offtopic
spermophilus lateralis 2010 ápr. 10. - 18:30:00
(75/155)
OFF
szerintem az az offtopicoddal a probléma, hogy a biztonsági beállításokban blokkolva vannak a portos coockiek, ha ezt engedélyezed mûködnie kellene elméletileg, de nem területem a számítástechnika én is csak felhasználó vagyok. ismerõseid között biztos van valaki aki jobban meg fogja tudni mondani, mint én.

a "párterápia" -t (egy újabb film), akkor hagyd ki szerintem. a te szinted jóval magasabb, mint a film nívója és poénjainak mélysége, ezért idegesíteni fog, ha megnézed és két csalódás több, mint elegendõ rövid idõn belül (legutóbbi mozizásom eredménye).

igen, sajnos jelenleg semmilyen film nem nagyon van, bármilyen jellegben és stílusban is gondolkodok, amit még legalább valamennyire elfogadhatóként lehetne jellemezni és nezhetõnek kategórizálni. engem érdekelne a kecskebûvölõk és az egek ura, de sajnos csak pesten játszák és fel kellene külön ez okból autózni, szóval valahogy nem igazán jön össze és akkor egy utazás még mindig csak egy film, vagy maratoniba a kettõt egyben megnézem. de az sem annyira jó, én azért szeretem leülepedni a filmeket, legalább azokat, amik már elõre érdekelnének. talám majd dvd -n.

felkeltette a figyelmemet a "bibliothque pascual", és az "egy lányról" is + néha halgatom a kultúrfitneszt is. én nagyon kedvelem ezt a rádióadást (petõfi mr2). amúgy meg, ha jól veszem ki, akkor te pesti, pontosabban budai lány vagy, ha igen akkor meg nézz be a most futó titanicra. talán ott vannak érdekesebb dolgok is, vagy a marad még a cirkógejzír. a lehetõségeid még mindig jobbak, mint pl. nekem.

a mocskos zsaruhoz írtam egy véleményt olvasd el és döntsd el megnézed e. nem
szeretnék csalódást okozni és idõközben kihívássá vált megfelelni neked fõleg azok után, amit írtál. de azért a magammal szembeni elvárástól, amit a véleményed alapján magamra öltöttem begörcsösödni sem akarok (nagy bennem a megfelelési vágy, ha valakit szimpatikusnak tartok). nem szeretnék elõzõek miatt végül idõvel más torzított képet adni magamról, mint aki valójában vagyok, ezzel elrontani egy talán kezdõdõ virtuális barátság lehetõségét. ezt a filmet (2010 -ben) találom az egyetlen filmnek eddig (persze azokból amit láttam is), ami nekem még a nézhetõ kategóriába tartozik. valójában egy vígjáték, de nem kimondottan plázakategória, mint valaki a site -on helyesen megemlítette. csak az a lényeg, hogy jó alaposan gandzsázz be elõtte, de tiszta fejjel semmiképpen ne menj el rá :-D (tudom...tudom...én sem szoktam). tetszik a száraz, provokatív humora a filmnek.

az AGORA letaglózott, de megfogott, valahogy nem laktam mégsem igazán jól tõlle, de azért elgondolkodtató. a viharsziget, vagy a sherlock holmes, a district 9 (mocskos egy film, de mégis hat valahogy) ezek is elmennek még. több tényleg nem jut már aktuálisan eszembe, de természetesen az elvárást a kínálathoz kell igazítani és a katartikus megváltás ma már legtöbbször elmarad.

2010 -es halálok: pandorum, éli könyve, avatar

a shortbus -tól viszont a kb. 5 évvel ezelõtt a falnak szaladtam. nem tudom hová rakjam a filmet se nem tartom rossznak se nem jónak, de engem legalábbis akkor megmozgatott, bár nem a felháborítás értelmében, csak én nem tudok vele igazából mit kezdeni (semmilyen értelemben nem találom a választ rá). pedig nem vagyok talán beszûkült, de idõszakosan még ma is taglalgatom magamban, hogy hol is a helye a filmnek mélyen belül bennem. tegyél fel azért peter mellé a változatosság kedvéért néha egy kis régi tinát (legjobb esetben még az ike -s korszakból és akkor rolling...rolling...rolling in the river egyszerûen gigantikusak a lányok), egy kis jerry -t (great balls of fire) , vagy egy kis laza tom -ot. jó mulatást és indulhat a shake it baby, mert máris pörög a bakelit... és tekerd fel fullra a volume -t! and one... onetwo... sexbomb...sexbomb... (uncsi? nekem csak örök és királyi legendák - élvezet pour). de azért lehet még rázni black eyed peas -re, madonnára, vagy michaelre is (nem folytatom mert eszembe jutna még george, david, roy, elvis, picirics, chuck, mindenféle méretû dominók, angyalképû morison, erik, jimmy, king, freddy, john lee, buddy, cash, stb...stb...elõbbrõl, késõbbrõl, mindenhonnan, ezért ennyi most elég lesz).

