10/10
napraforgó 2011 dec. 05. - 06:35:34 10/10
(95/195)
Nézem az M1-n és a LifeNetworkon is a sorozatot. Most vége van a LifeNetworkon? Ez elég jó lezárás lehetett volna.
Egy kicsit furcsa, hogy Monica megkísértése után még volt egy kétrészes történet.
Ebben olyan régi "szereplõk" voltak, mint Travis, Joey bátyja, de most Jed néven, énekesk-szerzõként, aztán Nathaniel anyja, aki koráûbban meghalt, most szintén más szerepben, de az anyát játszó Leila s ismerõs volt valahonnan.
Szerintenm nem szerencsés, ha egy színész több szerepben is feltûnik ugyanabban a sorozatban. Talán nem annyira vennénk észre, ha nem menne két különbözõ csatornán ugyanaz a sorozat, csak különbözõ évadok.
Valahol olvastam, hogy az egészet újra kezdik. Tudja valaki, hogy hol?
10/10
Ezüstróka 2011 nov. 29. - 18:49:23 10/10
(94/195)
Down-szindrómás vagy sem, én sehogy sem lennék képes megölni egy gyereket/embert.
Tibag05 2011 nov. 29. - 15:06:15 Előzmény napraforgó
(93/195)
"Egy család születendõ gyermekérõl kiderül, hogy Down-szindrómás. A szülõk pánikba esnek,"

nem csodálom! azonnal elvetetném!!!!!!!!!
10/10
offtopic
napraforgó 2011 nov. 25. - 07:54:04 10/10
(92/195)
Kösz az infot. Én örülnék, ha leadnák a késõbbi évadokat is, az elsõ hármat már sokszor láttam. Nagyon helyesek, de azért nem mindig ugyanazt akarja látni az ember.
Ez az a sorozat, ahol kívételesen nem laposodik el a sztori a többedik évadnál. (Némely sorozatot abbahagytam a 3., 4. stb. évadnál, annyira gyengébb volt az elsõnél. Általában nem szeretem, ha a rókáról 7 bõrt akarnak lenyúzni)
Itt valahogy mindig meg tudnak újulni az alkotók. Ez az egyik kedvencem.
Klassz, hogy tartod a kapcsolatot a csatornával. Figyelembe is veszik a nézõi észrevételeket?
10/10
jeffero 2011 nov. 24. - 19:47:56 10/10 Előzmény napraforgó
(91/195)
Megkérdeztem emailben a LifeNetwork csatornát. Tényleg kimaradt ez az epizód. A CBS-tõl megvásárolt kópia képhibás volt, és nem tudták idõben kicseréltetni, ezért döntöttek a kihagyás mellett, késõbb pedig az évadok folyamatosságának megtartása miatt nem került adásba pótlólag. A 7. évad vége után sem tervezik leadni.

A Magyar Televíziónak átadták a szinkronokat, így november 29-étõl ott az új évadok is a LifeNetwork-ös szinkronnal fognak menni, ahogyan már a 3. évadtól hallható volt.
De náluk egyelõre az új részek leadása véget ér a 7. évaddal, december 1-jén lesz az utolsó rész, ismétlése pedig december 4-én látható. December 5-étõl a sorozatot újra az elejétõl, az 1. évadtól kezdik ismételni.

A kimaradt rész tehát leghamarabb jövõ év elején lesz látható az M1-en, ha odaérnek a vetítésben, valószínûleg az 5. évad 6. részeként. Aztán majd gondolom a LifeNetwork-ön is sorra kerül, de az még hónapok múlva lesz.

