jesuisenfrance 2012 jan. 15. - 18:49:18 Előzmény CubiaC
(243/343)
Az Amerikai pszicho tulajdonkeppen egy tarsadalomkritikanak lett megirva. Aki olvasta a konyvet szerintem csak annak jon at igazan a "mondanivaloja". A filmet szeretem, mert christian bale nagyon jol jatsza patricket :)
offtopic
_Enzooka_ 2011 dec. 28. - 22:37:17
(242/343)
senkit nem érdekel a véleményed, bár mennyire is szeretnéd hinni az ellenkezõjét.
1/10
CubiaC 2011 dec. 28. - 22:27:56 1/10
(241/343)
nem tudom, hogy miért írogatjátok, hogy ilyen jó, olyan jó ez a film, stb.. csak azért néztem végig, és szenvedtem végig, mert azt hittem, hogy majd a végén lesz valami értelme.. hát csalódtam.. nem volt.

SPOILER

Jaaaa, hogy csak a fejében volt idióta és ott játszódtak le a történetei? Azzigen.. ez ám a komoly produkció.. felállva tapsolok..

SPOILER VÉGE

ez volt az egyik legszarabb film, amit sikerült megnéznem, sajnálom, hogy rászántam az idõmet.. legközelebb nem szenvedek végig egy nyomorék filmet csak azért, hogy utána ne mondhassák azt, hogy azért írtam szar véleményt, mert nem néztem végig..

0/10
10/10
sello13 2011 nov. 19. - 18:29:48 10/10
(240/343)
egyértelmû, hogy csak a fejében játszódtak le a történések... hogy lehetne másképp? egyébként a könyv is jó, és a film is. 10/10
10/10
davidamarushakur 2011 szept. 24. - 18:54:39 10/10
(239/343)
Én személy szerint egyszerûen imádom ezt a filmet! Legalább 20szor láttam már, és mindig úgy tudom végig nézni mintha akkor látnám elõször. Örök kedvencem. Tökéletesen bele tudom élni magam patrick bateman szerepébe. Szerintem nagyszerû alkotás!
9/10
abradan 2011 aug. 16. - 17:41:33 9/10
(238/343)
Az események megtörténnek de a Bateman körüli világ olyan hazug és korlátolt (fõleg a saját közege), hogy ezt egy víziónak fogja fel. Egy kisebb idegösszeroppanásnak. Ez a történet egy modernkori bûn és bûnhõdés, csak itt a fõhõs teljes amnesztiát kap a társadalomban betöltött pozíciója révén. Remek movie, tökéletesen hozza szerintem Ellis világát, vízióját. Fõleg a kulcs jelenetekben, és nem a pucc képekben. (a motoros fûrészes kép tényleg egy kissé blõdli). Christian Bale maga a világra álmodott Patrick Bateman! Modern klasszikus, 9/10.
pillangókisasszony 2011 aug. 16. - 03:19:18
(237/343)
Csalódott vagyok hogy nem értettem meg.

***spoiler***


akkor tulajdonképpen megtörténtek a gyilkosságok vagy sem?visszaolvastam a topicban és eléggé megosztó.nekem az jött le,hogy nem,de elég sokan írták hogy igen,elég jó magyarázattal.olyan válaszoljon aki olvasta a könyvet,köszi!

***spoiler vége***

olyan válaszoljon aki olvasta a könyvet,köszi!
The Man Who Laughs 2011 aug. 07. - 21:17:12
(236/343)
Régen láttam már, most újra néztem és semmi sem változott. Továbbra is az egyik kedvenc filmem. Remek társadalom kritika, az amerikai 80-as ("Yuppie korszak") évekrõl meg úgy általában az anyagias, semmi mással nem törõdõ, felszínes társadalmakról. Ráadásul Christan Bale (a Gépész mellett) élete legjobb alakítását nyújtja Patrick Bateman szerepében. Igaz a film nem olyan erõszakos mint az alapul szolgáló könyv, de így is teljesen jó/hû adaptáció hisz sikerül visszaadnia a könyv lényegét. A cinikus, fekete humor pedig szerintem teljesen jól állt a filmnek. A zenéket is nagyon jól választották ki a filmhez.

Sajnálom, hogy ilyen sok embernek nem tetszett vagy nem jutott el hozzá a film mondanivalója.

