Téma: Asteroid City

4/10
Tiberio 2023 júl. 21. - 18:55:50 4/10
(10/30)
A film látványorgia, az amerikai streamline-életérzés Candy - Chewing Gum - Ice Cream Bermuda-színháromszögébe feszített (selyemcukor-, rágógumi- és fagylaltszínekkel kifestett) csodaszép tablója, mely nyomokban még gyalogkakkukot is tartalmaz. Mind a négy pontomat a látványra adom, miután szinte minden képkocka követelte volna a képernyőmentést, hogy eltegyük háttérképnek. Furcsán rezonál a film az épp időszerű "Barbenheimer"-trollkodással, a rózsaszín atomfelhővel stb. Fölöttébb ajánlott e filmet módosult tudatállapotban megtekinteni; sajnos nekem nem szóltak előre.
1/10
Szeevee 2023 júl. 17. - 22:55:36 1/10
(9/30)
Imádom a művészfilmeket. Imádom megfejteni a vonatkozásokat, utalásokat. Az elvont filmeket is valahol megértem, de SOHA életemben nem választottam esti páros mozira ennyire ROSSZ és NÉZHETETLEN filmet. A barátom elaludt rajta többször, az átvezetések engem rendkívül fárasztóan frusztráltak. A film végéig vártam, hogy elhangozzon egy ép, rendes, tartalmas mondat félmondatok helyett, történjen valami filmszerű, ne csak üres fecsegés és klisék (ha lett volna egy értelmes párbeszéd benne, beszélhetnénk elhangzott klisékről), káosz legyen a fejemben. De azután nem történt semmi csak vége lett. :_______((((((((( Tarr Bélától, Nolanig, a Cowboys&Aliens-en át "nagyonsokminden műfajt" láttam már. De ezt és ehhez hasonlókat soha többé nem szeretnék látni. Le vagyok döbbenve a külföldi pozitív kritikáktól, ha lehetne, 0-át adnék rá. Pedig rosszindulatú sem vagyok. :/ Egy kritika igaz: felejthetetlen!
Belevéstem a fejembe a rendező nevét, hogy ne nézzek meg tőle semmit.
2/10
kiskiss 2023 júl. 17. - 20:27:08 2/10
(8/30)
Eleinte tetszett, gondoltam, na majd én... Na majd nálam bebizonyosodik, milyen jó film is ez.. Biztos másokban volt a hiba, nem tudják mi a jó...
De aztán úgy 30 perc elteltével egyszerűen azt vettem észre, hogy már nem is nézem, nem is érdekel, és egész máshol jár az eszem. És akkor kikapcsoltam. A képi világért és az egyébként elrejtett sok finomságért jár a két pont. A többi nulla.
1/10
tesz-vesz 2023 júl. 16. - 19:39:47 1/10
(7/30)
de jó hogy nem néztem meg, több ismerősöm is azt mondta, hogy ilyen rossz filmet még nem látott. és hogy az Aranybulla is jobb ennél, mert annak legalább van valami története. ezzel mondjuk én már nem tudok azonosulni, mert az is ritka nézhetetlen szemét, kicsit erősnek érzem tehát ezt a kijelentést.
ennyire nincs azt asteroid cityben történet?
1/137 2023 jún. 26. - 20:16:04
(6/30)
Vagy az Amitől félünk
1/137 2023 jún. 26. - 20:14:37
(5/30)
Nézd meg pl. az Adaptációt Nick Cage-el, vagy pár közelmúltbeli filmjét. De még rajta kívül elég sokan feszegetik a népszerű ponyva és a jó film metszetét; egyre többen.
4/10
kakafej13 2023 jún. 25. - 21:27:22 4/10
(4/30)
Valaki írja meg a megfejtést, hogy mi a film lényege, mert nem tudom értelmezni...
Kakukk76 2023 jún. 20. - 22:17:56
(3/30)
(Hát eddig csak két hozzászólás volt, de mindkettejükkel egyetértek, kábé ugyanezek kavaroknak bennem. Hogyan lehet, ennyi fantáziát, ennyi tudás, energiát, színészt, jelmezest, díszletest elpazarolni egy semmitmondóságra? Legalábbis egyelőre még tömény semmitmondásnak tűnik, melyben színházi figurák mutogatják, hogy mennyire klafák. Tényleg klafák, csak zéró az egész. Olyasmi mint egykor, amikor állítólag mindenki Jézust kiáltott Pilátusnak, de együtt valahogy Barabás lett belőle.)
3/10
Ferenc Nith 2023 jún. 18. - 21:35:53 3/10
(2/30)
Se nem romantikus, se nem vígjáték (én egy db. gyengécske poénra emlékszem csak . Ezt csak azért írom, mert a leírás ezzel kezdődik, és hasonszőrű naivak szórakoztatást várnak a menő színészgárda és a vígjáték szó olvastán. Ritka, hogy film közben elalszok, ez itt kb. megtörtént a moziban. Egyébként nem nagy melóval lehetett volna tényleg szórakoztató, vagy látványos, vagy egyedi filmet is csinálni, de itt valahogy az volt a cél, hogy ne legyen se értelmezhető történet, se tanulság, csak az öncélú eltartott ujjas művészkedés. Komolyan felmerült bennem, hogy ez csak egy drogos álom kritika és józanság mentes adaptációja. Totál idiótaság jele pl. hogy még egy megnyitó beszédet mondó tábornok is úgy beszél, mintha forgatókönyvet írna. Ez egy rendező klubban elmegy poénnak, de szerintem ez így rettentően fárasztó, céltalan, és átverés is.
5/10
Böhöm 2023 jún. 18. - 00:30:09 5/10
(1/30)
Általában tudom értékelni az egészen elvont filmeket is, de ebbe most beletört a bicskám. Ez most mi volt??? Egy groteszk szatíra? Abszurd humorral tűzdelt vígjáték szerű dráma? Egyáltalán, miről szólt? Valamiért mégis sok olyan részlete volt, ami éles nyomot hagyott a gondolataim között. Csak azt nem tudom, hogy miért, mert egyszerűen nem áll össze a kép.
Az biztos, hogy a szereplőgárda nagyon erős, ritka az a film, amiben ilyen számban tobzódnak az élvonalba tartozó színészek. De ennek ellenére még azt sem tudom eldönteni, hogy akkor ez most egy nagyon egyedi stílusú jó film volt, vagy egyszerűn csak egy botrányosan gyenge katyvasz. Teljes bizonytalanság —> középre lőtt pont. Remélem valaki majd megírja a megfejtést. Az biztos, hogy szélszőséges vélemények lesznek szerintem.