Téma: A szomszéd

7/10
dale.cooper 2015 okt. 12. - 14:01:02 7/10
(86/106)
Nem egy tipikus amcsi film, az biztos. Pofán b*szott rendesen.
6/10
Ignác Gufo 2015 aug. 18. - 13:21:52 6/10
(85/106)
Csak azért nem volt csalódás, mert eleve nem vártam tõle sokat. Mind a két fõszereplõ nagy kedvencem ( Robbins a Jákob lajtorjájáért, Bridges pedig a Halászkirály legendájáért, és picit ezen a filmen is tudtak javítani, de a sztori annyira gyenge, hogy csodát nem tudtak vele tenni.
Egy pici pluszt adott a végén a csavar, de az sem menti meg a filmet attól, hogy a "felejthetõ" kategóriába kerüljön.
Egyszer, ha nincs jobb, nézhetõ.
6/10
wowow 2015 ápr. 01. - 21:21:53 Előzmény Damill
(84/106)
SPOILER
Én azt vettem nagy csavarnak, hogy Jeff Bridzsiz robbantotta fel - helyesebben szólva az õ autójában volt a bomba. És utána az volt a nagyobb csavar talán, hogy a nyomozás során azt állapították meg, hogy õ volt a tenorista, nem derült fény a szomszédokra.
Damill 2015 márc. 31. - 18:45:13
(83/106)
Többektõl hallottam, hogy egy nagy csavar van a végén. De micsoda?

SPOILER
Hogy mégis terroristák a szomszédok? Vagy annyi, hogy a csókával végeztetik le a piszkos munkát? Legalább valami olyan befejezést vártam, mint a Viharsziget végén, ami átértékel mindent.
pneklara 2015 márc. 31. - 10:28:37
(82/106)
Ezek rendszeres idõpontban szállítottak valamit az épületbe, s ezt használták ki, gondolom hátráltatva õket valamivel a terroristák.
pneklara 2015 márc. 31. - 10:26:02
(81/106)
Hát igen:) Nem gondolkodó embereknek gyártották a filmet, akik napokig törik a fejüket a miérteken és hogyanokon.
Az is furcsa, hogy ez a terrorista mindig felbukkant, a könyvtárban, az örökké nyitott ajtajú lakásban,kertben, s a tanár úr semmi óvintézkedést nem tett, amikor ezt a nagy titkot igyekezett feltérképezni. Persze hogy is számított volna rá, hogy ez a fantom mindenütt ott van.
De a legrémisztõbb a kislányuk "mindentudó", gonosz ábrázata. Futkosott a hideg a hátamon.
Szóval ezt a filmet nem értelemmel kell nézni, csak érzelemmel.
wowow 2015 márc. 30. - 20:31:15
(80/106)
még ez lemaradt...

SPOILER
Honnan tudta bombát robbantó csóka, hogy most már megnyomhatja a gombot? Vagyis, hogy Jeff B. ott van az FBI épületében/nél?
wowow 2015 márc. 30. - 20:26:46
(79/106)
SPOILER
Megfordult nekem is a fejemben, hogy lehallgatták, figyelték. De nem tudhatta szerintem a tenorista, hogy egy ugyanilyen furgon fog akkor arra menni és pont bemegy az FBI épületébe. Vagy igen? Azt is kifigyelték? Egyébként meg ha követ egy tanár (vagy bárki) egy autót, akkor minimum, hogy megjegyzi a rendszámát. Ez itt kimaradt.
A másik, hogy egy kb Duna Pláza méretû, de annál alacsonyabb épület omlott össze. Szerintem azt így egy "pontszerû" bombával nem lehet felrobbantani. Ahhoz több helyen kell robbantani. Na mindegy ez lehet, hogy csak a látvány kedvéért lett ilyen, csak így nem hihetõ.
A másik amit még nem értettem, hogy miért is volt ez a robbantás? És miért az FBI épülete ellen?

SPOILER VÉGE
Gega1 2015 márc. 30. - 13:52:49 Előzmény wowow
(78/106)
SPOILER!!! SPOILER!!!!!



Szerintem a bombát akkor tették a csomagtartóba, amikor csépelték egymást a szomszéddal. Jól szervezett banda volt, a verekedést is kiprovokálták, közben meg ott lesett a háttérben egy másik bandatag. Az jó kérdés, hogy honnan tudták, hogy behajt az épületbe. Talán látták, milyen õrült, és gondolták, hogy mindent megtesz a fiáért, és a végsõkig követni fogja a furgont. Az is szándékos lehetett, hogy mikor látták korábban, hogy követi a furgont, felbukkant a fia feje a hátsó ablakban. Másrészt akkor is jelentõs a robbanás hatása, ha nem hajt be az épületbe, csak leáll mellette, közel a bejárathoz, pl. nem jut túl a sorompón.

