2/10
zszsolt 2018 okt. 29. - 14:42:42 2/10
(43/163)
Teljesen egyetértek jaap-pal. Egy kivételével. Még 5 csillagot sem ér, talán 2/10. Húú, nagyon rég láttam ilyen sz.r filmet. Pedig, több van ebben a történetben ...
5/10
jaap 2018 okt. 29. - 12:03:38 5/10
(42/163)
Hát...csalódás. Egyrészről túl hosszú, alig történik valami. Nem a lassú, hátteret ( szerintem sikertelenül ) bemutatni akaró részekkel van a baj hanem azzal, hogy ez teszi ki a film nagy részét. Armstrong motivációiról nem tudunk meg sokat, a vívódásait/érzéseit a "fapofával távolba bámulás" c. jelenet hosszas ismételgetésével próbálják bemutatni. A kabinban játszódó jelentenek nagyon jók, gondolom a valóság is ilyesmi lehetett.
Ami rettentően zavart az egész fimben, a kézi kamerás felvételek folyamatos, indokolatlan remegése/rázkódása. Parkinson kórós az operatőr? És ilyenből rengeteg van. A szerintem ész nélkül tolt nagytotálból is. Lehetett volna ebből a történetből egy igazán jó filmet is csinálni. Ez nem lett az.
5/10
2/10
zszsolt 2018 okt. 28. - 22:48:30 2/10
(41/163)
138 perc alatt kb. 15 perc történés. Még jó hogy akciós volt a jegy.
2/10
clervance422 2018 okt. 28. - 11:52:06 2/10
(40/163)
Életem egyik legunalmasabb, legérdektelenebb filmélménye volt, és csak azért néztem végig, mert moziban láttam, a tévében már kikapcsoltam volna fél óra után. Nagyon jó film lehetett volna - egy teljesen más megvalósítással. Idegesítő volt a film egész struktúrája, nagyon rossz arányokkal dolgozik, ahogy egyszerre akarta bemutatni Armstrongot mint férjet/apát és mint űrhajóst. Mindent meg akart mutatni, aminek az lett a vége, hogy semmit nem mutatott meg. Nagyon lehúzó a film egész történeti felépítése és hangulata, rossz kedvvel jöttem ki a moziból, pedig egy csodás, nem mindennapi eseményről szól(na) a film. *SPOILER: a negatív hangulatra csak még jobban ráerősít a film zárójelenete, ami valósággal érthetetlen számomra. Nem tudom elképzelni, hogy visszatér a férjem egy űrutazásról, túléli, egy történelmi tettet hajt végre és szótlanul, fapofával, szinte szemrehányóan ülök le mellé, ahogy azt Armstrong felesége tette. A film vége miatt nekem az egész csak még nagyobb csalódás volt SPOILER VÉGE* Goslingot jó színésznek tartom, de ebben a filmben rettentő egysíkú volt számomra, az egészet egy arckifejezéssel játszotta végig. A film legnagyobb buktatója számomra az, hogy Armstrong motivációiból, gondolataiból, érzéseiből, esetleges félelmeiből nem mutat meg semmit, ami pont élővé és szerethetővé tehette volna ezt a filmet és ami miatt érdemes lett volna ennek a filmnek megszületnie. Így viszont csak kidobott 140 perccé és egy 2 napon belül felejthető filmélménnyé korcsosul.
7/10
funfun 2018 okt. 27. - 16:52:53 7/10
(39/163)
Túl hosszú. Nem derül ki, miért is ilyen szomorú mindvégig a főhős (oké, az elvesztett kislánya), de az sem, miért romlott meg a feleségével a viszony, meg a gyerekeivel is, ha egyáltalán megromlott, szóval miért nem akart elbúcsúzni, a küldetés után meg miért viselkednek úgy a házastársak, mintha egy durva válás után sok év múlva találkoznának. Azért adtam 7 pontot, mert a holdas részek látványban jók voltak.
2/10
takkat 2018 okt. 27. - 14:54:07 2/10
(38/163)
A film nem tetszett ! Azt hittem, egy jó izgalmas bemutatása lesz az ismert történelemnek.. de ez katasztrófa. 2,5 óra unalom. Szerintem kevesek tartják izgalmasnak ha egy ablakot látnak ami rázkódik a sötétben 2-5 percen át..a visszatérést is kb összecsapták.... ez egy művészfilm.... aki szereti a művészfilmeket azoknak 10 pont akik szórakozni szeretnének azoknak 1 pont kb.. én az utóbbiba tartozom. Pl. a Mentőexpedició 6 milliószor izgalmasabb film.. A kort idéző SUPER8 féle felvételek először jók, de hogy az egész film ebben a kameraremegtetésben legyen mindezt pontatlan fókusszal elég idegesítő. Összességében: egy unalmas , művészfilmet kapunk... el se tudom képzeli egy ilyen izgalmas témáról, hogy lehet ennyire vontatott filmet csinálni.. 10/2
8/10
kisma 2018 okt. 27. - 13:33:46 8/10
(37/163)
Egy igazán jó film Az első ember, de nem remekmű, pedig nem hiányzott sok. Talán a legnagyobb hibának a hangsúlyokat éreztem a mű nézése közben. A film nem tudta eldönteni, hogy a Holdra szállás, vagy Armstrong, az ember érdekesebb-e számára, emitt érdekes kettőssége van a filmnek, amit nem tud jól összehangolni. Ezen negatívumon túllépve viszont a film remekül rendezett, a zene csodálatosan egészíti ki a filmet, a színészek pedig remekül alakítanak. A szemcsés kép jó ötlet volt, de talán kicsit kevesebbet alkalmaztam volna. Néhol esetleg más kamerahasználat is segített volna. Összességében egy igazán jó filmet kaptunk, ami a 140 perc helyett lehetett volna 120 is. 10/8.
