Téma: Aranypáva

Texas Bill 2014 febr. 03. - 05:46:02
(6/6)
Erõs volt ez a Páger, bár amikor mezítelen felsõtesttel mutatták õt, nemigen látszott rajta. Mindenesetre úgy pörgette a 60-80 kilos zsákokat, mintha szivacsból volnának.
olahmiki1959 2014 jan. 29. - 07:58:00
(5/6)
Sziasztok!
Az "Egy szál harangvirág" címû Szécsi Pál dal eredetije egy nagyon régi keringõ, melynek a címe "A Duna hullámain".

Idézet a netrõl:
"Ion Ivanovici (Temesvár, 1845. – Bukarest, Románia, 1902. szeptember 28.) román zeneszerzõ, zenekarvezetõ és karmester.
Élete során számtalan mûvet komponált, köztük A Duna hullámain címû népszerû keringõt, amelynek dallama alapjául szolgált Szécsi Pál Egy szál harangvirág címû dalának."

A film alatt - amit még nem láttam, de amit ezek után biztosan megnézek, - valószínûleg ez a dallam szólhatott.
Miután zenész vagyok, gondoltam, ezzel a kis információval kiegészítem a hozzászólásaitokat.
lopata 2013 márc. 17. - 18:19:34
(4/6)
A korhoz képest elég jó film, habár tényleg kiszámítható, didaktikus és itt-ott melodramatikus. De csomó nagyon jó rész volt benne, pl. éppen most, a vég felé, amikor Páger fojtásra feltartott kezekkel hajszolja végig a fogadón a fogadósnét. Nagyon jól megoldott, drámai jelenet. Az alapprobléma az, hogy a forgatás idején 44 éves Págerrõl nehezen hihetõ, hogy naív, ártatlan molnársegéd. Alkata, arca meglett embert muata. JÓ színész, de ebben a szerepben teljesen hiteltelen. Sulyok Mária viszont fantasztikusan jó. Bár soha nem szerettem, de lassan rá kell jönnöm, hogy jó színész volt, fõleg fiatalon. Még valami, bár ezért megköveztek, de Szellay Alice nagyon rossz és nem is szép. Talán ezért nem lépett többet színpadra, miután Szõts István elment az országból. Ámbár, nem õ lett volna az egyetlen rossz színésznõ a színpadokon. Lehetett politikai oka is, mivel Szõtsöt nemigen szerette a kommunista rezsim.
A Szécsi-dal az Egy szál harangvirág?
lopata 2013 márc. 17. - 17:57:14 Előzmény user11
(3/6)
A korhoz képest elég jó film, habár tényleg kiszámítható, didaktikus és itt-ott melodramatikus. De csomó nagyon jó rész volt benne, pl. éppen most, a vég felé, amikor Páger fojtásra feltartott kezekkel hajszolja végig a fogadón a fogadósnét. Nagyon jól megoldott, drámai jelenet. Az alapprobléma az, hogy a forgatás idején 44 éves Págerrõl nehezen hihetõ, hogy naív, ártatlan molnársegéd. Alkata, arca meglett embert muata. JÓ színész, de ebben a szerepben teljesen hiteltelen. Sulyok Mária viszont fantasztikusan jó. Bár soha nem szerettem, de lassan rá kell jönnöm, hogy jó színész volt, fõleg fiatalon. Még valami, bár ezért megköveztek, de Szellay Alice nagyon rossz és nem is szép. Talán ezért nem lépett többet színpadra, miután Szõts István elment az országból. Ámbár, nem õ lett volna az egyetlen rossz színésznõ a színpadokon. Lehetett politikai oka is, mivel Szõtsöt nemigen szerette a kommunista rezsim.
A Szécsi-dal az Egy szál harangvirág?
user11 2012 aug. 31. - 22:47:14
(2/6)
Nagyon rossz minõségben láttam csak, a kópia erõsen sérült lehet, különösen az elején soxor elsötétült a kép, és elment a hang. Talán ezért vetítik ritkán. Elég kiszámítható történet, nem okoz nagy megrázkódtatást. Ma már mosolyogni való hatásvadász jelenetek, érzelmi hullámzások viharral ábrázolva, tétován bolyongó hõs erõs fényváltások közt. Furcsa Sulyok Mária eltúlzott sminkje, egy pillanatig sem vonzó, és nem is démoni, mint -gondolom-, a rendezõ szerette volna. DE élmény volt látni a késõbbi kedves Orbánnét az asztalon táncolni. Bosszantóan gyenge volt viszont a súlyemelõ jelenet, hogyhogy nem lehet egy ilyet hitelesen eljátszani?
Furcsa, hogy végig egy késõbbi Szécsi Pál dallam megy, de senki nem énekli. És gyönyörû volt a molnárlány, szerintem Sulyoknak nem lehetett volna mellette esélye.
Nem voltam elájulva a filmtõl, annyit ért, amennyiért adták a teszkóban.
feketevipera 2011 márc. 05. - 20:14:42
(1/6)
Kicsit didaktikus, helyenként mesterkéltnek ható történet, de a jobbak közül való. Ha a két háború közötti magyar filmgyártásra gondolunk, általában a vígjátékok jutnak eszünkbe, ezért is jó, ha néhanapján drámákat is láthatunk. Az Aranypáva nem tökéletes alkotás, de akadnak benne rejtett gyöngyszemek, amelyek sok más késõbbi drámának is a díszére válhatnának. A korabeli filmekben ritkán láthatunk olyan jeleneteket, mint itt pl. Páger Antal és Somlay Artúr vitája, ez szerintem hitelesre sikerült. Az Aranypáva éles ellentétbe állítja a falu romlatlan, vallásos, természetközeli, becsületes világát a város látszólag csodálatos, de a felszín alatt rothadó életével. Ennek akkoriban talán aktuális mondanivalója is volt, ne feledjük el, hogy a film 1943-ban készült. Azt hiszem, az Aranypáva méltatlanul vált "elfeledett" filmmé, még ha akadnak is hibái.