Téma: Avatar

2008 2009 dec. 31. - 18:58:21
(1079/4319)
hát de várjál az nem jó akkor már világvége van..
offtopic
hErO 2009 dec. 31. - 18:55:08
(1078/4319)
Nincs ilyen távolság. Illetve ugyanaz van mint a rendes mozikban, tehát oda ülsz ahova szeretsz ülni.
7/10
CsengoZoli 2009 dec. 31. - 18:52:00 7/10
(1077/4319)
Deigen!
Az RTL 2012 November 27-én délután 16:20-kor adja!
Addig vegyél hozzá szemüveget! :)
2008 2009 dec. 31. - 18:41:05
(1076/4319)
Nem tudja valaki, hogy valamelyik csatorna mikor szándékozik végre leadni a tv-ben ezt a filmet? Nincs kedvem elmenni a moziba..
hardcandy17 2009 dec. 31. - 18:31:46
(1075/4319)
IMAX-ban mi az ideális távolság a vászontól, hogy legjobban élvezhetõ legyen?
10/10
renhoek 2009 dec. 31. - 18:17:08 10/10
(1074/4319)
Avatart láttam 3d-ben... basszus ez nagyon durva! Ilyet még nem láttam életemben... A trailer semmmit nem mutat a filmbõl, aminek mellesleg a látványon kívül tényleg van mélyebb tartalma. Vagyis szinte science-faction, mert kb ez ment a bolygónkon eddig is. Õsi indiánok, meg a hódítók, Vietnám - USA, Irak - USA.

Látványban meg felesleges róla beszélni, egyértelmûen korszakalkotó.

A vicc, hogy elvittem 65 éves, , realista, mûvészfilmeket nézõ, szkeptikus, scifi gyûlölõ nyugdíjas mûvésztanár édesapámat... és teljesen egy véleményen voltunk :D Leesett az álla az egésztõl.

Megnézzük újra Imax-ben is, mert kicsit távol voltunk a vászontól, és nem jött át teljesen a 3d érzés :D

Na BUÉK minden kedves fórumozónak :)
hardcandy17 2009 dec. 31. - 18:08:23
(1073/4319)
Én ma láttam és nagyon tetszett 10/10, jó lenne itt a Pandorán élni...

Persze én is fel tudnék sorolni néhány filmet, amire emlékeztetett, de na és?... ha jól összerakják, márpedig itt ez történt, akkor ez jó!
Mindenkinek ajánlom, én nem szeretem a 3D-t, mert megfájdul tõle a fejem, ezért a normál változatot választottam, de most úgy döntöttem, hogy még egyszer megnézem, mert IMAX3D-s változatban is szeretném látni! (majd beveszek elõtte egy Quarelint:))
10/10
3d 2009 dec. 31. - 17:45:33 10/10
(1072/4319)
off
Nyilván nem a sarki fûszeres a pók :)
Bármenyire is szeretném hogy igazad legyen sajnos nem megy.
Mindenkinek van egy "fõnöke" és ez tény, ha pedig kétségeid vannak azzal kapcsolatban hogy ezek a pókok nem csel szövõk akkor csak elég vissza nézned a történelembe.Valószinû nagy sándorra,
hi tle rre, napoleonra is azt mondta a jó nép hogy ááá õk nem akarnak rosszat nem akarnak rajtunk uralkodni, õk csak itt kirándulgatnak. :)
Minden hatalom a totális írányitásra vágyik az emberek felett már több 1000 éve, nincs ez máshogy napjainkban sem csak a módszerek újak kifinomultabbak sunyibb, elinte a törzseket késöbb területeket országokat aztán földrészeket akartak bekebelezni, ma már a bolygó a tét, aztán késöbb gondolom más bolygók, galaxisok stb, szánalmas az emberi faj, egy undoritó élösködõ vírus jelenleg, a gond az hogy nem azért lett kifejlesztve az ember hogy más élõlényeket elnyomjon.


