2/10
Viki1080 2013 okt. 12. - 11:22:51 2/10
(44/124)
Ez tök ugyanaz,mint a támadás a Fehér Ház ellen,csak ratyibb kivitel...szánalmasan zs kategóriás és nyálasan amcsis film ez.....
10/10
muhay 2013 okt. 11. - 05:31:50 10/10
(43/124)
Úgy néz ki,hogy 2013-ban többször is megmenekül Amerika, és az elnök is. :)
Sablon film az kétségtelen,de legalább jó volt megrendezve.A színészeket hamar megkedveltem,és számomra ez plusz pontokat ér.A történetet külön nem érdemes kivesézni,mert tényleg 90%-a sablon,csak a megszokott dolgok.
A különbség számomra a filmbe "csempészett" humor és a szerethetõ,hiteles színészi alakítások. Összességében tõlem megkapja a 10 pontot,de egy ideig nem akarok Amerika megmenekül típusú sztoriról hallani. :)


SPOILER

Amikor egy filmben James Woods a jó oldalon áll,ott azért én reflexszerûen kételkedni kezdek. :D

SPOILER END
offtopic
Sz Peter 2013 okt. 10. - 22:21:28
(42/124)
Affene, összekevertem az "Olympus Has Fallen"-nel. Na mindegy, kb erre is áll. ;)
Sz Peter 2013 okt. 10. - 22:17:17
(41/124)
Mert szerinted bárki elhiszi azt, hogy "az elnök szent"?!
Még az amerikaiak sem hülyék ennyire. Mint ahogyan a filmben hülyének bemutatott titkosszolgálat és tengerészgyalogosok sem azok. :)

A valódi életben egy hasonló szituban simán beáldoznak egy amerikai elnököt a pár emberével egyetemben.
1/10
Findzs 2013 szept. 27. - 20:12:43 1/10
(40/124)
ugyanolyan témájú film kis idõn belül
annó az armageddon és a deep impact volt így
otacon86 2013 szept. 23. - 18:56:15
(39/124)
Én le vagyok döbbenve, hogy ennyire elbutított társadalomban élünk, hogy egy ilyen giccses fröcsögõ sz.r , sok helyen irritáló baromságokkal tûzdelt film valakinek is bejön. A film elhiteti szegény buta amerikaikkal, hogy a drága elnökök azért van, hogy az õ szent jogaikat képviselje és valami varázslatos mesebeli elvekkel egész stáb mosolyogva viccelõdve családi értékekkel azon dolgozik, hogy az embereknek jó legyen ebben a szép hazában. Amerikát amúgy is azért hívják az álmok hazájának, mert aludnod kell, hogy elhidd ezt a sok baromságot. De nem baj legalább volt oktató jellege a filmnek tudjuk, hogy 222 éves építetek a fehérházat és 32 WC-van benne ezek nagyon fontos információk voltak. Az idegenvezetõ személyisége meg annyira irritáló volt, hogy egy méretes péklapáttal pofán kellett volna verni, nem beszélve arról a fehérházban micsoda balfék lehet a védelem ha 6 terrorista elfoglalta, mindenki tudja, hogy a egy kisebb hadsereg védi azt a helyet, és saját rakéta elhárítás is van. Minden szoba be van kamerázva, de õk pont a moziteremben észrevétlenül összerakják a fegyvereket meg a bombákat :D ? Most komolyan... neeee....
Eddig egyetlen film nem akasztott így ki az volt a csúcs mikor az Obama imitátor (legyünk csak liberálisak kapitalista értékrendel) üvölti a vedd le a kezem a NIKE cipõmrõl, vagy a sziklából lopott zászlós jelenetet a végén ami már annyira fröcsögitt moop-os lassítással lobogó amerika zászló, hogy megrendelésre megint belekerültek a gonosz irán, gonosz terroristák, lopott jelenetetek más filmekbõl egy adok sziruppal leöntve. Ha 2x leváltották már a film közben az elnököt miért vadásznak az eredetire, hogy neki már nincs értéke. Ha Elõre megy 4 métert egy tank és ki tudják lõni a tetõrõl :D mellette meg 5 másik tank lövészekkel de egyik sem lövi le a RPG-s gonosz terroristát a tetõn? Egy dolog, hogy csinálunk egy agyatlan szórakoztató filmet, amin kikapcsol az ember, könnyen fogyasztható, látványos, de sok értelem nincs mögötte. Ilyen volt a Battle LA, és a Csatahajó is, de ez a film teljesen más. Rosszul látjátok ez nem ebbe a kategóriába tartozik. Az a nézõk totális teljesen hülyének nézése és egy giccsektõl fröcsögõ borzalom "jajj elnök úr maga a példaképem felvehetem a blogomba?" Itt tartunk, hogy ilyen filmek jelentik a szórakozást?
Bsmarcona 2013 szept. 12. - 22:25:04
(38/124)
Most vagy ezt a filmet copyzták az Olympus has fallenrõl vagy fordítva.
10/10
lajosbp 2013 szept. 12. - 19:16:18 10/10 Előzmény Sonic8
(37/124)
Jó film volt ez is meg a tavaszi hasonló témájú is, ebben volt pár poén is de azért nem esetek túlzásokba.
Akció film kedvelõknek kötelezõ.
7/10
Sonic8 2013 szept. 11. - 21:17:28 7/10
(36/124)
Abban nagyon egyetértek veled hogy a másik jobb. Az került 75 millióba ez 150-be mégis az a jobb. Igaz meglátszik ott a grafikákon de jobb!

