Sydneyke 2008 márc. 22. - 14:38:55
(50/110)
nekem nagyon összecsapott volt.
:(
Hesztia 2008 márc. 22. - 14:21:40
(49/110)
Becézõ szavak
8/10
ondok 2008 márc. 22. - 13:53:41 8/10
(48/110)
Nem volt rossz,de azért nem igazán maradandó,mert ez a téma "hálás",többször is feldolgozták,nekem most konkrétan egy ugrik be ,a címére nem emlékszem ,ahol Jack Nicholson az ûrhajós a szomszéd,akivel a beteg lány anyja közelebbi kapcsolatba kerül,és a végén õ oldja a fiúkban a sokkot a temetés után.
unisol1 2008 márc. 22. - 12:51:40
(47/110)
Konkrétan már nem tudom, mit gondoltam róla utána, de azt biztos nem, hogy kár volt megnézni. Szóval annyi adért bizts, hogy érdemes....
10/10
franszoá81 2008 márc. 22. - 10:51:40 10/10
(46/110)
10/10. ennél többet nem lehet mondani errõl a filmrõl
modano 2008 márc. 21. - 10:14:53
(45/110)
Csupa jót írtatok a filmrõl,meg fogom nézni.Olyan
furcsa ezt a "rezzenéstelen" arcot látni tõle.A Váratlan Utazás c. sorozat kis csupa szív mosolygós jószívû alakja.Pár filmjét láttam,nem szokványos témájú filmekben szerepel.A Váratlan 5. 6. és 7. sorozatában már nem szerepelt csak két epizódban.Pedig a nézõ úgy várta hogy mikor kerül vissza a King család életébe. Aki ismeri a sorozatot, azt hiszem tudja mirõl beszélek. Abban a két epizódban pedig a sorozat végén, valahogy már nem Sara Stanley volt. Nem tudta úgy átélni és átadni. Mintha felnõtt volna , kinõtte a sorozatot. Szerintem sokkal inkább ez az igazi arca ennek lánynak(képgaléria).Nézzétek meg más filmjét, detto.
Persze ez mit sem von le abból,hogy jó színésznõ.
perry 2008 márc. 10. - 17:10:39 Előzmény Crazy Horse
(44/110)
Az élet nélkülem a hétköznapok meséje. Azt a kis idõt öleli fel amit itt a földön töltünk. Bár nem tudom , hogy angyalok leszünk vagy elkárhozunk, de tudom , hogy élni jó.
Amikor pedig már nem leszek az élet nélkülem fog tovább menni, lesz port.hu és lesz net majd jönnek mások és leírnak ezt-azt csak éppen én nem fogok válaszolni. Az élet nélkülem is tovább fogja róni útját.
Fiatalon elmenni pedig sokkal tragikusabb mint elnyûtt testtel távozni ebbõl a világból, hiszen annyi mindent lenne jó még átélni kipróbálni.
Az élet nélkülem szembenézés a halállal túl a félelmeinken. Talán nem belenyugvás de csendes elfogadása az elmúlásnak.
Az élet nélkülem azt mondja szeressük az életet,tedd meg amit a pillanat diktál, de soha sem felejtsd el , hogy lehet a holnap már nem a tiéd.
Az élet nélkülem fájdalmasan szép film az elmúlásról egy ember emberségérõl és egy csodálatos színésznõ játékáról.
Crazy Horse 2007 nov. 06. - 10:38:15
(43/110)
Nagyon nagyon jó film, és igen elgondolkodtató. Ha mindenki csak egy kicsit eltöpreng azon hogy mi szerepelne a saját listáján, akkor már megérte megnézni.
Dorkateo 2007 nov. 05. - 23:18:41
(42/110)
Sarah Poley (remélem jól írtam) kanada nemzeti ereklyéje lett. Bár a Váratlan utazásból a végefelé kiszállt (szerintem jól tette, így nem lehetett annyira beskatulyázni) azért csak õ volt a kedvenc.
Aztán kapott Hollywood-i felkérést is (egy utóbb nagy sikerû moziban) de nem vállalta, inkább maradt a kisköltségvetésû filmeknél és Kanadánál. Majd rendezni is kezdett, állítólag azt is igen jól.

Ez volt az elsõ filmje, amit láttam tõle és nem csalódtam.
Szerintem azért játszott annyira 'rezzenetlen' arccal, mert ez kellett ebbe a filmbe. Ahogy valaki írta, ettõl nem lett csöpögõs a film.

A szerelmet ismerni nem hiszem, hogy lehetne, hiszen már a meghatározásánál is csõdöt mondunk. Szerintem tényleg azért akart megismerni egy másik férfit, mert csak egyet ismert. Aki tulajdonképpen rendesnek tûnt, csak túl hirtelen történt köztük minden, azonnal jött a baba, nem volt idejük megismerni egymást.
Hamar belekerültek a hétköznapi taposómalomba, és ilyen szerény körülmények között vidámnak és kedvesnek maradni a gyerekekkel és egymással is, elfogyaszt minden energiát.
Becsülettel csinálták, de nem tudtak együtt ÉLNI.