Na erre megyek bulizni egy jót ! :)))
Buék :)
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 31. - 17:17:45 8/10
(1071/4319)
Sok szempontból nekem is tetszett az Avatar, de könyörgöm Dávid, ha meg akarod védeni ezt a filmet, legalább olyan érvekkel tedd azt, ami picit megáll a saját lábán!
Utálom kioktatni az embereket, de van egy pont, amin túl már nehezen tolerálom a hülyeséget. (Ne haragudj, nem akarlak megbántani!)
Hogy a nyavajába találsz ki olyat marhaságot, hogy P.Jackson lopta(!) a Gyûrûk urát???
A Gyûrûk ura Tolkien klasszikus mûve, amit Jackson filmre adaptált. Nem lopott, hanem adaptált (filmet készített egy írott mûbõl.) Hála Jacksonnak, te is megismerkedhettél azzal a fantasztikus világgal, ami Tolkien megálmodott, mert valszeg a büdös életbe nem olvastad volna el.
Nézz utána az "adaptálás" és a "plagizálás" szavak jelentésének! (Azt ugyan nem tudom, hogy Cameron az utóbbival mennyire vádolható, de több, mint valószínû, hogy nagyon.)
A hsz.-od többi része is könnyen támadható, de az ilyen ordító butaságokkal egészen biztos nevetségessé teszed magad, és akiben kétely van az Avatarral kapcsolatban, még arra sem tudod rávenni, hogy egy picit elgondolkozzon, a meggyõzést meg kizárt.
1/10
kovpeti 2009 dec. 31. - 15:43:19 1/10
(1070/4319)
off
Azonkívül, hogy tényleg semmi köze az avatarthoz, ennek a David Ickének megzápult az agya.(többi videójából is játszik-évtizedes csöndes népirtásos elméletei: tényleg milyen kevés ember él a Földön és mekkora az átlagéletkor)
A pókhálója meg: gratulálok, rájött, hogy rájött, hogy Tony Blair nem mindenható, és vannak olyan befolyásos emberek is, akik nem miniszterelnökök, döntési joguk pedig van. Én meg akkor megyek le a piacra egy kiló krumpliért, amikor õ jónak látja, nem amikor én. Még jó, hogy van néhány ilyen felvilágosult bölcs, mint õ meg a videójához hozzászólók, akik LÁTNAK, míg a többi ember csak vegetál.
Azért elképzeltem egy girhes világvégi napszámost, aki, amint a másik nyomban haladó szerencsétlen elfordul, elõveszi az Iphoneját-amit persze õ talált ki, hogy ezáltal méginkább átvegye az irányítást az emberek tudata fölött- és küld pár utasítást baracknak vagy éppen egy terrorszervezetnek, szervezkedik, irányít és kirobbant pár világháborút miközben mi még a létezésérõl sem tudunk, de még Jóska sem, aki nap mint nap ott kapál mellette. Ez aztán a pók, jól behálózott engem is, az Avatart is õ készíttette, én meg transzba esve követem a filmbe vésett kódolt utasításokat, hogy vegyek még több cocacolát.
10/10
3d 2009 dec. 31. - 14:48:28 10/10
(1069/4319)
off
Egyetértek veled.

Szerintem ez a két videó nagyon jól össze foglalja a mai helyzetet:
Ki irányítja a hálót:
http://www.youtube.com/watch?v=F5SPvzk1BJ4&feature=related
Mentsük meg a bolygót vagy inkább az emberiséget ? :
http://www.youtube.com/watch?v=rmKScssfbus&feature=player_embedded
lumpen 2009 dec. 31. - 13:36:56
(1068/4319)
Hannibal lecter!csak nem olvastad hamvas béla müveit?"Az õshagyomány embere, de ezt azt hiszem nem te írtad, hanem valaki más: szõrös, barlangi bunkó, nos az az õsember, az õshagyomány embere, az aranykori ember, ez mást jelent"-ez alapján feltételezem.Kellemes meglepetés.(ha igen).
Minden jót,Buék
10/10
andris758 2009 dec. 31. - 13:18:58 10/10
(1067/4319)
Szerintem azért dohányzik, mert így akarták hangsúlyozni a kontrasztot az emberi énje és az avatar énje között.
10/10
Csirkejozsi 2009 dec. 31. - 12:47:11 10/10
(1066/4319)
Nekem is az jött be leginkább, hogy volt benne akció, érzelem, izgalom, feszengés, de semmi sem volt eltúlozva. És a végére minden szálat elvarrtak. Azt hiszem muszáj lesz még egyszer elmennem érte moziba. Akárhogy is, TV-n már nem lesz ugyanaz.
Örülök hogy a sok hülye akciófilm között vannak még ilyen jó filmek is. Persze, kell néha az is, de mostanság egyre ritkábban járok moziba. És nem csak az árak miatt, hanem egyszerûen egyre ritkábban találok olyan filmet, amire azt mondom, hogy mindenképp meg kell néznem. Bár ez lehet az én hibám is.
Összegzés: bárki bármit mond, baromi jó film és nem csak a látvány miatt. Az embernek megmozgatja a fantáziáját, és akarva-akaratlanul is elgondolkodik az egészen.
8/10
Bence17 2009 dec. 31. - 12:46:40 8/10
(1065/4319)
Valószínûleg ott lesz az Oscaron is ugyanis ismét 10 filmet fognak jelölni a legjobb film kategóriában csak úgy mint a 30-as 40-es években.
10/10
rapanui 2009 dec. 31. - 11:56:02 10/10
(1064/4319)
Lehet fogadást kötött valakivel, hogy a forgatás végén abbahagyja a dohányzást:)
Vagy nagyon ideges volt, hátha jön egy alien, vagy a copycat:)
10/10
Siltes 2009 dec. 31. - 11:49:36 10/10
(1063/4319)
Tegnap néztem meg.
Ez a film egy Karl May féle indián-regény moredn kori változata, a mai (jövõ?) kor technikájával (alaposan) felturbózva. Vizuális szinten agyon látványos. A története is rendben van. (itt jegyezném meg a párhuzamot az indián-regényekkel)
Ha az elsõ fél órában nem ragad magával a film, inkább állj fel és menj haza. Mert nagyon hosszú a film (166 perc) és csak idegesíteni fog.
Összeségében kellemes szórakozás ez a film. 10/10 Én újra meg fogom nézni moziban, mert nincs olyan TV vagy házimozi, ami vissza tudja adni a mozi-élményt.