Bár az egész alapkoncepció mindkét filmnél baromság hogy eleve KÉPTELENSÉG bevenni a fehér házat. Elképesztõen nagy védereje van. Nem hiába mondják hogy a legvédettebb ember. Nem azt mondom hogy nem lehet õt megölni mert ha valaki igazán akarja bárkit meglehet. Nincs semmi olyan ami egy embert megvédhetne. Lásd ez az Osama... Elbújt a putri putrijába még is kinyírták. Bár nem tudhatjuk. Lehet még anno 10 éve kinyírták. Ki tudja? De ne essünk összeesküvésekbe.. Ez kb. olyan mint hogy nem volt Holdraszállás és hogy Kennedy-t a CIA nyírta ki. :D

Szóval a másik filmben hogy berepülnek egy A400M-el és csak egy vadászgép megy rá? Hagyjuk már :D Belép a légtérbe leszedi 4 Eclipse.. :D
De ezektõl mind eltekintve jobb volt annak az összetétele.

Viszont azért ez nálam megért egy 8-ast jó szívvel.
De könyörgöm minek kellett oda a kispicsa a zászlóval?? Istenem..
Bigpapa 2013 szept. 11. - 12:05:31
(35/124)
Nekem jobban bejött a Támadás a Fehér ház ellen...

A szinkron jó volt, két hang nagyon kilógott. Ki volt az az idióta fasz, aki Lance Reddick-nek Scherer Péter hangját adta? :D :D Azt hittem befosok a röhögéstõl, amikor meghallottam! :D A másik Richard Jenkins (házelnök) Kautzky Armand. Egyik sem passzolt.

Channing Tatum nekem nem egy akciósztár. Kifejezetten rühellem a csókát, hiteltelen nekem. Butler ezerszer keményebb volt a másik filmben. A lánya....hát baszki. A végén az a jelenet a zászlóval :D :D sírva röhögtem, hogy oké, hazafiasság, meg amcsi nyál, de ettõl már én is sírógörcsöt kaptam :D

SPOILER

Az meg kifejezetten hihetõ, hogy egy 800km-rel száguldó Raptorról látható a kislány zászlóforgatása és egy katona ezért nem lõ :D Amerikában! Ahol a parancs az parancs :D
nem értettem, mi a fasznak meghekkelni a rendszert, ha a faszi úgy is küldi a parancskódot? Az RPG sok mindenre képes, de egy tankot így , olyan messzirõl nem tesz ártalmatlanná. De mindegy, nem boncolgatom,mert csak felidegesítem magam :D

SPOILER vége


A másik jobb szerintem, ebbe több pénzt öltek, néha rajzfilmszerû volt :D

6/10
tomi19930702 2013 szept. 07. - 15:38:17
(34/124)
ez kb ugyanaz, mint a támadás a fehér ház ellen c. film nem?
7/10
bercesnagy 2013 szept. 07. - 09:09:14 7/10
(33/124)
Igazi pörgõs akciófilm, a látványvilág elsõosztályú. Jamei Foxx talán nem volt túl jó választás amerikai elnöknek, egy komolyabb figurát jobban eltudtam volna képzelni ebben a szerepben. Channing Tatum viszont egész jól játszott, de aki mindenkit vert az James Woods, elsõosztályú színész, most is kiválóan játszotta a gonosz fõnök (Walker) szerepét. A forgatókönyvön viszont lehetett volna még csiszolni, néha túlzásokba estek, ami bizonyos esetekben már szinte irritáló volt, néha a kevesebb több lett volna. Ennek ellenére aki szereti az akciófilmeket annak biztosan tetszeni fog. 7/10
tokoloko 2013 szept. 06. - 16:58:16
(32/124)
Egész jó film volt.
10/10
honfoglalo111 2013 szept. 04. - 02:04:14 10/10
(31/124)
Fantasztikusan jóra sikerült ez az akció film! 10/10* Többször is nézhetõ.
Izgalomban ütötte az Olympust, pedig az is jó volt.

