Téma: Avatar

tigerclaw 2009 dec. 20. - 18:24:22
(539/4319)
off:

A KRitikusokról jut eszembe, Csak azt lehet kritizálni, ami jó nem?

márpedig sok "kritikus" véleményt olvastam már, meg hogy tudok én ennél jobbat is...

ON: a Na'vikról jut eszembe, ök nem csak az állatokkal voltak kapcsolatban, hanem mindennel, az egész bolygóval! Minden-mindennel, és ez szerintem eléggé Eredeti ötlet!

Jól esne egy folytatás, majd, de most még ezst kell emésztenem, a filmet az elõbb rendeltem meg DVD-n, de csak Elõrendelés van...

Van ilyen :(
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 20. - 18:22:49 10/10
(538/4319)
Nem tudtam volna jobban elmondani :)
Bár lehet megfognak kövezni téged az animációs figurák rágerjedéséért :D
A virtuális valóság mi? :D
10/10
Scarecrow 2009 dec. 20. - 18:08:06 10/10
(537/4319)
Néhány dologba belekötöttek az elégedetlenkedõk. Természetesen mindenbe bele lehet magyarázni mindent, de Cameron szerintem nagyonis logikusan járt el.

SPOILER-----
Elõször is néhányan mosolyogva megjegyezték azt a hihetetlen tényt, hogy a primitív na'vik legyõzték a technikai fölényben lévõ embereket, akik ha tehették volna az ûrbõl, vagy levegõbõl irthatták volna ki az egész erdõt atommal és egyéb szuperfegyverekkel. Nem tették. Azért nem, mert egyrészt a maguk ostoba módján alábecsülték a na'vikat. Ne feledjük azt sem, hogy nem a konkrét egész emberiségrõl van szó, hanem a Vállalatról, egy multicégrõl, amely lehet, hogy gazdag, hatalmas, de nem törvényszerû, hogy politikai hatalommal is bírjon, és atombombával. (Nem szeretik a rossz sajtót, és egy ilyen mészárlásnak híre menne). Másrészrõl nyilván tisztában voltak vele, hogy a sugárzás, vagy más mellékhatások nem csak az élõvilágban hozhatnak változásokat, hanem tönkre is tehetik drága energiát szolgáltató köveiket. Ezért dönthettek úgy, hogy szemtõl szemben küzdenek meg a na'vikkal. Egy újabb tény, hogy bizony az emberek megverték volna õket, ha nem szól bele Ejva, ez pedig kifejezetten tetszett: a természet igazságot szolgáltatott és elsöpörte az emberek modern fegyvereit.
SPOILER vége----

Az evolúciót is szóba hozták. Véleményem szerint pont az a leglogikusabb. Lehet, hogy földi állatokról mintázták õket, de egyedi jellegzetességekkel is bírnak a pandorai fajok: ilyenek a tarajok, a 6 végtag, 4 szem, az érzékelõ idegsejtjeik nyíltsága, amellyel kapcsolatba lépnek a na'vikkal. Ráadásul az is kikövetkeztethetõ a hasonlóságok által, hogy a kisebb, repülésre használatos pandorai madarakból fejlõdhetett ki a gigantikus méretû vörös sárkány. A fákon mászó majmokból valószínûleg a na'vik fejlõdtek ki, akik elvesztették plusz két végtagjukat.

Hallottam olyan kritikákat is, miszerint miért nem voltak képesek az alkotók elrugaszkodni a valóságtól, és nem emberszerû õslakosokat kreálni. Én nem szigorúan sci-finek tekintem ezt a mûvet, hanem egy modern indiánmesének, amelybõl nagyon sok motívumot kaphattunk. A humanoid külsõ azért kellett, hogy jobban azonosulhassunk a szereplõkkel, és hogy igen, ne fujjogjunk, ha csókolóznak. A District 9-ben nem volt baj a nem túl emberi kinézet, de az nem is próbálkozott romantikával, ezzel szemben Jake és Neytiri románca gyönyörû volt. Amin én sokan mosolyogtam, hogy hátul nem hordtak ágyékkötõt, így csak a farkuk takarta el az igazit (Jake is zavarban volt ez miatt elõször, mikor levetkõzött), talán ezért a 16-os karika. Neytiri pedig teljesen szexi volt. Engem humanoid párducokra emlékeztettek a na'vik.

