Téma: Apatigris

6/10
napraforgó 2020 ápr. 19. - 20:46:49 6/10
(34/594)
Mégis állandóan a Lágymányosi/Rákóczi hidat mutogatják az esti felvételeknél.
10/10
amira_daaa 2020 ápr. 19. - 14:33:44 10/10
(33/594)
azért a 2000-es éve elején meg előtte elég jo házakat lehtett épiteni meg venni. szerintem simán lehet hogy az övék, azért más most egy ház vétele vagy 30 évvel ezelőtt. nem véletlenül sok nagy ház épült.
10/10
offtopic
amira_daaa 2020 ápr. 19. - 14:31:52 10/10 Előzmény janderka
(32/594)
szerintem ne bánd a harmadik rész bele is dobta földbe a sorozatot, igy tényleg ne bánd hogy nincsen. amilyen jol indult. :(
10/10
amira_daaa 2020 ápr. 19. - 14:29:15 10/10
(31/594)
hát ezért a harmadik részért kár,amilyen jol indul a sori kár volt a kis lovas táskás szőrnyella legkisebb lányt hazacipálni jobb lett volna az anyukájával inkább küzdöttek volna a távolbol. A Vivi még mindig cuki szerintem ő miatta vagyok hajlando nézni a sorozatot és Simon miatt. Na meg Dorka. :D SPéter szrintem ahány éves nagyon jol néz ki. De nekem néha túl sok néha túl kevés a karaktere.

