Téma: Ally McBeal

10/10
Meli 2007 febr. 03. - 18:46:54 10/10
(463/2983)
Kisebbre állítottam a képet, talán most sikerül....
10/10
Meli 2007 febr. 03. - 18:37:24 10/10
(462/2983)
Szia-szia Kedves Blythe!!!!!
Szép napokat! :-)
Köszi a jelentkezésed! Ah, az 5-ös állítást elvihette valami virtuális ufó, vagy mi.... :-)
Szuper megoldásokat írtál! Gratu!! Csupán a 441-es hozzászólás képét nézd még meg. Hmm, érdekes!
Ari vagy, hogy te is próbáltál keresgélni Calista állapotáról. Köszi!
Mivel más megoldást nem találtam, lefotóztam a cikket! Úgy kaptam, ezért nem tudom mikori újságból való, de a hátoldalon mikulásos képek vannak, talán decemberi, novemberi lehet. Szerintetek kitaláció az egész?
Megpróbálom ide betenni a képet elsõként.
Üdv Blythe! Üdv Allysek!
10/10
Blythe 2007 febr. 02. - 20:11:08 10/10 Előzmény Meli
(461/2983)
Helló!

Igaz nem igaz kérdéseidre a válaszok szerintem:
Igen, nem , igen, nem, nem, igen, nem, nem, igen
(Csak 9 kérdés volt, véletlenül lemaradt az 5-ös.)

Én sem találtam semmit arról, hogy terhes lenne, de majd még figyelek.

És íme egy egészen friss kép az új sorozatából, még meleg :)

Üdv!

B :)
10/10
Meli 2007 jan. 31. - 19:29:11 10/10
(460/2983)
Sziasztok!
Azt olvastam a Story magazinban, hogy Calista terhes. Aggódnak, hogy ki tudja-e hordani. Akartam keresni itt a neten róla, de semmit sem találtam.
Üdv!
10/10
Meli 2007 jan. 21. - 19:53:02 10/10
(459/2983)
IGAZ-NEM IGAZ JÁTÉK
Sziasztok! Szép kis galériát állítottunk össze Ally McBealrõl itt a fórumban!
A játék kizárólag ehhez fûzõdik!! Döntsétek el, hogy a galéria alapján igazak-e a következõ állítások:
1. Ally McBeal szeme színe barna.
2. Ally nem használ piros rúzst.
3. Ismerjük Calista aláírását.
4. Van amelyik képen láthatjuk a melltartóját.
6. Láthattuk Allyt menyasszonyi ruhában.
7. Galériánkban van Calista a Muppet Show Brekijével.
8. Ismerhetjük Allyt kisgyermekként.
9. Calistáról nincs képünk fehér blúzban.
10. Az egyik képen Ally mikulásruhában énekel.
10/10
Meli 2007 jan. 20. - 00:36:55 10/10
(458/2983)
Nekem sem sikerült képet beraknom!

Költõi kérdésnek tûnt, de Blythe, ha valóban érdekel a véleményem a tanga bugyiról:
Szerintem esztétikai ruhadarab, szûk ruhákhoz. Használható a rövidnadrág szerû fazon is, csak nadrágoknál nem megfelelõ a gumis nyomás miatt a combokon. Ugyanúgy kapható több méretû tanga, a szûk valóban vág. Újdonságként kissé zavaró tud lenni, amíg el nem terelõdik a figyelmünk. Mivel ez egy esztétikai ruhadarab, alkalmi viselet. Olyan alkalmakra amikor különös gondot fordítunk az ápoltságra! Nem egészséges viselet, mivel közvetlenül érinti az érzékeny felületet. Azonban a szakemberek szerint a túl szûk ruha sem elõnyös, találhatunk megfelelõ darabokat amelyek követik a testvonalat, nem túl szûk, nem bõ. Ugyanezt mondanám a tini leányzónak is.

A karácsonyos véleményemet már ismerhetitek. Hallottam a hitelezésekrõl. Sõt a zálogfiókról, meg az evészetek utáni gyógyszertári vásárlásokról gyomorpanaszokra. Aha, õrület. Nem értem.

