10/10
Andrew8 2008 szept. 09. - 21:45:45 10/10
(962/2462)
Minden idõk legjobb képregény filmje nem általánosan filmje de mindegy. Ez a szlogen ment sok helyen. Ne értelmezzünk félre azért.
10/10
Andrew8 2008 szept. 09. - 21:44:03 10/10
(961/2462)
Akkor a Batman Kezdõdik jobban tetszett gondolom. Ha igen akkor annyira nem fájó ez a siralmas írásod. :)
10/10
Andrew8 2008 szept. 09. - 21:38:51 10/10
(960/2462)
http://video.aol.com/video-detail/-dark-knight-will-be-different-caine-says/2898996143

tt a bizonyíték hogy már novemberben is Michael Caine méltatta Ledger Joker alakítását.

Ennyit arról megint hogy a halála miatt lett ennyire hírhedt és szerintetek hypeos'.
10/10
offtopic
hErO 2008 szept. 09. - 21:16:50 10/10
(959/2462)
illetve topikban:DD
10/10
hErO 2008 szept. 09. - 21:10:12 10/10
(958/2462)
!!!A lényeg h ez a fórumban a 1437. hozzászólásra a válasz!!!(véletlen nem válaszban küldtem)
10/10
hErO 2008 szept. 09. - 21:05:45 10/10
(957/2462)
„- Ahogy a többi bankrabló kivégzi egymást, olyan alapon Joker is hulla lehetne már, de valami oknál fogva a rá fegyvert szegezõ haver tököl fél órát.”
Nem, mert ezt Joker ugyanúgy megszervezte mint a szökést a börtönbõl. (õ tudta h ki mit hisz, jobban felkészülhetett mint ahogy te feltételezed)
„- Scarecrow-t pontosan 2 perc alatt intézi el Batman. Ez egy olyan dolog, amire az elõzõ részben egy óra sem volt elég. Sokat fejlõdött Bruce úrfi.”
(sztem ez kissé övön aluli…)
Mert közben meg kellett csinálni az ellenmérget. Mikor a Beginsben megvolt neki akkor már ott is simán félresöpörte a Madárijesztõt...
„- Batman átlát a falon, és tudja, hol tart a furgon a parkolóban, így pont ráesik.”
Ninjának lett kiképezve, talán hang alapján azért ezt össze tudja hozni.
„- Kínai gyártmány helyett vegyél amerikai gyártmányú pisztolyt. Ezeket a tanúk amúgyis akkor viszik magukkal a tárgyalásokra, amikor csak akarják.”
Ha nem esett volna le, ebben a filmben mindenkit le lehetett fizetni…
„- Gothamben mindenkinek spéci ultrahangos mobilja van, mint Batmannek. Különben nem mûködne az ultraszuper kémmobil-hálózat. Bruce Wayne mindezek mellett mûszaki zseni lehet, ha már ilyeneket tud csinálni.”
Sztem ez hülyeség, a sima mobilok hullámhosszára van beállítva (h hogyan azt ne kérdezd mert az egész egy kitaláció:D) a gép amit NEM Batman csinált és ez ki is derül a filmbõl ha nem vetted volna észre.
„- Aki megmagyarázza a golyóanalizálós jelenetet, kap egy sört.”
Látványos volt de sztem egy Batman filmbe még simán belefér.
„- Batman valami oknál fogva azokkal is hörgõ hangon beszél, akik tudják róla, hogy ki õ civilben.”
Tod ott a sipkáján az orránál van egy cucc ami átalakítja a hangját…:P
„- A tirkocsi szaltót dob attól, hogy kikötözik. Hárman röhögtünk hangosan. Nagyon komoly.”
Na ez télleg kicsit érdekes, de elég látványos ahhoz h leszarjam…
„- Technikailag lehetetlen úgy beszélni, hogy az embernek hiányzik a fél pofája, de Harvey Dent olyan szuper, hogy neki gond nélkül megy. Szuper FX.”
Pff nem halt el ott minden csak leégett a bõr a pofájáról(xD) és láccik is h azt a részt csak nagyon kicsit tudja mozgatni…
„- Joker felrobbantja a kórházat, és elõbb ér ki, mint Dent. Nem kéne Harvey havernak halottnak lennie?”
Tévedsz, Dent megy ki elõbb…
„- Oké, kisétál, történetesen pont ott a fél nemzetõrség, akik a kórházat evakuálják éppen, senki nem veszi észre Jokert? Micsoda baromság ez.”
Nõvérkének van öltözve:D, amúgy meg nincs ott mindenki mert tudják h robbantani fognak és sztem nem akar mindenki meghalni:P
„- A záró képsorokban összehányt tonnányi nyáltól és erkölcsi bullshittõl jóérzésû embernek kifordul a gyomra. Ráadásul Batmant állítólag utálják, korábbi filmekbõl tudjuk miért. Ebbõl a filmbõl miért nem derül ki?”
Senkinek sem akarja h önbíráskodók tartsanak rendet a városban. Fõleg h Batmannek elég durvák a módszerei…sztem érthetõ h egy jópáran nem kedvelik.
10/10
hErO 2008 szept. 09. - 21:04:52 10/10
(956/2462)
Nnna szóval...

