Téma: Avatar

10/10
miskah 2009 dec. 20. - 21:38:38 10/10
(559/4319)
Jó film csak ne a Corvinban nézzétek meg, mert a film végén elkérik a szemüveget xD
10/10
black_eagle 2009 dec. 20. - 21:36:43 10/10 Előzmény valamit
(558/4319)
I See You - Leona Lewis
10/10
black_eagle 2009 dec. 20. - 21:33:42 10/10
(557/4319)
Elöljáróban leírom, hogy elég komoly high-end (harman kardon) 7.1-es hifi rendszerem van, de az én hifim az IMAX-hez képest jóval jobban szól, mármint ha ezt a filmet tesztelném, mert egyébként az IMAX csoda hangrendszere nyilvánvalóan alázná még a legjobb hangrendszereket is, de ez a film egyszerûen SZARUL SZÓLT, sajnos!

Nem hiszem el, hogy Cameron ilyen hangminõségben adta volna ki a kezébõl ezt a csodafilmet! Arra számítottam, hogy a képvilág mellett, majd a fejemet leviszi a hangorkánok kavalkádja, erre mit kapok, egy aránylag "halk" magyar szinkronú, néha sorrund hatást elérõ szart, ami szerintem (néha) nem is minõségben szólt!!!

A Terminator Salvation, ahhoz képest, hogy szerintem egy fos film, fõleg a hanggal adta el magát, mert ott a mozi majdnem szétesett, tehát itt a magyar hanggal és a dolby digital keveréssel valamit elcsesztek, de azt nagyon, és elmehet az a hangmérnõk a k anyjába, akinek végtermékként ez tetszett, mert olvastam máshol, hogy az eredeti hanggal vetített film, szinte kitépte az IMAX-ben ülök székét. (USA)

A film világa egyébként óriási hatással volt, van rám, a képi világ, ami James Cameron agyában megszületett és ezt, ahogy vászonra vitte, hogy mi nézõk elélvezzünk tõle, az nagyon sikerült neki, attól függetlenül, hogy a története kiszámítható volt, ez JC-ra jellemzõen nagyon jól tálalta, és akik ez miatt verik a nyálukat, hogy a történet nem forradalmi, az csupán azért lehet, mert akkor ez a film nem 160 perc lenne, hanem 1600, hogy minden apró dolgot megtudjunk az emberek és a na'vik kapcsolatáról, míg idáig eljutottak.

Januárban megnézem a Londoni Imax-ben is, eredeti nyelven, ha ott leviszi a fejem a hang, akkor csak gratulálni tudok a magyar "szakértõknek", hogy így elba*ták ezt a plusz élményt, mert már most lefogadom, hogy ez csak nálunk szól halkan.