A: -szerintem a mai 13 évesek úgy gondolkoznak, hogy "kipróbálom fiúval is és lánnyal is és akkor majd eldöntöm, hogy homo- hetero- bi- vagy transszexuális vagyok-e" Én meg csak arra gondolok: Menj vissza barbizni!!! ÁÁÁÁ!!!! De ugye ez csak divat, ugye ahogy a természtesség-, egészség- és biománia kezd elharapózni, lassan ez is lecseng és rájönnek hogy tök jó heteronak lenni??? Ugye?- gondolatsor tetszett. Remélem úgy lesz. Látom téma lett a szexuális másság. Én csupán azt tartom normálisnak, hogy férfi nõt szeret, nõ pedig férfit. A többi lett, van. Nem ítélem el az olyan embert, csak sajnálom. A cselekedetet pedig nagyon helytelennek tartom. Szerencsére nem születtem hormonzavarosnak, de ha úgy lett volna, akkor épp úgy élném meg, mintha vakon vagy más rendellenességgel születtem volna.

Beszélgessünk!
10/10
Meli 2007 jan. 19. - 23:32:41 10/10
(457/2983)
Sziasztok! Sziasztok!
Óóóó, de jóóó, hogy itt vagytok mindannyian!:-))))
Csak úgy elrepült velem ez a hét. Ígérem a hétvégén elkészítem a tervezett meglepit is.
Jók a válaszok és a kérdések!
Most látom, nem is írtam a korizós témáról!
Szerintem ez olyasmi, hogy egy bizonyos dolgozónak (pl. színésznek, énekesnek, mûsorvezetõnek...) vannak kedvtelései is. Lehet ez az is, hogy szeret korizni. Ha beválogatnak olyanokat akik szívesen összekötik ezt egy kis munkával, szerepléssel, miért is ne. A nézõknek érdekes lehet, valamint a sztárokat megismerhetjük a személyesebb oldalukról is. Igaz nekem új ez az egész mûsor és csak kis hírét hallottam, de ez jutott róla az eszembe elsõre. Hiszen a táncos mûsor is hasonló alapú volt.

Jocsill:
Hogyan mérhetõ ki az okosabb? :-))))
Szerintem: Okos enged, szamár szenved!!:-))))
Üdv Nektek!
Meli
Lisa111 2007 jan. 19. - 20:54:11
(456/2983)
az itteni Annetopicba is beírták: (ide másolom)
Kedves Anne Shirley Rajongók!
A 2. Anne Találkozó február 11.-én /vasárnap/ kerül megrendezésre. A pontos helyszín miatt még küldök mailt és az oldalra is kiírom.
A belépõ 1500 Ft ez a következõket tartalmazza:
-terembérlet,projektor bérlés,pogácsa,szendvics,üdítõ.
/Ételt,üdítõt nem lehet bevinni gondolom megértitek,hogy miért./
A Talákozó 13 órakor kezdõdik.
A programok:
-Kötetlen beszélgetés Kisfalvi Krisztina és Pásztor Erzsi mûvésznõkkel.
-A felújított Anne dvd-re sosem látott extrák kerültek fel pl:interjú Kevin Sullivannel és a forgatási helyszínrõl is van rajta anyag. Ebbõl látható lesz 1 kis izelítõ./ Ez itt a reklám helye;-) /
-Az Anne of Green Gables film második részének levetítése.
A program sorrendje változhat gondolom,hogy mi is beszélgetünk egymással;-)
Aki szeretne eljönni kérem,hogy küldjön mailt:
1.greengables@gmail.com
Sokan jelezték ,hogy szívesen jönnének,de félnek,mert nem ismernek senkit. Az elõzõ Találkozón sem ismert mindenki mindenkit sõt,de a rokonlelkek hamar egymásra találtak;-) És közös az érdeklõdési kör is ;-)
Mindenkit Nagyon Sok Szeretettel Várok:
Gitta
<a target="_blank" href="http://www.anneshirley.hu" title="www.anneshirley.hu">www.anneshirley.hu</a>
<a target="_blank" href="http://www.greengables.hu" title="www.greengables.hu">www.greengables.hu</a>
Lisa111 2007 jan. 19. - 20:43:50
(455/2983)
Szia!! Nem zártkörû, csak a szervezõnek kell írni egy mailt, febr 11-én lesz, érdekel??
ajánlom ezt az oldalt: <a target="_blank" href="http://www.anneshirley.hu/" title="http://www.anneshirley.hu/">www.anneshirley.hu</a>
10/10
jocsill 2007 jan. 19. - 13:06:41 10/10
(454/2983)
Úgy látom a kép lemaradt, akkor küldök másikat :-)
10/10
jocsill 2007 jan. 19. - 13:05:10 10/10
(453/2983)
Szia!