probálok nem spojlert leirni, nekem a harmadik rész nem tetszett amennyire jol indult az első kettő Lehet ezt a sorzatot az RTL-nek is át kéne gondolnia, hogy miért igy vagy ugy is lett forgatva.
janderka 2020 ápr. 19. - 04:32:32 Előzmény kino21
(30/594)
Igen, de a mienk nincs leszerződve velük...
kino21 2020 ápr. 18. - 22:43:16 Előzmény janderka
(29/594)
A szolgáltatódnál kell igényelni egy aktiváló kódot (nem tudom, mennyibe kerül). Utána az rtl honlapján tudod nézni, vagyis tudtommal ez egy netes csatorna.
kino21 2020 ápr. 18. - 19:01:50 Előzmény napraforgó
(28/594)
A családi házakban, viszonylag normális kocsival többnyire teljesen átlagos magyar családok élnek, ld. Ordító egérnek írt irományomat.
kino21 2020 ápr. 18. - 18:33:55 Előzmény Jozsikis
(27/594)
Egyetértek, ld. Ordító egérnek írott kommentemet.
kino21 2020 ápr. 18. - 18:32:09
(26/594)
Teljesen egyetértek Jozsikis-sel. Én sem egészen értem, hogy miért kell azon kiakadni, ha egy 3 gyerekes, ötvenes ember családi házban él. Lehetne persze bújni a statisztikákat, hogy mi az átlag, de ha végigsétálnánk az ország szinte bármelyik, találomra kiválasztott szép, modern házakból álló kertvárosi övezetben (értem ezalatt az akár még a 20-25 évvel ezelőtt épülteket is), és bekopognánk a lakókhoz, hamar kiderülne, hogy nem mindegyik sztárügyvéd vagy szülész professzor, de még nagyon távolról sem. Többsége teljesen átlagos foglalkozással, viszonylag átlag keresettel rendelkező ember (kivételt képez néhány nagyon szűk lakóövezet a Budai hegyekben). De az átlagember rettentően felháborodik, ha lát egy 20 négyzetméternél nagyobb nappalit és puffog, hogy az "alkotók" már megint mennyire elrugaszkodtak a "magyar valóságtól". Így volt ez pl. a Mintaapák esetében is, ott már egy tetőteres, láthatóan levegőtlen és jellegéből adódóan nem túl világos, ki ablakos garzonlakást is luxusnak tartottak, mert egy viszonylag új építésű lakóparkban volt. Írom mindezt egyébként úgy, hogy anyagilag teljesen az átlagba tartozom.
10/10
Jozsikis 2020 ápr. 18. - 17:48:00 10/10
(25/594)
Persze, a forgatás miatt nagyobbnak kell lennie mint amit mutatnak. De a történet szempontjából az a releváns amit mutatnak. Feltételezhetjük mi, hogy ez igazából kétszer akkora, meg elkezdhetünk fantáziálni is, hogy az alagsorban medencéjük van szaunával, de akkor is csak az a lényeg amit látunk. Az pedig messze nem luxus. Se a látszólagos mérete se a felszereltsége nem olyan amit ne lehetne fenntartani.
A fenntartása pedig miért lenne több mint egy bármilyen másik ingatlannak? Vizet gondolom ugyanannyit használnak mint bármelyik két tagú család, villanyt is (nem látni különösen sokat fogyasztó berendezéseket), a fűtés ami több lehet ha nagyobb a ház, de az alapján amit mutattak nem túlzottan nagy.
Persze nem a magyar átlag, mert jó helyen van és kicsit nagyobb/szebb, de egy átlag ember számára sem fenntarthatatlan. Azt inkább megvenni (volt) lenne sok. Arra meg írtuk, hogy régen valószínű jobban ment a szekér amikor ketten voltak. Na meg egy 58 éves emberről beszélünk aki már jó eséllyel örökölhetett is a szüleitől. Az exfeleség sem fiatal. Ha mindketten örököltek egy-egy budapesti ingatlant abból lehet megtudták ezt venni. És nem tudjuk mióta lakik itt. 3 éve váltak el, simán lehet hogy az ingatlant csak 6-8 éve vették ~50 éves korukban.
10/10
Jozsikis 2020 ápr. 18. - 11:49:56 10/10
(24/594)
Az a ház amennyit láttunk belőle csak jó helyen van de azt leszámítva semmi extra, semmi luxus nincs benne. Így fenntartani pont ugyanannyiba kerül mintha valahol vidéken Budapesttől messze lenne. Az utóbbi idővel a középső lányával élt, most ugyan visszaköltözött még kettő ezért a rezsi meg fog ugrani, de nehogy már egy exbajnok, jelenlegi úszomester ne tudta volna kifizetni a rezsit két emberre, meg néha apróbb felújításokat finanszírozni.
Azért amiben laknak nem egy 600 négyzetméteres budai villa, szaunával meg fűthető medencével...
Illetve aki látta a második részt az tudhatja, hogy nem simán úszómester hanem edzést is tart (egy kislány úszott és neki mondta, hogy mikor hány perc alatt kell teljesíteni). Ha pedig edző is azért szép pénzt kérhet el.
Edmond Dantes 2020 ápr. 17. - 21:58:35
(23/594)
Nagyon is elképzelhető. Pl: sok évvel ezelőtt a diplomás, valahol máris jól kereső Für Anikó férjül vette az akkor még deltás úszóbajnokot. Ház, berendezés feleség pénzéből.És nem tudjuk, hogy a tulajdoni lap szerint kié a ház :-)
10/10
Jozsikis 2020 ápr. 15. - 21:47:14 10/10 Előzmény napraforgó
(22/594)
Azt a sorozatot még nem láttam. Viszont egy masszőr kereshet jól. Akihez én járok ő félóránként 6000 forintot kér és nem egyszerű bekerülni hozzá, folyton tele van (most a járvány miatt nem dolgozik, de előtte tele volt). Ráadásul nem is Budapesten él. Mivel a lakásában van kialakítva egy szoba ahol a felszerelése van így külön szalont nem kell bérelnie, egyedül az olajok/krémek jelentenek kiadást, illetve a lepedők/törölközők folyamatos tisztítása dobhatja meg a rezsit. Na most ki lehet számolni mennyit kereshet ha heti 5 napot dolgozik és fogad napi 10 vendéget (az 5 óra masszázs meg legalább 2-3 óra egyéb munka, lepedőcsere stb). Szóval 60.000 naponta. 20 munkanappal számolva 1.2 millió abból lejön az adó és a már említett költségek, de akárhogy számolom 8-900 ezer biztosan megmarad. És akkor hétvégén még nem is dolgozott, plusz feltételezzük, hogy mindenkinek ad számlát ami egy kialakult vendégkör esetében nem mindig szokás.
Nem azt mondom, hogy 3 gyerekkel egy nő ennyi pénzből budai villába tud költözni, de azért nem kevés pénz.

