10/10
Ildikó Nóra 2022 máj. 25. - 17:21:56 10/10
(112/112)
A film újra nézve is tetszett, érdemes megnézni, végig izgalmas, érdekes, feszült, drámai. Jó a történet, a szereposztás, a színészi alakítások, a szinkron is. A főszereplőknek jól állt a szerep és jól is játszottak, különösen Edward N. és Colin F.
5/10
pihes 2019 nov. 14. - 15:25:26 5/10
(111/112)
Jobban fel van ez fújva, mint amit ér!

5/10
buncow 2018 dec. 07. - 23:39:11
(110/112)
Nem is tudom. Jó színészek, de túl erőltetett rendezés és dialógusok. Kb. minden jelenetnél az az érzése az embernek, hogy ezt már látta egy másik filmben. Próbált visszanyúlni a 90-es évek zsarufilmjeihez, próbálta bemutatni a zsaruk és bűnözők durva világát - ezért a folytonos, nem túl kreatív bazmegelés -, de az eredmény elég kétes. Próbálták az összes létező drámai elemet belezsúfolni, ami lehetséges, de ezért tök hiteltelen lett az egész számomra, túltolták. Az operatőri munka is elég katyvasz, a kétezres évek divatos rángatózós, kézikamerás megoldásait erőszeletettel használja, illetve az összes olyan drámai megvalósítást, amit már megszokhattunk ilyen filmeknél. Kb. olyan az egész mint egy tanuló film. Na mindegy, egynek elment, de ez a hosszúság nem volt indokolt, nem volt akkora durranás, mint amekkorának próbálta beállítani magát végig a film.
troy1989 2018 okt. 05. - 16:39:15
(109/112)
Jó kis film. Aki szereti a rendőrös nyomozós filmeket az nézze meg. Bár azt nem értem Noah Emmerich hogy kaphatott benne egyik főszerepet.. Sok filmben láttam de nála ripacsabb férfi színész nem nagyon akad.
9/10
Joseph Barbera 2017 szept. 12. - 22:18:18 9/10
(108/112)
Kedveltem ezt a filmet. Eléggé hiteles volt...és bakker, én megértettem a rosszfiúkat is. Úgyhogy bár egyételmû volt, ki áll a jó és ki áll a rossz oldalon, az érzéseim végig ambivalensek maradtak. Ráadásul remek szereposztás, sodró lendület jellemezte a filmet. Olykor brutális volt számomra, de sajnos így volt kerek.
7/10
King Diamond 2017 szept. 02. - 23:23:34 7/10
(107/112)
Nem rossz film egyáltalán. Viszont az megint csak hihetetlen, hogy fõleg a korai hozzászólások már itt is azt írják, hogy így kijöttünk a moziból, úgy kijöttünk a moziból, stb. Alapból nem értem, hogy minek megy valaki egy nehéz munkanap után moziba, vagy ha fáradt. Én biztosan nem megyek ilyen esetekben, mert bizony, gáz moziban bealudni. Másrészt, ha már kifizetem a mozi árát, akkor nem leszek akkora faszkalap, hogy kimegyek a filmrõl (bár az is igaz, hogy ha valaki apuci/anyuci pénzébõl megy és leszarja, majd nem fogja, ha saját maga keresi meg a pénzt a mozijegyre). Harmadrészt, az ilyen jellegû filmeket nem moziban kell megnézni, bõven elég élvezetes otthon, nagy képernyõs tv-n, házimozi rendszerrel is..
Csak nemrég akadtam rá, egybõl megtetszett a film története. Szerintem egyáltalán nem volt unalmas, mint ahogy elõttem sokan írják. Igaz, vannak ennél jobb rendõrös filmek is, de ez nem kimondottan akciófilm, ezért is nem olyan akciódús, ám ennek ellenére élvezhetõ. A színészek/karakterek nagyon jók, sok ismert színész tûnik fel, akiket nagyon jó látni és remekül hozzák a karaktereiket. Engem egyáltalán nem zavart a rángatozós kamera sem, szeretem az ilyen jellegû filmeket is. A film lassabb folyása közben érzékelhetõ volt egy bizonyos szintû feszültség, ami számomra átjött. Sejthetõ volt, hogy mire megy ki a történet, ki áll az egyik és a másik oldalon, bár, ez számomra egyáltalán nem derült ki már az elsõ 5 percben, mint egyeseknek. A zene sok helyen remekül alátámasztotta ezt a hangulatot és a magyar szinkronnal sem volt különösebb problémám.
Mint írtam, vannak ennél jobb (korrupt) zsarus, illetve akciódúsabb filmek is, de egyszer mindenképp megnézhetõ ez is a remek színészi játék és a történet miatt.
7/10
8/10
Xxy92 2017 aug. 25. - 23:56:25 8/10
(106/112)
Érdekes film, hozta a perifériára került gengszterek és a más szempontból, ám szintén a perifériára került rendõrök sorsának elkerülhetetlen összefonódásáról szóló mocskos filmek hangulatát.