tina:
http://www.youtube.com/watch?v=54XRNQ2C2x0&feature=PlayList&p=312E32F7832659A9&playnext_from=PL&index=
0&playnext=1
http://www.youtube.com/watch?v=ipOz_k9zvzo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1shWvG0e2Ks&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=mwfabsTv47I&feature=related

jerry:
http://www.youtube.com/watch?v=rCehyiNYzAs&feature=related (!!!a filmbõl!!!)
http://www.youtube.com/watch?
http://www.youtube.com/watch?v=8yRdDnrB5kM&feature=relatedv=wEOQtQ0wvdY&feature=PlayList&p=1ECACD4CDE8B6907&playnext_from=PL&index=0&playnext=1

tom:
http://www.youtube.com/watch?v=6KUJE2xs-RE&feature=PlayList&p=28C3AFEBB409677E&playnext_from=PL&index=0&playnext=1
http://www.youtube.com/watch?v=Iw3so6ClU9I
http://www.youtube.com/watch?v=VBdSqk78nHw&feature=related

black eyed peas:
http://www.youtube.com/watch?v=iEe_eraFWWs
madonna:
http://www.youtube.com/watch?v=2VptrkpOK1k&feature=PlayList&p=A5E9077FC099177C&playnext_from=PL&index=0&playnext=1

michael:
http://www.youtube.com/watch?v=iDUbAgfrvU0&feature=related

a végén talán ott lesz végre a régen beígért cherry pie
offtopic
sofi 72 2010 ápr. 10. - 15:46:16
(74/155)
Tudtam, tudtam, hogy valaki nem bírja ki, hogy ne nyálazzon be valamit. Tudom, hogy az off-ot el lehet rejteni, de nekem maga a GOMB nem reagál, hiába nyomom...
Szóval ha kõ, ha nem kõ óvassa az aki akarja!!! Válaszolva a kérdésedre: igen, online vagyok. "Társadalmi" életet élek a skype-on.

Néha belenézek itt is a véleményekbe, de azok inkább lefárasztanak, mintsem felcsigáznák a gondolataimat, úgyhogy olyan sokat nem mazsolázgatok ezen az oldalon. Ha van mit, akkor van, hogy hetente 2x is mozi, bár mostanság sajna elég silány a kínálat, bár nem mindig vágyom én sem a mélyreható mondanivalójú filmekre. Azt is szeretem, ha csak könnyed kikapcsolódást biztosít, de sajna abból is most kevés, vagy nincs is kínálat. Most is belefutottam kettõbe, de ez is egy jó lecke volt, hogy NÕI megérzésem is csõdöt mondhat néha!!

Örülök, hogy a lelkedet "megsimogathattam" kicsit, bár be kell vallanom sima és egyszerû egoizmus a dícséret oka, mert igaz, hogy szerencsés helyzetben vagyok, és viszonylag értelmes intelligens enmberek között tengetem napjaimat(legalábbis iskolázottak, bár tudjuk, hogy a diplomával nem adnak értelmet is!!)de mindig örülök ha véletlenül feltûnik egy értelmes vélemény, mondat, szó, sõt néha csak egy okos tekintet is lázba tud hozni és máris úgy érzem, hogy még van remény.. és bearanyozza a napomat! Szóval ennyi. Tetszik a stílus, a mondanivaló is, de a stílus az, ami mosolyra fakaszt, bár biztos nem szánod mindig humorosnak, de engem "vidámít" , mint a "kiss that frog". Ez van. Kész.

PG-rõl annyit, hogy nemcsak a zenéje, hanem az egész pasi felvillanyoz, nem mint pasi,(mondjuk imádom a metszõfogait!!) hanem mint mûvész a jobbik fajtából. Szó szerint kiráz a hideg (jó értelemben)némelyik számától, a pulzusom 20000,de rajta kívül van még pár olyan zenész,zenekar akikkel így vagyok már vagy 20 éve, és a kor elõrehaladtával sem változtak az érzések és a hatások sem.

Errõl ennyit.

ON....??
offtopic
spermophilus lateralis 2010 ápr. 10. - 14:24:10
(73/155)
kedves ibacs, igen igazad van csak nem mindegy melyik oldalon állunk, te ezzel egyértelmûsítetted is a sajátodat. gyújts fényt! nem látod õket, pedig már körbe vettek a zombik! képzeld el magadat egy koromsötét térben, szinte mintha lebegnél, majdnem biztonságban érzed magad és akkor valaki/valami megérinti a válladat majd felkapcsolja a villanyt... hirtelen maeglátod a sok dermesztõ arcot, ahogy rád vetik magukat és felzabálják azt az icipici szürke állományt, ami még nem száradt még ki a fejben, mint a gomba karácsonyra! huuuuhhhh, nem félsz? pedig kellene! :-D

OFF
ez gyors volt, online vagy kislány?!

ugyanígy gondolom, mint te és ugyanígy viszonyulok általában a nethez, de fõleg az azon történõ kommunikációhoz, ahogy te is. egyszer írtad, hogy kerültél ide, hát az én történetem hasonló (szerintem sokan mások is így vannak ezzel), szintén nem szerettem volna, de végül valahogy a filmes téma megfogott (azt gondoltam, hogy itt tényleg nem lesz más csak a filmek, de hát...). így jött, aztán egyszer csak itt találtam magamat! hmmm bunkónak érzed magadat, szerintem nem: nem mondhatom el senkinek elmondom hát mindenkinek. egyébként sem nyílt az irogatás, mert te sem olvasol el minden commentet, ha már elolvasod nyílt vagy rá és akkor már nem is mindenkiként olvasod, hanem egy olyan körhöz tartozol akit érdekel, tehát neked is szól. az már más kérdés, hogy utólag pozitívan, vagy negatívan értékeled e az általad olvasottakat. ha más vagy a skarlátbetû ideje óta megpecsételnek, mint a billogozott marhát, ezzel meg kell tanulni együtt élni, vagy agyhalottként 10 szavas mondatokban kifejezni magadat, esetleg nem szólni. vállalni magadat egyenesség és bátorság, de azzal hogy nyílt véleményeddel középpontba helyezed (akaratlanul is, nekem leg. nem ez a szándékom), kiszolgáltatottá és támadhatóvá is teszed magadat. ehhez kell egy belsõ szabadság és bátorság. az offtopic bejegyzések itt mindenképpen látszanak, csak ha megnyomod az offtopic elrejtését, akkor rejti ezeket a bejegyzéseket a fórum el. tehát aki olvassa õ dönti el, hogy érdekli e az offtopic, vagy sem. ha viszont már érdekli, akkor szerintem fogja be a pofáját, vagy szóljon értelmesen hozzá. igaz az a megjegyzésed is, hogy valamilyen fokon én csak saját magammal diskurálok, persze ezzel nem azt szeretném kifejezni, hogy nem hozzád, de valahogy mintha az ember "kedves naplómba" írogatna és végeredményben hozzá is címezné a lejegyzett gondolatokat (ez egy másik aspektus, tehát éppen ezért õszinte).