*Mi a köze a képregényhez?*
"Christopher Nolannek a filmrõl alkotott koncepcióját Joker képregényekbeli elsõ két megjelenése és a Batman: Hosszú Halloween (Batman: The Long Halloween) képregénysorozat inspirálta."
Nem tom ezzel mi a baj. Na mind1 engem úgyse érdekel a képregény csak a "nagy" Batman fanok miatt...
*Miért nem mindig Batmant látjuk a filmben?*
Sztem meg az a rohadt idegesítõ ha mindig a fõszereplõt mutatják. Télleg lehetett volna fokozni, nézzük meg h Batman a WC-n jobb v bal kézzel törli ki a seggét...naggyon érdekes, télleg. Valszeg azért nem mutatják mindig mert Nolan róla sem akar mindent megmutatni, mert akkor a következõ rész unalmas lenne a kiszámíthatóság miatt.
*Hogy kerül ide Joker?*
Ha nem emlékeznél a Beginsben Ra's Al Ghul szabadította ki és vele együtt jött a Káosz (helyreállt a rend de a sziget elveszett). Nolan megmondta h ez a Joker már egy kiteljesedett karakter és nem a múltja a lényeg hanem a jelene. Õt a Káosz élteti épp ezért csinál minden.
"Ezzel szemben Ledger lelõ pár embert bankrablás közben, és aláaknáz két hajót for no fucking reason."
Igen minden ok nélkül, mert õ csak Káoszt akar csinálni, ez élteti...
Amúgy meg a kamerás akciójával el kezdett tömeges pánikot kelteni (minden nap meghal egy ember ha nem adják ki Batmant). A kórházas, túszos, hajós akció már ennek a pánikkeltésnek (vagy káoszkeltésnek ha úgytetszik) a fokozása volt.
*Miért nem járkálhatott ki-be az Arkhamból már elõtte is?*
Mint mondtam a Beginsben kiszabadították és másodjára meg azért tudott megszökni mert megszervezte az egészet.
*Harvey Dentrõl szól a film...*
Sztem is. Õ az az átlag ember akiben reménykedhettek a jók, hiszen a Batman-féle partizánakciók nem mehetnek a végtelenségig (realizmus). Batman kissé átbillent az emberi oldalára mert már nagyon akart a szerelmével élni Bruce Wayneként (talán emiatt a gyengesége miatt is került háttérbe a karakter mert Nolan nem egy nyálas szappanoperát akart alkotni). Batman így kissé a "szerelem vágyától elvakultan" nem vette észre h ki is Dent valójában (ezt igazolja a gyors támogatás nyújtása)
Jokernek nem volt nehéz megnyernie mert alapból hibás volt a jelleme (mindent a szerencsére alapozott) és erre rátett egy lapáttal Rachel halála.
Dent bukása mutatja azt h Gotham terhét még nem bírja el egy Fehér Lovag, így Batman Sötét Lovagként folytatja a város védelmezését.
*Történet*
De, igenis kirajzolódik Dent Kétarccá válása. A káosznak meg nincs értelme, nem tom h ezzel mi a baj...
A maffiát Joker arra használja h közelebb kerülhessen Batmanhez. Joker végülis csak végig Batmannel akar játszadozni, de sztem ez egyértelmû.
*Zene*
Na sztem ezt a legnagyobb hülyeség szídni. Igaz kissé bénán tették be a filmbe és néhány jelenetnél én is érzem a hiányát, de Hans Zimmer (talán ismerõs a név;) ismét nagyot alkotott.
Nekem megvan a filmzene és minden jóízlésû embernek ajánlom h szerezze be mert egyszerûen tökély (fõleg ha elõtte hallgattad a Begins zenéjét is:)

