10/10
Aikidoka 2011 aug. 20. - 00:42:35 10/10 Előzmény NANU..! NANU..!
(127/167)
Szerintem minden filmet eredeti nyelven kell nézni. Ha magyar akkor magyarul, ha pl. ameriaki akkor meg angolul ugye. Nincs olyan szinkron, ami 100%osan visszaadja az eredetit. Kiváltképp ennél a filmnél... nem is tudom elképzelni, milyen lenne magyar szinkronnal nézni a kiképzést, nem lehetne visszaadni a kiképzõ tiszt játékát.
wintergreen 2011 aug. 20. - 00:20:06 Előzmény NANU..! NANU..!
(126/167)
Tanulj meg olvasni, és ne csak szótagolva. Ha már az angol nem megy. (Pedig a kormány szerint könnyû nyelv.)
Lenoks 2011 aug. 16. - 16:28:17 Előzmény NANU..! NANU..!
(125/167)
Azért nincs szinkron mert Kubrick nem engedte a filmjeit szinkronizálni. Soha nem is lesz hozzá.
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 15. - 00:31:00
(124/167)
Igen, kár...
NANU..! NANU..! 2011 aug. 14. - 23:33:29 Előzmény Ford Mustang
(123/167)
Nagy kár érte... :(
Így sokan nem nézik meg, én sem szeretek így Filmet nézni. :(
Mire elolvasom, elkapják a jelenetet, rosszabb esetben a szöveget is... :)))
Így nem tudom átéléssel és odafigyeléssel nézni... :(
Így hamar ráunok és nyomom is el. :(
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 13. - 00:06:31
(122/167)
A franc tudja. Valószínûleg nem volt rá pénz, de hogy pont erre a filmre...
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 aug. 12. - 22:46:37
(121/167)
Ez nincs szinkronizálva... ?:(
Mióta megakarom már nézni. !:(
Egyáltalán miért nem szinkronizálják le. ?:(
Zoz75 2011 aug. 12. - 22:15:37
(120/167)
Most harmadszorra próbáltam volna megnézni az MGM-en, de most is csak angolul adják...
lajcsi1975 2011 máj. 13. - 12:53:32
(119/167)
De megtaláltam , úgy tûnik az mgm csinált egy szinkront.
lajcsi1975 2011 máj. 13. - 12:49:55
(118/167)
Sziasztok , ezt a filmet valaha is leszinkronizálták?

Mert én még csak nyomát sem találom.

Ebböl akarok(akartam) csinálni egy hd amgol+magyar hangal filmet.
csubli 2011 ápr. 30. - 18:48:50 Előzmény Sadenal
(117/167)
Nekem a kedvenc filmem, amirõl beszéltél: Az õrület határán (The thin red line). 1999-ben láttam a moziban, azóta nem találkoztam olyan filmmel, amelyik nálam a közelébe érhetett volna. Amikor rajtaütnek a falun, az tényleg durva. Ahogy felszáll a köd... És ami nagyon kemény, az az operatõr munkája. Szaladgál a katonák között, átugrik mindenféle akadályon, stb. Aki ezt a két filmet kedveli, annak tudom ajánlani a Gyilkos mezõk címû filmet.
ABG 2011 febr. 10. - 14:15:19
(116/167)
Az MGM-en többször volt hogy az elsõ 1-2 adást eredeti nyelven vetítették és késõbb adták szinkronnal.
bertife 2011 febr. 10. - 13:37:58
(115/167)
Tegnap leadta ezt a filmet az MGM.
Azonban hiába állítottam a hangsávot magyarra,akkor is angolul beszéltek.
Érdekes, még nem találkoztam olyan filmmel,ahol se magyar hang, se magyar felirat ne lett volna!!
9/10
Sadenal 2010 dec. 28. - 23:18:40 9/10
(114/167)
Habár minden háborús film megrázó, szerintem ez és az Õrület határon volt eddig a legmegrázóbb amit láttam....ebben fõleg az utolsó 20 perc, az Õrületben meg mikor rajtaütnek a falun (aki látta tudja, mirõl beszélek)...

SPOILER

Egy kislány mesterlövész? Tipikus amerikai felfogás...valakit elkap a sniperes 200 méterrõl, ezek meg elkezdenek vagtába lõni mindenre, még akkor is mikor az épület amire lõni kéne vagy 500 méterre van és még véletlenül egy gellert kapott golyó sem kapja el...:D