bevallom hízeleg, hogy legalább valaki kedveli a gondolataimat (a valós életben vannak többen is, de a neten mindig picit más, mivel a közeg semmilyen módon nem filtrált) ugyanakkor meg is lep, hiszen olyan természetesen profán, kézenfekvõek a végeredményei, hogy picit értetlenül állok ezzel szemben. nem igazán értem, mit lehet rajtuk kedvelni, de elfogadom, ha mondod. nézd szeretek örömet okozni és ha tudom teszem is tehát, csak rajtad múlik, ha felvetsz egy témát, akkor arra válaszolni fogok és foglalkozok a felvetett témával, majd leírom a végsõ következtetéseimet. ha a névre kattintasz, akkor láthatod egy adott személynek az összes többi hozzászólását is (ha a sajátodéra, akkor a sajátodét ugyanígy). a méregzsák megnevezés teljesen rendben van, csak nem érzem magamat mérgesnek, ennyit szerettem volna ezzel mondani (ne szabadkozz te nagyon tapintatosnak tûnsz)!

peter gabriel -el, vagy a számmal, vagy a békával jól tudok azonosulni (bár inkább a belsõ tulajdonságokat és jelentést értem ide, mint a külsõt). van nekem PG

zenéjében valami izgató, némelyik esetében idegesítõ, ugyanakkor mágikus is, ami megfog és hangulatot teremt. mindenképpen megoszt vagy kedveled, vagy nem, de hidegen általában nem hagy. én mindig is kedveltem.

én is vállalom magamat, ez eddig így kerek. de nem mindenkivel beszélnék mindenrõl és fõleg nem mindenkivel ugyanazon témákról. ezt nem is annyira magam miatt, mint inkább, a másik személye esetleg egy harmadik ok miatt (üzleti, magánélet isiker). a valós életben a témát, vagy tárgyalásának mélységét válogatnám inkább meg, bár írva minden máshogy is hat. annyira sajátos a gondolatvilágom, hogy én sem tudok igazából rejtõzködni és valószínûleg rám pusztán a gondolatok alapján, szintén rám ismernének, akik ismernek. szerintem mást sem érdekel viszont "ilyen jellegû" anonym fórumokon ki lehet vajon a másik oldalon, csak maga a post, ha egyáltalán. az ilyen ibacs féléket az sem, de nem értem miért olvassák el egyáltalán. már név alapján kiküszöbölhetõ lenne, aki nem tetszik, mégis elolvassák nem igazán értem, de éppen ezért nem is érdekel a véleményük. lehet, hogy vannak ismerõseink a nickkek mögött és ha egy mágikus gömbön keresztül látnánk azt aki a másik a nick mögött meg lennénk lepõdve, mert ismernénk és nem feltételeztük volna róla, hogy így gondolkodik az életrõl. ez adja meg az ízét pikantériáját is a dolognak. én a kifejezésmódom alapján is jól azonosítható lennék azt gondolom, bár nem annyira a stílus egyezõ, hanem inkább a szavak alkalmazása és történetek valódiságából lekövetkeztethetõek az egyes személyek, így én magam is. de kit érdekel?!

nézz rá más filmekre, véleményekre is (itt a porton), szoktál egyébként gyakran moziba járni? én eléggé, azaz 1x egy héten megnézek valami újat, de vidéki vagyok, így nem minden film jut el hozzánk és fõleg nem azok, amik érdekelnének is. a magyar vidéki filmforgalmazás és vetítés eléggé nívótlan sajnos, csak a leggárgyúbb filmek jutnak általában el hozzánk is. azért ez durva, mintha szedálva lennénk! sajnos nincs antennám, így tv -m sincsen.
hétvégém nem igazán van csak szabad óráim, néha napjaim (de azok sem mostanában, ilyen a melóm). a naptár nincs igazá hatással az életemre.

rem. nem felejtettem el semmit, menj megint moziba, mond el milyen volt és jó szórakozást! szia!
ON
offtopic
ibacs 2010 ápr. 10. - 12:54:59
(72/155)
A film címe az offtopic hozzászólásokhoz is remekül passzol :)))
offtopic
sofi 72 2010 ápr. 10. - 12:26:32 Előzmény spermophilus lateralis
(71/155)
Nem tudom, nekem nem megy ez az off-os dolog, úgyhogy tök bunkónak és hülyének érzem magam, hogy nyílt oldalakon taglalom a dolgaimat, de akkor is. Pedig megnyomom, de mégsem. Lehet, hogy ezért megint megkapom(juk) a lecseszést??FIGYELEM, FIGYELEM ez nem a filmrõl szól!!! Remélem ez elég lesz, hogy ne fárassza magát mindenki, aki kritikát akarna olvasni. Bár nem fogok olyan hosszan írni, mint TE. A méregzsák idézõjelben volt, van, és lesz is,(mint Lenin) legalábbis a fejemben. Ez nem negatív volt, csak ez ugrott be. Remélem nem baj??? A nettel kapcsolatban teljesen egyetértek, de a másnak való látszatás, látszódás akarása azokra az emberekre vonatkozik, akik a valós életben sem merik felvállani önmagukat. Én nem ilyen vagyok, úgyhogy, ha az ismerõseim olvasnák ezeket az oldalakat,(tényleg, lehet, hogy olvassák!!??) meg azt a pár sort, amit felvéstem az utókornak, egybõl tudnák (vagy már tudják is??)hogy ÉN VAGYOK!! Szóval a magam részérõl nem ferdítek, nem sunnyogok, nincs miért. Fõleg, mivel nem a teljes nevemen szerepelek, bár az utalás elég nagy segítség, de tudom, hogy Sofi-ból elég sok van az országban, annyira meg nem vagyok elszállva magamtól hogy ez csakis és kizárólag én lehetek!!!
De mivel sokan nem merik a való életben felvállalni a véleményüket, perverzitásukat, és az esetleges õrületüket,azoknak valóban a net egy kiélhetési forma. De én pont ezért szeretem, és nem szeretem..


