Téma: Avatar

10/10
Scarecrow 2010 jan. 02. - 14:41:02 10/10
(1139/4319)
Megkérnélek rá, hogy ne pocskondiázd értelmetlenül a filmet úgy, hogy nem is láttad.
10/10
Scarecrow 2010 jan. 02. - 14:38:53 10/10
(1138/4319)
Az emberiség érdekében... Bár így lenne. De errõl szó sincs!
A film nem arra utal, hogy az emberiség kihalt volna, a nyomorról pedig nincs információ. Az Avatar csak annyit említ, hogy a Föld energiakészleteit kiszipolyozták, a növényvilágot kiírtották, amelybõl ugyan logikusan következne a mindent behálózó nyomor és kétségbeesés, a filmben azonban ennek nyoma sincsen. Valószínûleg a Föld gazdaságilag elesettebb országai elbuktak, ezzel szemben az életben maradt elit, valószínûleg USA rendelkezik a jóléti állam feltételeivel, és diktatúrára és az esetleges válság miatt erõskezû központi vezetõségre sincs utalás (megemlítik a közvéleményt és a sajtót). Válságban megerõsödnek a szélsõségek, de a filmben, bármily furcsa, szélsõségek nincsenek, csak a trösztszerû kapzsiság, tehát még válságról sem beszélhetünk. Ha az emberiség igazán válságban, a kihalás szélén állna nem egyetlen Vállalat bányászná a pandorai ércet. Nincsenek benne politikusok, csak vállalati menedzser és helyi katonai parancsnok, akik nem az emberiségért vannak kétségbeesve, hanem mert "ebbõl a kõbõl 20 millióba kerül egy kiló, és hogy békés megoldást kell találni a na'vi megoldásra, mert egy mészárlásnak híre menne, és amit a befektetõk a rossz sajtónál is jobban utálnak az a rossz negyedéves jelentés."
A film arra utal, hogy az emberiség kijutott az ûrbe, és nem csak a Pandorán, hanem máshol is gyarmatosított, ahol bányászhat érceket, amelyek az energiáért felelõsek. A Föld egyfajta anyaország, a központ, ahonnan irányítanak mindent, viszont ezen kívül már semmire sem tudják felhasználni, mert a tartalékait is kizsigerelték. Az sem kizárt, hogy túlnépesedés történt, és az emberek az ûrbe szétszéledtek, tehát nem történt kihalás a részükrõl. Az Avatarban az emberek nem a civilizációjuk fennmaradásáért igáznak le egy népet, hanem a profit miatt. A maximalizáció miatt. A sokaság miatt. Az ember a határait feszegeti. Ha megnézzük a Föld jelenlegi lakosságát, és más fajok egyedszáma közötti különbségeket érdekes nagyságrendû számokra bukkanunk. Nem kétséges, hogy értékes egy ember élete, mint minden más élet, de tegyük fel a kérdést: kell ennyi ember, azon az áron, hogy más fajok örökre eltûnnek? Ráadásul az Avatarban egy fejlett, én-tudattal rendelkezõ fajról van szó, amely kultúrával rendelkezik. Cseppet sem értéktelenebbek, mint az ember.
9/10
valamit 2010 jan. 02. - 14:37:21 9/10
(1137/4319)
A látványvilága az kb. annyira újszerû, mint annak idején a T2-nél. Ezt viszonylag kevesebben vitatják. Aztán vannak akiknek bejön a film mondanivalója is. Ezt már többen.
10/10
ondok 2010 jan. 02. - 14:28:46 10/10
(1136/4319)
Unalmas szar filmeket hiába "kapnak fel",akkor sem fognak ezrével hozzászólni mint itt,úgyhogy nagyon is logikus ,amit írtam.Aki nem élvezte ezt afilmet,az nem fogékony a mesevilágra,vagy túlságosan sokat várt ,vagy el lett kényeztetve a Star Wars,harry Potter stb által .Ma már pl a Nyolcadik utas ahalál sem lenne egy nagy durranás,pedig annak idején mindenkinek leesett tõle az álla.Ez van.
9/10
valamit 2010 jan. 02. - 14:25:29 9/10
(1135/4319)
Speciel neutron bombákkal megszórt területen a kitermelés se túl egészséges. Ha az emberiség túlélésrõl lenne szó, nem biztos, hogy atommal hinteném meg a jövõbeni élet terét. (de egyébként se túlélésrõl volt itt szó az embereknek ez csupán egy értékes bánya volt)
10/10
ondok 2010 jan. 02. - 14:23:28 10/10
(1134/4319)
Az emberiség nem élné túl akihalást,ha elfoglalná a másik bolygót ,mert rövid idõ alatt ugyanúgy elkúrná mint a Földet.ennek jeleit már láthattuk is afilmben ,úgyhogy nem érdemes mentegetni az agressziót ,mert zsákutca.
agnikx 2010 jan. 02. - 13:52:45
(1133/4319)
Nagyon nagyon jó volt és azóta hogy már kb 5x láttam és megnéztem az így készültet mégjobban becsülöm. Azoknak meg akik szerint ez egy számítógépes játék intrójaira emlékeztetõ vagy unalmas sok helyen hibádzó történet csak azt üzenem hogy természetesen mindannyian tisztában vagyunk hogy ez nem egy dokumentum film, nem kell keresni benne az értelmet, habár a való világ dolgai kiválóan bele vannak szõve egy kis amerikai önkritikával.Akik meg azt állítják hgoy számítógépes intró az egész csak egy videót küldenék. Ez egy komoly munkával készült végig színészi játékkal kivitelezett tökéletes film, amit James Cameron 14 éve tervezett! Mindent a színészek játszottak el egy speciális technikával!!!: Itt meg is nézhetitek:
http://www.youtube.com/watch?v=P2_vB7zx_SQ&feature=related
7/10
CrucioIsAwesome 2010 jan. 02. - 13:32:29 7/10 Előzmény lambo83
(1132/4319)
Az egy dolog, hogy mennyit hozott, a lényeg, hogy van, akinek nem tetszik. Azért mert tetszik több millió embernek, ugyanúgy nem tetszhet pár száz ezernek. Ez nem pénz kérdése. Bár, 600 millióért (legyen forint, euró, dollár, font :P) pozitiv kritikákat irnék :D Mármint, ha annyit kapnék :D

