SzVanda 2015 ápr. 15. - 15:37:26
(248/288)
Egyetértek.
Sajnos sokszor rossz véleménnyel vannak a könyvadaptációkról.
Ezért is szoktam azt írni, hogy "én szerencsére (még) nem olvastam a könyvet, így jól szórakoztam a filmen".)
Párom, aki kiolvasta a Gyûrûk Urát, azt mondta, még szerencse, hogy elõbb látta a filmet, és késõbb olvasta a könyvet, különben nem tetszett volna neki a film, mert sokminden más/nincs benne/stb.

Más, de nekem sem mindig tetszik egy remake, például: Dredd bíró (én ezt már összekötöm Stallonéval)Az emlékmás (Schwarzenegger) stb.
De ha mondjuk nem tudom egy filmrõl, hogy remake, ha az eredetit látom késõbb, elõfordul, hogy a remake tetszik..

Egy könyv sokkal részletgazdagabb, átélhetõbb, mint egy film. Igazából ezért is szeretek olvasni. Ha az író jó, olyan, mintha filmet néznél. Látod magad elõtt. (ezért voltam mindig kitûnõ történelembõl:)

Ilyen ez.:)
Edmond Dantes 2015 márc. 21. - 15:15:10
(247/288)
Átlagos sztorijú akciófilm, rettenthetetlen testõr-terminátor Denzel Washingtonnal, aranyos szöszi kislánnyal (Dakota azóta nagylány lett), sok rossz arcú gengszter és gengszterközeli :) bácsival és könnyen-korán megfejthetõ megoldókulcs-csavarral, amit pl. már Agatha Christie is bevetett egyik 1923-ban (!) írt krimijében. A darabot DW mindig jó játéka és a nekem máskor idegesítõ, de itt "bejövõ" gyors-lassú kameramozgások pulzálása emeli valamivel átlag fölé. Ja és Mexikóváros sztem ennyire azért nem rossz hely!
10/10
-NOMAD- 2015 márc. 20. - 01:43:15 10/10
(246/288)
Óóóóriási film volt!!!
Bevallom õszintén halasztgattam már egy ideje a megtekintését, mert elég tömegmozinak tûnt ... Az is , ezt szögezzük le, DE! NAGYON igényes ahhoz képest. Nagyon jól kidolgozott karakterek és történet. A cselekmény is izgalmas, fordulatos és szépen kivitelezett. Egyszerûen az egyik legjobb akció-dráma amit mostanában (de inkább valaha) láttam. A kategóriájának egyik legjobbika. Mindenképpen érdemes megnézni.10/10
Querelle 2015 jan. 31. - 19:32:44 Előzmény nemethlaci63
(245/288)
Pontosan, én Creasy - t egy Sterling Hayden típusnak gondolom a könyv alapján, olyannak mint amilyet az Aszfaltdzsungel címû filmben játszott.Testes de izmos, szõke, kissé piás de jólelkû fickó. Denzel meg sem közelíti azt a figurát amit Quinnel megálmodott, arról nem beszélve, hogy a történetet jól kitekerték, és Olaszországból is Latin-Amerikába helyezték.Én is négyre értékelem a filmet, azaz nem érdemes több megtekintésre.
Killbox 2014 okt. 27. - 00:22:40
(244/288)
Nekem is jobban tetszett.
Killbox 2014 okt. 26. - 16:22:34
(243/288)
Csak annyira,hogy az is Tony Scott filmje.
nemethlaci63 2014 okt. 25. - 21:51:34
(242/288)
A film Quinnell zseniális regénye alapján készült. Ha annak a hangulatához, rám gyakorolt hatásához hasonlítom a filmet, akkor rá sem lehet ismerni az eredeti mûre. Giccses, nyálas, amerikaias, pedig a könyv magasan kerüli ezeket.
Denzel Washington számomra kicsit sem hiteles Creasy szerepében. Ugyanakkor ha eltekintek a könyvtõl, és önállóként értékelem a filmet, akkor nézhetõ, egész kellemes kategória. Ebben az esetben Washington játéka a tõle megszokott színvonal.
De Creasy az Creasy. Én csak annak ajánlom, aki nem olvasta a könyvet, és mindenki olvassa el az eredetit, mert zseniális.
Könyv alapján a filmet 4-re értékelem.
Könyv figyelembe vétele nélkül 9.
nemethlaci
SzVanda 2014 okt. 13. - 20:33:22
(241/288)
Nem is merem megmondani, hányszor láttam.
Querelle 2014 okt. 12. - 09:47:16 Előzmény breeder
(240/288)
A könyvhöz képest viszont gyenge.A fõhõs egyáltalán nem ilyen ember, mint a filmen.Nem azért mert fekete, a regényben fehér, hanem a stílusa miatt. Ezt egy olyan embernek kellet volna játszani, aki a néhai Sterling Haydenre hasonlít. A történetvezetés ott sokkal jobb.A regény lényege pedig éppen az, hogy a kislány hal meg, és a fõhõs éli túl a megpróbáltatásokat.Meg még jó néhány olyan eredeti epizód, amit a filmben megváltoztattak.Nekem ezért nem tetszett a film.
10/10
breeder 2014 aug. 31. - 20:46:31 10/10
(239/288)
Több, mint jó film "A tûzben edzett férfi"!