Egyébként amikor olvastam "Nagypestre" a reagálásodat, "kiss that frog" ugrott be. Nem tudom miért, azt a hangulatot kelted bennem!!???Ha tudod, hallgasd meg, és akkor kb. be tudod határolni, hogy milyen érzés olvasni a hozzászólásaidat!!!!(nekem) Fogalmam sincs miért, de jó. Nekem legalábbis, úgyhogy remélem olyan sokat nem fogsz dolgozni a közeljövõben, hogy a másokkal, vagy csak saját magaddal folytatott diskurzusaidat sokáig kéne hiányolnom!!!!

A filmekrõl annyi, hogy gondoltam, hogy nincs meg tk-ban. De a tv-ben néha leadják, majd sasolni kell a mûsort, és ha lesz, le tudsz rá csapni!!

Jó pihit a hétvégére.

on, vagy mi a franc?
offtopic
spermophilus lateralis 2010 ápr. 10. - 11:39:27
(70/155)
OFF
szia sofi! :-D

nem szándékoztam, csak megszólítani véltem magamat/magunkat és gondoltam úgy illik, ha figyelünk arra aki veszi magának a fáradtságot, hogy szóljon hozzánk. ismét megpróbáltam elmagyarázni egy ifjú titánnak az !általam látott! színeit a világnak. ahhoz, hogy az esetleges legközelebbi james bondos "tudd, hogy értsd" panelje valamivel árnyaltabb, kidolgozottabb lehessen. szerintem nem vagyok méregzsák, nem érzem magam emócionálisnak, leg. én nem érzek emóciókat közben, sem ha kapom, sem ha adom. ez valahol pont egy olyan szórakozás, mint a könyvklub is, olvasol azt hazamész és dugsz, vagy dugnak. jelen utóbbi hsz. -emben meg fõleg tárgyilagos maradtam. azt hiszem, ha mindenképpen érzelmi töltetet kellene keresni és találni, akkor black dynamite kapott egyszer egy nagy frászt tõlem, de utóbb összebratyiztunk (viccel fogta fel õ is) és végül még tetszett is neki (de valaki sajnos akaratunk ellenére valaki körülmetélt minket és ezt a körünket törölte, pedig nem volt vulgáris csak szó kimondó, õszintén nem értem, mert szerintem volt olyan hozzászólásom, aminek elõbb jósoltam volna ezt a sorsot, de azt meg nem - túlzottan szabad kifejezésû volt és elsõ olvasatra sz.jobbosnak tûnhetett *ped. nem vagyok* a mai szuper "liberális" felfogás mellett érdekeket zavarhatott volna, de érdekes módon aztán ez/ezek mégis maradtak). egyikünk sem értette a dolgot, pedig még BD is kereste végül, mert állítólag tetszett neki, de a postok végleg eltüntek. talán még az állt legközelebb az érzelmileg érintetthez (valójában még ez sem volt az). én eddig jól elszórakoztatom néha - néha magamat az annonymitás fedett semlegességébe burkolózva. ez nem azt jelenti, hogy a gondolataimat személyesen nem vállalnám, de itt jelenleg nem ez a tét, hanem a szélbe kiáltott szó. elmondod, senkit nem érdekel... aztán valahogy mégis igen (mert csak megnézik és ezen keresztül alkotsz és formálsz). egyedül vagy de ugyanakkor körülvéve emberekkel. jó az ilyen jellegû média is, mint kommunikációs forma, mert valamennyire, legalábbis a véleményekre vonatkozólag spontán, õszinte nem diszkriminatív, egyenlõ, általában kíméletlenül igaz legalábbis a kijelentéseket vagy azok a kijelentett szóval ellentétes hátterét/eredõjét/eredendõ szándékát tekintve (mindig tudni kell melyik oldalról közelítesz meg egy hsz. -t). hiszen egy olyan gondolat, amelyet akár valósnak beállított véleménnyel, amely viszont ellenkezõ lenne, azzal amelyet személyesen a valós életben tényleg kijelentenénk/vállalnánk, vagy akár csak gondolnánk is ellenkezõ képpen kerül esetleg általunk megfogalmazásra az indítékot és gyökerét tekintve igaz és gyakran (legtöbbször) el is árulja végül önönmagát, önmaga valós értelmét pontos olvasatra felfedi. az interneten közölt gondolatok fluiditásuk miatt érdekesek, egyszerûen megszületnek, jönnek és kinyilatkozzuk õket, ez a valós életben egyre ritkábban fordul elõ és megszoktuk, hogy folyton átgondoljuk, deformáljuk, elhelgassuk, visszatartsuk õket, ami ront a közvetlenül folytatott kapcsolatok mélységén és minõségén, az elidegenedést eredményezi. pl. ha azt mondom a neten vannak idióták, gyakran mindössze annyit jelent csak, hogy feltüntek valakik (vagy 1sz.1sz), akiket nem értek szokatlanok, de foglalkoztatnak, nem tudok viszonyulni hozzájuk, mert nincsek az általam életemben eddig tapasztaltak között, olyan hasonló felfedezhetõ minták, amik ennek megfeleltek volna, így hiányzik a viszonyulási alapom. az életben messze nem vagyok ilyen nyersen nyílt és õszinte (én azt gondolom magamról, hogy én igen *bár én itt sem neveznék egyszerûen valakit így*, de nekem is más a választott kifejezési formám, sokkal fedettebb) nem diszkriminatív és egyenlõ, mert akinek erre szüksége van, úgy õ mindenkit és bárkit tud anyázni, éppen ezért ez valójában teljesen értelmetlenné is válik, csak ezt sokan nem értik, elfelejtik. nem ez a lényeg és mégis sokan beleszaladnak (ezzel nem azt minõsítik akikrõl