Téma: Ally McBeal

10/10
Meli 2007 dec. 17. - 15:51:23 10/10
(2223/2983)
Szia! Köszi szépen!
Pete Norbert 2007 dec. 17. - 11:25:59
(2222/2983)
2007.12.17 elkezdõdött a Viasat3 csatornán Ally McBeal sorozat 1. részétõl!
Reggel 07:50 kezdõdik! Nem értem meg miért nem tudják emberi idõbe tenni!:(
Igaz a hír akkor 2008. február-ban jön ki dvd az 1. évad!
Kellemes szorakozást kivánok!
10/10
jocsill 2007 dec. 16. - 17:38:13 10/10
(2221/2983)
Szia Kedves Laci, kedves virtuális barátaim!

Nagyon köszönöm a gratulációt, meg a dicséreteket... nagyon boldoggá tettél vele, ez a hajtómotorom, bár úgy gondolom a legtöbbünk ettõl boldog, ettõl szárnyal...

Ami azt illeti, hát nem hiszem, hogy szegény férjem annyira szerencsés lenne velem, de azért nagyon köszi... Engem sajna nagyon nehéz elviselni, részben az óriási elvárásaim miatt, részben a suli miatt, részben az elveim miatt... Abszolut nem vagyok könnyû ember, akik szeretnek nagyon szeretnek, akik meg nem (õk sokkal többen vannak)õk nagyon nem... Szóval megosztom az embereket, de most nem is ez a lényeg... Vizsgaidõszakban nagyon stresszes vagyok, és akkor nagyon gyorsan robbanok, pörgök ezerrel és gyakra túlhajtom magam... Szóval tényleg nem egyszerû vele, az viszont biztos, hogy amit csinálok, azt maximálisan akarom csinálni...

Ami azt illeti tökéletesen értem mire gondolsz azzal, hogy jobb lenne, ha nem lennének akkora elvárásaid magaddal szemben... Ezt szerintem mind így érezzük, akiknek magasak az elvárásaik... Az ember ezzel a saját életét nehezíti meg... Sokszor úgy érzi, annyira jó lenne lazítani, és az agyad, szervezeted erre is fog kényszeríteni és akkor jön a "rossz passz", amikor szinte minden nehezebb, megterhelõbb... Sõt sokszor az emberre nem is néznének annyira furán, hogy mi a fenét akar, meg hogy mi a fenét képzel magáról... gyerekként is sokan azt mondták rólam beképzelt vagyok, fent hordom az orrom... Sok rossz tulajdonságom van, szerintem ez nincs közöttük... Viszont mndig tudtam, hogy tanulni szeretnék, amennyit csak lehet.... nem mintha ettõl az ember több lenne, mert egy diploma bakfittyet sem ér, ha nincs mögötte az ember, és sokan a diplomások közül is úgy érzik, attól, hogy diplomásak tudnak is valamit. Anyukámnak pl. nincs diplomája, sõt érettségije sem, de nagyon okosnak tartom, és irtó büszke vagyok rá... A férjemnek érettségije van, sosem lesz egyetemi diplomája, de nem is a diplomájáért szerettem volna... bocsi, kicsit elkanyarodtam. Szóval igen, sokkal egyszerûbb a sodródás, de nekem speciel nem megy...

Ami a jogot illeti... Hát ameddig 1997-ben nem láttam elõször Allyt jogászként, pontosabban ügyvédként, addig nem akartam jogász lenni... Annyira megtetszett a karaktere, és annyira tudtam vele azonosulni, hogy eldöntöttem ezt jelölöm, meg elsõre... Szegedrõl nem tudtam volna elmenni, mert nem tudtuk volna finanszírozni, de ez kapóra jött, aztán persze nem vettek fe jogra, hanem TB-re, de ez életem legszebb barátsága miatt a gondviselés szervezte így...

Az egyetem még 2 félév ezután, meg az államvizsga... Jelen félévben vannak negyed és ötödéves tárgyaim is, jövõ félévben csak negyedéves leszek, és végül, ha okés lesz, akkor ötödévbõl ami maradt, illetve szakdoli és államvizsga..

Most mennem kell, mert Emma bekakilt, és én nyertem meg!

Szóval legyetek jók, és Neked nagyon szorítok 20-án!!!!!!

Üdv: jocsilla
10/10
hozzászóló 2007 dec. 15. - 14:12:21 10/10 Előzmény Meli
(2220/2983)
Szia kedves Meli!

