Téma: Avatar

8/10
RoKKfish 2010 jan. 20. - 18:21:24 8/10
(2419/4319)
Olvasom itt ezt az "mihez hasonlít, vagy nem hasonlít az Avatar, meg a na'vik" vitát, de állatira nem vágom, hogy ki, és mirõl akarja a másikat meggyõzni.
Áruljátok el lécci, hogy mi a vitátok célja! Nagyon kíváncsi vagyok.
Felsorolok néhány pontot, amit az Avatarral, vagy JC-nal kapcsolatban szerintem érdemes figyelembe venni:
1.) A sztori megköveteli, hogy az õslakók külsõ megjelenésre is maximálisan szimpatikusak legyenek a nézõ számára, mivel több kényes témát is feszeget a történet. Árulásról, identitászavaros vívódásról, szerelmi szál ábrázolásáról van itt szó, ahhoz tehát, hogy az azonosulás lehetõségét maximálisan fenntartsa a mesélõ (vegyük észre, ez lényeges cél), csakis humanoid figurák jöhetnek szóba.
Az vesse az elsõ követ Cameronra, aki képes lerajzolni olyan humanoid figurát, amelyik nem hasonlít egy már korábban kitaláltra! Tök mindegy, hogy buncow milyen fotókat mutogat, ha a na'vi faj teljesen másképp nézne ki, akkor 100%, hogy máshonnan is elõ lehetne kotorni, olyat, ami épp arra a másmilyenre hajaz.
A lehetõségekhez képest - bár ez már szubjektív - a na'vik, mint humanoidok, egész eredetinek tûnõ, és szép teremtmények lettek.
2.) Az is fontos, hogy a világ amelyben élnek hasonlítson a földi paradicsomhoz, hiszen annak elpusztításán keresztül kelt az emberben bûntudatot. Korábban már írtam, hogy az ott élõ állatok nekem egyáltalán nem tetszettek (hiányzott a szõr, meg a toll :)), de ez az én ízlésem, és ez részletkérdés, nem befolyásolja az összképet.
3.) Cameron zsenialitása nem az ötletes sztorik kitalálásában rejlik - erre jó példa, hogy a Terminátorért is fizetnie kellett -, hanem a precíz- forgatókönyv-írás és rendezés, amiben nagyszerû. Ha egy szerzõ ráismer a saját mûvére, akkor jogában áll plágium-pert indítani, de úgy tudom, az Avatar esetében ez még nem történt meg, tehát nincs mirõl vitázni. Az már egészen más lapra tartozik, hogy amúgy mennyire tartjuk túl egyszerûnek az Avatar sztorit és figuráit.
Tehát akkor még egyszer: Pontosan mirõl akarjátok meggyõzni egymást?
1/10
SlyCool 2010 jan. 20. - 18:21:03 1/10 Előzmény Scarecrow
(2418/4319)
Hat ez meg a masik: mikozben tudta, hogy az ezredesnek mi a terve, meg szepen be is szamolt neki mindenrol, mikozben egesz nap csajozott/spanolt szegeny navikkal. Lo-gi-kat-lan.
buncow 2010 jan. 20. - 18:17:33
(2417/4319)
szóval az idézetek röviden:

Cameron 94-ben csupán két hét alatt dobott össze egy 80 oldalas szövegkönyvet, ami valószínûleg közel sem volt 100%-ig kiforrott, a Návik kultúráját 2006-ban kezdte kidolgozni, a nyelvezetükkel együtt amihez afrikai és új-zélandi nyelvekbõl szedett néhány dolgot, a sztorit és környezetet klasszikusokból - mint pl. farkasokkal táncoló - és fantasy könyvekbõl, meg még ki tudja honnan lopkodta, a karaktert pedig anyja álmából szedte, az anyja egy kb. 3,5 méter magas kék nõrõl álmodott:D De az, hogy nagy kék lény, még nem jelentette, hogy teljesen ki voltak találva a lények már 1994-re:D Sõt, igazából megdobhatnál egy linkkel, hogy hol is írta le Cameron pontosan azokat a lényeket 1994-ben, hozzátenném, egy szövegkönyvben:)
buncow 2010 jan. 20. - 17:57:37
(2416/4319)
A warcraftnak olyan összetett története van, hogy akár egy nagyobb trilógia is készülhetne belõle és a látványvilága is olyan összetett, hogy szerintem még egy trilógiába se nagyon lehetne belesûríteni, ha valakinek fantasy ihlet kell, annak elég csak játszani vele egy kicsit:) Mondanivaló alatt nem tudom mit értesz, hisz csak egy háborús játék, nincsenek mögöttes tartalmai:) Bár van egy rész mikor az elfek megtámadják az embereket akik vágják a fáikat, ebbe talán bele lehet magyarázni a környezetvédelmet:D

