Téma: Alfa

5/10
offtopic
sexykex 2019 aug. 14. - 07:52:58 5/10
(58/98)
Próbálunk úgy tenni, mintha értenénk valamihez. A mesefilmek színvonalát talán máris meghaladtuk.
7/10
dandelion83 2019 aug. 11. - 13:54:33 7/10
(57/98)
Jó film, nekem tetszett! Jó történet, a képi világa csodálatos, a helyszínek magukkal ragadnak.
Nem szabad a valódiságát, vagy a korhű történelmiséget vizsgálni, csak meg kell nézni, és másfél órára hagyni, hogy minket is abba a korba repítsen egy kis időre!
5/10
sexykex 2019 jún. 27. - 16:15:02 5/10 Előzmény kettyo
(56/98)
Igen, az ősember 100.000-50.000 évvel ezelőtt kezdhette a nyelvhasználatot – ez az érvényes teória – sőt, egyes nyelvészek szerint mindez hirtelen jelenhetett meg a maihoz hasonló, komplex formában. Őseink tehát egyik napról a másikra megvilágosultak és makogás helyett beszélgetni kezdtek.
Ez szinte csak akkor fordulhat elő szerintem, ha sokáig éltek egy fejlett kultúra közelében és megtanulták a nyelvüket, amint azt a csecsemők manapság is teszik. Én úgy vélem, hogy még 20.000 éve is inkább csak szavakat használtak az ősök, mint mondatokat, a forgatókönyvet is jegyző rendező Albert Hughes másképp gondolta. Joga volt hozzá, mint nekem is a saját elképzelésemhez. Elég nehéz lesz bebizonyítani, hogy kinek volt igaza.
7/10
kettyo 2019 jún. 20. - 22:30:17 7/10 Előzmény krammermann
(55/98)
Na igen, a nyilazós jelenet az elég gáz volt :)
7/10
kettyo 2019 jún. 20. - 22:21:56 7/10 Előzmény mck77
(54/98)
ÖÖÖÖ Dicaprioval a Visszatérő az reális? Átússza a jéggel zajló folyót súlyos sérülten meg ilyenek?
7/10
kettyo 2019 jún. 20. - 22:15:59 7/10 Előzmény end33
(53/98)
Nem tudom milyenek a színesbőrű rendezők általában, de a Veszélyes Elemek ettől a faszitól konkrétan zseniális film.
7/10
kettyo 2019 jún. 20. - 22:07:57 7/10 Előzmény sexykex
(52/98)
A modern nyelvhasználat kb. 50.000 éve terjedt el, tehát 20.000 éve biztosan tudtak már összetett kifejezésekkel kommunikálni.

Feltételezem a gyerek azért volt féltve mert ő a törzsfőnök fia, úgymond a trónörökös.
7/10
doktormacko1 2019 jún. 09. - 22:50:25 7/10
(51/98)
7 / 10 Nekem tetszett. Megkövezhettek érte , de ma ilyen hangulatom volt.
5/10
sexykex 2019 máj. 06. - 13:25:58 5/10
(50/98)
Az Alfa a filmek alfája, A keresztapa körülbelül az ómegája. Láttam néhány képkockát a bemutatóból, ezért vártam ezt a filmet. Ha véletlenül találkozok vele, talán nem hagyott volna különösebb nyomot bennem, így viszont csalódást okozott. Mint, amikor kerékpárról álmodozol és futóbiciklit kapsz az ősöktől. Apropó ősök. Van olyan kutató, aki szerint a neandervölgyi ember pusztulását a kutyák segítették elő: a farkasokkal társult Homo sapiens lassan kiszorította élőhelyéről a rokont. Albert Hughes filmjében Keda és Alfa megszelídítik egymást. Nem ezzel volt baj, hiszen az ördög a részletekben rejlik.

Ezek a háziasított vadak nyalják-falják egymást. Meglepődnék, ha a hordában élő ember nem engedte volna el sokkal jobban a felnőtt utódok kezét – az állatvilághoz hasonlóan. Meglepődnék, ha húszezer évvel ezelőtt ilyen fejlett nyelven beszéltek volna ostobaságokat: „Elviselhetetlenül büdös vagy apa.” Szerintem a párduc sem hányja ki a belét a párja pisijétől. Sorolhatnám tovább a valószínűtlen jeleneteket a bivalykalandtól, a helyretett lábig, a jeges fürdőtől a havas tűzgyújtásig.

Tudom, hogy ez egy film, de egy lassú, nyavalygós, patetikus film a vadakról.
Magnolia1 2019 máj. 05. - 19:30:37 Előzmény Bigpapa
(49/98)
Előbb eszel te, aztán a párod, utána a gyerekek? Remélem, nem vagy apuka, mert, ha igen, nem irigylem a gyerekeidet, hogy ennyire hátra vannak nálad sorolva. Amennyiben ez kifejezetten a filmre, és arra a korra vonatkozik, abban az esetben sorry, de ez így leírva elég ellenszenvesen hangzik.
1/10
gzenguz 2019 febr. 13. - 13:19:16 1/10
(48/98)
12 éven aluliaknak nem ajánlott. Mellesleg a többieknek sem...
4/10
end33 2019 jan. 09. - 08:54:11 4/10
(47/98)
Engem borzasztóan idegesítettek a látszólag sem korhű, gagyi, őskori "emberkreátumok". (Másként fogalmazva a maszkmesterek osztályzata bőven 1-es alá.) De a történet is felületesen csak távolról volt menedzselve, - a rendező azt hiszi, majd a film magától megcsinálja önnön dramaturgiáját. - Maximum az érzelmi jelenetekre ügyel. (Ez az afroamerikai, de néha a délamerikai filmes alkotókra egyébként is eléggé jellemző attitűd.) Csak úgynevezett "szép képekből" összerakott képi világa van a filmnek. Mindenkinek magának kell a történést egy-egy szép tájon futtatott snittből kikövetkeztetni. Valódi "barkács"- filmes szerkesztésmód. (Egy házi útibeszámolónál még talán bocsánatos bűn lenne.)

