szonya1 2013 jan. 04. - 12:16:43
(50/70)
Ajánlom az összes Latabár filmet. A habkönnyû Gerolsteini kalandon (Darvas, Házy Erzsébet, Feleki Kamill) is rengeteget nevettem, amikor elõször láttam, az ellenkezõ véglet pl. a Hannibál tanár úr vagy a Ház a sziklák alatt (ezeket mindenkinek látnia kellene egyszer). Nekem nagyon tetszett a Hattyúdal Págerrel, nagyon aranyos a Tanulmány a nõkrõl. Az Isten hozta, õrnagy úr! is egy zseniális film, sokszor a hasam fogtam a nevetéstõl rajta, pedig közben nagyon mély mondanivalója is van.
vino-et-veritas 2013 jan. 04. - 11:20:49
(49/70)
Itt van egy lista: http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_filmek_listája_(1945–1989

Lehet válogatni a korszakból rendezõk, szereplõk szerint.
10/10
man4gep 2013 jan. 04. - 10:03:41 10/10
(48/70)
Üdv

Tudnátok ehhez hasonló és ilyen jó régi magyar filmet mondani? 20 éves vagyok és tetszenek ezek a korabeli magyar filmek:)
1/10
Gábor 32 2011 jún. 19. - 13:29:12 1/10 Előzmény Tibag05
(47/70)
Te nagyon el vagy tévedve!
Mert ez egy kommunista propagandafilm!
Akkortájt Vaszary Piri már emigrációban élt Spanyolországban!
Csortos és Kabos Gyula pedig már nem voltak az élõk sorában!
Sajnos!
offtopic
fredi60 2011 febr. 20. - 10:00:39 Előzmény orgyen
(46/70)
"- a Nagy Francia Forradalom legádázabb arisztokrata gyilkosa Egalité Fülöp volt, aki a Burbon nevet változtattta Egalité (Egyenlõség)-re, ugyanis a királyi család tagja volt, amit nagyon el akart feledtetni."

Úgy hülyeség az egész, ahogy leírtad! :(

Csak egy kis javítás a "legádázabb arisztokrata gyilkosról":
"A következõ hónapokban aktívan segítette az üldözött királypártiakat. Sok embert segített meneküléshez, komoly személyes kockázatot is vállalva ezzel. Megmentette jóbarátjának, Champcenetz grófjának, a Tuileriák parancsnokának életét is. Tisztelete jeléül Párizs városa felruházta a Citoyen Égalité (Egyenlõség Polgártárs) melléknévvel. Beválasztották a Nemzeti Konventbe, Szajna megye képviselõjeként. Ebben a testületben sem szólalt fel, ahogy korábban a Nemzetgyûlésben sem tette. Mivel a törvény megtiltotta az örökölt földbirtok szerinti névviselést, a herceg felvette a Philippe Égalité nevet."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Louis_Philippe_Joseph_d%E2%80%99Orl%C3%A9ans
drabál 2011 febr. 15. - 10:43:58
(45/70)
Õ gondolom nem speciel a háború utáni filmekre gondolt,hanem egy láncolatnak tekintette ezeket nem alap nélkül.Sok szereplõ átfedés(Latabár stb,)és Keleti M. stb filmrendezõk is elöbb tanulták aszakmát ,és akkor még jó forgatókönyvírók is voltak.
Jofy 2011 febr. 15. - 10:04:25 Előzmény Tibag05
(44/70)
Kicsit pontosítanék. Kabos Gyula az elsõ zsidótõrvény bevezetése (1939) után emigrált Amerikába. Úgyhogy ezekben a szocreál idiótaságokban nem láthattad.
drabál 2011 febr. 14. - 18:49:52
(43/70)
Ez a film a bizonyíték arra ,hogy bármilyen körülmények és cenzúra mellett is tudnak jó filmet csinálni valakik, ha tehetségesek.Ld még Körhinta és sorolhatnám napjainkig.Bár hallom ,hogy a jelenlegi államtitkár szerint a magyar film is romokban van mint minden mielõtt a Fidesz feltalálta a melegvizet:D. De majd most most jön a fõnixes feltámadás Vajna és Kálomista és Dobó Ká irányításával:)
drabál 2011 febr. 14. - 18:44:50
(42/70)
Én elolvastam a hozzászólását,és egyáltalán nem találtam "primitív személyeskedõnek".Inkább Te nem tudod elismerni, ha másnak igaza van,és hülyeséget írsz egy filmrõl,mint jelen esetben.
Tibag05 2011 febr. 14. - 16:57:57 Előzmény orgyen
(41/70)
kit érdekel a vörös csillag, a SZU, Egalité Fülöp!!
ezek a régi magyar kis limcsi filmek nagyon aranyosak és szórakoztatóak voltak!
Különös figyelemmel Kabos Gyula, Gózon, Csortos, Latyi a töltött galamb Gombaszögi Ella, a tüneményesen csufi Vaszary Piri jelenségekre és sorolhatnám.
ennyi és nem több!!!
gabriella_ 2011 febr. 14. - 14:24:16
(40/70)
A fene egye meg! De komolyan! Miért csak a filmmúzeumon adják az ilyen filmeket?! (Költõi kérdés volt...) :/
zenyatta 2011 febr. 14. - 14:18:43
(39/70)
"árúutánpótlás"

Szépen le lett írva...
fredi60 2010 dec. 11. - 16:46:00
(38/70)
"még "háborús jóvátételt" is kellett fizetni MINDEGYIK gyõztes hatalomnak.
Még az USA-nak is.."

Na ne! Az ilyen "legendákkal" ideje lenne leszámolni! Különösen furcsa ötlet az USA felé jóvátátelt emlegetni. Mintha õk adták volna a Marshall-segélyt, nem?? Németországnak és Olaszországnak is..... És mi is részesülhettünk volna belõle, ha Sztálin és Rákosi nem ellenzi.