Azt hiszem én is kipróbáltam volna...
10/10
gricso 2007 nov. 04. - 02:12:01 10/10
(41/110)
Fantasztikus film... A színésznõ hidegsége pedig páratlan. Nem akarok nagyon irodalommal dobálózni, de ugyan az a hátborzongató érzés fogott el, mint Kosztolányi Édes Annájától... amikor a nézõ/olvasó csak tehetetlen befogadója marad a látványnak...
Ajánlom mindenkinek, egy élmény.
2/10
Wilospring 2007 nov. 03. - 01:08:17 2/10
(40/110)
HUhhhhjaj,lehet most kukoricásra térdeltetem magam:D Most látom,Sarah Polley volt a Váratlan utazás kis Sarahja!!!!!jahj az milyen csudajó volt....
2/10
Wilospring 2007 nov. 03. - 01:02:40 2/10
(39/110)
Hát rajtam mérhetetlen szomorúság lett úrrá,és belémnyilalt aza tipikus borus érzés meg eszembejutott h ezta Sarah Polley-t én már "láttam " valahol...A szavak titkos életében....És már akkor is elhervasztott a játéka,aza rezzenéstelen,arc...mint akinek elhalatak az arcizmai,ámde néha rátör vmi felismerés és akkor legördít egy fancsali könycseppet!!
Errõl a filmrõl meg annyit,hogy nem értem!!!Egyszerüen nem értem!!!!Mért szól temérdek film ugyanarról!!A pasi beleszeret a mélyen szunnyáló szende-kisírt-szemû-zsiroshajú lánykába.Ilyen nincsen vázz,lehet rossz hangulatban néztem meg,de oly eröltetettnek tartottam szakállas barátunk depressziv-szerelmi kirohanásait.Kb pár hete ismerte a lányt,néha együtt ettek és máris ö lett fénycsóva az életében,áh elis kapcsoltam.Bár szakállas barátunk látványa miatt visza-visza kapcsolatm:))

Mellesleg senkinek sem tûnt fel h vmi rettenet a szinkonizálása???????

Összegzésben:10/4
10/10
bartók 2007 nov. 02. - 23:13:39 10/10
(38/110)
S a nagy szerelem mellett is lehet még egy nagy szerelem vagy kettõ. -- Egyébiránt - véleményem szerint - ez a film egy remekmû. Az elsõ kockától az utolsóig, minden a helyén van benne.
7/10
zszoltan 2007 nov. 02. - 22:51:19 7/10
(37/110)
Van, akinek a filmet látva ez jutott eszébe róla? Számomra ez furcsa.
De ha már e korábbi hsz-ok képbe kerültek elmondanám a saját véleményemet az ügyrõl.

SPOILER! (AKI MÉG NEM LÁTTA, NE OLVASSA EL)
Ha én lettem volna Ann helyében, én sem mentem volna el a kedvesemmel, hogy aztán ahányszor csak meglát egy tengerpartot, az én halálom jusson róla eszébe.
Egyébként meg lehet több férfit/nõt szeretni. Még akár ugyanolyan erõsen is, csak máshogyan. (De mivel a film elsõ felében kiderült, hogy soha nem is ismert más férfit, még akár azt is el tudom képzelni, hogy igazából nem volt szerelmes a férjébe. De még ha szerelmes is volt, a nagy szerelem után is van még élet és szerelem. És ez így van rendjén.)
7/10
zszoltan 2007 nov. 02. - 22:37:58 7/10
(36/110)
Nekem tetszett a film. (És kösz az ajánlót. Majd megpróbálom azt is.)
Igazából nem volt sok mondanivalója. Legalábbis nem szavakban. De szerintem nagyon jól fogta meg hangulatilag a félbemaradt élet érzését. És azt, hogy többnyire nem vesszük észre életünk szépségeit. (A legjobban az tetszett, amikor a boltban táncoltak.)
A fényképezés módja olyan bensõséges érzést keltett bennem. Mintha én magam is ott lettem volna az egyik sarokban. Nehéz lenne igazán objektíven értékelnem. És szerintem újranéznem is.
10/10
bartók 2007 nov. 02. - 22:21:46 10/10
(35/110)
Talán jobban megértitek, ha elolvassátok a következõ cikket:
http://hvg.hu/dokuexport/20070108_polyamory.aspx
vagy www.polyamory.org
a világnak más dimenziói is vannak, mint amiben éltek.
8/10
Paul Ricard 2007 nov. 02. - 21:48:05 8/10
(34/110)
Nem rossz film, de nekem a rendezõnõ másik munkája, A szavak titkos élete egy fokkal jobban tetszett. Akinek tetszett ez a film, valószínûleg azt is értékelni fogja.
10/10
nacsaa 2007 nov. 02. - 21:44:29 10/10
(33/110)
Rég láttam ennyire jó filmet. Nagyon mély, nagyon fáj.
Döbbenetes.
azokazesoben 2007 nov. 02. - 21:37:31
(32/110)
nem egy könny? film.
és nagyon jó.
Yorbi 2007 nov. 02. - 21:37:05
(31/110)
No, csak itt és most olvastam a dolgot . 21:35-kor. Ergo már nem pálya:-( Ha valaki felvette volna s kölcsönadná... igazán hálás lennék... itt egy mailcím: <yorbi_98@yahoo.com> Köszönöm!