webmatyi 2007 dec. 23. - 23:18:03
(6/26)
Sziasztok! Ha valakinek megvan ez a film, dobjon nekem egy privát üzenetet légyszi! Köszi!
10/10
Hárfalyra 2007 szept. 03. - 20:45:53 10/10
(5/26)
Ez a film olyan, mint egy gyönyörû zenemû, ami a dallamaival kelti életre benned a történetet. Egyszerûen magával ragad (ha hagyod) és a végén egy puha ágyra ereszt le.....bravissimo......sokkal több figyelmet érdemelne ez a kincs :(
kucus 2007 jan. 11. - 23:21:50
(4/26)
Szerintem ez egy nagyo jó film..bár nem a könnyü filmekhez tartozik.. olyannak nem ajánlom aki nem tud figyelni, vagy fáradt etc..
amit szeritnem tudni kell, hogy a hegedû sorsa drámai és végülis a történelmen megy át.
sok kultúra, és sok ember fajta.. megannyi végzetes sors.. a film kicsit elvont, figyleni kell mert különben az ember elveszti a fonalat.. sok az idõben való ugrás, és ez néha bezavar, de a harmadik után, már az ember tudja mikor lesz az ugrás, és már szinte várja.
De tényleg nem egy olyan film ami mkinek tetszik, de amugy már csak a zene miazz is érdemes megnézni. Engem vagy 10x kirázott a hideg a csodálatos hangtól..
Imádom..
Rika 2007 jan. 05. - 19:30:43 Előzmény Omachel
(3/26)
Az elején kicsit tényleg döcögõs, sajnos sok kávé és kóla kell, h ébren maradj alatta, és mégis, ez az egyik kedvenc filmem, bár egyszer többnél nem nézném meg.
Omachel 2006 aug. 06. - 08:30:21
(2/26)

Ezt a filmet én láttam még valamikor januárban vagy februárban, mert leadta az m2, de nem bírtam végignézni, elaludtam úgy a vége felé...

Tulajdonképpen én Samuel L. Jackson miatt néztem meg, aki akkora színész, hogy miatta még a világ legfárasztóbb és unalmasabb filmjét, a Tripla X-et is megnéztem (na jó, azért Vin Diesel néha jól lökte a szöveget, meg a látvány sem volt utolsó, na jó, meg Márton Csókás is jól nyomta)...

Mindenképpen érdekes film, a sztori ötlete nagyon jó, de néhol enyhén perverz (erõsen pedofil és androgün kinézetû osztrák gróf, egy angol zeneszerzõ, a csaja meg a hegedû... hm... érdekes kapcsolata...)...
De amúgy nézhetõ kis film... Nekem fõleg a hegedû születésének története Cremonában, a bécsi csodagyerek históriája, a kínai kultúrális forradalommal kapcsolatos részek, meg természetesen Samuel L. Jackson ténykedése tetszett a legjobban... És nagyon jók az átvezetõ részek, a hegedû történetének különbözõ állomásai között, ilyet utoljára a Dankó Pista címû '38-as magyar filmben láttam... Meg szépen is van fényképezve, nagyon igényes képek is találhatók a filmben...

Szóval szerintem mindenképpen megér egy misét...
cigánypista 2006 aug. 01. - 22:15:47
(1/26)
ez milyen film jipszi