Illetve (a sorozatban gondolom nem ez volt), de sok fiatal lány áll erotikus masszőznek, az jelentősen többe kerül. Budapesten van is ilyen szalon, elvileg 10 ezer forint felett van fél óra, abból is lehet szépen költeni.


Az Apatigrisre visszatérve láthattuk, hogy tart úszásórát is, tehát nem csak ül és őrzi a medencét. Ha meg edzősködik is azzal szép mellékest lehet keresni.

6/10
offtopic
napraforgó 2020 ápr. 15. - 09:18:11 6/10 Előzmény Jozsikis
(21/594)
Már megfigyeltem a Korhatáros szerelemben is, hogy irreálisan magas életszinvonalat sugall. Ott egy kozmetikus, vagy maszzőr (?) nő, 3 gyerekkel, Ámerikába távozott férjjel, aki egy peták gyerektartást sem küld neki, meg egy nyudgdijas anyóssal olyan budai emeletes sokszobás villában él, ami nem igazán jellemző a magyar valóságra.
Itt meg egy 3 gyerekes egyedülálló apának van szép háza, tűrhető kocsija és ki tud pengetni jó 30 ezer forintot egy esti szórakozásért, aminek még csak nincs is "jó vége".

Bár bevalom, hogy a szoba-konyhás nyomorra én sem lennék kiváncsi.
10/10
Jozsikis 2020 ápr. 14. - 21:33:01 10/10 Előzmény napraforgó
(20/594)
Sok sportoló elhagyja magát miután befejezi a sportkarriert. Van aki meghízik van aki meg “összeesik” és szinte nyomát se látni a korábbi izomzatnak.
Az marad viszonylag jó formában aki a profi sport után is edz és figyel az étkezésre csak már nem annyira mint régebben.
Scherer Péter egyébként 58 éves, ennyi idős férfiaknál már nem kell meglepődni ezen a testalkaton.

És az sem kizárt, hogy ő “csak egy úszomester” az exfelesége meg valami brüsszeli bürokrata. Tudtommal nem hangzott el a sorozatban, hogy egész életében úszómester volt (bár az igen, hogy ő volt otthon gyesen). Szóval lehet valami más foglalkozása volt amiből több pénzt keresett és a mostani egy visszavonult nyugis állás.
Illetve simán lehet, hogy örökölt is ebből a ház meg a vagyon (bár azért nagyon fényűző életet nem élnek, de nem is szegények).
Összeségében én nem tartom irreálisnak, hogy így el úszómesterként, mert a múltjáról keveset lehet tudni. És mégegyszer mondom, egy 58 éves ember testfelépítéséből nem kell kiindulni. Egy komolyabb sérülés után is jelentős izomtömeget veszíthet egy aktív sportoló, hát még 25-30 év kihagyással.
offtopic
luci87 2020 ápr. 14. - 15:58:20 Előzmény amira_daaa
(19/594)
Rujder Vivi stílusa eddig egy szerepkörében se jött még be..:( Most hátha,bár,nem tudom...majd kiderül, egy részt láttam még csak..
6/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 15:47:33 6/10
(18/594)
Scherer Péterből én azt sem nagyyon nézem ki, hogy tud úszni egyáltalán, nemhogy valamiféle úszóbajnok volt. Kicsit sem sportos alkat. Azért az úszás nyomot hagy a vállakon, karokon, a deltaizmon, ez a cingár lábú kisember sohasem úszott, legfeljebb pancsolt a medencében.
10/10
amira_daaa 2020 ápr. 14. - 13:09:51 10/10 Előzmény napraforgó
(17/594)
de itt is vannak azért lazább erkölcsök tehát Kata ugrálásainál itt azért picit továbbmentek :D
6/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 13:02:09 6/10 Előzmény amira_daaa
(16/594)
Köszi a tippet, én is megnéztem.
10/10
amira_daaa 2020 ápr. 14. - 10:29:15 10/10
(15/594)
nem fogja birni anyagilag meg fizikailag a Dorkával való kicsapongo életet, ezmár most látszik.