"In 1994, director James Cameron wrote a 80-page scriptment for Avatar[7] and he reportedly wrote it in just two weeks.[42][43] Cameron said his inspiration was "every single science fiction book I read as a kid"

"Cameron's early scriptment for Avatar had circulated on the Internet for years. When the project was re-announced, copies were subsequently removed from websites.[50] From January to April 2006, Cameron worked on the script. He developed a culture for the Na'vi, including their language..."

"The tongue's phonemes include ejective consonants (such as the "kx" in "skxawng") that are found in the Amharic language of Ethiopia, and the initial "ng" that Cameron may have taken from New Zealand Māori..."

"Cameron has said that Avatar shares themes with the films At Play in the Fields of the Lord and The Emerald Forest, which feature clashes between cultures and civilizations, and acknowledged the film's connection with Dances With Wolves, where a battered soldier finds himself drawn to the culture he was initially fighting against."

"The look of the Na'vi, the characters native to the world depicted in the film, was inspired by a dream that Cameron's mother had long before he wrote Avatar. She dreamt about a 12-foot-tall blue woman and he thought "that's kind of a cool image""

Igen, az anyja álmodta meg a lényeket biztos:) Na mindegy, keverte az anyja álmát egy már létezõ mesevilággal, ennyi:)

Szóval õ maga ismeri be, hogy innen-onnan szedte össze a sztorit is, a nyelvezetet és minden mást is. Ja és Návikat és kultúrájukat stb. 2006-ban kezdte el továbbfejleszteni, akkor pedig már volt Warcraft is bõven, már WOW is:) Mindegy, leszarom a filmet, egyszer jó volt megnézni, de tényleg nem ér annyit, hogy egy csomó avatar vakságban szenvedõ, a mozi után felébredni nem bíró kockával vitatkozzak egyértelmû dolgokról:)