Hát....nagyon kreatív ember vagy. Nagyon tetszenek a munkáid. Egyszer ha lesz idõd...és öszejön az Ally- találkozó, akkor csinálnál nekem egy kis karkötõt? Nagyon megköszönném! :-)))
Egyébként, hogy tanultad meg az ilyenfajta fonást?
Valaki tanított vagy önképzéssel sajátítottad el ezt a mûvészetet?

Kellemes hétvégét Meli!
Sziókkka!
10/10
hozzászóló 2007 dec. 15. - 13:57:15 10/10 Előzmény jocsill
(2219/2983)
Tényleg aranyos ötlet a találkozás! Egy Ally-találkozó !
Egyszer megcsináljuk! :-))))))
10/10
hozzászóló 2007 dec. 15. - 13:55:19 10/10 Előzmény jocsill
(2218/2983)
Kedves Jocsill!

Nagyon örülök a soraidnak.
Gratulálok a jó vizsgákhoz, tényleg szurkoltam. :-))))
Majd , ha lesz már konkrét eredmény vagy jegy, írd meg nekünk! :-)))


A férjed nagyon szerencsés , hogfy ilyen felesége van, mint te!!! :-)
Reggel hajnalban kelsz, fõzöl, tanulsz, Emmát nevelgeted, intézed a háztartást! Ez igen! Nem lehet könnyû ennyi feladatot ellátni, de azért valahogy elboldogulsz vele. Szóval így az év végén én azt mondom neked, hogy légy nagyon büszke magadra, mert sok mindent letettél az asztalra.
Egyébként még mennyi van hátra a diplomáig? Még sokáig koptatod a sulipadot? :-)

A barátnõdnek én is Allyt javasolnám, hiszen az embernek bármilyen rossz kedve van, vagy csak egy nehéz idõszakát éli életének....Ally tényleg segít. Nekem szokott! :-)
Most szerencsénk van, hiszen az elejétõl nézhetjük a sorozatot. Annyira várom már. Szerintem még a fórum is talán jobban fellendül az ismétléstõl. Szóval gyere te is gyakran Jocsill, amikor csak teheted!


December 19-én nagyon fogok szurkolni........Küldök egy kis energiát.
Nekem 20-án, csütörtökön szurkoljatok, hiszen Biológiából írunk témazárót a 4 hónap anyagából! Nagyon szeretném, ha sikerülne! :-)))
Csak az a gond, hogy egyre inkább nem tudok koncentrálni a melóra, hiszen a karácsony és az ünnepi készülõdés lefoglal, vagyis inkább a gondolataim járnak másfelé.
Nagyon várom a szünetete, mert karácsony elõtt nagy a hajtás, sokat kell tanulni.
Tanárok azt mondják, hogy azért írunk dolgozatot közvetlen szünet elõtt, hogy ne kelljen a szünetben tanulni. Ebben van igazság. :-)))
Januárban pedig megint nagy hajrá lesz, hiszen az elsõ félév vége januárban lesz.... Úgy néz ki, hogy 5-öseim és 4-eseim lesznek, de nem akaropm elkiabálni a dolgot, majd kialakul! ( talán testnevelésbõl nem kapok 3-ast :-))))) )
Mostanság a történelemmel vagyok bajban, hiszen három jegynek kell lennie egy félévben, a tanár meg tartja magát ehhez, sajnos. :-((((
Nekem eddig egy 4-esemem van....és az a megérzésem, hogy karácsony elõtt felelek. :-(((( Jó lenne már túllenni rajta! :-((( :-)

A másik nagy gondom a kémiával van, de ez aztán már gond a javából. De az iskolában van egy segítõkész tanárnõ, akihez pár osztálytársammal fordultunk...és segít nekünk. Csak titokban , nehogy megtudja a kémiatanárunk, mert akkol bajban lennénk. :-((((
Szóval küszködök a sulival....

Mindenki mondja, hogy nagy terveim vannak . Sokak szerint nem vagyok normális, hogy tanár szerenék lenni... :-))))
Másoknak nincsenek ekkora célkitûzései.
Énmeg sokszor úgy érzem, hogy talán jobb lenne, ha nem lenne ennyi elvárásom magammal...
jaj , nem tudopm hogy írjam.....remélem tudod mire gondolok.
Mert sokkal jobb, ha valaki engedi magát , hogy sodorja az élet ....
Nekem olyan rossz, mert tudom, hogy nagyon jól kell teljesítenem, ami néha nem megy.
Remélem érted......
Te mindig tudtad, hogy jogi pályára készülsz?