Egyszóval, sajnálom a produkcióban rejlő lehetőségeket, az elköltött, elfecsérelt pénzt, mert némi többletmunkával akár születhetett volna egy valódi, jó film is a témáról. Sajnálom a gyerekeket is, akik ezen talmi megoldásokat fogják majd későbbi szocializációs folyamataik alapjául tekinteni. - - És ha majd egyszer a túrázásaik során a Bakonyban farkascsaláddal találkoznak, odamennek majd az állatokat megsimogatni és a farkaskölykökkel játszani...(!) - Katasztrófa és az alkotók felelősége ez a felszínes, a valósággal köszönőviszonyban nem lévő illúzógyártás.
alien1976 2019 jan. 04. - 04:20:11
(46/98)
Nekem picit gyenge volt. Olyan döcögős volt az egész. Lentebb írnak sok hibákat, amiket nem írkálok le. De ha a hibákat nem veszem figyelembe, nekem akkor is sokszor leült a film, s nem tudta fentartani az érdeklődésemet, még a csodás tájképekkel sem. S talán itt volt a legnagyobb baj. A zenét azért kiemelném, mert engem az megfogott.
mck77 2019 jan. 02. - 08:07:10
(45/98)
Dicaprió túlélős filmjét lehet ebben a kategóriában etalonnak nevezni ez a történet viszont mese habbal. Realisztikus legfeljebb a látványvilág, de azon belül is elég gyengére sikerültek a cgi jelenetek amik sokszor nagyon szembetűnően gagyi hatást keltenek. Sok dolgot már lentebb felsoroltak még ide tenném a törzsfőnök segédjét ami tökéletesen simára van borotválkozva, de mivel borotválkozott? Mikor csak kőszerszámaik voltak! Vagy a srác mindig mindenhol tüzet rakott miközben hóval födte hegyes tájakon bandukolt ahol egy szem fa se volt plusz folyton folyvást talált egy spéci barlangot ahol megbúlyhat. És még rengeteg ilyen belekötnivaló, viszont mint mesefilm nézhető, csak a gyerek nagyon irritáló.
9/10
caomilla4 2018 dec. 27. - 18:35:26 9/10
(44/98)
Nagyon tetszett. 3 D-ben moziban, még jobb lett volna. Látványos volt. Kicsit lassú, de jól állt a filmnek. 10/9
krammermann 2018 dec. 26. - 14:49:55
(43/98)
Szerintem is ki lehetett volna hozni belőle többet.
Spoiler:
A kardfogú tigris lenyilazása egy játéknyíllal, amit kb 15 cm-re húz ki..... Hát hogy látta ezt a rendező???? Úgy gondolom ez nem költségvetés, színész stb. kérdés hanem bénázás.
8/10
NightWolF33 2018 dec. 18. - 15:02:57 8/10
(42/98)
Szerintem teljesen jó film. Nem kell mindenben az észszerűséget keresni. Én inkább a történetet sajnálom mert lehetett volna benne picit több is. Túl sok volt a pihenős és kajálásos jelenet. De ettől még 8/10.
1/10
Findzs 2018 dec. 16. - 11:53:44 1/10
(41/98)
Nagyon gyenge meseszerű az egész. De mesének is béna.
A családi mozidélután a Disneyvel -ben jobb filmek voltak 25 éve.
Annyi hülyeség van már az első percekben, hogy az már nekem volt kellemetlen.

spoiler
Kőből pattintgatják az eszközeiket de a ruhájuk szépen vart és kidolgozott anyagból van.
A nőknek szépen kiszedett szemöldökük van. Az a nyápic paslaszájú a mai világban se boldogulna nemhogy akkor.
Az ő környezetükben semmi kaja nem volt heteket kellett gyalogolni, hogy vadászhassanak?
Az indiánok is együtt vonultak az állatokkal tisztes távolságba maradva tőlük.
Pont a megvadult bölények fognak már pár szépen szabályosan a földbe dobott lándzsa kerítéstől megijedni.
A farkasos sztori úgy nevetséges ahogy van. Egy idegen kutyával esetleg tudott volna így barátkozni de egy vadállattal sosem.
spoiler
7/10
Viktor6665 2018 dec. 15. - 23:32:30 7/10
(40/98)
Szerintem szép történet volt.
3/10
feketekave 2018 dec. 13. - 20:42:07 3/10
(39/98)
...és az sem okoz gondot, hogy az alfa, mint szó, vagy kifejezés először a görögöknél jelent meg. nem 20000 éve. a második részben pedig a Pitagorasz-tételt alkalmazza a csillagok háromszögelésére.
Hollywood...eszem megáll.