Na szevasztok:)
10/10
Scarecrow 2010 jan. 20. - 17:31:05 10/10
(2415/4319)
Cameron már egy évtizede megírta a forgatókönyvét a filmnek. Sigourney Weaver el is olvasta, és így kommentálta: Gyönyörû, de lehetetlen megcsinálni. Aztán a technika fejlõdésével, mikor bejött a Gyûrûk ura kezdték el csinálni a filmet, mert már megérett rá a filmipar, és a rendezõ számos új technikát is kifejlesztett. Tudod, hogy mennyit dolgoztak néhány képkockán? Néhány másodperces jeleneteken? Hónapokat. Reggeltõl estig egyfolytában. Nem úgy megy a dolog, hogy hoppá, láttam egy "jó" számítógépes játékban egy fasza helyszínt, gyorsan lemásolom az ötletét, beillesztem CRTL-X-szel, és kész is van negyed óra alatt az új dizájn.
Ostobaságnak tartom a warcraft és az avatar között az összefüggések boncolgatását, hogy melyik "lopott" melyiktõl, eleve mást sugall a kettõ. Én a warcraftot nem az összetett mondanivalójáról ismerem.
buncow 2010 jan. 20. - 17:29:16
(2414/4319)
Arkagyin, én inkább fordítva mondtam volna, egy ilyen sekélyes filmet egy több mint másfél évtizede töretlenül arató, remek kis játékkal?:) Amúgyis, sztem egy WC trailer látványosabb a filmnél:D Jaj, most lehet sikítozni:) Szóval mint említettem ennek a vacak játéknak már pár éve több mint 11 millió elõfizetése van, hát nemtom, ha nálad itt kezdõdik a vacakság:) Nyugi, ne sokat vagyok itthon, most is csak azért, mert a vizsgaidõszak átka, hogy gép elõtt kell ülni:P Te viszont elég sokat irkálsz ide, biztos laptoppal mászkálsz a szabadban:) Nem azt mondtam, hogy pont ugyanolyan, csak az alapvetõ tulajdonságaik megegyeznek, ha a annyit mondanék, hogy az embernél kb. másfélszer, kétszer akkora, hegyesfülû, kékes bõrû, természettel összhangban, hatalmas otthonfában élõ, íjakkal, színes madárféleségeken és tigrisféleségeken lovagló lények, akkor szerintem elsõre nem tudnád nekem megmondani, hogy most elfre, vagy návira gondoltam:)
offtopic
buncow 2010 jan. 20. - 17:21:35
(2413/4319)
vogue, azért vagyok kocka, mert te évekig wow-oztál, de aztán abbahagytad és rájöttél, hogy pöcs voltál és most biztos én is az vagyok?:D Hát hallod, legalább ne vágnád magad alatt a fát:) Tudod ellentétben veled én kb. egy hónapja játszok a játékkal, heti két-három alkalommal 1-2 órát - tudod amúgyis, a régebbi WC-os játékok voltak a kedvenceim, ez már valahogy nem az igazi, ja és nem fizetek a játékért nyugi:) - mivel a többi idõmben általában más elfoglaltságaim vannak, veled és a többi kockával ellentétben:) Szóval én eddig is wow nélkül éltem és ezután is, az meg, hogy néha játszok vele ha van egy kis idõm, nem hiszem, hogy kockaság, bár pont egy kockának magyarázzam el mi a kockaság:D
buncow 2010 jan. 20. - 17:15:55
(2412/4319)
lol, támad a kockasereg:D nyugi srácok, nem becsmérelni akartam az imádott filmeteket, csupán megjegyeztem, hogy a karakterek és a táj nagy része megtalálható egy bizonyos számítógépes játékban, melynek több mint 11 millió elõfizetõje van a világon - annyira szar - és melybõl lehet könnyebb ihletet meríteni - hisz majd kiveri a szemed, mindenhol ott van:) -, mint egy eldugott tündérmesés regénybõl, valami eldugott könyvesboltban, amiben szintén írnak ilyen tájakról meg lényekrõl:) Mikor nemrég láttam a filmet, egész sokáig csak halványan bujkált