2462)
" olasz után a világ 2. legdallamosabb nyelve"

A "nyelvkultúra" engem is érdekel, de saját megközelítésbõl szerintem nem reális...
Anno több külföldit megkérdeztem, hogy szerintük, hogyan "cseng" a nyelvünk egy külföldi számára, nos több esetben mondták azt, hogy eléggé "mekegõs", mivel sok e betût használunk benne, de dallamos jelzõvel senki nem illette.

Nekem az olasz sem tünik annak, csak egy gyors hadaró nyelvnek, aztán hirtelen leállnak egy hosszú eeeeeeeee (nálunk öööööö), amikor elgondolkodnak, hogy vajh milyen szót kellene "beilleszteni", hogy a mondat értelmet is nyerjen. :)
Mermaid. 2009 jan. 30. - 10:21:16 Előzmény Zempy
(1553/2462)
Valaki megszabadithatna már a szenvedéseidtõl!

Nem nézek le senkit max az ilyen buta és kicsinyes embereket mint te! Ami nem nemzeti hova tartozás kérdése!
10/10
kocsord1997 2009 jan. 30. - 07:12:34 10/10
(1552/2462)
Miért adják újra feb.12-tõl?
10/10
black_eagle 2009 jan. 29. - 23:42:16 10/10
(1551/2462)
Joker csak "eredetben" jó!
Zempy 2009 jan. 29. - 21:59:02 Előzmény Leonidas300
(1550/2462)
Ótvarnál is ótvarabb, ha szabad ezt mondanom, nyilván sok munka volt a szinkronnal, de akkor is! Nem érdemes úgy nézni.
Leonidas300 2009 jan. 29. - 18:55:54
(1549/2462)
Nem vagyok egy nagy képregényfilm rajongó,de a mûfajában ez a legjobb.Az eddigi összes társát lepipálja.Akciódús,szórakoztató,szinte nincs is benne leülõs rész.A szinészi játékok kiválóak, kiemelten Heath Ledgeré akinél jobban Joker szerepét senki nem játszhatta volna el.Az egész figura hátborzongató,fõleg hogy nem érdekli semmi és senki és hogy nem tudunk semmit a múltjáról.Én szinkronnal szeretem a filmeket,ezt viszont csak eredetiben láttam,és nem is akarom magyarul megtekinteni.Ugyanis azt olvastam hogy úgy elég ótvar.Egyetlen problémám hogy kicsit hosszabb a kelleténél.Ettõl függetlenül nagyon jó film.
Zempy 2009 jan. 29. - 17:34:07
(1548/2462)
Egyetértek, abban, hogy fejezzük be. Nem kellett volna azzal az eléggé otromba beszólással megsértened.

Tényleg a film véleményezése a cél, igazad van, de akkor A) miért fröcsögsz és gyalázkodsz itt B) miért nem válaszolsz MÁR VÉGRE a kulturált hangnemben feltett legelsõ kérdésemre C) a vélemény megfogalmazásával együtt jár a helyesírás is. Ha már itt tartunk, én anno nagy terjedelmû véleményt írtam errõl a filmrõl, de te... két soros kusza hozzászólás, utána meg csak engem sértegetsz.

Találó közmondás: "a stílus maga az ember!" Szóval valóban nem tudok rólad semmit, de azt hiszem, hogy a szóhasználataid alapján ("te dinka", "téged likvidálni kéne", "kurvára", "idióta, hülye"... stb.) már alappal következtetni lehet értelmi szintedre, stílusodra és vérmérsékletedre. Azt hiszem, ha fel is hergeltelek (akaratomon kívül), én nem sértettelek meg semmivel, és nem illettelek ilyen szép jelzõkkel.

Sajnos ahhoz is kevés vagy, hogy ezt felfogd, és elgondolkozz, hogy esetleg nem bántásból írom, amit írok. Én legalábbis figyelmesen elolvastam a te irományaidat és mérlegeltem, hogy esetleg miben lehet igazad. De te ezt nem teszed meg másokkal... csak a kötekedést látod, ami nem is volt célom.