a másik, h az alkonyat is kassza siker pedig nagyon sok embernek nem tetszik, de nagyon soknak igen...
7/10
CrucioIsAwesome 2010 jan. 02. - 13:24:39 7/10
(1131/4319)
De te figyi, ha az emberiség a kihalás szélén lenne, és találnának valamit egy idegen bolygót, amivel túlélhetnék a majdnem teljes kihalást, akkor nem lenne egyértelmû, hogy a bolygót el kell foglalni? Pluszba azt az anyagot meg elvinni. Nem szép dolog, de hosszú távon jövedelmezõbb, mint kihalni, nem? Mellesleg szerinted te hogy kerültél ide, Magyarországra? Vér árán szereztük a földet. Mint általában minden nép. De ebbe nem akarok belemenni. A lényeg, hogy, ha valaki az emberiség túlélésének útjába áll, akkor azt arrébb kell rakni. Ennek két módja van: békés, fegyverrel. Ezek közül a kis kékségek a fegyverest választották..

De, ha te a kipusztulást választanád azért, mert valaki a túlélésed útjába áll, ráadásulúgy, hogy sokkal gyengébb, mint te, akkor... Na szal te is a túlélést választanád :D És a tengerészgyalogos meg semmit nem tett azért, hogy elmenjenek onnan.
Hemoglobin 2010 jan. 02. - 01:25:36
(1130/4319)
Soha életemben nem láttam még ilyen gyönyörû filmet.
A film minden pillanatában, jelenetében érzõdik a rengeteg munka és profizmus. Ez a film egy remekmû.
Idén ismét egyhangú lesz az Oscar!
9/10
valamit 2010 jan. 02. - 01:00:23 9/10 Előzmény CrucioIsAwesome
(1129/4319)
Te figyi, ha annak idején az oroszok meg az amerikaiak így gondolkodtak volna (itt egy kis neutronbomba, ott atom, amott gyújtóbombák), akkor tuti nyer valamelyik, de senki nem élvezte volna.
mleila 2010 jan. 02. - 00:34:13 Előzmény Pünkösdi Kató
(1128/4319)
Apocalypto - Mel Gibson jegyzi
mleila 2010 jan. 02. - 00:30:22 Előzmény Pünkösdi Kató
(1127/4319)
Apocalypto - Mel Gibson jegyzi
10/10
nagyevus 2010 jan. 02. - 00:01:23 10/10
(1126/4319)
Nekem úgy ahogy volt tetszett. Semmin sem változtatnék! Reményeim szerint még 2x sikerül eljutnom az IMAX-be! :) Lenyûgözött a film minden pontja! :)
Pünkösdi Kató 2010 jan. 01. - 23:01:26
(1125/4319)
Apokliszis 10.5? Ez 2008-as. Elolvastam a tartalmát, már tudom is,mi a vége. :)