bennem ez a WC-s utánérzés, de aztán az "otthonfa" meg azok a repülõ színes "madárféleségek" meggyõztek, hogy tényleg:) Persze az a rohadt nagy fa számos tündérmesében benne volt már és a wow is egy már létezõ mesevilágot adaptált sajátos stílusban, viszont ha az ember elgondolkozik, hogy honnan vehették az ötletet, egy több milliós rajongó táborral rendelkezõ játékból, vagy egy pár tízezer ember által olvasott poros könyvbõl, akkor szerintem egyértelmû a válasz, volt már más filmekben és mesékben is elf, de egyik sem hasonlított a wc-osra:) Amúgy te agybogár idomár, azért linkeltem be azt a videót, mert poén, mellesleg az általad említett avatar-os forgatókönyvet szerintem még te sem olvastad, én meg pláne nem és a Disney féle pocahontas 1995-ben jelent meg, hol volt még akkor avatar, arról nem beszélve, hogy Pocahontas története amúgyis több száz éves:) Ja de amúgy biztos, hogy Cameron egy az egyben, szóról szóra, minden változtatás nélkül az eredeti 15 évvel ezelõtti terveit valósította meg a filmben, hisz ez általában így szokott lenni:)
10/10
Arkagyin 2010 jan. 20. - 15:37:43 10/10
(2411/4319)
Szevasz Buncow. Elõször is nem tudom ki a "kocka", aki egy ilyen filmet kever egy ilyen vacak játékkal.
Másodszor képzeld ismerem a játékot, s a táj egy kicsit, de csak egy kicsit hasonlít hozzá, de minden más nincs benne, mint ami a filmben volt benne.
Harmadszor, ha ennyire kocka vagy, akkor maradj csak a géped elõtt, és játsszál azzal a szánalmas warcraft-tal, hátha egyszer csak kiguvad a szemed :) Én addig is inkább kint a szabadban járkálok, mint hogy ott ücsörögjek, és gyepáljam azt a szart.
Ja és a kép, amit az elfrõl tettél fel, az egyáltalán nem hasonlít a na'vi-kra.
Úgyhogy csõ Buncow.
10/10
vogue550 2010 jan. 20. - 14:43:56 10/10
(2410/4319)
hagyjad már tipikus wow-kocka, az ilyennel kár vitatkozni, majd ha ne adj isten egyszer abba hagyja és megint rádöbben milyen wow nélkül élni, akkor rádöbben mekkora pöcs volt valójában amíg tolta... saját tapasztalat...
10/10
yesname 2010 jan. 20. - 14:26:18 10/10
(2409/4319)
A belinkelt cucc megint csak bukta. Mivel auztán készült a Pocahontas, hogy az Avatar kiekrült a netre. Sõt maga Pocahontas története sem eredeti. Ezzel tisztában vagy egyáltalán?
A scriptmentet meg nem olvastam 94-ben szerencsére, mert akkor nem érdekelt csak hallottam róla. Egyszerûen csak az olyan agyhallottakat nem értem, akik görcsösen ragaszkodnak a nyilvánvaló tévedésükhöz.
És Te valóban tök hülye vagy, mert ezt teszed. Nagyon nem akarod megérteni amirõl beszélek. Számodra nem volt WC elõtt és nincs WC után. A WC a non plusz ultra, minden abból ered és minden oda vezetett. Nevetséges.
Még Te is mondtad, hogy mindent összelopkodtak a WC-ben is. Most meg azt mondod, hogy onnan lopkodtak az Avatarhoz. Aha értem, szóval az nem lehetséges, hogy Avatarhoz is a WC által használt vagy más forrásokból merítettek, mert ha WC-ben valami van akkor minden onnan származhat sehonnan máshonnan. LOL.
Jobb lenne ha értelmeznéd is amiket írnak, nem csak olvasnád. Kis gondolkodás. Kicsit kiszakadni a WC-bõl és WOW-ból. Olvasni sok regényt stb. Szerintem Te max WOW és WC könyvet olvashattál.
buncow 2010 jan. 20. - 13:58:53
(2408/4319)
http://www.youtube.com/watch?v=UdIIqoDakHU