Én már többször is láttam, de minden alkalommal ugyanúgy izgultam végig, mint elsõ megnézéskor.

Szerintem a rendezés, a történet és a színészi játék nagyon el lett találva!

10/10
Vik100 2014 máj. 30. - 21:51:20
(238/288)
Imádom ebben a filmben mikor a gonosz bácsi ujját fûrészelik a kocsiban a 10bõl már nem sok maradt neki, de õ csak kicsit izzad és még beszélgetni poénkodni is van ereje és el se ájul a fájdalomtól:)
8/10
kazama90 2014 márc. 18. - 11:27:34 8/10 Előzmény The Cr0w
(237/288)
nekem ez a film az átlagosnál kicsit jobb akció film hiteles alakításokkal,de nincs a legjobbak közt.10/8.
The Cr0w 2014 márc. 11. - 12:48:27 Előzmény TDF
(236/288)
Hajszálpontosan így van. A.J Quinnel az egyik legtehetségesebb krimi író, Creasy karaktere pedig talán a legjobban felépített a hasonló regényhõsök közül. Önmagában a Man On Fire jó film, de a könyv hangulatát nekem egyáltalán nem adta vissza...

Készült '87-es feldolgozás is, ahol elvileg teljesen az eredeti történetszál mentén haladtak. Jó lenne megszerezni :)
LexH 2014 márc. 07. - 02:46:10
(235/288)
A film mintha két forgatókönyv egyesítésébõl készült volna, amit a befejezéssel ügyesen elfed. A leforgatott anyag szakmai szempontból Tony Scott legjobb munkái közé tartozik. Hatását tekintve a véres brutalitást a könnyes szentimentalizmussal elegyítõ amerikai giccs eklatáns példája.
Deniel Project 2014 febr. 23. - 22:12:26
(234/288)
Igaz akciófilm, de olyan szépen van felvezetve hogy végig lekötötte a figyelmem.
Denzel Washington-ban nem csalódtam, hozta a tõle megszokott formát. 10/8
TDF 2014 febr. 23. - 21:41:16
(233/288)
A film nem rossz, de közel sem olyan jó, mint amit az A. J. Quinnell által írt könyvbõl ki lehetett volna hozni. A könyv letehetetlen. A kislány karakterét hûen adja vissza Dakota F. játéka, D. W. is remeket nyújt. Sajnálom, hogy Európából áttették a storyt Mexikóba. Kár, hogy nem filmesítették meg A. J. Quinnell többi regényét, mert lebilincselõen tud írni.
9/10
leho 2014 febr. 23. - 18:31:56 9/10
(232/288)
Kemény és érzelmes film egyszerre.
taxidriver 2013 dec. 23. - 10:17:08
(231/288)
Nem volt rossz film, de a Kémjátszma (és A közellenség is) sokkal jobb film ennél. Tony Scott kiváló rendezõ. Nem sértõdtem volna meg rá, ha nem öli meg magát, és csinál még pár ilyen filmet.
matany001 2013 nov. 10. - 21:49:19
(230/288)
Mint mindenkinek nekem is megvannak az örök klasszikusok amiket többször néz meg az ember, és ha teheti ajánlja másoknak a filmet is. Nos a Tûzben edzett férfi nálam is ilyen. Az egyik kedvenc filmem, most néztem meg már nem is tudom hanyadjára de még mindig hatalmas film szerintem. Denzel Washington amúgy is kedvenc színészem, és nem hiába imádom szinte az összes filmjét. Szeintem megható film remek színészekkel.. 10/10!
1/10
Novics János 2013 nov. 03. - 23:42:12 1/10 Előzmény muhay
(229/288)
Nem sok filmrõl mondhatom el, hogy a felénél ki kellett kapcsolnom, ennél a fércmûnél ez megtörtént. Pedig csak szerettem volna jól szórakozni egy izgalmas krimin. Ám gyakorlatilag a film összes addigi feszült jelenete idegtépõ, gyalázatosan rossz és halálra stilizált videóklipként mûködik, amely követhetetlenné teszi a cselekményt és az összes izgalmat a nullára redukálja. Nagy valószínûséggel ez a film a fiatal generáció azon tagjainak készült, akik már csak videóklipként képesek befogadni a mozgóképet. Botrányosan katasztrofális munka.