nyilatkoznak, hanem saját magukat, õk mutatkoznak be és mondanak magukról véleményt. hiszen intoleráns, beszûkült, tapasztalatlan, ezért részletezett vélemény alkotásra képtelen képet mutatnak magukról, ami szintén egy bemutatkozásnak is megfelelhet. bár az anyázás is egy vélemény és valójában azon van a hangsúly, a szabad véleményen (nem a textúra, hanem a jelentés a lényeg). a fórumokat e módon lehet tekinteni egy a társadalom gondolkodásmódját tükrözõ statisztikának, civilizációs lázdiagrammának, az uralkodó szocializációs szemlélet/életmód diagnózisának is. a háló egy gátlástalan és megátolatlan synergiája a gondolatoknak, folytonos brainstorming - ezért szerintem nagyon fontos és én ezt kedvelem igazából benne. ez a véleményeink esetében alkalmazott spontanitás, õszinteség paradox módon gyakran megfordul (fordított képet mutat) a személyes bemutatkozások esetében és ez ekkor már sokkal kevésbé elmondható. a neten, virtuális valónkban bárkik lehetünk és ezért néha igyekezünk magunkról egy olyan képet festeni (kitalált, torzított), amit elsõre vonzónak tekintünk és élni/lenni szeretnénk, de különbözõ okoknál fogva (pl. lehetõségek hiányában) mégsem tesszük. ezért nem is érdekel, hogy az aki állít kicsi e, vagy nagy - okos e, vagy buta - szép e, vagy csúnya, de fõleg nem hogy hol áll az általa megnevezett társadalmi/szellemi ranglétrán (mindezt saját, mások által ellenõrizhetetlen, megítélése alapján - nem mintha pl. engem ez érdekelne, de így az alany gondok nélkül torzíthat és máris semmilyen viszonyítási alapot nem nyújt a kiinduláshoz, így akár magunktól is elhagyhatjuk ezen önmegállapítások figyelembe vételét) és hogy mit mond el magáról. a lényeg a véleménye, mert abban mutatkozik igazából be, bár szerintem ez a portos téma itt nem errõl kellene, hogy szóljon (mint többször említettem már). akció követ reakciót, ezért én személyesen nem is igen szeretek magamtól hozzáfûzni más személyes véleményéhez commentet, fõleg nem minõsítõleg, hiszen más a világlátásunk és így más a vélemény is (az enyémet másé kiegészíti és formálja, teljesebbé teszi, tehát szükségem van rá - barátot, ellenséget elõbb mindig pontosan ismerd meg), amely persze amúgy is szubjektív. én a magam részérõl viszont általában nem tudom ezt elkerülni, mert úgy tûnik, bár egyetlen célom, hogy gyengéden szeressék törékeny, kicsi szívem (:-D) és az élettõl személyemre vonatkozólag kizárólag igenlést kapjak vissza, de ahogy látom mindenképpen megosztok és felszólalásra késztetek. szerintem nagyon fontos a lehetõségek kiaknázása, azaz hogy megkíséreljünk példáinkkal nevelni és tanítani (akár a neten is, ahogy valahol, valamikor régen egy számomra örökérvényû mûben mondták: rendet és tisztaságot hozok). formálnunk kell a közegünket, annak érdekében, hogy gondolatokat indítunk be másoknál és ezzel egy véget nem érõ és elõre be nem látható irányú utakat nyitunk mások gondolat világában. valamikor körbe ér és visszatalál hozzánk is. ha a mag (szándék) jó, szerencsés esetben jó lesz az eredmény is, ez nem csak lehetõségünk, de kötelességünk is mind magunkkal, mind környezetünkkel szemben. gondolhatod, hogy túl idealista vagyok, lehet! de a gondolatok lesznek tetteink, az elültetett szó túlnõ önmagán, kiegészül, mint a folyó felduzzad és sajátos nyomot hagy, mint ellenszélben az esõcseppek a szélvédõn, mint ahogy nem tudod, hogy egy fa hol fog ágat növeszteni ez sem kiszámítható, de a játékelmélet alapján legalább nagyjából minden X eredményességi faktorral elõre prognosztizálható. egyszer, vagy eredendõen sem tudjuk néha mi is indított be egy folyamatot, de ha egy nem létezõ kaleidoszkópon visszanézhetnénk az életünket, kívülrõl érzelmi töltöttség nélkül, de anatómiai részletességgel, akkor látnánk és rájönnénk, ha nem történik meg/vagy nem akkor történik meg/máshogy történik meg egy bizonyos akkor akár jelentéktelennek tûnõ esemény, nem kapjuk azt a bármilyen minõségû információt meg, akkor életünk is teljesen más irányt vett volna. lehet, hogy ez a szerkezet létezik és mûködik is csak nem tudunk jelen létsíkunkban pontosan még róla, de a pokol/menyország nem más, mint szembesülni saját életünkben elkövetett cselekedeteink következményeivel saját bõrünkön megtapasztalni, látni, szembesülni, érezni ezt?! jelen társadalmunk és civilizációnk túlzottan a technikára a mentális racionalizmus alapjaira épül, a többit réteget pedig hagyja csoffadni, elsatnyulni (spiritual, astral, szakral natural, mental, stb. pedig ezek is abszolút szignifikáns részei lennének létünknek és kultúránknak, nem vagyok ezotérikus - õszintén szólva semminek nem tartom magam csak tudattalannak, tudom, hogy nem tudok).