Iszonyúan untam a végét, túl hosszú volt az autós rohangálás, azt hittem, a szokásos vég: az utolsó pillanatban mindenkit megment a fõhõs. Csoda, hogy nem ez történt, és ez feljavította filmet, a váratlan vég pozitívra változtatta (filmes szempontból) az általam eredetileg szokásosan laposnak gondolt végkifejletet.
pneklara 2015 márc. 30. - 11:58:59 Előzmény wowow
(77/106)
Csak úgy tudom elképzelni, hogy minden percüket figyelték. A tanárét és a barátnõét is. Így mindig mögöttük voltak, bármit is csináltak. Sokkal komolyabb filmnek gondoltam, mint ilyen gagyi csinálmány lett belõle.
wowow 2015 márc. 30. - 09:46:52
(76/106)
SPOILER
Honnan tudták a terroristák, hogy Jeff B. behajt az Fbi épületébe? És mikor rakták a bombát a bérelt autójába?
Szerinrem eltúlozták, hogy a csomagtartóba beférõ bombától fellrobban egy olyan nagy épület.
pneklara 2015 márc. 30. - 09:24:30 Előzmény pneklara
(75/106)
Most pótolták:) Meg is néztem, de csalódtam a filmben.
Tim Robbins hozta a látszólag egykedvû, de nagyon is céltudatos, kegyetlen ember szerepét. Benne nem is csalódtam.
Csalódásom tárgy Jeff Bridges, különösen a film végén. Bár van, aki a gyermekét veszélyben látva sokkot kap, lebénul, más meg tombol, ámokfutó lesz. J.B. ez utóbbi volt, és nekem cseppet sem szimpatikus ebben a fékevesztett alakításban.
A terroristák mindig meg tudják indokolni, hogy a harcuk miért jogos szerintük, de az ártatlan emberek tucatjainak halála miatt cseppet sem igazságos, sõt, elítélendõ a ténykedésük.
9/10
fourdogs 2015 márc. 30. - 01:14:14 9/10
(74/106)
Akinek (46/) csak annyi gondolata támadt: "A tanulsága pedig egyszerû: törõdj a magad dolgával!", talán érdemes lesz még néhányszor megnéznie. Mert pont ez az, amirõl nem szól.
Ám azokat a kérdéseket felteszi: lehetséges, hogy "angyalarcú" szomszédomat és bájmosolyú feleségét a terrorizmus megfertõzte? A szõke nõk valóban ennyire sekélyesen gondolkodnak? Lehet-e esélye egy még oly jól kombináló történésznek titkosszolgálati módszerek alkalmazása nélkül leleplezni a potenciális gyilkost és/vagy egy bûnszövetkezetet? Van-e bármiféle létjogosultságuk a hivatalosan deklarált "magányos elkövetõ" teóriáknak? Stb., stb.
Nos, a filmnek az erõssége abban rejlik, hogy nem alkotott szuperment egyik félbõl sem; a maga módján mindegyik sikeresen végezte a „forgatókönyvben” rá szabott feladatot. A gonosz most és itt gyõzött, ahogyan a valóságban – most már tudjuk – gyakorlatilag bármikor és bárhol: földön, vízen, levegõben.
Nem szolgálta volna az alkotók célját, ha a végén az derül ki, szervezkedjék bármire is az ellenség, a szolgálatok (vagy az ügyes állampolgárok) eredményesen teszik a dolgukat. /Ebben a filmben voltak olyan momentumok, amikor még a néger ügynökrõl is fel lehetett tételezni, hogy benne van a buliban./
offtopic
pneklara 2015 jan. 11. - 17:54:53
(73/106)
Ma este elmarad a film:( Mûsorváltozás lesz.
Pedig elhatároztam, hogy fent maradok, mert szeretem Tim Robbinst.
Remélem pótolják valamikor, nem csak egyszerûen elhagyják!
offtopic
Nemo Identitas Aquarius 2014 aug. 31. - 00:45:40
(72/106)
a másik.
Nemo Identitas Aquarius 2014 aug. 31. - 00:44:41 Előzmény galileo29
(71/106)
Valóban a Ford mondeo USA változatával megy a filmben.
A neve contour.

És két különbözõ évjárat.
pie85 2014 márc. 06. - 04:48:53
(70/106)
Csakis a vége miatt érdemes megnézni a filmet, mert a végkifejlet igen jó és átértékelõdik az egész film. A film többi része egyáltalán nem bilincselt le, egy lapos, érdektelen, átlagos, semmi újat nem mutató történet, megszokott klisékkel. Amúgy a színészi alakításoktól sem voltam túlzottan elájulva, semmi kiugró... Bár lehet ide nem is kellett ez feltétlenül. A jó befejezés miatt adok egy 7est a filmre, amúgy egy 4es lenne. Egyszer, ha nem is mindenképp, de érdemes megnézni a hollywood-mentes befejezés miatt.
viskia01 2013 szept. 10. - 09:55:12 Előzmény yellowbanane
(69/106)
van egy androidos alkalmazás, a soundHound. Ezzel meg tudod keresni a számot.
James Uram Benson Madame 2013 júl. 29. - 21:58:28 Előzmény tortura
(68/106)
SPOILER
Igen, az a csaj a tanítványa volt és a végén is nyilatkozik. Kár, hogy ennyire hasonlítanak, megtévesztõ.
Azért remek a film, mert az ember kb. 10 perc után tudja, hogy Robbins terrorista, de mégis az utolsó pillanatig nem tudni, mi lesz. Az meg külön durva, hogy 9/11 elõtt készült...
offtopic
Kaktuszné 2013 jan. 31. - 15:22:13 Előzmény olahmiki1959
(67/106)
Szoktak ilyen hibák lenni, de gyakran már forgatás után veszik észre és ezért nem forgatják újra, annyira nem zavaró, hogy pl. az egyik filmben a pasi kezében egy pohár van a köv. pillanatban meg egy üveg, amíg logikailag nem zavarnak be sztem nem nagy cucc, viszont a 88percnél komoly logikai bukfenceket okoznak a hibák, amiket itt linkelt az egyik elõtted szóló.