Rég nem láttam ilyen izgalmas, mozgalmas filmet! Talán a Közellenséghez hasonlítanám, ott is végig lehetett izgulni. Szerintem nem voltak kiszámíthatóak a jelenetek, pl. kis robbantásból hogy lesz a 3.vh veszélye..., ki tervelte ki, nem gondoltam volna, hogy ilyen mélyre visznek a szálak ...

Nagyon jó volt a turistavezetõ alakítása is, humoros maradt legfeszültebb helyzetekben is, és a kislányé is, bátran viselkedett, a végsõ zászlós jelenetet sem kell kritizálni: a valóságban is elõfordul az ilyen parancsmegtagadás az emberi belátás miatt.

A szokásos túlzásokat nem kell felnagyítani, ezért lesz mozi film és nem dokumentum film.

Szóval a történet logikusan lett felépítve, fordulatos, izgalmas, eseménydús volt végig, hamar elröppent ez a bõ 2 óra! :)
fortisa 2013 szept. 03. - 23:29:12
(30/124)
Megnéztem hétvégén, mit mondjak nagyot csalódtam.. A látvány jó, sok akció jelenet, nagyjából ennyi a pozitívum. A fõszereplõ nagyon gyenge, egy percig sem izgultam, abszolút kiszámítható volt mikor mi fog történni. A történet nagyon gagyi, tele életszerûtlen, logikátlan akciókkal. A végén a kislányos giccs jelenet, na az nem semmi...10/5
8/10
domo.robi 2013 szept. 03. - 18:48:53 8/10
(29/124)
*** SPOILER ***

Az elnök vénveszélyben

Csihi és puhi, mert az öregfiúk focicsapata a saját kapu ellen játszik. Ejnye, bácsikák, ejnye.
A történetben az a legjobb, hogy itt nem John McClane húzza keresztül a rosszfiúk számítását, hanem szépen bénáznak maguktól is. Ezzel annyi filmes klisét sikerült lerombolni, hogy az már önmagában is humoros.

Mindenesetre az utóbbi idõk legpörgõsebb akciófilmjét sikerült összehozni, és igen, Bruce Willis könnyezhet, mert ez a film Dájhárdabb lett a Die Hard 5-nél - ami nem is Dájhárd film, btw.

A fegyverek pedig... kifejezetten örültem hogy a RED2-ben látott, autót kettéborotváló brutálgépfegyver (GAU-17/A) is szerepel, ikertestvérével a GE M134 Minigunnal együtt.

*** SPOILER VÉGE ***

Persze, hibák minden filmben vannak, de egy szép kövér nyolcast kap (8/10)
h.norb 2013 szept. 03. - 01:00:21
(28/124)
Egyszer nézhetõ! Látványra nagyon ott van,de nagyon sok rendezõi hiba és a fõszereplõ...hagyjuk!
Hú dejó a habos sütemény 2013 szept. 03. - 00:21:05
(27/124)
hú nagyon jó volt!
na hát így kell csinálni egy szórakoztató filmet
fasza volt
jó sztorit hozott össze ez a James Vanderbilt
mondjuk a repcsi felrobbantást kicsit hatásosabbra (drámaibbra) is csinálhatták volna, ez így olyan mellékes, súlytalan volt.
ez a Tatum amúgy hízásra hajlamos, 5 év s ronda kövér lesz
8/10
Újvállalkozó 2013 szept. 01. - 19:51:19 8/10
(26/124)
Szerintem jó volt. A másik fehérházas véresebb volt, ez meg egy kicsit lelkizõsebb.


SPOILER !!!


A végén az zászlós lengetés nem kellett volna.
8/10
jmisi31 2013 aug. 31. - 17:50:45 8/10
(25/124)
Akciófilm kedvelõknek kötelezõ alkotás!!!

Hasonlítják a "Támadás a Fehér Ház ellen" címû hasonló témájú filmmel, de semmi hasonlóságot nem véltem felfedezni...
Ez egy akció-vígjáték tele akcióval és nagyon sok humorral, na meg "hú ba'meg" látvánnyal, míg a másik kõkemény akciófilm volt!

Nekem mindkettõ tetszett, mert mindkettõben voltak logikai bakik, de mindkettõnek voltak erényi is akár a színészeket, a díszleteket vagy az akciókat tekintve. 8/10