az internet pedig sok esetben így úgy mûködik, mint egy mentális multiplikátor, hiszem hogy sok munkával el tudunk gondolatokat ültetni és legalább részben klónozni tudjuk magunkat (mindenki, bár ez szerintem az öncélúságtól jobb, ha mentes). biztos van bennem egy ósdi csökött moralista is eltemetve valahol, akit lapáttal agyonvertem ugyan, de mégis túlgyakran lázad õ fel bennem. abban a kriptában, amit valamikor oly sok szeretettel szürke stahlbeton -ból emletem neki ott agyal és néha még önfeledten örjöngeni is szokott. bár a racionális énem brutálisan észérvekkel legyilkolta, de mivel racionalitásából fakadó lustaságának köszönhetõen nem ásta túl mélyre azt a kriptát, azért elfelejteni soha nem teljesen tudom ezt a számomra haszontalan, de azért nekem kedves jobbik oldalam. a karja mindig kinyúlik a föld fölé mocskos körmeivel folyton a szintet kaparja és bármikor képes, mint egy kiszáradt zombi kiemelkedni sírjából, hamvaiból újrateremtõdni, ha mégis szükségem lenne rá (nincs, mert mindig csak összekuszál, de azért permanens jelenlévõje életemnek). most mindenesetre elég!

voltam a tékában, a filmek miatt amiket említettél, de egyik sincs meg (mint feltételeztem), ezért csak remélni tudom, hogy egyszer belebotlok valahol. mindenesetre felkeltetted a véleményemet és rajta maradok az ügyön, bár a remény elég csekély, hogy tervszerinti módon sikerülne megtekintenem õket.
egyébként elég sokat dolgozom mostanában adhoc módon és így kevés az idõm sajnos, de a filmek és vélemények érdekelnek ezért igyekezek mindig ránézni, hogy mi van új és ki mit gondol róla.

szép napot :-D
ON
offtopic
sofi 72 2010 ápr. 10. - 08:52:33 Előzmény spermophilus lateralis
(69/155)
Szia Te "méregzsák"! Jól lekardoztad Nagypest-Never-t!! Gratula!! Ezek szerint van még élet a Földön!!!??
offtopic
spermophilus lateralis 2010 ápr. 09. - 11:11:35
(68/155)
OFF :-D
hanem rám igaz?! ;-D vasárnap szavazás, gondolom irány a jobbik?!
***mindenféle minõsítéstõl mentes megjegyzés, mind rád, mind a pártra, mind a szavazóikra nézve. én semmilyen tartalommal, vagy jelentõséggel nem kívánom feltölteni ezt a mondatot, csak egy tippet adtam le és persze, mint mindenki én is skatulyázok, hogy viszonyulni tudjak. kérdésem semmiképpen nem nyilatkozik az én bármilyen irányú politikai, világnézeti meggyõzõdéseimrõl sem. ez se nem elutasító, se nem igenlõ az én részemrõl. kizárólag csak értékmentes, mint a lóverseny, ha jó a tipp és sikerül - akkor jó, ha nem, akkor meg nem jó. de ahogy azt sem ruházzuk fel ideológiai töltettel, legalábbis normális körülmények és felfogás mellett nem, így én ezt sem***

aki más, az ugye nem ugyanaz. az ismeretlent megfogalmazására nekünk embereknek belsõ kényszerünk és szükségünk van, ahhoz hogy a meghatározás alapján képesek legyünk viszonyulni hozzá és báni vele. különben nem lennénk képesek a világban akárcsak a mindennapi dolgainkat elintézni, hiszen valamikor a kávéfõzõ, sõtt a maga a kávé fogalma is még teljesen új volt és nem tudtuk mit is kell kezdeni vele, de végül elég nyiltak voltunk hogy kipróbáljuk és elhigyük olyanok véleményét, tapasztalatait akik már próbálták elõttünk és megtapasztaltuk, hogy igazából mindkettõ jó. az élet többi "velejárója" sem más, mint fenti példa csak a dolgok néha nem mindig ennyire konkrétak. ha valami saját felfogásaink szerint mégsem lenne végül meghatározható, "beskatulyázható", akkor az így elõttünk ismeretlen, azaz a megismerés idõpontjáig szuszpekt fog maradni. késõbbi fejlõdésünk során még elérhetjük azokat a szinteket, amik elõször elérhetetlennek, sõt elérni nem kívánatosnak, esetleg indefiniensnek tüntek. a változõ környezet és információ hatására gyakran megváltozik bennünk a vonzalomra és az elutasításra alkalmazott fogalom qualitása és quantitása is. de addig amíg a fenti ellentét fel nem oldódik bennünk, az ismeretlent bipolarizálással egyszerûsíteni fogjuk. Ez a határ olyan mint a tõzsde értékek, vagy a tenger partvonala amít a víz folyton mos, ezek szintén másodpercenként változnak ugyanúgy, mint a mi különbözõ belsõ határvonalaink, szintjeink is.