Amúgy a horror besorolás tényleg nem helyt álló, aki arra vágyik az ne ezt nézze.
mushi 2011 júl. 19. - 16:33:12
(235/343)
nekem nem tetszett, nagy csalódás volt.. talán többet is képzeltem a filmrõl, meg korábban sok embertõl hallottam, hogy mennyire jó. hát nem. pedig általában szeretem az ilyen filmeket.. de ebben még Christian Bale se volt jó.
1/10
sipmester 2011 máj. 14. - 19:33:18 1/10
(234/343)
pocsék film. valaki említette, h minden második ember fejében ilyenek járnak. elég érdekes helyen dolgozhat az illetõ. nevetséges volt, SPOILER!! a legviccesebb, amikor a lépcsõházban ledobta a mûködõ láncfûrészt, és lekapta az áldozatot.hhaha
balazs0729 2011 ápr. 21. - 10:00:48
(233/343)
haverok, inkább olvassátok el a könyvet, meg fogtok mindent érteni, és minden kérdésre választ kaptok. Egyértelmû hogy pocsék rendezésrõl van szó, viszont Bale iszonyú jó karaktere a filmnek. Nem mondom, hogy jó színész, de karakterére akadt a film
Roti1 2011 febr. 27. - 17:22:18
(232/343)
Én nem értettem a film végét.
SPOILER
Beképzelte a gyilkosságokat oké, láttunk már nem egy skizofréniát feldolgozó filmet, de itt nincs semmi magyarázat a végén legalábbis én nem véltem felfedezni. Például akit õ az ügyvédjének hisz, miért szólítja más néven miért nem hívja Patrick Beatmannek? Eztuán mikor visszaül az asztalhoz ott megint Patrick Beatmannek hívják. Miért? A zsarut is odaképzeli aki jött faggatni õt folyton Paul Allen végett vagy mi? stb. NEM ÉRTEM. Valaki magyarázza ezt meg pls. :)
gyrsee 2011 febr. 07. - 20:42:43
(231/343)
egyszerûen nem értem, hogy miért van itt két alternatíva. egyértelmûen képzelgések voltak.
kompabt 2011 jan. 16. - 21:33:44
(230/343)
egyébként nem egy olyan nagy durranás film, bár expliciten tényleg nem jelenik benne az erõszak, mégis azt ajánlom, hogy aki nem szereti a véres filmeket, az ne nézze meg (mert cserében nem közvetít olyan túl sok értéket a film.)
kompabt 2011 jan. 16. - 21:31:25
(229/343)
***SPOILER PÓTOLVA***

Na szóval a nagy kérdés, hogy képzelõdött-e a fõhõsünk vagy sem. Amennyire végigolvastam a hozzászólásokat, két fõ filmértelmezés van:
1. képzelõdött
2. ténylegesen gyilkos volt.

Igazából a 2. lehetõséget nem is értem, hogy ki támogatja, mert aki csak egy kis figyelemmel is végignézte a filmet, az tudhatja, hogy egyértelmûen nem történtek meg a gyilkosságok (lásd pl. hogy az ügyvéd együtt ebédelt az angliába utazott fickóval). Meg azt ti tényleg komolyan gondoljátok, hogy az utolsó éjszakai ámokfutása után nem derült volna fény az igazságra? Már bocs, de ezt nem gondolhatjátok komolyan.

A KÉRDÉSRE A VÁLASZ TEHÁT:

Igen, teljesen egyértelmûen képzelõdött emberünk, a valóságban tehát sohasem gyilkolt (legalábbis így halomszámra egészen biztosan nem). AMIT A KÖRNYEZETE NEM VETT RAJTA ÉSZRE AZ NEM AZ VOLT, HOGY Õ EGY SOROZATGYILKOS, HANEM, HOGY EGY BETEG (KÉPZELGÕ, stb...) Így tehát mindkét értelmezést bizonyos fokig egybeolvasztottunk, szép megoldás, nem? :P
benkewood 2011 jan. 13. - 20:26:17
(228/343)
******** SPOILER *********

(Csak akkor olvasd tovább, ha már láttad a filmet!)
Van közületek olyan aki olvasta a könyvet és látta a filmet is? Ha igen, árulja már el, hogy a könyvbõl is az derül-e ki, hogy csak képzelte a gyilkosságokat? Én még csak a felét néztem meg, túl erõszakos volt... de ha valóban csak skizo pszicho téma, akkor megnézem végig. :-)
Amúgy nekem már az elején gyanús volt, amikor a pultos csajnak odakiabálta, hogy rohadt kurva, legszívesebben megkéselné és a vérében fürdene, a csaj meg mintha nem is hallotta volna (akkora zaj azért nem volt). Na meg a portás, amikor a vércsíkot húzó zsákos emberre oda se bagózott. Ezek alapján valószínûbb, hogy csak képzelte (értem, hogy a közöny meg ilyenek, de ekkora közöny azért nem létezik). Szóval kíváncsi vagyok, hogy a könyvbõl mi derül ki!
8/10
mecsoka 2011 jan. 03. - 23:45:33 8/10
(227/343)
Nekem tetszett a film, bár nem tudom hova tenni a végét. 8/10 Lehet el kéne olvasni a könyvet.
10/10
tyrichie 2010 dec. 31. - 00:14:20 10/10
(226/343)
Az elején nem értettem a dolgokat, de a közepétõl minden tiszta, jó film.
gyapif 2010 okt. 28. - 13:42:15
(225/343)
Szerintem csak képzelte a gyilkosságokat.A film végén kiderül.Nekem egyébként tetszett.
10/10
Titok01 2010 aug. 13. - 09:42:26 10/10
(224/343)
Izgalmas. Imádom ezt a filmet. Nagyon jó. 10/10