sioux 2014 ápr. 15. - 23:07:01 Előzmény tdk
(8/8)
Véleményed hitelteleníti, hogy a Colomboban igenis sok izgalom van - nem a szokásos gagyi akciófilmfajtából, hanem a rejtvényfejtés izgalmából.
tdk 2012 júl. 09. - 23:16:09
(7/8)
Elképesztõ volt ez a film, kár volt rá várnom (csúszott a box miatt). Tipikusan az az eset, amikor az ajánló jobb, mint maga a produkció.

Én szeretem a történelmi filmeket, ezért ha elvileg nem is a legjobb egy ilyen film, nekem akkor is tetszik (pl. a Goya kísértetei, ahogy olvasom, elég vegyes kritikát kapott), de ezt az El Escorialt alig bírtam végignézni. Képileg rendben volt, a helyszínek is tetszettek, de annyira unalmasan mutatták be a történetet, hogy ennél még a Columbóban is sokkal több izgalom van. Nemcsak, hogy megtudjuk, hogy kik készülnek összeesküvésre (arról nem is beszélve, hogy már a legelején ellövik a "poént"), hanem az egész nyomozás nem is nyomozás, legalábbis nem látunk belõle semmit. Vagy az is lehet, hogy észrevétlenül elaludtam rajta, és ezért kiesett. :D

Egyébként valóban elég gagyik a küzdelmek is, amikor meg a karddal leszúrt figurát megtartja a kard a kocsi hátuljába szúrva úgy, hogy közben a kocsi elmegy, na az végképp a legdurvább rész volt.

Szerintem a készítõk a nagy koprodukcióban nem tudtak egyetérteni, hogy mi legyen, aztán ez lett, ez a szétcsúszott valami.

Az egyik testõrre amúgy azt hittem, hogy a Sean Connery, még a magyar hangja is az volt, el is kezdtem gondolkodni, hogy szerepelt-e a stáblistán (persze nem, de megtévesztõ volt a hasonlóság).
aggodalmas 2012 júl. 08. - 02:11:34 Előzmény NADALFAN
(6/8)
Az "akciójelenetek" valahol a Piedone-filmek szintjén voltak...

A piaci csetepaté mérlege: hol felgyulladt majd kialudt egy
biodíszletként szolgáló középkori paraszt, hol egy halom
paradicsomba tunkolták a megmerényelni vágyott egyházfi
képét, hol leszúrtak/levágtak egy bérgyilkos zsoldost,
aki annak elõtte virtuóz triplaszaltóval ugrott le
a kútkáváról. Hangulati elemként felvonultattak
még némi nyilvános akasztást, és a szerecsent
abuzáló csuhást is. Utóbbi persze elnyerte
méltó bûntetését. Mindeközben Prochnow
vaj- és/vagy aranyszívû veteránként
valamint kapuzáró hõsszerelmesként
nyomozott a szokásos rendületlen
hiteltelenséggel, amivel alakít
az esetek túlnyomó többségében.

...mindezt a stáblista szerint
négy (!) író tollából hozták ki
"bézdonatrúsztori" jelleggel. ;-/

Drámának röhej volt, vígjátéknak
meg tragikus. Az egyik leggagyibb
európai koprodukciós vívós-kardozós
(és nyomokban persze kissé ûzekedõs!)
történelmi komolytalanság amit valaha
volt "szerencsém" (nem volt!) megtekinteni.
offtopic
Ezüstliliom 2012 júl. 07. - 23:13:18
(5/8)
Az én újságomban 23:35-re van kiírva.
Mélie 2012 júl. 07. - 23:06:17
(4/8)
Most mikor lesz? Látom, h box megy, de lemaradtam róla? Vagy késõbbre tették?? :S
4/10
NADALFAN 2011 jan. 17. - 22:10:33 4/10 Előzmény Szívkirálylányka
(3/8)
igen gyenge film ,nevetséges akció jelenetekkel!ez zs kategória a javából!
kowalsky 2010 júl. 11. - 00:17:06 Előzmény Szívkirálylányka
(2/8)
juj
10/10
Szívkirálylányka 2010 ápr. 17. - 17:14:14 10/10
(1/8)
Nagyon tetszett. Érdemes megnézni. Az egészben csak annyi nem tetszett,hogy premier plánba mutatta azt,amikor valaki megöli a másikat.