Gondolom, ahogy az Ezüstróka által bemásolt linken olvasható cikkbõl következtetni lehet, a Magyar Televízió megvette végig, így majd csak le lesz szinkronizálva a 8-9. évad is. Mondjuk errõl nem írtak a válaszban, de gondolom a 2012-es költségvetésükbe csak belefér a 2 új évad megvásárlása, mert ciki lenne, ha az ismétlésben a 7. évad végére érve megint nem folytatnák. Vagy mondjuk ha az MTV ugyanazokkal a szinkronhangokkal és szinkronstúdióval elkészíttetné ezt a 2 évadot, akkor átadhatná nekik a szinkronokat, így akkor ez már nem kerülne pénzbe nekik. Azért drukkoljatok ti is, hogy megcsinálják, én meg majd lehet, hogy írok egy köszönõlevelet az MTV-nek az új évadok kapcsán, és abban megemlítem a 8-9. évadot, hadd tudják, hogy lenne igény rá.
10/10
jeffero 2011 nov. 24. - 16:25:22 10/10
(90/195)
Nocsak, micsoda érdekesség, két halál angyal a 7. évad 20. részében: Adam és Andrew.
Legutóbb a 4. évad 10. részében (Egy vacsora Andrew-val) szerepelt Adam, az 1. évadbeli halál angyala, és az IMDb szerint még visszatér a 9. évad közepén, valamint végén.
10/10
offtopic
napraforgó 2011 nov. 24. - 09:04:40 10/10 Előzmény jeffero
(89/195)
Látom senki sem válaszolt. Én se láttam az összes epizódot, de a 95 %-át igen. Nem láttam olyan epizódot, amit említettél. Valószínûleg ezt nem is játszották - vagy ha mégis, nekem is abba a néhányba esett, ami kimaradt.
10/10
jeffero 2011 nov. 22. - 19:34:18 10/10
(88/195)
Azoktól kérdezném, akik rendszeresen nézik a sorozatot a LifeNetwork csatornán. Láttatok-e egy olyan epizódot, amelynek az elején ez történt?

"Tess helyettes tanárként mutatkozik be egy washingtoni iskolában, ahol kérdezgeti a gyerekeket, ki mi akar lenni, ha felnõ. Egy Calvin nevû gyerek azt mondja erre, hogy merénylõ akar lenni. Tess azt feleli erre, hogy egy merénylõnek igazából nincs semmi, amire büszke lehetne, és hogy ezt bebizonyítsa, elmesél egy történetet, amely Abraham Lincoln merénylõjérõl szól. Az angyalokat illetõen ez az idõ és hely, amikor Andrew elõször jelent meg mint a halál angyala. Így hát 1865. április 14-én Andrew és Sam megérkezik a polgárháború utáni Washingtonba. Monica ebben az epizódban Mrs. Lincoln varrónõjét alakítja."
Forrás: http://www.tv.com/shows/touched-by-an-angel/beautiful-dreamer-3471/

Azért kérdezem, mert arra gyanakszom, hogy a LifeNetwork kihagyott egy epizódot az 5. évadból. Az IMDb és TV.com oldalakon ugyanis szerepel a "Beautiful Dreamer" címû epizód, amely furcsa módon ugyanazzal a produkciós kóddal (506) lett felrögzítve, mint A tó angyala (The Lady of the Lake) címû epizód, lehet, hogy az egyezõség miatt hagyták ki, mert a sorozatot a LifeNetwork általában a produkciós sorszám szerint vetítette. De az is lehet, hogy valami gond volt ennek az epizódnak a szinkronjával, egyszer említették is, amikor az 5. évad utolsó része után berakták kitöltésként az 5. évad 1. részét ismétlésbe, asszem ide is beírták.

Sajnos én munka és más elfoglaltságaim miatt csak felvételrõl tudom visszanézni, gyakran a hétvégi ismétléskor sem érek rá, és emiatt több mint 1 évaddal le vagyok maradva, most tartok az 5. évad 25. részénél. Közben egyeztetni szoktam az IMDb és TV.com oldalakkal, és most tûnt fel, hogy a fent említett részt kihagyhatták. Ezért érdeklõdöm, hogy valaki emlékszik-e ilyen részre, hogy nekem maradt-e ki a felvételekbõl, leadták-e késõbb vagy tényleg kihagyták?

Szerintem az MTV-s vetítéskor biztosan benne lesz, ha megvették a komplett sorozatot, és ha gond volt a szinkronnal, addigra csak helyrerakják. Mondjuk mire az MTV-n odaérnek, arra még várni kellene kb. másfél hónapot, ha jól számolom, csak január elején kerülne adásba.