8
filoszemitabélus 2016 márc. 25. - 23:49:07 Előzmény cellasto
(105/112)
Baromira utálom a mosdatlan beszédet, de ez a film így volt hiteles. Egy rendõr, aki alapból bunkó és durva, ráadásul folyamatosan primitív, bûnözõ ***moderalva***kel érintkezik, szerinted milyen stílusban beszél? Tanult konszolidált emberektõl hallom néha megdöbbenve, hogy sûrûn nyomatékosítják a mondandójukat ***moderalva***-ekkel.
A film úgy jó, ahogy van, nagyon életszagúnak és reálisnak tûnik.
cellasto 2016 febr. 10. - 22:46:29
(104/112)
a sok káromkodás kicsit elrontotta

egyébként olyan,mintha az utca királyai meg a kiképzést összegyúrták volna és dobtak volna még bele pár csavart
norton és farell atomjól játszik
6/10
Újvállalkozó 2015 márc. 22. - 19:56:28 6/10 Előzmény wanderlust
(103/112)
6/10

Jó kis korrupt zsarus film. Úgy álltam neki, hogy átpörgetem, de végül leragadtam. Sajnos nem többször nézõs, ezért adtam rá csak hat pontot.
6/10
Újvállalkozó 2015 márc. 22. - 19:55:22 6/10 Előzmény vénasszonyok -nyara
(102/112)
Mi történt 2006 õszén?
6/10
Atis88 2013 jún. 15. - 16:13:17 6/10
(101/112)
Nem rossz film, de engem a túlzott alpári duma már kifejezetten idegesített a végére. A színészek valóban jók, de a történet nem nagy durranás 6/10.
10/10
wanderlust 2013 jún. 11. - 15:48:05 10/10
(100/112)
Engem nagyon magával ragadott ez a film, a történet, a színészek gondolok itt leginkább Edward Nortonra egyszerûen zseniálisak!!
Kár,hogy nem lehet többször elsõre látni ezt a filmet!!
7/10
Owl 2013 ápr. 15. - 12:21:17 7/10
(99/112)
Az operatõrnek végig rángott a keze, egyszerûen idegesítõ a sok közeli, primitív volt a kamerakezelés. Egy száguldó autóról máshogy is el lehet mondani, hogy "gyors", minthogy a tetõn futkosunk szabad kézben tartott kamerával.
Én az ilyen rángató kamerás filmeket nem szeretem, mindig az az érzésem, hogy ezzel akarnak olcsóbbítani, elfedni a béna beállításokat. A történet amúgy nem volt rossz, persze az elején kiderült, hogy ki a hunyó. Viszont jól bemutatta a korrupt rendszert, amikor a rokonságom a kollégám is egyben, a kollégám meg a haverom és a bûntársam.
Csonger 2013 febr. 16. - 13:02:18
(98/112)
Szerintem is nagyon jó film.

Tetszenek azok a filmek, amikben a korrupt rendõrök (akiknek a módszereik nem sokban különböznek a bûnözõkétõl) feje fölött összecsapnak a hullámok.

Idõnként kicsit nehéz volt követni, hogy ki kicsoda (nekem túl sok volt a név), de végül azért összeállt a kép nekem is. :)

A kocsmai verekedõs jelenetet feleslegesnek és oda nem illõnek érzem. Ettõl eltekintve nagyon tetszett a film, ajánlom mindenkinek.

A magyar szinkron is kifejezetten jól sikerült.
9/10
DoctorMorreau 2013 jan. 29. - 21:32:16 9/10
(97/112)
Nagyon jó film volt, csodálkozom, hogy ennyire lepontozták.


Volt mondanivalója, volt benne feszültség, izgalom. Abszolút tetszett, jó film volt, ilyesmibõl kellene több: 10/9



SPOILER

A végén nagyon tetszett, hogy a báty végül tudott dönteni a korrupcióval és a saját érdekeivel szemben. Ki tudott bújni a saját bõrébõl, ennek nagyon mély mondanivalója volt számomra.
9/10
DoctorMorreau 2013 jan. 29. - 21:30:00 9/10
(96/112)
Észre kellene már venni, hogy nem attól lesz valaki rossz ember, hogy politikus, rendõr, ügyvéd, vagy éppen futballista...

Magával az emberrel van a baj, nem a rendõri pozícióval. Nagyon sok normális rendõrt ismerek én magam.
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 27. - 01:16:11
(95/112)
Emlékeztetõül: Vizoviczki ügy. Nálunk is ugyanolyan rohadt korrupt, disznók, akik összejátszanak a bûnözõkkel.
Védelmet nem remélhetsz tõlük, legfeljebb annyit, hogy zaklatnak, ha autót vezetsz.
2006 õszén is kimutatták a foguk fehérjét. Utálom õket.
5/10
ghost_rider 2012 nov. 03. - 19:40:58 5/10
(94/112)
Sziasztok!
Ez a film az egyik legközepesebb film amit eddig láttam, és még emlékszem rá.
Az utolsó fél óra szinte kibírhatatlan volt számomra, de azért gondoltam megnézem, hátha a végére kisül valami jó is... De k*rva nagyot tévedtem!
Én senkinek nem ajánlom, kikapcsolódásnak meg semmiképpen sem!

Mondom, közepes: 5/10 ( És ez a legeslegjóindulatúbb vélemény amit eddig adtam, mert egy épeszû kritikus nem valószínû, hogy 3/10 nél többet adna erre.. )
4/10
Filmx 2012 szept. 19. - 09:33:00 4/10
(93/112)
Közepes film, és ismerõs story, sok hasonló készült már. Nem nagy szám, akkor már inkább az Utca királyai!