A folytatást mindenesetre nagyon várom, merthogy biztos nem ért véget ez a konfliktus. A Vállalat elment, de bosszú miatt, vagy csak a pénzért vissza jöhetnek, ugyanis Selfridge sértetlenül távozott. El tudom képzelni, hogy a második részben újra fogjuk látni.
10/10
herculess1 2009 dec. 20. - 17:57:00 10/10
(536/4319)
Nagyon jó volt IMAX 3D-ben, csak kicst furcsán nézett ki a 3D-s angol felirat alatt a magyar felirat ami nem volt 3D-s, ezért kettõt láttunk belõle. Egyébként számomra 10/10-es film volt.
ba0805 2009 dec. 20. - 17:53:16
(535/4319)
ezt tényleg csak Imax 3D-be érdemes, mert a sztori felejtõs, nagyon hosszú a film, elején rengeteg hosszú unalmas jelenettel, amit csak az Imax-os látvány tud kicsit kompenzálni.....
10/10
bigdawid 2009 dec. 20. - 17:51:37 10/10
(534/4319)
Ez a film kenyûgözõ!!!+dben érdemes megnézni mert a látvány leírhatatlan.A story nincs túlvariálva de szerintem itt nem is annyira ez a lényeg.Neincsenek benne nyálas jelenetek meg nagy amerikai beszédek.Egész egyszerûen jó a film úgy ahogy van.
10/10
black_eagle 2009 dec. 20. - 17:30:49 10/10
(533/4319)
és most hova szarjunk uborka?
bidzsi2 2009 dec. 20. - 17:13:57 Előzmény delano
(532/4319)
Hát, pedig ezt mondják. Nyilván nem a nézõk, akik nem értenek magyarul, mert azok nem nagyon kíváncsiak a magyar szinkronra, hanem a gyártók és forgalmazók, akiknek van rálátásuk.
A magyar szinkron soxor jobb, mint az eredeti, te is összehasonlíthatnál pár filmet, amibõl létezik szinkronos, mielõtt "barmozol". Persze ízlések és pofonok különbõzõk, de néhány kivételtõl eltekintve (amikor pl. az eredetiben speciális dialektus van), mindíg a szinkronos verziót keresem.
Az eredeti Flintstones-ban pl. prózában beszéltek, csak a magyar változatban (Csákányi, Márkus) beszéltek rímekben, köszönhetõen a Romhányi József által újraírt dialógusoknak. Annyival jobb volt a magyar változat, hogy az amcsik állítólag ezután újraszinkronizálták az eredetit is...

Ezt a baromságot talán Te sem gondolod komolyan. Szerinted hány országban hallottak a világhírû magyar szinkronról? Elképzelem, ahogy pl japánban errõl beszélgetnek :)
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 20. - 16:39:42 10/10
(531/4319)
Nem csak az univerzumban hanem még itt a Földön is elég sokan...:D
James Cameron filmjei mindig sugallnak valamit legyen az egy cataclysma vagy egy valós világban zajló esmény ami foglalkoztatja azokat az embereket akik nem sajátmagukkal vannak elfoglalva...
Kiemelném a Terminátor 1-2,Aliens filmeit amelyek mind foglalkoznak egy emberiség által érdekelt témával akár a földönkívüliekkel vagy a számítógépes technika helyettesítése az emberi erõ helyett és ennek zord alakulása...Mindkettõben ugyanaz volt a lényeg hogy az emberek a fejlõdés és az ambíciók érdekében kockára teszik a saját embertársuk életét... Az Aliens ben egy új organizmus behozatala elemzés céljából(ott több is volt):D
A társaság mint nagyhatalom bármi áron eléri célját...
Aztán a Terminátorban kitér a nukleáris csapásra is amely érezteti hogy az emberek milyen szörnyû találmányokat hoz létre, nem beszélve a számítógépek embereket helyettesítõ erõket amelyek meggyorsítják a technológia fejlõdést és az ebbõl beáramló pénz mennyiségét,de a kézi munkaerõ és munkalehetõségek hol maradnak??
Közben eszembe jutott a Titanic is ahol az emberiség szegény és gazdag rétegek közötti ellentéteket sugallja és hogy utóbbiak a saját életükkel foglalkoznak önzõ és kirekesztõ módon...
S végül az Avatar ami a civilizáció elnyomó erejét sugallja hasonló okok miatt...
10/10
kukacfej 2009 dec. 20. - 16:22:21 10/10
(530/4319)
A 16-os karika nem indokolt. Talán egy 15 éves is fel tudja dolgozni, ha már végetért az elvonókúrája...