Na, szerintem ebbõl elég volt, úgyhogy ha akarsz, még írogathatsz ide sértéseket az utolsó szó jogán! De én már nem fogok rád reagálni. Inkább írj a TDK-ról valami értelmeset, ha már ebbe a topicba tévedtél. Vagy válaszold meg a feltett kérdésemet. Ha pedig annyira sokadlagos neked a magyar nyelv (ami az olasz után a világ 2. legdallamosabb nyelve, és a meglehetõsen primitív angol SEHOL nincs tõle), és minket, szegény magyarokat úgy lenézel te, aki "többre" vitted, akkor inkább csak angol oldalakon oltsál le embereket. De minket hagyj békében. Köszönöm szépen.
Mermaid. 2009 jan. 29. - 03:42:34 Előzmény Zempy
(1547/2462)
Te nem tudsz másba belém kötni csak a helyesirásba! Ez jelent valamit azt hiszem momentán azt hogy kurva jól érzed magad ha fúrhatsz mást!

Amúgy meg mivel nem a szülõhazámban élek már jó ideje számomra már mellékes ez a téma a helyesirásról és sokkal többre vittem a jó angollal. A magyar nekem már másodlagos! Sajnálom ha ez téged ennyire érzékenyen érint. Nem kötelezõ olvasni!
Itt is a film véleményezésre kéne koncentrálni és nem a helyesirásra! Menj el egy nyelv fórumra ott legalább hasonló hülyékkel találkozhatsz....

A jövöbe meg szeretném ha megkimélnél magatól végre!
Mermaid. 2009 jan. 29. - 03:36:52 Előzmény Zempy
(1546/2462)
Te idefigyelj! Szállj le a magas lórol! Nem gondolod hogy most már kicsit túlzásba viszed? Senki nem kiváncsi az idióta beszólásaidra...azt hiszem.

Az hogy milyen önkifejezõ vagyok nem az ilyen .... emberek számára mutatom meg! Mert nem ereszkedem le a szintedre! és méltónak sem talállak rá, egyébként meg kurvára semmit nem tudsz rólam!

Igazán "lelõhetnéd" már magad! Mellesleg ne magadból induljál ki!!! és ne én belém (másba) következtess! Köszi!
10/10
Pera007 2009 jan. 28. - 21:26:12 10/10
(1545/2462)
Végre sikerült megnéznem a filmet, és elégedett vagyok. Tényleg olyan jó ahogy mondják, pedig állatlában ezeknek csak a fele igaz. Batman végre elért oda ahol már tényleg nem az a lényeg, hogy a hõs szimbólumát mutassa, õ az aki mindent elvisel a jóért, még a rágalmakat is. A film nagyon nagy elõnye, az akció és a történet óly módon való vezetése, mely egyszer sem lassúl le, és így foylton bennünk van a bizonytalanság, így kiszámítható. A színészek Christian Bale hozta a formáját, de nekem ebben a részben Heath Ledger játéka teszet a legjobban. Egyszerûen olyan volt mint ha kikapcsolta volna minden normál gondolkodását, és egyetlen célra, az õrülere koncentrált volna. Egyszerûen a járása, a beszéde, a karaktere egyszerûen már szinte õ maga. Film akcióban sem szégyenkezhet, szépen adgolva kapjuk meg a jeleneteket és mindíg marad valami új a végére. Öszegezve a film nagyszerû, és amásik ami jó benne, hogy nem csak kritikákat kapot de bevételt is....a jó film és jó bevétel nem mindíg jár együt, de a Batman-nek sikerült...engem is megvett....Így az én pontszámom 10/10
offtopic
Zempy 2009 jan. 28. - 15:37:24 Előzmény Mermaid.
(1544/2462)
Egyébként ki fenyegetõzött és ijesztgetett téged??? Ne térj el a tárgytól, ezzel palástolva azt, hogy képtelen vagy az önkifejezésre.
offtopic
Zempy 2009 jan. 28. - 15:36:05 Előzmény Mermaid.
(1543/2462)
Ki kell, hogy ábrándítsalak: igenis itt kezdõdik az intelligencia és az igényesség. Hol láttál te intelligens embereket ordító helyesírási hibákkal dolgozni?! A stílus és helyesírás már rengeteget elárul a "gazdájáról". A te esetedben tehát az összkép nem túl biztató. A rossz dumáról meg jobb, ha nem szólsz. Te vagy az, aki még mindig nem magyaráztad meg a mellébeszélésedet, helyette könnyebb volt engem elküldeni az ûrbe.

Ja! Lehet, hogy "j" betû sincs a billentyûzeteden, csak "ly", de akkor is: a "megijedni" szó pontos "j"-vel írandó!