szóval te '94 elõtt már repülõ szigetes játékokkal játszottal.. gondolom valami commodore 64-es játék lehetett.. nemtom hányszor mondjam, hogy az ötlet a wc-ben sem volt teljesen eredeti - bár mára már egy egész kiforrott, összetett sztorija van a játéknak - viszont az ábrázolás igen, és nemtom miért, de van egy olyan érzésem, hogy az avatarról te is kb. 1-2 éve hallhattál elõször maximum, most meg google-n keresgéled az információkat, hogy tudj valami okosat mondani. Én nem olvastam azt a forgató könyv félét, de majd megkeresem, ha már linket nem küldtél és ígérem elolvasom, mint ahogy te is tetted azt '94-ben.. Egy film forgatása során nagyon sok mindenben változtatnak általában az eredeti ötleten, szerintem az Avatar esetében sem volt ez máskép és van egy olyan érzésem, hogy bizony Cameron úr sokat Warcraftozott és nagyon sok idejébe került ötleteket lopkodni és nagyon sok filmet, játékot, könyvet megnézett, játszott, olvasott, hogy ötletet merítsen és egy ilyen filmet összerakjon:) Elmondtam, hogy szerintem mely részek hasonlítanak a WC-ra, ennyi, a többi rész meg máshonnan van:) Nade nem akarok én is olyan avatarkocka lenni mint egyesek, szóval részemrõl befejeztem a témát, mert már unalmas és amúgyis van más dolgom:)
10/10
yesname 2010 jan. 20. - 13:36:23 10/10
(2407/4319)
Nem igazán. Nagyvonalakban ha le van írva, hogy a Navik 3 méteres kék bõrû lények, pumához hasonló farokkal, a kék bõrõn kicsit világosabb haránt csíkokkal és macskaszemekkel, illetve orral bizony 1 millióból szinte mind ugyanúgy nézne ki. Max. máshogy csíkoznák, de a fõbb jellemzõk ugyanazok lennének. Mellesleg nem az Avatar moziba kerülése elõtt már évekkel kerültek ki Navikat ábrázoló rajzok :)
Az hogy Te bizonyos dolgokat elõször a WC-ben láttál és az ugrik be az szubjektív tényezõ, nem pedig tény arra, hogy az elõbb volt és biztosan onnan lopták. Én meg sokkal régebbi regényekben és játékokban találkoztam otthonfával és repülõ szigettekkel, mint Te. Blizzard fejében a WC még meg sem fordult. Sõt tán még Blizzard sem volt.
Mint mondtam, hogy ki mit hol látott elsõnek nem jelent semmit az eredetre vonatkozólag.
10/10
stonerack 2010 jan. 20. - 13:36:01 10/10
(2406/4319)
New Age király és progresszív dolog. ;) Én imádom.
citizenkém 2010 jan. 20. - 13:34:51
(2405/4319)
Marcipáncica és a New Age.
Borzalom. Utoljára akkor éreztem ezt a fájdalmat, amikor a Gyûrûk urán rágtam át magam. (mármint az elsõ köteten, utána feladtam)
Dögunalom.
Szép a táj? Szép.
10/10
stonerack 2010 jan. 20. - 13:04:47 10/10
(2404/4319)
Amugy a ma élõ életképtelen emberek - köztünk én is - meghalnánk Pandorán. Ha lenne ijad , fegyvered és szerencséd van, akkor birnád 1 honapig. Mégha földi légkör is lenne. :) Az esõerdõben talán kicsit tovább bírnánk, de ottis virusok, oriáspokok, oriáskígyók..... nem lenne az sem egyszerû.
buncow 2010 jan. 20. - 13:00:46
(2403/4319)
Mellesleg az ilyen fantasy világába menekülõ emberek többsége még pandorán is a gép elõtt ülne és nem menne ki megcsodálni a természetet, mert az ugye mozgással jár:D Az ilyen embereknek javaslom, menjenek el egy Kék-túrára vagy másfele és ott megkaphatják ezt a természetközeli "dzsungel-érzést":)
buncow 2010 jan. 20. - 12:58:45
(2402/4319)
pandorán (outland-en:D) - ha létezne - meg egy átlag ember a gyönyörû táj ellenére is szarrá unná magát, az ember azért pusztít el mindent, mert unatkozik:) és ha egy embert rászabadítanának arra a nem létezõ bolygóra/holdra akkor ott is ugyanazt csinálná elõbb utóbb mint itt:) Szóval ha itt nem tudunk normálisan élni - hiszen azért a Földön is vannak elképesztõen gyönyörû tájak - akkor máshol sem, ennyi:)
buncow 2010 jan. 20. - 12:56:08
(2401/4319)
Nem, természetesen akár írott formában is lehet ábrázolni valamit, de akármennyire is pontosan ír le egy könyv egy tájat, egy karaktert, attól még ha megkérnénk - tegyük fel - azt az egymillió embert aki olvasta, hogy rajzolja le azt a bizonyos lényt, vagy tájat, akkor biztos, hogy 1 millió féle verzió születne, mert az ember hozzárakja a fantáziáját. A wow-os elfek elõbb kerültek képernyõre, ja meg a wow-os táj is, mint az Avatar elsõ képkockái, ennyi. Nemrég láttam a filmet és még friss volt az élmény, ezért leírtam az én elsõ benyomásom, semmi több. Számomra az otthonfa, meg a hegyesfülû lények, de még a repülõ sziklák és kõboltívek is egy az egyben a WC-ra emlékeztettek, de tényleg különösen az otthonfa, ha téged nem, akkor a te dolgod, nem kényszerítem senkire a véleményem, csupán kifejtettem azt ahogy én látom..
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 20. - 12:54:46 10/10
(2400/4319)
Én õket is abszolút meg tudom érteni, a mai világ tényleg elég sz@r, bár nem tudom, hogy a Pandorán jobb lenne-e az élet...