Talán érdemes lenne néha mérvadó oldalakat is lapozgatni:
"Az okozott háborús károk megtérítése céljából 300 millió USA-dollár összegû jóvátétel fizetésére kötelezte Magyarországot. Ennek kétharmada a Szovjetuniót, egyharmada Csehszlo­vákiát és Jugosz­láviát illette."
http://www.enc.hu/1enciklopedia/fogalmi/torttud_magy/Parizsi_beke.htm
orgyen 2010 dec. 11. - 14:58:08
(37/70)
Idézet:
"...vörös csillag volt mindenütt: közintézményeinken, okmányainkon, stb., stb.?!!)..."

Közintézmények:
- a 60-as évek elsõ felében a gimnázimumon a gimi címere volt (vörös csillag helyett Erkel Ferenc arcképével) és ez volt a diáksapkánkon is.
- a 60-as évek második felében az egyetemen (egyik épületén sem) sehol sem volt látható vörös csillag, de mindenütt ott voltak az elõzõ száz év híres tanárai és diákjainak melszobrai.

A vörös csillagok kora az 50-es évek közepén lejárt. Az utolsókat 56-ban távolították el és késõbb már nem állították vissza.

Amint olvasom véresen "antikommunista" igyekezetedet, felvetõdik bennem vajon hol tepertél 90 elõtt? (netán az mszmp-ben?)
Mert:
- a Nagy Francia Forradalom legádázabb arisztokrata gyilkosa Egalité Fülöp volt, aki a Burbon nevet változtattta Egalité (Egyenlõség)-re, ugyanis a királyi család tagja volt, amit nagyon el akart feledtetni.
- sok, kommunista pártkarriert befutott embert láttam, aki most lelkes antikommunista: Hát igen!!! Hogy a "Tizedes és a többiek" címû filmbõl idézzek (Darvas Iván szájából): "..kis ország vagyunk, csak egy söpredékünk van.."

üdv.
orgyen 2010 dec. 11. - 14:28:22
(36/70)
Idézet:
"...egy olyan korszakbol amit sokan nyomorban éltek..."

Szerinted most Mo.-on hányan élnek nyomorban? Többen, vagy kevesebben mint akkor, amikor egy vesztes háború után kellett felépíteni a lebombázott-kirabolt országot és még "háborús jóvátételt" is kellett fizetni MINDEGYIK gyõztes hatalomnak.
Még az USA-nak is, pedig magyar katona nem lépett amerikai földre és az amcsik is csak bombázni jöttek ide, valamint hogy vadászgépeikkel célba lõjjenek az utcán sétáló járókelõkre. (mert Õk sportemberek!)
orgyen 2010 dec. 11. - 14:21:59 Előzmény Lyl
(35/70)
Idézet:
"Kamill bácsi, aki Honthy Hanna elõtt térden sétáló Bóny(i?)grófból karizmatikus drámai színésszé vált,"

Bocs:
- Kamill bácsi MISKA fõpincérként sétált téreden Honthy Hanna elõtt,
- Bóny gróf szerepében Rátonyi Róbert volt emlékezetes ("Jajj cica...." stb.)
Missis Lugosi 2010 szept. 17. - 22:49:14
(34/70)
A szereplõk közt nagy nevek is szerepelnek, akik elég jelentéktelen szerepeket kaptak (pl. Pethes, Dénes, Benkõ). Dénes Györgyöt, Benkõ Gyulát kb 3-4 másodpercig láthatjuk :D
Az IMDB listáján pedig Ajtay Andor is megtalálható... Mondjuk én nem õt nem vettem észre. Ha valaki tudja hogy melyik jelenetben találom, akkor írja meg.
Nem rossz film, de számomra kicsit uncsi. Az duett jelenetek egész jók lettek, bár Petress Zsuzsa hangja néhol irritálta a fülecskéimet. A duetteken kívül többi dal olyan komcsi-induló szerû. Nekem ez a Petress Zsuzsa nem jött be. Véleményem szerint nem illett Gábor Miklóshoz.
Latyi és Ida kombó nagyon el lett találva, mindketten nagyon viccesek, pont passzolnak egymáshoz. Horváth Tivadar pedig tökéletesen el lett találva, pont beleillett a karakterébe.
A színészválogatáson Kocsis Feri szerepére Benkõ Gyula is pályázott, azért õt is megnéztem volna ebben a szerepben.
Láttam már jobb filmet is, de ez egy kötelezõ darab.
Petterson 2010 szept. 05. - 22:01:16
(33/70)
A filmet egyértelmûen a késõbbi Úttörõ áruházban forgatták, aki járt benne, az felismeri az elõteret, ahol az aranyhalas tavacska volt. Én arra lennék kíváncsi, hogy hogy hívják azt a gyereket, akinek Feleki Kamil énekli Glauziusz bácsi dalát.
fredi60 2010 szept. 05. - 20:53:45 Előzmény wagnera
(32/70)
Az áruház bejárata alapján egyértelmû, hogy az Úttörõ volt a külsõ helyszín. Akkor is jól beazonosítható, amikor a teherautók a Kossuth Lajos utcán hozzák a Felszabadulás tér (ma Ferenciek tere) irányából a ruhaanyagokat utánpótlásként.
10/10
nellynemeth 2010 szept. 04. - 15:15:43 10/10
(31/70)
Engem egyáltalán nem érdekel, hogy propagandafilm, vagy nem, semmi ilyesmi nem érdekel. Egyszerûen csak szeretem, szívesen nézem meg újra és újra Latyit, Feleki Kamillt, és Gábor Miklóst, és a többieket. Mert jó, ennyi az egész.