Az ömlesztett baromságokat a következõ kommentbe, mer ez elég hosszúra sikeredett...
1/10
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 09. - 18:44:53 1/10
(955/2462)
mertén annyit adtam rá, de nemlátom....:(
1/10
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 09. - 18:36:16 1/10 Előzmény Obi1
(954/2462)
Mit szólsz az 1 csillaghoz ***moderálva***?
10/10
Obi1 2008 szept. 09. - 16:01:31 10/10
(953/2462)
Jézusom, 1 meg 4 csillagokat osztogatni egy ilyen mestermûre.. Ez túlmutat az ízléstelenség határán.
10/10
Andrew8 2008 szept. 09. - 12:33:49 10/10
(952/2462)
http://www.comicbookmovie.com/news/articles/5006.asp

Batman 3 hírek

Michael Caine megerõsítette a Depp és Hoffmannos pletykákat??? (Rébusz és Pingvin)



http://thegothamknight.extra.hu

Itt meg azt irják megcáfolta az eddigi 2 Nolannes rész forgatókönyv írója, és hogy egy új eddig filmeken nem látott gonoszt akarnak berakni.



Most akkor ki füllent? :D
10/10
susurrus 2008 szept. 08. - 23:40:17 10/10
(951/2462)
"E két ember lemosta Bale-t és Oldman-t a vászonról."