Biztosan létezik ilyen címû epizód, mert rákerestem, külföldi letöltõs oldalakon az angol nyelvû változatok között benne van az 5. évadosak között.
10/10
Ezüstróka 2011 nov. 19. - 22:39:25 10/10 Előzmény jeffero
(87/195)
Bizony, épp ideje is volt, hogy végre leadják õk is végig :) Egyébként most, hogy ez így elõjött, a közelmúltban mintha olvastam is volna valami cikket, hogy a különbözõ sorozatok mennyibe kerültek az mtv-nek, csak ott nem írták, hogy pontosan hány részért fizették az összeget. De ugye nem azt mondják, hogy ennyi meg ennyi évad, hanem szimplán csak Angyali érintésrõl beszélnek, de ez akkor ezek szerint azt jelenti, hogy minden epizódot megvettek. http://www.origo.hu/teve/20111010-mtva-122-millio-a-tudorokert-es-jack-bauerert.html
10/10
jeffero 2011 nov. 16. - 19:15:15 10/10
(86/195)
Ahogy számítottam rá, a 3. évad LifeNetwork-ös szinkronnal való vetítése kapcsán, november 29-étõl a Magyar Televízió folytatja a sorozatot a vadonatúj 4. évaddal. Itt az adatlapon már látni lehet az elsõ pár rész idõpont beosztását az évadok felsorolásánál a 4-es linkre kattintva.

Úgy tûnik mintha több ismétléssel adnák december 2. hetétõl, vagy esetleg csúsztatással, mert mindegyik résznél az M2-es idõpontoknál 2 dátum szerepel, bár ugyanazzal a 18 órai kezdéssel. 1 héttel késõbb ugyanekkor leadják újra a részeket. Viszont ez esetben mikor lesz az épp aznapi részek ismétlése december 2. hetétõl? Majd kiderül 1 hét múlva, amikor már a többi részhez is elkezdenek jönni az idõpontok.

Szóval akkor eszerint lehet számítani rá, hogy leadják talán végig a sorozatot, aki lemaradt róla a LifeNetwork-ön, vagy esetleg nincs is ilyen csatornája (pl. Digi mûholdas tv elõfizetõk), az is meg tudja majd nézni az új részeket.

Köszönet a Magyar Televíziónak, hogy bevállalta tovább a sorozatot, és így folyamatosan mûsoron tartja, remélhetõleg még hónapokig.
10/10
napraforgó 2011 nov. 15. - 08:25:46 10/10 Előzmény bangla
(85/195)
Ebben a sorozatban nem is mondták, hogy Houdini Amerikában született volna. Az itteni részben épp azért szerepelt Weis Erik néven a bûvész, mert TUDTA, hogy ez volt Houdini eredeti neve!!!
Maga Houdini titkolta a származását - magyar zsidó volt - sõt mindent megtett, hogy amerikainak higyjék.

Errõl nincs mit mondani. Biztos meg volt az oka rá...
10/10
Ezüstróka 2011 nov. 13. - 16:15:53 10/10 Előzmény bangla
(84/195)
Szerintem ennek az lehet az oka, hogy ha jól tudom, maga Houdini azt mondta, hogy Amerikában született, nem nagyon reklámozta a valóságot (bár nem tudom, mi oka volt erre akkoriban), és hát azok, akiknek ez nem fontos, mint nekünk, nem nagyon firtatják a dolgot. Szóval nem hiszem, hogy szándékosan csinálták. Bár tényleg kár érte, jó lett volna, ha pontosabbak.
10/10
Ezüstróka 2011 nov. 13. - 16:13:35 10/10
(83/195)
Hát igen, nagy kár a mûtétekért, de ez van sajnos. Arra mindenesetre kíváncsi lennék, hogy õ maga nem bánta-e meg.
10/10
jeffero 2011 nov. 13. - 10:16:27 10/10 Előzmény jeffero
(82/195)
Na, ma is elõbb kezdték, 9:30-kor, a jövõ heti mûsorban is ez az idõpont szerepel.

Egyébként szerintem kicsit fura most Monica a 7. évadban, a kinézetét tekintve. Mintha nem teljesen õ lenne. Talán a plasztikai mûtétje miatt, de lehet, hogy az késõbb volt. A Google-ben "Roma Downey Plastic Surgery" kifejezést beírva az elsõ találatnál meg lehet tekinteni összehasonlító képeket. E szerint még mintha az eredeti arca lenne, szóval szerintem csak egyszerûen a kora jobban meglátszik rajta, ill. máshogy lehet sminkelve, a haja is más.