9/10
Optimus Prime 2006 2010 szept. 25. - 16:07:46
(113/167)
Nem vagyok Kubrick rajongó - csak a 2001-es és a Spartacust láttam - de erre a filmjére mindig is kíváncsi voltam. Féltem, hogy túl durva, de nem. Igaz vizuálisan nem, de beszéd és tematika terén igen. Nem vagyok háborús film rajongó így nem tudom összemérni más filmmel, de szerintem is nem a háború volt a lényeg. Hanem az emberek, akik mögötte vannak. A sztori se volt lényeg, hisz Kubrick szerintem egy szeletett akart adni a vietnámi háborúból és nem blockbuster filmet. Az is igaz, hogy a film kicsit lapos, ha én a 2001-hez mérem, ami mérföldkõ a sci-fi mûfajban. De nem írnám le a filmet. Ja és a filmhez fûzött dalok is nagyon jók! Ettõl kap egy kis szatíra feelinget.
Az egyik legdurvább jelenet a filmben, amikor Joker helikopterrel utazk a frontra és a gépfegyveres pofa heccbõl lövöldözi a földeken dolgozó civileket kb. olyan stílusban, mintha a vidámparkba lõne célba.
Chukman 2010 aug. 29. - 01:12:36 Előzmény horas
(112/167)
Nekem is ilyen érzésem volt elõször,de szerintem ezek a dolgok,mondanivaló ott vannak csak nem olyan szájbarágósan,inkább valahogy a megszokottól eltérõ módon.Lehet,hogy kicsit közömbös,nincs identitása,ahogy te mondod,de valahol ez is a lényeg.Nem tudjuk hova tenni a fõszereplõt,vagy kötõdni hozzá,nem tudunk elhelyezkedni az amerikai,vagy a vietnámi oldalon,nincs jó-rossz.A karakterek sem a szokásosak,õk is inkább szimbolikusak,a fõszereplõ pedig maga az ellentmondás,õ sem érti a helyzetet. Valahol mindez a háború értelmetlenségére utal,de ez már szubjektív.
horas 2010 júl. 26. - 00:45:56 Előzmény Chukman
(111/167)
Lehetséges,hogy igazad van és nem illeszkedik lényegében a háborús filmekhez,viszont nincs lényegi mondanivaló nincs konklúzió,a fõszereplõ egyáltalán nem érdekes és nem ragadja magával a nézõt,nincs látványos karakter fejlõdés sem,igazából ha nem is a háború a lényeg,ha az csak a díszlet akkor sem sikerült a filmnek egy lényegi fõcsapásvonalat kialakítani,lényegében a filmnek nincs igazi identitása,arca,éle.
horas 2010 júl. 26. - 00:41:03
(110/167)
Csatlakozom,ez a film valahogy nem ütött be annyira.
A kezdõ része jó,jól indúl a fim,de ami a lényeg lett volna a vietnami rész ott igazából a film elfelejtett beíndúlni.
Sokkal nagyobb soként éli meg az ember a wc-s jelenetet mint bármit a vietnami háborúban.

Ez a film messze elmarad a klasszikus vietnami filmektõl ezt bekell látni,a Szakasz,Született Július 4-én,Apokalipszis Most,Szarvasvadász közelébe sem ér ez a film akár mekkora kultusz arc Kubrcik és én is nagyon sokra tartom,de ez van.
8/10
balintdavid 2010 júl. 05. - 21:42:01 8/10 Előzmény gipszj
(109/167)
Én is ugyanígy éreztem. Elejét vagy 3-szor újranéztem, annyira zseniális, utána meg végigalszom, dögunalom.

És nem azért, "mert igénytelen mainstream foson nevelkedett nézõ" vagyok, mert Kubricktól a Mechanikus narancs, és az Ûrodüsszeia is nagyon bejött, és a vietnámi téma se áll távol tõlem, mert az Apokalipszis most, és A szakasz is nagyon tetszett
Chukman 2010 jún. 17. - 23:00:06
(108/167)
Zseniális film!Elõször azért néztem meg mert Kubrick többi filmjét nagyon szerettem,azok után kissé szkeptikusan álltam hozzá egy általa rendezett háborús filmhez.Utána nem hagyott bennem mély nyomot,egy kisebb kisiklásnak értékeltem a zseniális életmûben.Aztán mostanában újra megnéztem és sikerült teljesen átértékelnem.Valahol olvastam,hogy vitáztak arról,ez mennyire háborús film.Nekem is ilyesmi érzésem lett.Szerintem ezt nem lehet háborús filmnek értékelni, mint pl. egy halál ötven óráját,vagy szakaszt hogy a témánál maradjunk.Az 'átlag' háborús film a 'harcoló' katonák életét,harcát,esetleg lelki folyamatait,stb. mutatja be.Ez a film viszont két (világosan elkülönülõ részben) két (a háborús filmekben általában elhanyagolt) háborús áldozatot mutat be(nem a háborún van a hangsúly).A katonának teljesen alkalmatlan,a gyilkológéppé kiképzett,megtört embert(nem nagyon találok jobb jelzõt de aki látta tudja mirõl van szó),illetve a 'másik oldal' harcosait,akik néha több áldozatot hoznak mint az 'átlag' háborús filmek 'hõsei'.Aztán ott van a fõszereplõ lelki fejlõdése,meg aztán,hogy egyáltalán ki van az amerikaikat sorra kilövõ puska mögött,ezt további oldalakon keresztül lehetne fejtegetni.Tehát szerintem erre semmiképp nem lehet azt mondani,hogy háborús film,inkább mint valami amit az irodalomban 'lélektani regénynek' titulálnak vagy valami drámai mûfaj.Ez biztos nem tûnik nagy felfedezésnek,de szerintem sokan azon buknak meg ennek a filmnek az értékelésénél,hogy nem tudják elhelyezni a háborús filmek között.