Ezzel félig nem értek egyet. Szerintem Ledger után Oldman volt a legjobb és leghitelesebb. Tõlük két igazi kaméleon alakítást láthattunk. Eckhart Dent drámája miatt tûnt erõteljesebbnek, de alakításra inkább "csak" jó volt, karaktere és "átállása" pedig kissé összecsapott lett (ez nem az õ hibája). Bale-nek viszont valóban kevés jutott, és tényleg haloványabb a sok "mellékszereplõ" között.
1/10
Csuvatka 2008 szept. 08. - 23:36:13 1/10
(950/2462)
én meg láttam és rossz:( de nembaj...majd lesz még egy betmen folytatódik... meg betmen befejezõdik jólesz, feltámasztjuk lezserkét jácconelmégvmit...mittomén denidevító helyett azt a pingvinembert...
1/10
Csuvatka 2008 szept. 08. - 23:30:30 1/10
(949/2462)
és ettõl?:DDD
1/10
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 08. - 23:16:31 1/10
(948/2462)
jesszupepi....
9/10
Tenebra Mors 2008 szept. 08. - 23:10:00 9/10
(947/2462)
Tegnap néztem meg végre a filmet - gonosz köcsög is voltam, hogy eddig nem tettem. Sõt, nekem premierevetítésre kellett volna mennem, mert a Burton- és Nolan-féle Batman-eknek FAN-ja vagyok.
Egészen más ez, mint a Begins!. A címe is kevésbé idétlen (még angolul is), illetve sokkal "felnõttebb". Igaz, már az elõzõ rész is nagyon komoly volt, teljesen más, mint a Burton-féle, kicsit "horrormesés" dolog. Nolan szinte létezõvé, esetlegessé tette Batman-t. Legalábbis nem éreztem azt, hogy "hú, de jó lenne, ha lenne". Nem, teljesen olyan volt, mintha egy ilyen férfit kinevelne magából egy átlagos mocskos metropolis. Gyönyörû magyarázatok, s még a "szuperfegyverei" is akár létezhetnének is, hiszen ki tudja, a hadsereg miket rejteget. Tehát összefoglalva: e rész tökéletesen bemutatta, ki is az a Batman, és hogyan születik - s miért is más, mint a többi "szuperhõs" (fõleg, hogy õ nagyon nem szuperhõs).
Ezzel szemben a The Dark Knight-nak többet kellett bemutatnia. Nálam az ilyen filmek azért véreznek el, mert a "születés" mindig sokkal izgalmasabb, mint a "már-lét". Meg általában sokkal jobban meg is csinálják. Egy születõ hõssel több mindent lehet kezdeni még, mint egy gyakorlatban levõvel. Pl. Superman esete... Szerintem a 2. részre is simán kifulladt már a dolog (filmrõl beszélek). Sõt, a Spiderman 2 sem volt olyan izgalmas, mint a legelsõ. Egyszerûen azért, mert a szuperhõs karaktere nálam nagyon háttérbe szorult e filmekben a második részekre. Sokkal inkább a gonosz volt az érdekesebb.
A The Dark Knight-on is észre lehet ezt venni - de ezúttal nem sajnos. Mára már közhely lesz, de Heath Ledger tényleg feledteti, hogy Batman itt csak másodhegedûs (vagy: harmadhegedûs? - Harvey Dent miatt). Igaz, sajnos nincs annyit a vásznon, mint amennyit elvártam tõle. De, mikor ott van, akkor valami megváltozik. Addig csak "szimplán" jól szórakoztam, míg láttam Batman és két társának hadjáratát, de, mikor Joker mesélte a gyerekkori sztoriját (persze több változatban), akkor döbbenet uralkodott el rajtam. Azt hittem, ez csak frázis, hogy "az már nem Heath Ledger. Õ maga a Joker." Nem. Félelmetes, komolyan. Nálam minden filmnél azért felmerül, hogy "hopsz, ez a színész". Mindig végigfut az agyamon, hogy milyen szerepei voltak, mi lehet magánemberként stb. Nos, Jokernél ilyen nem volt! Én elejétõl a végéig elfelejtettem, hogy õt Heath Ledger alakítja. Nem, szerintem Joker megadta a kegyet Heath Ledger-nek, hogy a bõrébe bújjon. Leírhatatlan, amit õ mûvelt a vásznon. Én Jack Napier-t is imádtam (Jack Nicholson), s egy ideig csak legyintettem, hogy "ugyan már, nála nem játszhat jobban Ledger". Nem is játszik jobban, mert ez már túlhalad a játékon. Teljes mértékben eggyé vált Jokerrel. El is hiszem, hogy rémálmai voltak, és néha identitászavarai is voltak (bár ez kicsit bulváros feltevés már - de így, látva a filmet, még el is hiszem).
A másik nagyágyú Aaron Eckhart. Igaz, õ akkora döbbeneteset nem alakított, mint Ledger, de a SPOILER: Sötét oldalra áttérése ezerszer jobban volt itt megalkotva, mint Anakiné a III. részben SPOILER. A dühkitörései, a pénzdobálása, a pálfordulás - mind kiváló képességekrõl tanúskodtak.
E két ember lemosta Bale-t és Oldman-t a vászonról. Pedig mindkettõ kiválóság (legalábbis szerintem - de Garry Oldman mindenképp). Morgan Freeman és Michael Caine meg hozták az "öreges" formát, de ugye õk akkora legendák lettek mára, hogy puszta jelenlétük miatt leborulok elõttük.
Egyedül Maggie Gyllenhall-lal nem voltam megelégedve. Kinézetre ezerszer jobb volt, mint elõdje, de gyengécske volt, nagyon. Harmatos volt a játéka, és, mivel eredeti nyelven néztem, a szövegei is igencsak sablonosak voltak - tehát egyetértek a minap olvasott egyik kritikával: nemcsak a csajon múlott, a karaktere volt egy mellényúlás eleve. Mondjuk melyik Batman-csajé nem volt az? XD (Talán Michelle Pfeiffer, Catwoman szerepében.)
Az akció, és a sztori is nagyon rendben voltak. Egyszerre tudott e film izgalmas, akciódús, de mégis elgondolkodtató lenni. Igaz, ez a "hõs mereng a hõsség ideáján" már sokszor le lett lõve (a Superman 2-ben is, SPOILER: mikor ugye Superman leadja hatalmát SPOILER). Illetve nekem a cselekmény kissé tûl sûrû volt. Szinte a gyomrom fájdult meg, annyi minden történt. Mintha bezabáltam volna 8D. Kicsit átesett a ló túloldalára: annyira sok dolgot akart megmutatni, hogy ezek szinte összefolynak, már-már masszává. Szerencsére azért még nem ment el az "idegesítõen követhetetlenig", de néha vagy 20 percen keresztül meg sem álltak az események, az pedig kissé sok volt.
Illetve én is túlzásnak tartom, hogy "minden idõk legjobb filmje", meg "minden idõk legjobb képregényfeldolgozása". Igaz, én a Sin City-t azt mozgó képregénynek tartom, de végülis az is adaptáció - így szerintem az minden idõk legjobb adaptációja. Hiszen azt nem lehet überelni, hogy szinte kockáról kockára követi a képregényt. Persze ezen el lehet merengeni...
Én maradtam Batman-FAN, és az is maradok már. Két döglõdõ idiótaság után (Batman és Robin, meg a nem annyira rossz, de azért... Batman Forever) szerencsére Nolan másodszor is megmutatta, hogy Batman él, és élni fog! (A ciciknek meg végleg vége.)