Az IMDb-n most fent lévõ 2011-es képen már alig lehet megismerni, és nem is tetszik. Egyeltalán nem angyali.

A 2004-es Majom bajom (Funky Monkey) után még 2 tévéfilmet készített az IMDb szerint, ebbõl a 2009-es Come Dance at My Wedding címû elérhetõ angol nyelven külföldi fájlmegosztókon, a 2011-es Keeping Up with the Randalls-ból pedig a Hallmark csatorna honlapján tekinthetõ meg egy elõzetes:
http://hallmarkchannel.com/keepingupwiththerandalls/video/Preview/KeepingUpwiththeRandallsPreview
10/10
offtopic
jeffero 2011 nov. 12. - 09:38:44 10/10
(81/195)
Nem értem mit kavar a LifeNetwork az idõpont változtatással, hogy átrakja 9:30-ról 9:45-re a hétvégi ismétlést, amikor épp ma mégis 9:30-kor kezdték, pedig a mûsorújságban még a hivatalos oldalukon is 9:45 volt írva. Ha nem kapcsolok oda próbaképp ill. megérzésbõl 9:30-kor, akkor lemaradok az elsõ 15 percrõl.

Szóval akkor javaslom, hogy aki vasárnap akarja nézni, a régi idõponthoz tartsa magát, mert elképzelhetõ, hogy vasárnap is elõbb kezdik.
offtopic
Ezüstliliom 2011 nov. 11. - 18:00:21
(80/195)
Nincs jobb egy jó kis vesztes meccsnél a kedvenc sorozatom helyett.://////////////////
bangla 2011 nov. 11. - 17:33:31
(79/195)
Épp csak belenézek egy sorozatba, szinte érdeklõdés nélkül, és rögtön azzal szembesülök, hogy mennyire nem veszik semmibe a film készítõi a valóságot (vagy ez egy sci-fi és más dimenzióban játszódik??)

Houdini NEM Visconsinban, pláne NEM Appletonban született, hanem Budapesten 1874-ben. Ha legalább nem mondták volna hogy alias Weiss Erik, akkor még hihettem volna azt, hogy valaki másról van szó.

És mindezt még le is fordították!

Hát ezért nem szoktam nagyon sorozatokat nézni...
10/10
napraforgó 2011 okt. 11. - 20:51:27 10/10 Előzmény Ezüstróka
(78/195)
Egyetértek veled. Tényleg olyan mindennapi problémákat tárgyal ez a sorozat. És csak néha csúszik el sziruposba.

Én nem is vettem észre, hogy Roma Downey babát várt a sorozat forgatása idején.
A plasztikai mûtétek tényleg nem használtak neki. Della Reese olyan szépen öregedett és õszült a sorozat alatt. Monicának nem áll jól a vörös haj sem, meg a széthúzott arcvonások se. Olyan gumiálarc-szerû lett az arca.
10/10
Ezüstróka 2011 okt. 07. - 22:11:22 10/10
(77/195)
Régebben is imádtam ezt a sorozatot, most meg aztán fõleg :) Minden egyes rész olyan kérdéseket boncolgat, melyeket manapság nem igazán divat, pláne nem ilyen megvilágításban. Jó látni, hogy egy ilyen sorozat 9 évadot megélhetett. Mondjuk néhányszor kicsit átcsusszan az amerikaiakra jellemzõ giccsbe, de ez tényleg csak nagyon ritkán fordul elõ, az esetek többségében szerintem teljesen korrekten oldják meg a dolgot.
Különben a mostani megnézéssel vettem észre, hogy a második évad végén bizony látszik, hogy Roma Downey kisbabát vár, takargatniuk kell a pocakját :) Azt meg nagyon sajnálom, hogy így elcsúfította magát a mûtétekkel. Határozottan nem vált elõnyére.
10/10
jeffero 2011 okt. 04. - 20:22:05 10/10
(76/195)
Tök jó, hogy e héttõl, az MTV új mûsorstruktúrájának köszönhetõen, mondhatni egész délután Angyali érintés van a tévében. 15:00 és 18:40 között szinte egyfolytában a sorozat megy, kezdve az M1-en, majd vadonatúj résszel a LifeNetwork-ön, végül kis szünettel az M1-es epizód ismétlése az M2-n.