Írtad, hogy szeretnél nyelveket tanulni! Ez nagyon jó!
Én csak amiatt izgulok, hogy nem tudok egy élõ idegennyelvbõl emelt szinten érettségizni, valahogy nem jó a nyelvérzékem, vagyis sokat kell tanulnom az eredményhez. :-)
Most németet tanulok már sokadik éve, angol meg másfél év múlva kötelezõ lesz suliban.
És képzeld, jövõre lehet indul olasz szakkör az iskolában, szívesen kipróbálnám, belekostolnák. Hiszen mit veszthetek?
:-)


KARÁCSONY!!!!!!!!!!
Ajándékozás: Tesómmal úgy döntöttünk, hogy idén kreatívak leszünk és sütünk mézecskalácsot a családnak sok szép formájut és finomat. De hogy hogy sikerül? Majd elmesélem. Még sose csináltunk ilyesmit, szurkoljatok!:-))))))))))))
Persze még lesz egy -két apróság, majd kiderül. Sajna az anyagi kereteim szûkössek, de igyekszek örömet okozni,
Errõl jut eszembe: Szerintetek nem lett az ünneppõl üzleti fogás?
Régen ez a szeretet ünnepe volt, mostmeg már a legtöbb dolog az anyagiakról szól! :-(((((((

Nekem már az örömet okoz, ha sétálhatok a felédíszített fõ téren egy forró teával a kezemben , a szeretteim körében. Meg ilyenek......
:-)))))))))


Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! Sok puszi nektek! MÉg jelentkezek!



Ui.: Nézzétek Ally-t, még karácsony napján is!!!!!!!!!!!!!!!!!!



:-)
10/10
jocsill 2007 dec. 14. - 14:51:51 10/10
(2217/2983)
Kedves Keki!

Örülök, hogy csatlakozol hozzánk, szerintem nagyon szupi kis társaság...

Köszi, aránylag jól vagyunk, de szerintem Veled is hasonló lehet a szitu, ezek szerint Te is hajtasz így az év végén...

Karácsonyi készülõdés részben megvan, részben hétfõig várat magára... Hétfõn készre kell vágnunk minent, mert utána vizsga 19-én, majd pedig valami takarítás féle, és mivel a férjem este 6 körül esik haza, nem tudnánk máskor menni, Emmával nem egyszerû a bevásárlás, minden érdekli, kis kívácsi...

Ajándékok egy része szerencsére megvan, a többi elintézés alatt...

Remélem Ti is jól álltok, nem stresszeltek rajta...

Üdv addig is...

jocsilla
10/10
jocsill 2007 dec. 14. - 14:48:07 10/10
(2216/2983)
Hellóka!

Nagyon szupi ötlet, kíváncsi vagyok mennyien lennének benne...

Ha nem baj én mindenképp vinném Emmát, mert nélküle nem érzem magam jól, ha kiruccanok...

Ez nagyon tuti, remélem mindenki benne lenne...

Nagyon kíváncsi vagyok rátok!!!!!

Szupi ötlet...
keki 2007 dec. 14. - 12:07:04 Előzmény Meli
(2215/2983)
Köszi szépen Meli:) bocsánat hogy elöbb nem válaszoltam,de most nagyon sok munka van a suliban:( de mikor tudom nézni Ally-t akkor megteszem:) Hogy vagytok?:) Készültök már a Karácsonyra?:)
Puszi,sziasztok!!
Lisa111 2007 dec. 13. - 19:23:43
(2214/2983)
Amikor vége a vizsgáknak és dogáknak, mi magunk is szervezhetnénk Allys talit, ehhez mit szólnátok? :)
10/10
jocsill 2007 dec. 13. - 13:25:27 10/10
(2213/2983)
az in medias res-bõl kimaradt a s, bocsika...

Egyébként jó nyelv ez a latin, bár amikor tanulni kellett nem annyira szerettem, csak pár szólás maradt meg: pl: manus manum lavat = kéz kezet mos

:-)

Remélem nem voltam túl tudálékos, ha igen nyugodtan lõjetek le... :-))))
10/10
jocsill 2007 dec. 13. - 13:23:22 10/10
(2212/2983)
in media res folytatom is...