9/10
10/10
offtopic
hErO 2008 szept. 08. - 23:01:37 10/10
(946/2462)
Amúgy én sem, homeopátiás szereket szedek.:))
1/10
offtopic
Csuvatka 2008 szept. 08. - 22:58:57 1/10
(945/2462)
nem szedek gyógyszert...és nem vagyok haragtartó...
10/10
offtopic
hErO 2008 szept. 08. - 22:57:51 10/10
(944/2462)
Hát ez mongyuk igaz :D Csak arra gondoltam h te is berágtál...ezek szerint rosszul gondoltam.:D
Azért néha amikor lila köd van sztem inkább vegyél be egy nyugtatót és ne a többi fórumozón vezesd le;)
Greeta 2008 szept. 08. - 22:55:10
(943/2462)
uhh hát még a sokk hatása alatt vagyok :D...szombaton volt szerencsém megnézni a plazaban és hihetetlen volt h két és fél órán keresztül tudtam élvezni egy filmet! sztem nagyon korrekt movie, a szereplõk kivált képp Joker alakítása eszméletlen jó, Heath Ledger megérdemli az Oscart ezért a filmért és nem feltétlen azért mert nemrég hunyt el..egyszerûen jó színész! a többiek is hozták a formájukat, volt benne elég izgalom akció romantika vér bonyodalom önfeláldozás döbbenet minden..egyszóval 10/9 de a storynak még korán sincs vége a trilógia folytatódik ;)