_goldie_ 2013 júl. 02. - 10:07:51
(17/17)
.
Ford Mustang 2011 júl. 30. - 15:41:23
(16/17)
Mondtam én, hogy anorexiás volt.
Cordelia 2011 júl. 30. - 15:29:23
(15/17)
Amy Winehouse-nak volt anorexiás és bulimiás korszaka is.
Ford Mustang 2011 júl. 30. - 13:39:24
(14/17)
Nem tudom már, nem emlékszem.
Rhaegar 2011 júl. 30. - 12:41:38
(13/17)
Nem hallgattam Amy Winehouset, annyira nem érdekelt, de mivel állandóan voltak kisebb-nagyobb botrányai amit a sok bulvársz@r azonnal lehozott így nagyjából tudtam milyen életet él.
Igazából ez csak idõ kérdése volt.

Egy újabb ember aki nem tudott mit kezdeni a sikerrel, pénzel.

Nem tudom sajnálni, egy hülye drogos volt.
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 30. - 12:32:30 Előzmény Ford Mustang
(12/17)
Próbáltam rákeresni az étkezési zavarára, de csak homályos utalások voltak rá. Ha volt is ilyesmi, akkor is inkább bulímiás lehetett, mint anorexiás; hiszen annak az a lényege, hogy elveszti a kontrollt a bevitel felett. De a bulímiások nem fogynak, bár a nyelõcsövük, foguk azért szépen tönkremegy a visszahányt gyomorsav miatt. Szóval lehet, hogy igazad van, de hol olvastad?
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 30. - 12:27:24
(11/17)
A sztorit köszönöm, ezen nagyon megdöbbentem.
Azt hiszem, a pszichológiának egyik nagy felfedezése és egyik nagy tévedése volt a szülõk felelõssé tétele. Persze, igaz, a gyerekkor meghatározó... de Amy semmi kirívót nem élt át. Elváltak a szülei, de kinek nem? :/ Ez még nem elég magyarázat. Olvastam egy könyvet, amit egy gazdag svájci fiú írt. Rákos lett, és a jó orvosok felvilágosították, hogy nyilván a gyerekkori pszichés traumái miatt van ez. Szerencsétlen gondolkozott, és írt egy könyvet az õ nyomorult, szörnyû gyerekkoráról, milyen borzasztó, hogy gazdag családba született, és meg volt fosztva attól, hogy szegény legyen. A könyv végén megátkozta a szüleit - aztán meghalt.
Ez a hozzáállás valahol sajnos kibillent az egyensúlyból. Szinte minden ember megsérül így vagy úgy, bárhogyan is nõjön fel. És ezért sajnos utólag bármennyit is vádaskodik, akkor is saját magának kell megbirkózni vele, mert akkor is a saját élete. Egyszerûen képtelenség mindig visszamutogatni a mamára-papára. Sajnos nagyon kevés ember képes igazán érett szülõ lenni, a többi úgy nevel, ahogy tõle telik, és ez nagyjából mindig is így volt és mindig is így lesz.
Szóval ez nem elég ok. Viszont számtalan kreatív ember szenvedélybeteg (fõleg piás, persze). Szerintem igaz az, hogy ezek az emberek azért vesztik el könnyen az önkontrolljukat, mert a személyiségszerkezetükben háttérbe csúszik, alárendelõdik a tényekhez tapadó tapasztalás az intuíció ellenében és/vagy az értelem az érzelem ellenében. Azért tetszik jobban ez a jungiánus magyarázat, mert felszabadít mindenki mást a vádlottak padjáról, és senki más nem felelõs azért, hogy önnön gyöngeségét leküzdje, mint az ember saját maga.
Ford Mustang 2011 júl. 29. - 23:36:55
(10/17)
A drog is okozhatta, ez igaz. De hogy anorexiás lett valami következtében, az biztos.
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 29. - 22:43:21
(9/17)
Szerintem óvták is. Az apja például csinált egy kampányt, hogy az emberek bojkottálják Amy lemezeit, amíg le nem szokik a drogról. Hát - sajnos csak ennyire sikerült megvédeni; de ha nem lettek volna mellette a szerettei, és nem vigyáztak volna rá, akkor nyilván addig sem jutott volna el, ameddig így sikerült. Az anyja magát okolja, hogy nem volt mellette az utolsó este; de ha nem most, akkor fél év múlva, egy év múlva történik meg.
Van, aki megmenekült egy hasonló haláltól: Pajor Tamás. http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=2123 Amynek kábé ugyanazon kellett volna átmennie, éppúgy feladnia mindent, mint Pajornak. Más kiút ebbõl nincs, sajnos a család tehetetlen.
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 29. - 22:14:18
(8/17)
Ezt csak úgy tudom értelmezni, ha pszichésen tipizálom. Van egy remek lélektani típusrendszer, ami Jung típustanára épül: mbti.tarhely.biz Ebbõl kiderül, hogy az embernek vannak lelkileg erõs és gyenge oldalai, ez minden embernél törvényszerûen így van - amire erõsségként támaszkodik, annak a dichotóm párját kénytelen elnyomni magában; minél erõsebb és fejlettebb az egyik oldala, annál fejletlenebb és betegesebb a másik. Namost: Amy és sok más mûvész leginkább az intuíciójára támaszkodott, azon kívül az érzelmeire. Ebbõl következõen elnyomta a tényszerû, fizikai érzékelést és az értelmet. Ha ezt összerakod, akkor sajnos nem nehéz megérteni, mi történt vele.
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 29. - 21:50:22
(7/17)
A kábítószer okoz étvágytalanságot. Ugyan nem ismerem a drogok hatásmechanizmusát, de nem csodálnám, ha a nyálkahártyát is valamilyen szinten szétmarná, ami aztán megakadályozza a tápanyagok felszívódását.
Ford Mustang 2011 júl. 29. - 13:55:53
(6/17)
De látod, hogy milyen sovány volt nem? Szinte csak csont és bõr szó szerint, az anorexia.
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 29. - 13:40:43
(5/17)
20 évesen még nem drogozott, mindenesetre nem látszott rajta, akkor még husika volt. Késõbb bõregér.
Ford Mustang 2011 júl. 29. - 13:16:53
(4/17)
Most igen, de nézd meg a képet amit belinkeltél.
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 29. - 11:18:45
(3/17)
Nem anorexiás volt, hanem drogos.
Ford Mustang 2011 júl. 29. - 01:05:40
(2/17)
Igen, anorexiás volt. Végül szépen megszedte magát, de már az is a múlté.
lilahagyma 2011 júl. 29. - 00:31:45
(1/17)