Ettõl a hibától függetlenül 10/10-es, mert (szerintem) ez "magyarhangmérnõkihiba"!
9/10
valamit 2009 dec. 20. - 21:30:27 9/10
(556/4319)
You'll see vagy I see you a címe, vagy hogy?
9/10
krsshadow 2009 dec. 20. - 21:19:31 9/10
(555/4319)
CSodás élmény 3D.-ben (KÖTELEZÖ 3D) megnézni ezt a filmet, persze nem a történet, hanem a látvány miatt.Ha valakinek tetszett a rettenthetetlen cimü film, akkor ez nagyon fog.
9/10 , mert a szemüveget is megtartottam:)
nq 2009 dec. 20. - 21:03:38
(554/4319)
Bocsi ha már valaki kérdezte, de nem tudtok valamit arról, hogy meddig megy ez imax 3d-ben, mert legközelebb csak januárban tudok Budapestre menni.
10/10
Scarecrow 2009 dec. 20. - 20:36:08 10/10
(553/4319)
Ajánlom nektek a film hivatalos dal klipjét. Nagyon gyönyörû a dal Leona Lewis elõadásában, és a film összevágása is meseszép. Sajnos nem tudok linket beszúrni, mert a youtubéról levették, de valahol biztosan meg lehet nézni. Én letöltöttem :)
10/10
Semprini 2009 dec. 20. - 20:34:32 10/10
(552/4319)
Én is tízest adtam rá, egyszerûen nem lehet kevesebb, de azért jócskán volt déja vu-érzésem a sztorival kapcsolatban. De ez tényleg nem akkora hiba, hogy emiatt ócsárolják vagy lepontozzák.
A kék lények, a na'vik eleinte persze furának tûntek a nyakigláb, darázsderekú termetükkel, hosszú füllel és farokkal, ágyékkötõben, aztán pár perc alatt megszokja az ember, és utána már az a természetes. A látvány pedig tényleg magával ragadó, ha meg kéne neveznem az 5 legnagyobb mozis élményemet, ez mindenképpen benne lenne az elsõ háromban.
10/10
Scarecrow 2009 dec. 20. - 20:32:42 10/10
(551/4319)
Olyan jót nevettem ezen :D
Mr. D 2009 dec. 20. - 20:27:59
(550/4319)
Ezen a filmen szerintem nincs mit lehúzni, de tényleg. Ha van is hibája, azt rögtön egybõl elfelejteti velünk az egyre gyönyörûbb és magával ragadó látvány. Pl most én is elkezdhetnék kukacoskodni olyanokon, hogy hogy a halálba kerülnek ennyire hasonló természeti jelenségek (pl vízesések, fû, stb.) egy távoli bolygóra, de ahelyett, hogy ezt tenném, hagyom, hogy az egész magával ragadjon úgy, ahogyan azt Cameron mester elképzelte. És semmit sem változtatnék meg rajta. Szóval akárki akármit mond, ez bizony 10/10 és asszem én befizetek majd még egy körre. Ami viszont nem tetszett az az, hogy szerintem nem használták ki eléggé a 3D adta lehetõségeket. Szal szentem a film ugyanannyit ér 2D-ben, mint 3D-ben. Az persze nagyon tetszett hogy nem éltek olyan olcsó húzásokkal, hogy azzal kápráztassák el a közönséget, hogy minden szart az orrunkba nyomnak, ami aztán DVD-n már egyáltalán nem hat érdekesnek, hanem inkább a gyönyörûen megkonvertált környezethez adták hozzá a legtöbbet, csak szerintem sokkal több térhatású effektet is belevihettek volna.
9/10
tünõ 2009 dec. 20. - 20:19:54 9/10
(549/4319)
A film fórumán a filmrõl!
Nagyon jó film az Avatar. Igaz, hogy sima 3D-ben láttam, és eredeti nyelven. Sajnos nem vagyok perfekt angolból, és ez jócskán csökkentette az élményt, emiatt nem volt igazán jó az elsõ fele a filmnek.
De így is remek volt, és megállná a helyét sima vetítésen is, de igazából 3D-ben kell látni. Mert a történet sablontömeg. Mégis mûködik, mégis átélhetõ. Hollywoodi film a javából.
Biztosan megnézem IMAXben, magyarul is, és valószínüleg akkor még nagyobb élmény lesz. Annak, aki nem profi angolból, nem ajánlom az eredeti nyelvet, mindenképp érdemes szinkronnal nézni, jók a magyar hangok is!
Nem a világ legjobb filmjére, hanem egy igazi, kikapcsoló kaland-mesére kell számítani.
Az elmondottak alapján: 10/9
10/10
Scarecrow 2009 dec. 20. - 20:16:52 10/10
(548/4319)
Mindent így összeegyeztetni nem könnyû, nem sokaknak sikerül. Ezért tisztelem az ilyen mûvészeket, mint James Cameron, vagy más, rendezõket, írókat, színmûvészeket, akik képesek átadni valami mélyebbet is.
10/10
Semprini 2009 dec. 20. - 20:15:13 10/10
(547/4319)
"Akik megnézték, biztosan 10-re értékelték a filmet!"
Ahogy te tévedsz! Mindig vannak örök elégedetlenkedõk és fanyalgók, akik ha rossznak AKARNAK látni valamit, akkor rossznak is TUDJÁK látni, mert vagy így trendi, vagy mert szándékosan szembemennek a közízléssel. Szánalomra méltó emberek ezek, de sokan vannak, bár nyilván kevesen ahhoz, hogy jelentõsen lehúzzák a film átlagát.
Ez a film sem tökéletes, lehet benne hibát keresni és találni is (ez esetben a forgatókönyv összelopkodottságát). DE kérdem én, ma amikor három filmbõl kettõ remake vagy folytatás, hogy lehet egyáltalán eredetiséget emlegetni? Kb a 80-as években készültek utoljára teljesen "eredeti" filmek, azóta a mûfaji filmek sabolonokra és klisékre épülnek, és az emberek pont azért ülnek be egy ilyen filmre, mert a más filmekben megszokott stílust várják el. (Pl. nem értem, hogy az Avatarhoz egyébként semmilyen szempontból nem fogható 2012-ben hogy a fenébe csalódhattak annyian, amikor tudták, hogy Wmmerichtõl mit várhatnak.)
