4/10
Alsónadrág 2022 jan. 27. - 01:41:26 4/10 Előzmény Cinematic
(9/29)
10/6 nagy csalódás. A főszereplő kifejezetten idegesítő,. A film végén úgy éreztem semmiképp sem szeretnék Norvégiában élni.
3/10
gizmoboy 2022 jan. 27. - 00:40:54 3/10
(8/29)
Kidobott pénz volt, szerintem nyomasztó, vontatott, élvezhetetlen. Főleg mozis randihoz szerencsétlen választás, mindketten lejöttünk az életről 😅
7/10
Efggyhi 2022 jan. 23. - 12:06:46 7/10
(7/29)
Elolvastam néhány kritikát, miután megnéztem a filmet. Érdekelt, hogy mi az mások szerint, ami miatt ennyire méltatni kell. Nem rossz a film, de szerintem annyira nem is jó, és leginkább a filmtekercses Kajdi Júlia kritikájával tudok egyetérteni, miszerint a sztori és az ábrázolásmód is egy kissé megkésett ahhoz, hogy igazán jónak láthassuk. 5 éve valóban telitalálat lett volna, minden tekintetben.
9/10
nagytz 2022 jan. 22. - 21:00:28 9/10
(6/29)
A filmet érdemes megnézni, megérte a mozijegy árát. Hihetetlen, hogy mennyi érzést bele lehet vinni, és nézés közben megélni. Ilyen szempontból nagyon intenzív volt. Néhányszor zavaróan naturalista, szókimondó, egy-két visszataszító jelenettel. De ez is adja a sava borsát. Ettől lett számomra nagyon egyedi, és eredeti; képi megjelenítése, igényessége magával ragadott. Vicces, drámai, naturalista. A szerteágazó történet hiányzott belőle, de ettől volt egyedi, sablonok nélküli, nagy csavaroktól mentes. Bár a végén mégis összejött két dráma is. A narráció nem hiányzott egyáltalán, időnként zavaró is volt. A filmzene nélküliség pedig felerősítette a beszélgetéseket, történéseket, tehát jó ötlet volt.
-Vídia- 2022 jan. 22. - 18:19:11
(5/29)
"Több skandináv film megnézése után kezdem azt gondolni, hogy ez a nyomasztó érzés benne van az alaptermészetükben, a társadalmuk sajátja, s könnyen lehet, hogy a hideg és a kevés nap teszi."

valóban
ferinyul 2022 jan. 13. - 20:11:30 Előzmény Cinematic
(4/29)
12 eve Svedorszagban elek, inkabb laza, vidam embereknek latom a svedeket.
A danok pedig hiresen boldogok...;)
Artmoovielover 2022 jan. 11. - 23:13:54
(3/29)
Szuper film. Humoros ugyanakkor elgondolkodtato modon mutatja be a fohosno onismereti utjat a filmben abrazolt eletszakaszon keresztul kezdve a csapongó huszas evektol a harmincas evek kozepeig, amikor is fohosunk megtalalja vegre onmagat. A szineszno alakitasa hiteles es zsenialis. Ne varjunk holliwood-i stilust, ez egy skandinav film. Elkepzelheto, hogy a film vegen magunk is elgondolkodunk azon, hogy azt az utat jarjuk-e amit valoban szeretnenk…
Tigrismaci 2022 jan. 09. - 09:40:16
(2/29)
Az előttem szólóhoz csatlakozva mi se erre számítottunk, a cím is nagyon megtévesztő. Valóban nyomasztó volt a film, naturalista, szókimondó stb. Szórakoztatónak, felüdítőnek nem mondanám... Kb. 10/7 pont.
7/10
Cinematic 2021 dec. 29. - 11:42:46 7/10
(1/29)
Való igaz, hogy a főszereplő hölgy nagyot alakít, és a film is több újszerű formát, megoldást, hoz a filmkészítés terén, valamint tetszett a naturalista, szókimondó, az életnek a nagyon közvetlen, szinte hámozatlan bemutatása, mint ha te magad kapnál spontán bepillantást a való életből egy teljesen más helyen, mint ahol vagy,
viszont a film maga kifejezetten nyomasztó volt.

Több skandináv film megnézése után kezdem azt gondolni, hogy ez a nyomasztó érzés benne van az alaptermészetükben, a társadalmuk sajátja, s könnyen lehet, hogy a hideg és a kevés nap teszi. Ti mit gondoltok erről, nektek nincs ilyen érzésetek a skandináv filmek kapcsán?

Nem ilyenre vágytunk a párommal.