Képert természetesen küldök, mindig szívesen büszkélkedem a Mi "Királylányunkkal" :-)

Igen, tuti, hogy kell valami, ami miatt felnézhetsz rá... Érdekes az én párom is a nyugodtság szobra, pedig velem nagyon nehéz. Megvannak a bogaraim, a vesszõparipáim, de hogy lekopogjam jól bírja õket :-)

Visszatérve, szerintem kifejezetten gáz, ha a két fél ugyanabban a legokosabb, mert az versengéshez vezethet :-(

Most is rohannom kell tovább, készülök a következõ félévi vizsgákra, mert azok nagyon durvák lesznek. Ha ezen a féléven túl leszek lehet, hogy még talán jogász lesz belõlem :-)

Üdv mindenkinek
10/10
Blythe 2007 jan. 19. - 09:39:13 10/10
(452/2983)
Szia Jocsill!
Szerintem nem muszáj a párodnak okosabbnak lenni. A fonotos, hogy legyen benne valami, amiért fel tudsz nézni rá, amiért tiszteled, esetleg csodálod is. Például én elég hisztis alkat vagyok és mindig csodálom, hogy tud a párom olyan türelmes lenni. És nem csak velem, hanem úgy egyébként is hideg fejû, mérlegelõs alkat és az jó. Kiegészít engem. Amúgy okos is, de pont nem abban, amiben én. Õ nagyon ért a politikához én meg a filmekhez, õ gondoskodik róla, hogy kimûveljem magam, hogy mi folyik körülöttem a világban, én meg gondoskodom a szórakozásásról. :)

Jók legyetek! :)
Jocsillt, küldesz Emmáról képet, biztos sokat nõtt már... :)
10/10
Blythe 2007 jan. 19. - 09:30:29 10/10
(451/2983)
Szia Lisa!
Mikor lesz a következõ Anne tali? Szabad oda másnak is menni, vagy ez zárt körû buli? Majd mesélj ám róla! :)
10/10
jocsill 2007 jan. 18. - 18:32:29 10/10
(450/2983)
A sztárok a jégen nekem nagyon nem jön be, de nem is szeretek igazán tévézni...

Illetve egyre többet nézzük a "királyi" tv-t, pl. a Quinn doktornõt. Nem a sorozatok csúcsa, de van benne egy kis báj, ahogy régen az emberek nem azonnal az ágyban kötöttek ki, hanem kicsit megadták a módját, tisztelték a felek egymást...

Van egy kérdésem, és aztán mára be kell fejeznem, mert Emmát fürdetni kell, mert este 8 körül már alukál...

Szóval a férfi, azaz a párunk okosabb legyen-e, mint mi?

Most búcsúzom és üdv MINDEN ALLY-fannek:
jocsill/csilla
10/10
jocsill 2007 jan. 18. - 18:28:06 10/10
(449/2983)
Sziasztok Csajok!!!!!!

Örömmel ittam Blythe sorait, Meli fejtegetéséért pedig Örök hála és köszönet. Az ember mindig tanul valamit, és bevallom imádok tanulni, (bár nem szeretek vizsgázni).