Ami a portos talit illeti, nagyon tetszik, de számomra mindig rettenetes idõpontban van... Õrület, de ilyen idõben nem tudok menni... Sehova nem megyek vizsgaidõszakban, nehogy plusz utazás, tali.. Bár jó lenne, és kíváncsi lennék Rátok...

Ami Meli egy korábbi leveled illeti, valóban nem jó, hogy sokat stresszelek, és nem kellene ennyire komolyan venni az életet, de én ilyen vagyok, szeretek ezerrel pörögni, néha túlhajtani magam, és nekem igenis fontos, hogy komoly elvárásaim legyenek magammal, és lehetõleg ezeknek pozitívan meg tudjak feleleni. Tele vagyok ambícióval, kíváncsisággal, szeretnék még nyelveket tanulni, megvalósítani önmagam... A carpe diem jól jöhet, de sajnos ez nem én vagyok, pedig valamivel kevesebb terhem lenne...

Most bánatomra mennem kell, de próbálok jelentkezni, mostmár anyukáméknál is van Net, szóval csak idõ kell, más egyéb adott..

Apropó: kinek mit ajándékoztok Karácsonyra? Amennyiben ajándékoztok...

Nagy ölelés mindenkinek!

Üdv: jocsilla
10/10
jocsill 2007 dec. 13. - 13:15:34 10/10
(2211/2983)
Szevasztok!!!!!!!!!

Örülök, hogy végre idetévedtem... Most is tanulnom kellene ezerrel, de ma olyan vagyok, it egy álomkóros... Reggel 5:45 kor szoktam kelni, és készre fõzöm az elõzõ nap félkészre fõzött ebédet, hogy a férjem kvázi frisset vihessen be a munkahelyére... Mindig könnyedén megy a kelés, de ma nem ment... Eleve rossz volt az éjszaka, meg nehezen is aludtam el, mert a Szökés tegnapi része kikészített (amit C-Note-nak ki kell állnia a kislányáért, az rettenet, tisztára kikészít idegileg...)

Szóval öröm, hogy újra itt vagyok Veletek, és külön öröm, hogy Allyt ismétlik... El is mondom az Ally rajongó barátnõmnek, hátha kicsit feldobja, mert épp élete egyik legdurvább szakaszát éli, és minden morzsa vidámságra szüksége van!!!!!!

Ami a Karácsonyt illeti, nem rajongok érte én sem, de kifejezetten nem is tudom, hogy miért nem... Annyi talán, hogy most, hogy Emma lassan érdeklõdik iránta, így más, isteni kicsit hármasban készülgetni, pihengetni... Amúgy is az egész év rohanás, srtessz, reméljük ez kivétel lesz...

Lacinak köszönetem, hogy szorított, reményeim szerint a 3-ból mindhárom sikerült, (kettõ tuti biztosan, de jegyet még nem tudok...)

Blythe nagyon is hiányoztál, meg hiányoztak a többiek, de az elmúlt 3 hét pokolian fársztó volt, még azt a luxust is megengedtem magamnak, hogy úgy rendeltem menüt, és nem fõztem.. Mostanra nagyjából visszatértünk a régi kerékvágásba, minden nap fõzök, Emma rendszeresen követeli a sétáját és tanulok is, szóval most nem annyira gáz a szitu... December 19-re nagyon rámférne egy kis szorítás, mert adójogból megyek... Vicces, de az egyik kedvenc tárgyam ez, csak nagyon nehéz, durva, szerteágazó, és jó lenne ha jól sikerülne, mert ebbõl szeretnék szakdolgozni késõbb..

Repülés: sajna még sosem repültem, de ha tehetném Anglia, Asztrália, Hawaii közül választanék... Mindnek saját varázsa van... Ettõl függetlenül rettegek a repüléstõl, pedig statisztikailag kisebb az esélye egy repülõszrencsétlenségnek, mint egy egyéb balesetnek...