9/10
MT2101 2018 okt. 27. - 07:42:24 9/10
(36/163)
Nekem tetszett a film, bár tény, hogy maga a téma is érdekel. 10 és 13 éves lányaimmal néztük meg, kicsit aggódtam mennyire köti le őket, de nekik is bejött. Azon lehet vitatkozni, hogy helyenként kicsit lehetne pörgősebb. A holdraszállás rész már sietősebbnek érződött, mintha csak akkor vették volna észre, hogy eltelt 2 óra...a visszatérés meg úgy "caklipakli" kimaradt. De ez nem akkora probléma. Ellenben az egyetlen dolog ami engem nagyon bosszantott, az a kameratechnika. Ez a rángatozó, végig kapkodó kameraremegtetés 138 percen keresztül szörnyen idegesítő. 30 éves amatőr VHS felvételektől szoktam ilyen tengeribeteg lenni.
6/10
elegem1 2018 okt. 26. - 09:56:53 6/10
(35/163)
Nekem nem tetszett ez a film. Összességében egy szó jut eszembe: unalmas. Nem volt érdekes, nem volt látványos, nem volt izgalmas. Egyetértek azzal, hogy a motivációból gyakorlatilag semmit nem láttunk. Most vagy valójában ennyire unalmas figura volt Neil, vagy Ryan Gosling nem akart játszani. Gyakorlatilag egy arckifejezéssel tolta végig a filmet. Az jó ötlet volt, hogy ennyire korhű, de ez az egyetlen pozitívum. A másik, ami engem nagyon zavart, az a családi légkör. Nem tudom ez mennyire valóságos. De most komoly, hogy amikor épp leülnek az iskolás korú gyereknek elmagyarázni, hogy apu a Holdra megy, akkor az a legnagyobb problémája a gyereknek, hogy apu nem lesz ott az úszóversenyen? Szerintem átlagosan az apukák fele nem vesz részt ilyeneken, pedig gnem repülnek a Holdra. Amikor egy 2 órás filmből kiderül, hogy milyen mentális és fizikai megterhelésen megy keresztül egy űrhajós, akkor a feleségének nem volt ez még sokkal világosabb? Értem én, hogy érzékeltetni próbálta a film, hogy nem tudja kivenni a részét apu az életükből, úgy mint egy árufeltöltő, de azért anyu csak tudta, hogy nem a helyi pizzafutárhoz ment hozzá. Teljesen életszerűtlen jelenetek voltak ezek. Spoiler: azt sem tudom, hogy mennyire igaz, hogy a Holdon elhajította a lánya karkötőjét. Ezt is őrült nagy marhaságnak tartottam. Illetve a végén sem értettem a nő vádló tekintetét.
10/10
ardian 2018 okt. 26. - 07:35:24 10/10 Előzmény Fecni007
(34/163)
Egyébként szerintem a főszereplőt és motivációit is jól megmutatta. Egy nagyon higgadt embernek írja le minden forrás, ugyanakkor rendkívül sok fájdalmas dolgot élt át és a film nagyon jól ábrázolja, hogy teljesen magába fojtós típus lehetett, így tudott hideg fejjel döntéseket hozni a nehéz pillanatokban, viszont sokat rágódott, küszködött belül, mert nem tudta kibeszélni, kimutatni az érzelmeit.
10/10
ardian 2018 okt. 26. - 07:10:52 10/10 Előzmény Fecni007
(33/163)
A NASA wc-n én is csodálkoztam. De a kor magas technikai színvonala mai szemmel nézve elég gagyi, és nekem az egyik fő erénye pont az volt, hogy a néző számára nagyon valóságossá tette, milyen volt az űrutazás a kezdetek kezdetén. Nem Star Trek űrhajók voltak replikátorral és holo fedélzettel, hanem ilyen kis lélekvesztőkkel vágtak neki az űrnek, ami hangos volt, majdnem szétesett és joystick-kal irányították., nem volt beépített számítógép és modern elektronika. Aki nem hiszi, járjon utána. Érdemes megnézni pl. a kompot, amivel Farka Bertalan leszállt, régen a Közlekedési Múzeumban volt, (én még felújítás előtt voltam), vagy a Malév parkban a 60-as évek repülőgépjeit. Ma egy autóban több műszer van beépítve, mint azokba, pedig repkedtek vele. Farkas Berci pedig egy fémgolyóba szállt be, ami szinte irányíthatatlan volt, remélve, hogy jó helyen zuhan majd bele a tengerbe. Na, ehhez kell bátorság és ezt tökéletesen érthetővé tette a film.