Képzeljétek a Viasat ma olvasta el a november 30-án elküldött levelemet... Nem hiszem, hogy válaszolnak, de hogy eljutott hozzájuk már félsiker...

Annyira jókat mosolyogtam Bogi/Blythe sorain: bevallom, utálom a tangát, mert tök kényelmetlennek tartom, úgy érzem, hogy elvágja a "farokcsontom" csökevényénél lévõ bõrt (tuti guszta vagyok :-)

Ami a hetero-homo-bi-trans kérdést illeti bevallom a leszbikusoknál jobban nem haragszom senkikre. Véleményem szerint ugyanis Õk zömében azért csinálják, amit csinálnak, mert tudják, hogy a fiúk/férfiak zömét teljesen bepörgetik és ettõl dühös vagyok. Tegye mindenki úgy, ahogy az érzése diktálja, de ne azért, mert annyira bûvös hatása van aférfiakra... Nincs bajom egyébként a homoszexualitással, amíg békén hagynak és elfogadják, hogy hetero vagyok, csak ezt ne kirakatban csinálják, mint ahogy nem állok le a férjemmel nyílvánosan smárolni vagy nyilvános helyen szeretkezni...
Lisa111 2007 jan. 18. - 17:28:41 Előzmény Blythe
(448/2983)
Szia!! És sziasztok rajongók !!
Blythe, ha minden igaz a magyarhangodat látni fogom a második Annetalin, már nagyon várom !!
A buszos dologgal teljesen egyetértek, én magamtól beljebb megyek, hogy ne az emberek nyomjanak beljebb ( így is folyton rámlépnek, rámesnek, arrébb nyomnak, de lehet ez csak az én érzékeny vidéki lelkemet bántja), mert én úgyis a végállomáson szállok le pl a metroról..

A Sztárok a jégen nálunk hülyeség, külföldön több helyen csinálták, és úgy tudom egyedül Oroszországban lett jó, mert ott alapból több ember tud korizni mint itt....

A Büszkeség és balítéletet könyvben jobban szeretem, a sorozat nekem túl lassú volt, a Bridget elsõ része még jó, azt többször láttam...:))
10/10
Meli 2007 jan. 09. - 21:41:07 10/10
(447/2983)
hagyományokat "csökevényeknek" nevezi a tudomány.

Csak nehezen veszem be az értelmetlen dolgokat....
10/10
Meli 2007 jan. 09. - 21:37:54 10/10
(446/2983)
Találtam....
Miért mondják a tüsszentõnek: kedves egészségére?
Elõször azt kell megvizsgálnunk, hogy mi is a tüsszentés. Élettani folyamat, méghozzá úgynevezett reflexmûködés. Ha valami az orrnyálkahártyát tartósan ingerli, az ott levõ idegvégzõdések izgalomba jönnek. Az ingerület felszalad a nyúltvelõbe, a légzõközpontba, ahonnan a légzõizmokhoz visszajövõ ingerületek erõs belégzést váltanak ki. Majd a lágy szájpad felemelkedik, és elzárja az orrgaratjáratot, a száj záródik, ezután erõs kilégzés kezdõdik, és a légutakban a levegõ nyomás alá kerül. Amikor a lágy szájpad hirtelen ismét elernyed, és megnyitja a járatot az orrüreg felé, a levegõ nagy sebességgel kiáramlik az orrüregbe, és a nyálkahártya felületérõl egyszerre lesöpri az odatapadt izgató anyagokat.

Lényeg az, hogy a tüsszentés nem "kedves egészségünket" szolgálja, sõt legtöbbször a közelgõ náthát jelenti be. Orvostudományi és élettani alapon tehát ennek az udvariassági formulának az eredetét egyáltalán nem tudjuk megmagyarázni. Választ az õstörténet, a néprajz, a mitológia és a vallástörténet ad. Feljegyezték, hogy Afrika egyik kis néger államában, Monomopatában nagy esemény volt a király tüsszentése. Ha ez megtörtént, akkor különféle szertartások és imák között kihirdették az egész országban, hogy a legkisebb alattvaló is elrebeghesse jókívánságait, és imádkozhassék ura egészségéért. Azt tartották ugyanis, hogy Monomopata ura egy-egy tüsszentésével a kártékony szellemek, gonosz démonok egész rajától szabadul meg. Az ehhez hasonló példákat bõséggel sorolhatnánk a természeti népek körébõl: Afrikától Guineán át a floridai indiánokig. Ehelyett inkább a régi mítoszok világában kutassunk.