ha tehát mégsem lennénk képesek egy árnyalt véleményt alkotni, akkor az ismeretlennel szembeni tanácstalanságunkban a legegyszerûbb, ösztönös irány ezek után egy pozitív vagy egy negatív véleményt kreálni, a tapasztaltal szembeni viszonyulásra mindenképpen esszenciális szükségünk van. ezekben az esetekben és ekkor kerül elõ a fekete - fehér abszolút kontraszt fogalma és minden más árnyalat eltûnik, megtisztul mindenféle további környezeti határértéktõl és csak a kontrasztos határvonal fog látszódni. ennek a küszöbnek a meghatározási pontja bár mindenkinél máshol található, de mindenkiben megvan és kb. idegi/zsigeri szinteken van valahol kódolva (jön az oroszlán - futás, ha már ott van kapálózzunk - a legtöbben nem fogunk elgondolkodni mit is tegyünk, milyen stratégiát válasszunk). az ilyen jellegû vélemények is hasonló autómatizált, gépies, reflexes folyamatok eredményei, mint az emésztésed is, vagy abogyót eltávolítani az orrodból, mert különben valamikor megfulladsz. szokatlan... más... hát futás... eredmény elutasítás. mivel mint mindenhol az emberi képességekben és szubjektív ismeretanyagban, befogadóképességben (úgynevezett tolerancia) is vannak szintek, így az ismeretlen fogalma kinél többet, kinél kevesebbet fog az õ életére vonatkoztatva jelenteni. függõen attól, mennyire nyíltan bánik a személy az ismeretlen fogalmával élete során egyéni szerencséjének függvényében ez a mechanizmus különbözõ alkalmazásainak köszönhetõen túlélhet, vagy elbukhat, de szerencsésebb esetben a nyíltabb, bátrabb egy teljesebb életet fog élni és többet ismer meg a világból (de nehezebb is lesz neki a látás = fájdalom). elõzõeknek fõleg akkor van különös jelentõsége (a fejlõdésnek), ha elfogadjuk, elhisszük a reinkarnáció vagy egyéb más spirituális, szakrális lét, valóság, tanítás fogalmát (én nem teszem, de nem is tagadom, mert nem tudom). az egészet egyszerûen kifejezve viszont csak annyit jelent, hogy: hát mond el egy pálcika embernek milyen is a tér.

ha szeretnéd és szükséged van rá van még tovább is :-D! na fel a fejjel!
ON
2/10
offtopic
NADAL14 2010 ápr. 06. - 00:47:19 2/10 Előzmény King Diamond
(67/155)
Nem pont rád gondoltam:D Én szeretem Mel Gibsont ,jó filmeket rendezett ,de ez a filmje egyik ha nem a legrosszabb!!De kinek a pap kinek a pappné.Az hogy az Avatarnak nincs mondanivalója ???Ezt süti rá akinek nem tetszett! A Bombák földjén meg szinte egyenrangú ezzel a filmmel ,neked akkor tetszeni fog:D
wnnb 2010 ápr. 05. - 19:38:13
(66/155)
Jó kezdést követõen - mely a legnagyobb jóindulatom mellett is, a film feléig tartott - erõst hanyatlásnak indult. Unalmas, vontatott, olykor kapkodó.
Az utolsó 5 perc pedig felesleges és banális volt.
3 pont a 10-bõl.
3/10
luppe 2010 ápr. 05. - 11:02:03 3/10
(65/155)
Izgalmasnak indult, vártam, hogy mi fog kikerekedni a történetbõl, de aztán vontatottá és unalmassá vált. Nekem nagyon nem tetszett, többet vártam!
(És engem is a Tégla címû filmre emlékeztet!)
9/10
deccrajt 2010 ápr. 04. - 16:02:15 9/10
(64/155)
Helyesbitek: amiben az utobbi 8-10 evben jatszott vagy rendezokent, producerkent vett reszt.
9/10
deccrajt 2010 ápr. 04. - 15:43:13 9/10
(63/155)
Jo film. A hangulata magaval ragad, nincsenek eroltetett jelenetek, banalis fordulatok.
Mondjuk Mel Gibson az utobbi 8-10 evben csak jo filmekben jatszott.
Kicsit emlekeztet a film a Grand Torino-ra, ill. a 'f*cking' tanacsado szerepet jatszo, zsenialis brit szinesz miatt a "Tehetseges Mr Ripley II."-re. Kilenc pont.
2/10
Garfimacs 2010 ápr. 04. - 10:05:51 2/10 Előzmény King Diamond
(62/155)
Szerintem nincs mit nagyon elemezni a filmen, egy szóval jellemezhetõ: dögunalom... a semmi feltupírozva
8/10
King Diamond 2010 ápr. 03. - 23:56:32 8/10 Előzmény NADAL14
(61/155)
Ezt gondolom azért címezted nekem, hogy reagáljak is rá. Pedig nem kéne. Nem tetszhet mindenkinek minden film, az lenne csak a gáz. De ez nekem tetszett, neked meg nem, de attól még nem kell kritizálni a másikat. Szerintem semmivel sem volt rosszabb, mint a hasonló krimik (lásd például az Utolsó jelentés, hogy kiemeljek egyet. Az szerintem még ennyire sem volt jó, és akkor még jóindulatú voltam). Szerintem egy Mel Gibson filmre már nem úgy kell beülni, hogy na, mennyivel lesz jobb, mint az elõzõ, vagy a többi filmje, mert elég sokat letett már az asztalra. És ez a filmje sem lett totál szar, nézhetetlen, hanem még ugyan jó volt. A lassú folyású filmek is lehetnek jók. Pont ezért hoztam fel az elõbb az Utolsó jelentést, mert az sem egy gyors folyású, de ehhez képest egy szar.
Az meg, hogy az Avatar nem kapott 3-nál több Oscart, miért lenne meglepõ, mivel a látványon kívül semmi extra nem volt benne. Azokat valóban megérdemelte, de hogy a legjobb film legyen...hát nem tudom. Bár még nem láttam az általad leszólt Bombák földjént, de arra is kíváncsi vagyok. Így nem tudom hasonlítani, hogy rosszabb-e, mint az Avatar.
2/10
NADAL14 2010 ápr. 02. - 23:13:53 2/10
(60/155)
uristen mennyi õrült van itt.egy ilyen sz@r film kapcsán ennyi sületlenséget összezagyválni-hát hiba volt bezárni annyi diliházat:))
8/10
King Diamond 2010 ápr. 02. - 22:38:55 8/10
(59/155)
Cseppet sem bántam meg, hogy moziban néztem a filmet. Mel Gibson mindig is jó filmeket csinált, ez most sincs másképp. Még az sem baj, hogy nem annyira pörgõs, mert anélkül is tökéletesen élvezhetõ. Gibsont kicsit többnek néztem elsõ ránézésre, pedig még csak 54 éves, picit többnek tûnt. Sajna azért õ is öregszik. Tetszett a történet kibontakozása, szereplõk is jók voltak. Gibson karaktere hozta a tõle elvárható erõs szintet, mint legtöbbször, ha zsarut játszik. Párszor kicsit Visszavágó-s érzésem is volt. Arra 8-at adtam, akkor ez is kap annyit.
8/10
sofi 72 2010 márc. 30. - 14:02:03
(58/155)
Rendben.
offtopic
spermophilus lateralis 2010 márc. 30. - 00:50:58
(57/155)
OFF
amíg te beszélsz hozzám én reagálok rád ez így becsületes és illendõ. nem illik hátat fordítani ha szólnak hozzád. minden iróniám ellenére vannak moralista és etikai elképzeléseim is. jól látod én tényleg nem vettem komolyan talán a többiek sem. mit is vettünk volna komolyan. vicc az élet.

