7/10
Maisy_ 2022 dec. 22. - 17:29:58 7/10
(13/13)
Igazából sok nyugati filmnél jobb. Emberibb és tárgyilagosabb. Az ázsiaiak, kínaiak, japánok sokkal fegyelmezettebbek és nyugodtabbak, nem véletlen, hogy sokkal gyorsabban érnek el eredményeket. Japánt nullára bombázták a vh-ban, ma mégis ők készítik a legjobb kocsikat, órákat, elektronikai dolgokat, a hong-kongiak, kínaiak szintén magasan verik termelékenységben és műszakilag is a nyugatot annak ellenére, hogy évszázadok óta kizsákmányolják őket. Szvsz főleg a vallás miatt van, a sintoizmusban nincs jó vagy rossz, a kínaiak pedig főleg konfuciuszi tanokat követnek.
2/10
durumdara 2022 okt. 11. - 10:55:04 2/10
(12/13)
Egyszer régen már végignéztem, még a kiadás táján.
Gondoltam, ismét rátekintek, de képtelen voltam túljutni az első negyed órán...
Tipikus ázsiai filmes jelenetek, amik a régi harcos-ninja-szamuráj-kínai kungfu alkotásokat idézik.
Senki nem talál el senkit, az ellenfél golyózáporban sétál-ugrál-fut sérülés nélkül.
Minden "túltolt": a mimika, a beszéd, a mozdulatok, a reakciók - együttesen bugyuta hatást kelt.
A dialógusok iszonyú irreálisak, vagy rendkívül agyonhangsúlyozottak (ember így nem beszél a való életben). Nagyon nehéz ezeken túllépni, emiatt nem igazán fogyasztható a film a nyugati ember számára.
2/10
Újvállalkozó 2014 aug. 20. - 20:23:14 2/10 Előzmény Rahar
(11/13)
2/10

SPOILER

Most akkor mire ment ki az egész? Bankot akart rabolni, miközben mindenki a nyomában volt???
1/10
Rahar 2011 dec. 01. - 14:00:27 1/10
(10/13)
Nekem egyáltalán nem tetszik a film. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, a cselekményvezetés csak rontott a helyzeten. A párbeszédek nagyrészt haszontalanok és unalmasok. A bemutatott bûnözõ rendõr ellentét bemutatása rendkívül primitív és idealizált. A lövöldözõs jelenetek teljesen valótlanok. Aki szereti a jó és igényes akciófilmeket az ne nézze meg, mert ez nem az, ez egy értéktelen hulladék.
offtopic
kevinspéci 2008 szept. 17. - 13:48:50
(9/13)
Mert néha rossz filmeket is látnod kell, hogy becsüld a jókat.
szevia 2008 szept. 17. - 12:54:32 Előzmény kevinspéci
(8/13)
Tehát hogy _minek_ akarsz,akarnál még egyszer nekiugrani??, ha egyszer... stb
offtopic
kevinspéci 2008 szept. 07. - 16:45:08 Előzmény szevia
(7/13)
Értelmezd a mondatom. Utána beláthatod, kérdésed okafogyott.
Ja: köszi a hozzászólást...
szevia 2008 szept. 06. - 19:46:17
(6/13)
de -te is- minek?
szevia 2008 szept. 06. - 19:45:41 Előzmény Bengakék Önirón
(5/13)
És mégis nézted??? minek?


>Végtelenül fárasztó, felesleges és sekélyes >ahhoz képest, mennyi másból is áll még ez a >világ, és mi mindenrõl lehetne mesél
kevinspéci 2008 szept. 06. - 14:25:23
(4/13)
Olyan nevetségesen gyenge volt az elsõ negyedórája, annyira gyenge színészi teljesítményekkel meg szövegkönyvvel megspékelve, hogy nem bírtam tovább nézni.

Talán majd még egyszer nekiugrom.
Ha lesz hozzá elég lelkierõm...
Bengakék Önirón 2007 szept. 09. - 02:14:11
(3/13)
Na, a végén még történik is valami érdekes. Nem véletlen: éppen két balf. lövöldözõs jelenet közt vagyunk.
Bengakék Önirón 2007 szept. 09. - 01:41:56 Előzmény tódor
(2/13)
Mi is lenne ma egy alkotóval, ha nem szerepelhetnének a mûvében fegyverek, bûnözõk és rendõrök... Mindig ugyanaz: eladni az erõszakot, a pusztítást, mert az népszerû, "izgalmas" és mindig megindokolható.... Végtelenül fárasztó, felesleges és sekélyes ahhoz képest, mennyi másból is áll még ez a világ, és mi mindenrõl lehetne mesélni. Amúgy érdeklõdve szemlélném az idegen környezetet, de ezen a szinten nem valószínû, hogy bármi valódit, komolyan vehetõt, információt is kapni fogok az ottani életrõl vagy bármirõl akármilyen áttételesen is, az már látszik.
tódor 2007 szept. 07. - 23:01:18
(1/13)
én már nagyon várom... most láttam az új filmjét a mozikban... nagyon tudja mit akar a filmtõl és még fejfájást sem kap az ember :)