10/10
elemes 2018 okt. 25. - 18:34:24 10/10 Előzmény Fecni007
(32/163)
a belső tér világítása -- régebben leveleztem Eric M Jones-sal még az apollo 13 kapcsán és ő írta hogy kb olyan volt a normál világítás mint az utasszállító gépek pilótafülkéjében.
4/10
Fecni007 2018 okt. 25. - 15:59:12 4/10 Előzmény elemes
(31/163)
Hát, szerintem az egy ilyen film költségvetésében nem lett volna tényező. Szerintem szándékos volt, hogy ilyen lepattantra vették. Az Apollo-13-ban mi volt a valóságtól elrugaszkodott? Érdekel a véleményed, mert szeretem az űrhajós témát, néztem/olvastam ezt-azt.
10/10
elemes 2018 okt. 25. - 15:34:58 10/10 Előzmény Fecni007
(30/163)
Az Apollo 13-ban elszakadtak a valóságtól :) a filmszerűség érdekében.
10/10
elemes 2018 okt. 25. - 15:34:05 10/10 Előzmény Fecni007
(29/163)
a kopottságon én is csodálkoztam, szerintem egyszerűen az oktatásra használt parancsnoki modul és holdkomp belső részeket mutatták be a filmben. vadi új replika legyártása talán túl drága lett volna....
10/10
baeyll 2018 okt. 25. - 13:53:31 10/10
(28/163)
Nagyon tetszett a film.10/10 Az űrhajók kilövéseinél a kabinokban hallható hangok, számomra bármelyik horror hanghatásait felülmúlják. A kézben mozgó kamerás felvételek engem is zavarnak, de összességében még ez is belefér, mert minden másban messze felette áll minden hasonló témájú filmnek.Az emberiség egyik nagy történelmi eseményébe nagyon hitelesnek tűnően repítettek az alkotók, köszönet az élményért.
4/10
Fecni007 2018 okt. 25. - 12:22:45 4/10 Előzmény elemes
(27/163)
Az csupa tény, amit írsz - de ezzel együtt fenntartom, hogy a film nem mutatta meg őt mint űrhajóst, hogy mi motiválta, mi tette alkalmassá a feladatra. Gosling szerintem egyáltalán semmit sem alakít, csak néz ki a fejéből többnyire. A másik, ami még eszembe jutott: vajon miért mutatták az űrhajókat belülről kopott, koszos masináknak? Így akarták visszaadni, hogy milyen volt a kor technikai színvonala és annak veszélyei? Mert ezzel pont meghamisították. A Gemini és az Apollo űrhajók is csúcstechnikák voltak, és csilli-villi volt ott minden, a filmben meg olyan lepattantak, mint a Millennium Falcon a legrosszabb pillanatában. (De ugyanúgy nem hiszem el a lepattant NASA-WC-t sem). A technika veszélyességét bőven jól bemutatta az Apollo-1 balesete, nem kell valótlanságot mutatni, mert mint tudjuk, onnantól mindenki azt veszi készpénznek. Ja, plusz hogy folyton tök sötét volt, nem láttak az orrukig sem. Az Apollo-13-ban azért valahogy máshogyan nézett ki az élet odabentről. Nyilván kicsi volt a hely, de ebben a filmben talán túlspirázták a szűkösség és sötétség bemutatását.
10/10
elemes 2018 okt. 25. - 10:30:13 10/10 Előzmény Fecni007
(26/163)
Nem biztos, hogy EZÉRT ment oda, de a kislányának a halála változtatta meg a karakterét úgy, hogy őt választották az első, a holdra leszálló legénység parancsnokának.

Volt két pont a filmben -- a kislánya temetése, illetve a visszatérés után az elkülönítőből a feleségének az üvegen át küldött puszi -- amelyek között, tehát nyolc éven át végig csak dolgozott.

A NASA űrprogramjának résztvevői között (lásd még Az igazak című filmet, amely a Mercury programot dolgozta fel hasonló módon) nem volt ritka vendég a halál -- ezt mindenki másként dolgozta fel, voltak is konfliktusok az űrhajósok között. Armstrong volt az egyetlen, akivel senkinek nem volt konfliktusa. Nem ment bele ezekbe. Az Apollo 1 (AS204) tűzesetet követően részt vett a pilótafülke újratervezésében.
4/10
Fecni007 2018 okt. 25. - 00:02:53 4/10 Előzmény elemes
(25/163)
Gondolod azért ment a Holdra?
10/10
elemes 2018 okt. 24. - 23:49:31 10/10 Előzmény Fecni007
(24/163)
nem vetted észre, hogy a film elején meghalt a kislánya? és a végén bedobja a halott lánya karkötőjét egy kráterbe?