De komolyan, engem a látványból csak az erdõ nyûgözött le, még az "állatok" se.
Szóval, nem a filmben van a hiba, bennem sem, egyszerûen nem ilyen fimeket nézek.
zsozso.zso 2010 jan. 01. - 22:37:31
(1124/4319)
Gyönyörû, megkapó, izgalmas, film. Lehet, hogy a történet kissé elcsépelt és sablonos, de a látványvilág kárpótol mindenért. Iszonyu háttérmunka lehet benne.Pont ezt a filmet nincs értelme letölteni.Meg kell nézni 3D-ben!10 pont!
7/10
CrucioIsAwesome 2010 jan. 01. - 22:33:13 7/10
(1123/4319)
Akkor nézd meg az apokaliptót :D Nemtom,h hogy kell irni xD
7/10
CrucioIsAwesome 2010 jan. 01. - 22:29:49 7/10
(1122/4319)
A film egyértelmûen a látványról szólt, nem a történetrõl. A történettel nekem semmi bajom nem lenne, de ez, hogy az embereket ilyen szemétnek állitják be... Nem szemetek. Az ilyen a körülményektõl függ. Az emberek kibányászták a bolygójukat (ezesetben valószinûleg új bolygóra települnénk). Nekünk ezt a bolygót el kell hagyni, mert mindenhez nyersanyag kell és nincs annyi nyersanyag a földön, hogy kielégitse szükségleteinket. Na szóval. A filmben ugye szemétnek állitják be az embereket. De miért is? Mert fenn akarnak maradni? Ez a nagy gond? Kell az energia. Kész. Vagy elvesszük, vagy kipusztulunk. Népirtásról szó sincs. Ha arrébb mennek, akkor nincs gond. Mondjuk valószinûnek tartom,h az emberek kolonizálnák a bolygót. De ez baj lenne? Nem szép dolog kiirtani fajokat ez igaz, de nem élhetünk harmóniában egy olyan környezettel, aminek semmi köze ahhoz ahonnan eljöttünk. Hogy ezt be is bizonyitsam: az ember még ezzel a környezettel sincs kibékülve. Nemzetek marakodnak egymással területeken, és akkor még egy fajról beszélek. Ez meg két külön faj. Az erõsebb mindig gyõz. Az a tengerészgyalogos meg gyakorlatilag nem teljesitette a küldetését, és az egész miatta lett. Neki kellett volna megbeszélni velük, hogy menjenek el onnan. De nem nagyon tette. Ha nagyon el akarta volna érni, lehet, h akkor sem sikerült volna neki, de nem nagyon próbálkozott. Csak utalgatott. És ezzel, hogy a nyersanyagtól megfosztotta a hazáját, a Földet, ezzel gyakorlatilag tönkretette azt. Ezután a Föld utolsó esélye, hogy vagy hatalmasat csatázik azért a kõért (ezt kb 10-20 db hidrogénbombával el lehetne érni, vagy a fontosabb területekre nagyobb hatásfokú gyújtóbomba, neutron bomba, meg ilyen finomságok. Vagy sima, nagy hatásfokú bomba.) Ezzel el is intéznék ezt egy idõre. A reptér megvan csak el kéne foglalni, meg kibõviteni a konvolyok fogadására. az erdõt meg pár kilóméteres körzetben kipusztitaná a vezetés.

A film viszont tetszett, és annak ellenére, hogy nem tetszik a kimenetele, tetszik a történet mert számomra hagyott valami nyilt utat. Talán lesz második rész, nem tudom. Aki elvarázsoló látványra és arra vágyik, hogy az emberek hogyan csesznek rá csak azért, mert fenn akarták magukat tartani, azoknak tetszeni fog, az olyanoknak, mint én pedig csak a látvány miatt lesz 10/7 :D Ja és 3D-ben nézzétek meg, mert úgy kúú... nagyon jó :D
Pünkösdi Kató 2010 jan. 01. - 22:22:22
(1121/4319)
A legfontosabbat kihagytam, ami nagyon tetszett: az az erdõ. Ilyen szépet még álmomban se láttam, látnék szerintem. :) Nagyon tetszett, nagyon szép lett. :)
Pünkösdi Kató 2010 jan. 01. - 22:21:22
(1120/4319)
Én is ma láttam, de sajnos úgy gondolom, hogy elvettem az életembõl 166 percet. :(
Volt idõm gondolkozni a filmrõl a film alatt, röviden:
Elõször azt gondoltam, hogy ez rettenetesen unalmas, egyszerûen untatott. Túlságosan realista vagyok, nekem sok(k) volt a na'vi törzs, úgy értem, a hús-vér emberben hiszek. Ekkor gondoltam, hogy nem a filmben van a hiba, hanem bennem, nem az ilyen - rögtön a scifi, horror - jutott az eszembe. Tudom, hogy ez a film se nem sci-fi, se nem horror, de közelebb van hozzájuk, mint a vígjáték és a thriller, én ezeket bírom és a színházat. :)) Szóval, ebbõl kifolyólag tényleg felesleges volt nekem ez a film.
Harmadszor pedig azt gondoltam, hogy nagyon gáz, mert - számomra - annyira nem élethû. Jake már x-edszer meghalhatott volna, az erdõ már régen kigyulladhatott volna, az elején dobtam majdnem egy hátast, amikor Jake-nel az úszás után volt gyufa...

Közben jutott még eszembe, hogy sokkal jobb lett volna, ha a törzset valódi törzs játsza el, valódi helyszínen, valódi állatokkal. Ilyet ne is reméljek?
Annyi természetfilm, törzsi film létezik, sehogy sem lehetett volna összehozni? Hiszen Tarzan idejében se Kis Pista bújt Bagira jelmezébe. :))
Nekem is eszembe jutott a környezetvédelem, pont akkor, mikor rájöttem, hogy hiányolom a hús-vér benszülötteket, akkor sokkal jobban tetszett volna a film és tényleg lehetett volna - környezetvédelmi szempontból - építõ jellege. Bár, a repcsis jelenetek leforgatása nagy fejtörést okozna nekem. :))