freek82 2019 febr. 25. - 12:52:26
(115/135)
Szerintem csak nem erted a tortenet alakulasat, talan a 3 idosik mar tul sok es tul csavaros neked.

Nekem ez az evad tetszik eddig a legjobban.
3/10
jesusfreak 2019 jan. 28. - 16:17:14 3/10
(114/135)
Ez az évad annyira lapos és unalmas, hogy még a gyerekkorom Derrick sorozata is izgalmasabb volt ennél!
3/10
jesusfreak 2019 jan. 28. - 16:16:19 3/10
(113/135)
Ez az évad annyira lapos és unalmas, hogy még a gyerekkorom Derrick sorozata is izgalmasabb volt ennél!
Wine 2019 jan. 18. - 15:20:14
(112/135)
A 3. Is brutál jó.
9/10
egon12 2017 jún. 15. - 15:18:37 9/10
(111/135)
A második évad, kevésbé lett elvonatkoztatott,viszont eléggé lett realista, ez az évad inkább szól pénzrõl,hatalomról mint elõdje.. Nekem ez jobban tetszett,olyan hétköznapiasabb,mégis \"zabálni\" lehet ! Nagyon jó lett,szerintem.
9/10
egon12 2017 jún. 15. - 15:05:04 9/10
(110/135)
Kiváló alakítások, fõleg Woody remekel,nemrég néztem meg ezt az évadot(elsõ)Kissé laposan kezdõdik,indul be, de a vége nekem túl gyors,és egyértelmû. Tetõfokra emeli a spiritualitást részrõl részre, és kapunk egy kiábrándítóan \"egyszerû\" véget! Jobb , izgalmasabb végét vártam volna a filmsorozatnak,nekem egy kicsit kiábrándító lett.. Az elõzmények tükrében legalább is. Mindazonáltal , bõven szórakoztató.
1/10
crash48 2017 febr. 19. - 14:46:40 1/10
(109/135)
Nem nagy durranás bár csak az elsõ évadot láttam.Woody Harrelso és Matthew McConaughey is remek színészek ,de ez a sztori nekem nagyon langzam volt.
joci72 2016 aug. 27. - 13:21:20
(108/135)
Mindkét sorozat a maga nemében fantasztikusan nagy alkotás.A második évad is brutál jól sikerült.Várom a harmadikat!
8/10
michael corleone 2016 ápr. 05. - 11:28:26 8/10
(107/135)
SPOILER is lehet.
Az 1.évadban nekem nem tetszett hogy Marty telibeszarja az ügyet/nyomozást (oké hogy válságban van a házassága de akkor is)és szinte csak Cohl keresgél/nyomoz.Volt eg-két értelmetlen mellékszál is ami a sztorihoz(ami szintén nem volt egy nagy pukk) nem kapcsolódott,ezektõl függetlenül bírtam a két fõszereplõt.10/8,5.
A 2.évadban Farrell és Vaughn rohadt nagyot játszottak(kitsch és McAdams valagogy súlytalanok voltak nekem),a sztori itt is egyszerû csak sajnos túl lett bonyolítva,sok volt itt is a depresszív jelenet mint az 1.-ben.Az utolsó rész nagyon adta ilyen befolyásos emberek baszakszol nem lehet csak úgy megúszni,realista volt.Nekem bejött a 2.évad is,igaz az elsõ jobb volt.10/7,5.
Kumpirka 2016 febr. 21. - 19:57:25
(106/135)
Ez nem krimisorozat bmeg, hanem társadalmi dráma.
10/10
offtopic
Oolong 2015 szept. 07. - 12:34:42 10/10
(105/135)
Aztán ott van néhány illogikátlanság, elvarratlan szálak, kérdõjelek. A meghalt polgármester sz@rkavaró fiacskája hogyan juthatott poszthoz azok után, ami a házukban történt? Hogy is volt ez a kusza sztori a testvérpárral? Az utolsó jelenetben a nõknél látott kisded Velcoro "búcsúajándéka" volt? Mi volt a jelentõsége, hogy a mobillal lehallgatás, illetve a felhõbe felküldés sikertelennek bizonyult? Woodrugh nevét tisztázták mégis? Csupa-csupa kérdés.
10/10
Oolong 2015 szept. 07. - 12:24:14 10/10 Előzmény Oolong
(104/135)
No végeztem a szériával. Finoman úgy fogalmaznék, hogy azért be lehetett volna máshogy is fejezni. Itt nem volt katarzis, sõt elég kegyetlenül elbántak a fõszereplõk javával. De azért várom a harmadik évadot, hátha.
5/10
Sunboy 2015 szept. 02. - 22:15:32 5/10
(103/135)
Kezdjük az elsõ évaddal. A történet egészen nézhetõnek indult, aztán hamar átcsapott szabadbölcsészetbe, amibõl minden epizódban kaptunk vagy 20-30 percnyit, leginkább autóban ülve. Ami tetszett az egészben, hogy nyomoztak, némi flashback, némi erotika, de a lényeg, hogy nyomoztak. Az lényegtelen, hogy kik és mi után. És aki keres az talál, így volt ez itt is, a nézõ feltehette az i-re a pontot, a kép összeállt, várjuk a folytatást.