A régi héber legenda szerint a legelsõ idõkben az ember egész életében csak egyetlenegyszer tüsszentett, de akkor is bele kellett halnia, így volt ez egész Jákobig, akinek megengedte az Isten, hogy annyit tüsszenthet életében, amennyit akar, és mégse pusztul el tõle. Ennek ellenére a tüsszentés általi halál félelme tovább élt az emberben, és ezért üdvözölték egymást az "egészségére" felkiáltással ilyen "félelmetes" alkalmakkor.

A görögöknél is hasonló fontossága volt a tüsszentésnek. Az Odüsszeiában egyenesen jóserõt tulajdonítanak neki, s még Arisztotelész is feljegyzésre méltónak ítéli, hogy a nép a tüsszentést Isten által küldöttnek tekinti, a köhögést azonban nem...

Vizsgálódásaink eredménye tehát az, hogy a "kedves egészségére" udvariassági formula az õsidõkben vallásos eredetû varázsmondás volt. Az ártó démonok távozását vagy az istenség üzenetét jelentette.

S ha már itt tartunk, említsük meg azt is, hogy a földkerekség legkülönbözõbb népei, mikor ásítanak, kezüket a szájuk elé tartják. Számunkra ez ma már szintén csak illemszokás, de a néprajzi kutatások alapján kétségtelen, hogy a rontó démonok besurranása elleni védekezés maradványa. Ezeket az õsi, szívósan továbbélõ, de ma már eredeti jelentésüket elvesztett hagyományokat "csökev
10/10
Meli 2007 jan. 09. - 21:22:34 10/10
(445/2983)
Szia Kedves Blaythe!
Köszi a hosszú sorokat! Örömmel ittam szavaidat!:-)
Remélem azért nem fogsz rábeszélni egy mellmûtétre, mert de jó nekünk nagy melleink vannak! He-he, jó a csapat! A hátfájást meg kibírom... Szépség verseny lesz? Csak vicceltem!:-))
"Meli féle kérdés"- Húúuuú, már stílusom van!:-))))
Villamos, mertó? Áh, itt Gyõr Cityben még nincs ilyen kis vidéki Fõvárosi csajó! A buszozás pedig az életem napi 2xfél órája. Itt kérem nagy rendet próbálnak besúlykolni: Elsõ ajtón felszállás, bérlet mutatás, jegykezelés vagy vásárlás, és a leszállások szigorúan a hátsó ajtókon történnek. Így mozog a nép körbe-körbe, nincs ajtóba megállás. Sõt addig ki sem nyitják a hátsó ajtókat, míg lenn be nem sorakoznak az elsõ ajtó elé. Viszont eme nagyvárosban gyakran megkérdezik szabad-e a mellettem lévõ üres ülés. Persze csak akkor kérdezik ha láthatóan nem ül ott senki.:-))) Jó-jó, a kedves kis emberek. Úgy is kevés a kedves szó!
Talán ha az útban álló emberekhez is eljut néhány belõlük, a rajtuk való átmászás helyett, akkor nem nyomják rád a bunkó szerepet. Mosolyogj! A második legjobb dolog amit a száddal tehetsz!:-)))
Üdv Nektek! Szép napokat!
Még visszatérek! (Nem a Terminátor...)
Én: Meli
10/10
Blythe 2007 jan. 09. - 12:25:57 10/10
(444/2983)
Na és akkor a sok duma után egy kép.
Ja és Jocsill, baromi jó levelet írtál a Viasatnak! :)
B :)