Van egy dolog a filmben, amire nem tudtam rájönni, hogy milyen üzenetet hordoz magában: -Miért dohányzik oly látványosan Dr. Grace (Sigourney Weaver) a filmben?
10/10
cs711 2009 dec. 31. - 11:27:42 10/10
(1062/4319)
Nos emberek. Én nem szoktam, mert nem merek ilyet írni, hogy 10/10.
De most nem tudom megtenni, hogy ne ezt írjam. Tegnap voltam nézni 3D-ben. Életemben elõször néztem 3D-s filmet, de mégsem ez volt a legnagyobb élmény. Hanem maga a film. Végre egy jó film, amire már úgy vártam, hogy csináljanak ilyet! Logikusan volt felépítve minden. Ha volt valami kérdésed, arra a választ megtaláltad a filmben.
Ami nagyon tetszett benne még, hogy bele tették Michelle Rodriguez-t. Egyszerûen õ kihagyhatatlan volt a filmbõl. Szeretem õt, persze a Lostból ismertem meg. Mindegy. Egyébként szerintem a fõszereplõ is nagyon jó. És nagyon tetszett Grace avatarja is!:) Szóval fantasztikus volt! Nekem kell majd DVD-n is! :)
10/10
Scarecrow 2009 dec. 31. - 11:23:30 10/10
(1061/4319)
Elég sokfajta érzelmet kiváltott ez a film. Hannibal Lecter hosszú monológjaira érdemes odafigyelni, mert érdekes asszociációkat hozhat pár képkocka, érdekes gondolatokra döbbentheti rá az embert, de ez valóban szemlélet kérdése. Aki ezzel, azzal foglalkozik ezt és azt látja meg a filmben. Az eddigi tapasztalataink és élményeink írják meg jelenlegi benyomásaikat is, így például akinek a Farkasokkal táncoló nem jött be, eme film kapcsán is fenntartásokat fog állítani. Aki a fogyasztói társadalom hibáiról és a fenntartható fejlõdésrõl elmélkedik, õ eme szemszögbõl veszi górcsõ alá a filmet, valaki pedig egyszerûen csak jól érzi magát az Avatar alatt akár a látvány miatt, akár azért, mert szereti a romantikát. Én nem hiszem, hogy a film elsõdlegesen ama céllal született volna meg, hogy figyelmeztessen minket. Cameron egy mûvész, aki megálmodott valamit, és ezt az álmot megosztotta velünk, ebben a látomásban pedig benne van minden, ami KELL, amit egy mûvésznek át kell adnia a mûvet befogadni képes közönségnek: a jó gyõz, nem kétséges, legyen akármennyire idillikus, kémiai anyagoktól függõ, elbutító érzés a szerelem, még mindig hiszünk benne, mint a nagy költõk, hogy az élet egyik értelmének kell lennie a másikba való belelátás és élés, a természetet védeni kell, és emellett katarzist nyújt. Figyelemre méltó ugyanis, hogy mennyi ember megszólal, igazi átmenet pedig nincs. Valakinek tetszik, mert... Valakinek nem tetszik, mert...
A film így vagy úgy, de megérinti az embereket. Ez pedig dicséretes.
lilo07 2009 dec. 31. - 10:17:03
(1060/4319)
megéri a jegyárat, varázslatos a látványvilág, a történet is fantasztikus!
nagyon tetszett!
10/10