Sikerült a második évadban még több neves színészt elõbányászni. Az elsõ részben érdemben nem is történik semmi, csak rengetek szálat, szereplõt mutatnak be, amiket szépen lassan csomagolnak igazán ki. Kiderül, hogy a klasszikus egy bûntény + némi extra mellé, már-már túl sok extra járul, és már azt sem lehet követni hány ember halt meg. A végére gyakorlatilag majdnem mindenki, de érdemben senki nem old meg semmit. Detektív munka ? Pár akció, de klasszik nyomozás nem volt. Erotika ? Nem nagyon rémlik, pár elfolytott másodperc. És ha véletlenül hiányozna valakinek az elsõ évad depresszív gondolkodása, a fõszereplõk szadista, alkoholista és meleg hajlamaikkal próbálják pótolni.

Szerintem a második évad egyértelmû bukás az elsõhöz képest. A szereplõk ugyan jót alakítanak, sõt kimondottan jó látni picit a sötét arcukat is, de a zenéje számomra túl depresszív. Lényegében negatív hõsökrõl van szó. Hogy lenne jellemfejlõdés ? Talán, de a kés a legvégén ugyanúgy visszakerül a ruhába.....

Közepes 5/10 (ha csak az elsõ évadot néznénk, akkor az 7/10 lenne)
10/10
Oolong 2015 aug. 24. - 10:15:51 10/10
(102/135)
Elmondom, miért egy kib* nagy tízes az eddigi mindkét széria: a koncepciót figyeljétek. Az pedig az, hogy nem a bûncselekmény(ek) elkövetõje a lényeg, hanem az út, ahogy a nézõt rávezetik a megoldásra. Egyszerûen fenomenális, ahogy összeállnak a szálak. A másodikban a hatodik résszel végeztem épp, és hát erre nincsenek szavak. Elképesztõen nyomasztó epizód volt, egy kielégítõ kisebb katarzissal, feloldással a végére. Bizony itt már a Breaking Bad-et súrolja a szint, mert nálam az a mérce!
zegorias 2015 aug. 21. - 09:52:50
(101/135)
Több ismerõsöm is nagyon ajánlotta megnézésre ezt a sorozatot, ezért vmi igazán különlegesre és újszerûre számítottam, ehhez képest egy témáját tekintve átlagos sorozatgyilkosos krimisorozatot kaptam, meglepõ fordulatok nélkül. A sorozat erõssége a fõcímklip a képi világával és zenéjével (ezzel a dicsérettel mondjuk le is húztam a sorozatot). Azt meg kell hagyni, hogy az elsõ évad legvégén, amikor Matthew McConaughey elõadja a végsõ monológot, ott látszik, h. milyen bitang jó színész.
8/10
arcansas 2015 aug. 16. - 21:17:56 8/10
(100/135)
Részemrõl csak az utolsó pár epizód volt hasonló szinten, mint az elsõ évad összes epizódja. Colin Farrel és Vince Vaughn elvitték a hátukon az egészet, illetve a zene. A többi szereplõ abszolút mellékes volt idén.
SPOILER
Szerintem túlbonyolították, túl sok volt a név már,hiába kapcsolódtak össze. Ennek ellenére az indítás és a befejezés zseniális volt.
10/10
jmisi31 2015 aug. 14. - 11:11:31 10/10
(99/135)
Az elsõ évad egy nagyon lassú menetû, ám annál mesteribben összerakott alkotás volt, melynek minden percében tanúi lehettünk egy-egy színész vérprofi alakításának! Ami nekem a legjobban tetszett, hogy volt egy igazi vidéki(falusi) atmoszférája, melyet csak az érthet, aki töltött pár évet távol a várostól!!! A sorozetkészítés magaiskolája ez a mû!!! Nálam 10/10


Hát ha van olyan sorozat, melynek a második évada is tartja a szintet, sõt... még talán jobb is, az a True Detective!
Le a kalappal a készítõk elõtt, és le a kalappal a forgatókönyvíró elõtt, aki meg merte húzni, amit sokan Hollywoodban gondolni sem mernek!!!