Szerencsére a többség még mindig nem úgy ül le filmet nézni hogy na, ezt lefikázom, akkor is ha a fene fenét eszik", hanem kapni akar valamit, meg akar feledkezni a mindennapok gondjaitól. És erre az Avatar tökéletesen megfelel.
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 20. - 20:12:39 10/10
(546/4319)
Ez pontosan így van ahogy mondod!
Sajnos ez hozzátartozik a testi léthez, a tökéletlenség,de törekedhetünk a tökéletességre és erõsíthetjük elfáradt embertásainkat hogy nehogy feladják a reményt akik már nem érték utol ezt a hatalmas gépezetet amit civilizációs fejlõdésnek nevezünk itt a Földön és ez nem irígység mert nem irigylem egyáltalán a jómódú embereket sõt csak sajnálni tudom õket amiért olyan nagy munkát fektettek bele abba hogy az anyagi helyzetük jobb legyen és ebben idegileg és szellemileg is kimerülni látszanak! Nem úgy mint James Cameron aki legalább anyagi javai mellett törõdik azzal hogy a világnak üzenjen hogy valami igazán nem stimmel az életben...
Tünce 2009 dec. 20. - 20:07:16
(545/4319)
Szerintem azért 9/10, mert leszavazták azok, akik még nem látták és egybõl negatívan vélekednek a filmrõl.
Ezeket az embereket csak sajnálni tudom.
Akik megnézték, biztosan 10-re értékelték a filmet!
Én alig várom hogy újra láthassam!
10/10
Scarecrow 2009 dec. 20. - 19:58:49 10/10
(544/4319)
Lehet szeretni, és nem szeretni a világunkat. Vannak negatívumok, de pozitívumok is. Tény, hogy a világ kitárulkozott, a fogyasztói táradalomban az emberek gyakorlatilag akármit megtehetnek, csak képességek és befektetõk kellenek hozzá, azonban egyre jobban észre veszem, hogy a kapitalista jó lét mennyire kiszipolyoz sokakat: pörgés, folyamatos megfelelni való akarás, munka, trend, divat, márkák egymás hegyén és hátán, mindeközben pedig elvesznek olyan értékek az antikvitásba, mint az emberi kapcsolatok, mert manapság nagyrészt már csak érdekkapcsolatok léteznek. Azért szeretem az ilyen filmeket, mert megmutatják, hogy valami nagyon hiányzik napjainkban. Tény, hogy megszerezhetünk bármit, de boldogok vagyunk? (Mindeközben egyre több a beteg ember, a pszichiátrián új típusú diffúz betegségek jelennek meg, a depresszió pedig népbetegség lett, hála ennek a "fene mód jó létnek") A gazdagság másban keresendõ. Amikor ilyen kultúrákat látok, ha csak a fantáziából merítve is, rádöbbenek, hogy a fenntartható (?) fejlõdésünkkel valamit nagyon elveszítettünk az évszázadok alatt...
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 20. - 19:12:15 10/10
(543/4319)
Igazad van! Én is itt hagynám ezt a szemétdombot és máshol új életet kezdenék!Ha testben nem is tehetem meg de lélekben majd igen :)
De ezt végig kell csinálnunk!
Csak ne kelljen a világot követni az üzleties ócska gondolkodással...
10/10
Scarecrow 2009 dec. 20. - 18:55:46 10/10
(542/4319)
Nem véletlenül ragadott magával ez a film. Még tavaly írtam egy regényt, amely idén jelent meg Lelkek folyama címmel. Nem plagizáltam, akkor még nem tudtam semmit sem az Avatárról. A könyvem alapkoncepciója hasonló ehhez a filmhez: idegen bolygó, szerelem, csak a könyvben az én hõsnõmnek farkasfarka van. Nem pesszimizmusból, hanem realitásból tisztában vagyok vele, hogy az én regényem nem lesz nemzetközi sikerû, sõt, semmit sem fogok vele bezsebelni, és nagyon jó volt látni egy ilyen világot Camerontól. Jó esett a lelkemnek, mert minhta az én álmomat láttam volna vissza a képernyõn, amire nem hiszem, hogy sor fog kerülni :)
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 20. - 18:48:59 10/10
(541/4319)
Hát igen! Nagyon jól eltudod egyébként mondani! Látszik hogy magával ragadott a film!
Az emberiségnél biztos intelligensebbek lehetnek a Na'vik vagy hogy kell írni de nem szabad elfelejteni hogy az emberek azért ilyenek mert a gonosz befolyása alatt vannak fõleg ha háborút kezdenek... Lehet hogy ezt kevesen hiszik de én így gondolom...
10/10
Scarecrow 2009 dec. 20. - 18:33:34 10/10
(540/4319)
Nem konkrét ráizgulásról beszélek, de szerintem teljesen esztétikusan néztek ki, és a kultúrájukkal, életfelfogásukkal szerintem szellemileg sokkalta magasabban álltak, mint az emberek. Cameronnak emiatt egy hatalmas dicséret jár, hogy ilyen szimpatikus lényeket alkotott. Természetesen az emberek között sem volt mindenki rossz, de Selfridgetõl és Quaritchtól kirázott a hideg és rendesen szidtam õket, bár ez a viselkedés teljesen korrekt volt tõlük. Quaritch fanatikus katona, Selfridge pedig egy kapzsi genyó alak volt, velük pedig szemben áll egy mentálisan teljesen épp, harmonikusan és gyönyörûen élõ nép messze minden fogyasztói devianciától, amely manapság jellemzi a mai kapitalista világot, ahol lelkiismeretfurdalás nélkül írtják az erdõket.
Az mellett pedig határozottan kitartok, hogy Neytiri igenis szexi volt, amely teljesen érthetõ, hisz egy gyönyörû színésznõ adta hozzá az arcát Zoe Saldana személyében.