A film alapmû. Technikailag meg sztoriban is. EZt a történetet lehet elmesélték már százszor, de valószínûleg még ezerszer kell ahhoz, hogy leessen mindenkinek.
Hülyegyerekek vagyunk még az univerzumban.

Cameronnak külön túró rudi amiért amerikai állampolgárként hozta ezt létre.
(ha kanadai, akkor bocs)
10/10
offtopic
ngyam 2009 dec. 20. - 16:21:08 10/10
(529/4319)
:(
Köszi. Remélem még februárig adni fogják, mert elõbb nem fogok Bp-re eljutni.
döme1 2009 dec. 20. - 16:19:11
(528/4319)
Érdeklõdnék hogy 10-12 éves gyerekek megnézhetik-e? Kicsit aggódom a 16-os karika miatt.
10/10
ngyam 2009 dec. 20. - 16:12:37 10/10
(527/4319)
Az iMax 3D mozizás csak Budapesten elérhetõ? Vagy van máshol itt Magyarországon? Nem nagyon szeretnék Budapestre felmászni.
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 20. - 16:10:06 10/10
(526/4319)
Jééé valóban :D T és A betû ez érdekes!
Vajon mi lehet az oka?
Még nem láttam a filmet de izgalommal várom hogy láthassam!
Úgyvélem azt sugallja a film hogy az emberiség modern civilizációja terjedésének érdekében mindent elsöpör ami az útjában áll!
Az indiánok jutnak eszembe amikor kihalásra lettek ítélve,mivel õk az erdei élet hívei és nem a városi élet, ez a kettõ nem fér meg...
Igazam lehet? Más véleményét is kikérem erre aki látta vagy csak bemutató alapján fejez ki véleményt!
tigerclaw 2009 dec. 20. - 16:06:48
(525/4319)
Én is megosztom tapasztalataimat veletek:

IMAX3D-ben néztem meg, és nem csalódtam, elképesztõ!

Nem mesélek a fílmrõl, de engem a látvány, a karakterek, az EREDETI ötletek, és a történet, ahogy minden összefügg mindennel, nagyon lenyûgözött.

Csak ajánlani tudom mindenkinek, és kérek mindenkit akinek rossz véleménye van csak, az inkább nyomjon egy Alt-F4-et inkább, és ne kommenteljen ide.

A megrögzött töltögetõknek, akiket esetleg érdekel a film, inkább meny el moziba öreg!!!
6/10
Olympos 2009 dec. 20. - 15:05:54 6/10
(524/4319)
Nagyon félreértettük egymást.
A film rám is hatással volt, szívesen megnézem megint. De ahoz, hogy objektív véleményt tudjak mondani róla elkezdek kérdéseket feltenni magamban, ennyi és félreteszem az vizuális élményeimet egy idõre.

Vki kérdezte, hogy szemüveges emberenek jó e a 3D-s szemüveg:
Ha nem a debreceni Cinema CItybe mégy, ahol teljesen elsötétített és kis szemüveget kapsz, akkor biztos jó lesz. (Máshol nem tudom milyet adnak.)
offtopic
Dantes 2009 dec. 20. - 14:56:59
(523/4319)
Oké, kösz. Nálunk is csak 2d-ben megy, de jó lesz az úgy is
10/10
gerhajdu 2009 dec. 20. - 14:54:56 10/10
(522/4319)
Szerintem belejött a fikázásba és az Istennek se akar utána nézni a témáról.
sysco85 2009 dec. 20. - 14:47:48
(521/4319)
Nem minden moziban. Pl. Nyíregyházán is csak simán adják (sajnos) én meg azért nem mászok fel Pestre hogy megnézzem imax 3D-be... De 2D-be is jó volt :)
xbiciklis 2009 dec. 20. - 14:42:48
(520/4319)
Mi az hogy nem volt benne evolúciós logika? A tudomány mai állása szerint nem csak szén alapú életforma létezhet (mint a miénk), henem szilícium vagy más vegyi elem. Mivel a filmben az emberek nem tudtak lélegezni a helyi atmoszférában és a na'vik csontozata, felépítése, bõrszíne is eltért az emberekétõl valószínûleg õk nem szén alapú életformák.

Nygaon jól meg volt csinálva az ûrhajó a film elején. Ahogy a jelenlegi tudomány elképzeli az ûrutazást. Napvitorla, forgó szerkezek a mesterséges gravitációnak, hibernálás az embereknek. Eléggé fölhözragadt technológiát alkalmazott, értsd: nem volt benne hiperûr vagy féreglyuk használat. Korrekt film. Azonosulni lehet a szereplõkkel.