SPOILER

Sajnos a történetbõl fakadóan szükség- és törvényszerû volt a két fõ- és antihõs(Ray és Frank) megölése, persze azért hagytak némi "happy end"-et is azzal, hogy a gyengébbik nem életben maradása lehetõséget adott a bûncselekmények lebuktatására, ezt persze teljesen a nézõre bízva...

SPOILER vége

A színészek mind-mind nagyon jól hozták a szerepet, Rachel McAdams és Taylor Kitsch az elsõ részekben még láthatóan szokták a drámai szerepüket, de a végére nagyon belejöttek! Vince "istenkirály" Vaughn számomra egy nagyon kellemes meglepetés, Colin Farrell pedig odatette magát...
Egy bajom van a sorozattal, az elsõ évadra 10-est adtam, akkor erre mennyit adjak, ha jobban tetszett?! :D
Ez aztán a pozitív 22-es csapdája :)
Seemann 2015 aug. 11. - 00:27:46
(98/135)
Most, hogy elõrébb járunk a sorozatban, most sem vagyok elragadtatva. Az elsõ évaddal még mindig nem lehet összehasonlítani. Néhol egyenesen úgy érzem, hogy az elsõ próbálják koppintani - a vágásokkal, dialógusokkal, azonban legtöbbször erõltetett színészkedés és a drámaiság, a "büdös életszag" kínkeservesen megjelenítése lesz belõle. Az egészben azt érzem, hogy több akar lenni, mint ami. Egyszerûen, mivel a tartalom hiányzik, maníros az egész. Gyenge na, nem tudom máshogy mondani...
Steel Peter 2015 aug. 08. - 01:40:53
(97/135)
Az egyik kedvenc sorozatom, de meg kell hagyni teljesen lenyúlták a Sin citybõl ismert John Hartigan karakterét és ugyanazokkal az attribútumokkal ruházták fel Rust Cohlet és Ray Velcorot.

SPOLIER:

Mindhárman a kiégett zsarut játsszák akiknek a magánélete romokban hever egyformán elváltak, Hartigannek nem született gyereke, Cohlenak meghalt, Velcoronak bizonytalan eredetû. Negatív világnézet, depresszió, önpusztításra való hajlam jellemzi õket. A sztori elõrehaladtával rájuk próbálják varrni a bûntényeket amik után nyomoznak. Még a bûntények is hasonlóak, Hartigan fõellensége a szenátor pedofil fia, Cohle egy pedofil szekta után nyomoz, Velcoro esete során szintén elõtérbe kerül a szexizmus (Casperõl kiderül, hogy a kislányokat szereti). Hartigant ugyan nem tudták úgy részletezni 35 perc alatt mint egy teljes évadon keresztül a true detective fõszereplõit, de a karakterek fõbb jellemzõi megegyeznek.

Kíváncsi vagyok rá, hogy a 3. évadban képesek lesznek-e elengedni ezt a Hartiganféle (vagy ha jobban tetszik Cohleféle) fõhõst illetve eltudnak-e adni egy detektív sztorit túlzó szexualitás, prostik vagy pedofília nélkül. Nekem egyre inkább úgy tûnik, hogy nem és pont ezért van az az érzésem, hogy 3 évadnál nem fogja tovább bírni a show. Bár igaz még arról se döntöttek, hogy lesz-e 3. évad.
shoc 2015 aug. 03. - 11:37:28
(96/135)
Az elsõ évadot megnéztem.
Fõleg az elsõ részeket és az utolsó két részt élveztem.

Tetszett, nem volt rossz. De sajnos az IMDB 9,3-at eléggé indokolatlannak tartom.
Számomra ez inkább egy hosszúra nyúlt, közepes krimi, itt ott kiváló színészi játékkal, atmoszférával.
Kár érte, mert volt egy két nagyon értékes pont, de valahogy nem mert olyan dolgokat bevállalni mint a Twin Peaks, vagy a Breaking Bad.

Véleményem szerint a Breaking Bad vagy a Twin Peaks, vagy a Walking Dead, vagy a Trónok harca jobban átgondolt anyagok.
Megéri megnézni, de ha kihagyod, nem vesztesz vele sokat.