sokat dolgozm, aztán ezerrel élek. most jól elfáradtam, de majd máskor bõvebben. holnap korán kelek(6 körül) és már 00.48 van.

én is õrülök, hogy nem a falnak beszélek, bár hamar felfognám és abba hagynám. a china blue nem biztos, hogy neked való (nem vicces, inkább brutálisan beteg, de van egy hangulata).

ha a maskot írtad, biztos azért mert tetszett, amit olvastam róla nem is volt olyan alávaló és nem teljesen ismeretlen azért a story csak nem láttam.

most megyek a víz alá, aztán megpróbálok sunyítani... jó éjszakát
ON
sofi 72 2010 márc. 29. - 23:05:54 Előzmény spermophilus lateralis
(56/155)
Nnna szóval.. Nagyon megleptél!! Õszintén nem gondoltam, hogy lesz reakció, és azt sem értem, hogy én miért is írtam!!?? De annyira megnevettettél, hogy biztos ez volt a pillanatnyi elmezavar oka, ugyanis nem szoktam nyilvános oldalakon regisztrálni, reagálni, meg végképp nem!!! De a múlt héten, amikor nézegettem a pénteki filmeket (mit is kéne??..) Véletlenül legördítettem az oldalt, és láss csodát, Rátok bukkantam. Elkezdtem olvasni, és nagyon tetszett a vita, mert elképzeltelek benneteket, ahogy óriási hévvel, ismeretlenül lövöldöztök egymásra!!! (szerintem egy kis humorral fûszerezve, de lehet, hogy csak belemagyarázom..??)Aztán másnap megint, és NEM BÍRTAM ki!! Regisztráltam, hogy megköszönjem!! Legjobban a "dögölj meg és szia" volt szuper, ott már hangos nevetésben törtem ki!! Látod, már szó szerint idézem, pedig erre edddig csak Salinger volt képes. (mármint, hogy kívülrõl fújtam a Zabhegyezõt).Aztán másnap megint, mert eszembe jutott, hogy Ti már biztos régóta fent vagytok, így egy csomó reagálást végigolvastam, és Tetszett!!!! Fõleg azt szeretem, amikor próbálod magyarázni a dolgokat, és elképzellek, ahogy a gép elõtt ülsz, és töröd a fejed, "hogy magyarázzam meg nekeik??.. Aztán jönnek a silány reakciók, amibõl nekem egybõl lejön, hogy fele nem is érti, hogy mit akarsz közölni. Sõt fokozzuk: a legtöbbje a felénél feladja, mert végig sincs ereje olvasni. Szerintem nemsokára el fogsz jutni oda, hogy semmi reakció nem lesz, mert nem tudják megindokolni, hogy mit miért, és egyáltalán mi vaaaan??
Szóval KÖSZI!!!
A filmekre visszatérve. A kora hajnali órákban nem tudom miért az a 3 jutott az eszembe?? Passsz.
Napok romjai 10/10 nekem. Szerintem fantasztikus. Ha depis vagyok, vagy az akarok lenni (mi Nõk ilyen hülyék vagyunk, hogy szeretünk önmarcangolni..), akkor mindig megnézem.
Nõ 2x közepes, de nekem bejön. Finom humor van benne, és nem is igazából a szerelemrõl szól. Negatívum, hogy GP partnerének enem egy embriófejû fickót választottam volna, de nem baj!! Vasárnap du-i lötyi.
Maszk: Gyûlölöm!!! 10-15 éve jött ki, akkor meg sem néztem, a tv-ben láttam, de hogy miért?? Kínszenvedés, és letojom a technikát!! (15 éve asszem nagy durranásnak számított) nem azért járok moziba, hogy a technikát figyeljem, hanem, hogy lazuljak, és megfeledkezzem a hétköznapokról!!
Ami a listádat illeti, 2 felkeltette az érdeklõdésem: Egér a bombában?? És a kínai cucc. Majd megpróbálom valahonnan megszerezni!!
Ami nekem még nagyon bejön: Pranzo di Ferragosto, olaszul, szinkron nélkül természetesen!! Fantasztikus!! Imádom!!!!
És 10/10 a Facérok.
Köszi még 1x.
Üdv