Ezt most elküldöm, nehogy elröppenjen
10/10
Meli 2007 dec. 11. - 23:58:37 10/10 Előzmény hozzászóló
(2210/2983)
Szióka- halihó!
Köszi a sorokat, örülök, hogy írtál!
Én is várom a pihenõnapokat és az Ally részeket. Úgy látom a legelsõ rész lesz, ennek külön örülök, mert lehet, hogy még nem is láttam! Már beszereztem jó pár kazettát a felvételekhez!:))
Sok sikert a fizikához és az irodalomhoz! A mézeskalácshoz pedig szintén! Biztosan sikerül majd, nem nehéz és segítséged is bizonyára lesz.
Én eladóként dolgozok és a december eléggé húzós, fõleg a folyamatos munka miatt a neves vasárnapok miatt. Egyébként azok a kevés emberek közé tartozom akik nem kedvelik a karácsonyt.Bár én nem a készülõdés miatt, hanem egyáltalán. Nem is készülõdök...
A tél elsõ heteiben is a legkedveltebb elfoglaltságom a természetjárás.
Alkotni is szeretek kis kézmûves tárgyakat, fõleg karkötõket. Tudod például Ally felírattal.:) Ha kíváncsi vagy merre jártam és milyen alkotásim vannak megnézheted a tárhelyemen amelyet már egyszer ajánlottam. http://melindakukac.spaces.live.com/photos/ Kezdheted a fotóalbummal.:))
Szép téli napokat és kellemes hangulatot kívánok Neked, legyenek békések és vidámak a legrövidebb nappaljaid és a leghosszabb éjjeleid!:))
10/10
hozzászóló 2007 dec. 09. - 21:51:48 10/10
(2209/2983)
Szia Meli!!!!!

Nagyon örülök az ismétlésnek, még karácsony napján is lesz Ally és az egész ünnepek alatt, hiszen a Viasaton nem csinálnak ünnepei mûsort , tehát minden reggel Ally-vel kelhetünk. :-))))

Köszi az érdeklõdést, megvagyok. :-)))
Kicsit mostanság túlvállaltam magam, elválaltam egy fizikaversenyt és egy irodalmi pályázatot is , szóval nem nagyon volt idõm netezni. :-((
De , hogy ne csak panaszkodjak, nagyon várom a karácsonyt, az ünnepeket. Nagyon ünnepi hangulatom van, emiatt is nehéz koncentrálni az egyéb kötelességeimre. Mostmár csak arra tudok gondolni, hogy két hét és karácsony, és szünet és TV és pihenés és finom kaják és jó hangulat és ALLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-))))

Készülök az ünnepre.:-))) Ajándékként mézeskalácsot próbálok sütni. Hogy milyen sikerrel? Azt majd elmesélem... :-))))


Veled mi újság Meli? Hogy telnek a tél elsõ hetei?
Te várod az ünnepeket?
Sokan nem szeretik a karácsonyt ( bár õk nem a többség) , mert nekik ez is kemény "meló". A családnak fõzni, sütni.....tényleg kemény munka tud lenni sokszor. Te ezzel hogy vagy?
Ajándékok terén hogy állsz? Szoktál saját magad is alkotgatni?


Kellemes ünnepeket neked és minden olvasónak! Boldog karácsonyt!





Ui.: NÉZZÉTEK ALLY-T!!!!
10/10
Meli 2007 dec. 09. - 15:23:43 10/10
(2208/2983)
Wow! De jóóóóóóóóóóóóó!
:-))))))))))))
Szia Laci! Mizu veled?
10/10
hozzászóló 2007 dec. 08. - 17:19:57 10/10 Előzmény Pete Norbert
(2207/2983)
Sajnos nem. :-(((((

De örüljünk az ismétléseknek legalább! :-)))))
10/10
hozzászóló 2007 dec. 08. - 17:15:55 10/10
(2206/2983)
Sziasztok!

Egy jó hírt szeretnék megosztani veletek!
December 17 -tõl újra hétköznap reggelenként Ally McBeal!! :-))


Üdv!:-)))))
Pete Norbert 2007 dec. 07. - 21:57:52 Előzmény hozzászóló
(2205/2983)
KÖSZÖNÖM!:)
ÉS AKKOR NEM IS TERVEZTEK FOLYTATÁST!??
10/10
Meli 2007 dec. 05. - 19:58:37 10/10
(2204/2983)
Szia Kedves Blythe!:-)
Még idén meggyógyulni tessék!!:-))))
Szegényke, de sokat szenvedtél. Reméljük rendbe jön minden, nem halmozódnak fel a munkahelyi feladatok sem.
Oké, írj valami jó kis nosztalgiát Allysen!
Köszi a kedves szavakat.
Üdv!:-)