Téma: Az emlékmás

10/10
mzol 2012 nov. 15. - 23:14:21 10/10 Előzmény soniamox
(118/238)
Ez egy nagyon jó film ! 9/10

Akinek A Sziget, Én a Robot .. tetszett, ez is fog ! Más mint az Arnoldos verzió, de szerintem mindkettõ jó más-más.
Nagyon szép látványvilág és érthetõ történet.
10/10
soniamox 2012 nov. 13. - 22:58:46 10/10
(117/238)
Szerintem meg kb. Qrva jó volt ez a film.
2/10
rockdeni 2012 nov. 12. - 21:04:51 2/10
(116/238)
Ilyen zagyvaságot már rég láttam.Egyszerûen nézhetetlen,idegesítõ,szarkupac!Senkinek nem ajánlom!10/2.
Z.m.Z 2012 nov. 12. - 19:34:09
(115/238)
A baj csak az, hogy ez nem remake! Hanem ez az eredeti történet ahogy az eredeti novella alapján. Ugyanis kedves Arnold, az egészet átiratta a saját ízlésére és a fõszerepet is kisebb erõszakkal kapta meg anno. Most végre úgy láthatjátok ahogy eredetileg meg volt írva! Kicsit megváltozik a nézõpont nem? És ha azonos jeleneteket látsz a régivel akkor az teljesen természetes, sõt ebbõl is láthatod, hogy milyen keveset hagytak meg a régi filmben az eredeti novellából. Ha az én novellámat ennyire átírták volna akkor én is mindent megtennék, hogy újraforgassák úgy ahogy én megálmodtam és nem hagynám, hogy ezen a címen egy egészen más történet íródjon be a filmtörténelembe.
2/10
tico999 2012 nov. 12. - 13:25:21 2/10
(114/238)
Ez a film nálam még a tisztességes remake megnevezést se érdemli ki annyira ötletelne (mint pl. az új Pókember ami azért annyit legalább hozzá tett az alig 10 éves elõzõhöz hogy jobban ragaszkodik az képregény történetéhez). Azt meg hogy ez az eredeti novella újragondolása lenne aligha fogja nekem bármelyik készítõ bemagyarázni:
Két apró momentum ami ezen állításom támasztja alá a film két apró jelenete amire rögtön tudtam mondani hogy 90-bõl lopták úgy hogy azt a fimet már vagy 10 éve nem láttam (igaz elõtte meg vagy tízszer).
SPOILER
1. mikor a fõszereplõ bemegy a Recall-hoz (ott Emlékmás), a titkárnõ a körmét festi.
2. autós üldözésénél a jármûvet meg kell rongálni hogy elmenekülhessen... ott mivel egy robot-taxiba száll, itt meg mivel kötött-pályás mágnese útvonalon halad épp (ráadásul az út alsó felén, hogy legalább látványos legyen ha már lopott)
6/10
Atis88 2012 nov. 11. - 18:14:09 6/10
(113/238)
Egyszer meglehet nézni, ha nincs jobb, de remaknek siralmas. 6/10.
4/10
Viki1080 2012 nov. 11. - 17:18:01 4/10
(112/238)
Ez a film is bizonyítja,hogy a remakek a legtöbb esetben trágyák......Ez mekkora trágya huhhúúúú.
1,azaz 1 darab poén volt benne,mégpedig
SPOILER SPOILER
Az eredetiben a határmaszkja egy duci nõ,ebben is ott a duci nõ,de most nem õ a maszk
SPOILER VÉGE
Ezen kívül egy az egyben ugyanaz,mint az eredeti,de mégis unalmas és rossz,de nagyon,a trükkök se mentik meg attól hogy szar legyen:)))

Hát kb ennyi
4/10
Viktor6665 2012 nov. 10. - 20:04:28 4/10
(111/238)
Egy újabb béna akciófilm, már kezd nagyon unalmas lenni...
A történetbe annyi helyen bele tudnék kötni, inkább nem is fárasztom vele magam, mert nem érdemli meg azt ez a film.
10/10
Gabó28 2012 nov. 09. - 16:25:58 10/10
(110/238)
Nagyon jó film!
10/8
Kate nagyon vadító benne.
A látványvilág is szuper és a történettel sem volt bajom.
Az eredeti lehet hogy eredetibb, viszont annak a látványvilága mai szemmel nézve vicces.
VVolfDog 2012 nov. 09. - 00:54:11 Előzmény jogitomi
(109/238)
Istenem! Bárki mást mondtál volna, esetleg húzom a szám. Na de: "A Szikla" (Dwayne "The Rock" Johnson)????????
Nem is tudom mit írjak erre? Inkább semmit...
Danger ` 2012 nov. 08. - 19:32:01 Előzmény BUG01
(108/238)
Muszáj leírnod az egész filmet? Nem arról szól ez a dolog, hogy megoszd velünk a film tartalmát, hanem, hogy véleményt nyilváníts róla. Legközelebb kiírhatnád a beszámolód elejére, hogy "SPOILER". Szerintem más nevében is beszéltem...
1/10
11messi87 2012 nov. 07. - 13:12:11 1/10
(107/238)
Tyû...ez nagyon rossz volt.
BUG01 2012 nov. 02. - 20:28:55
(106/238)
***SPOILER PÓTOLVA***

Én ma néztem meg, szerintem nem volt annyira szar ahogy sokan leirják, jo volt látni ahogyan Colin egyre jobban beleéli magát ebbe a fantáziavilágba, míg a végén már annyira valóságos lesz neki hogy nem tud kiszabadulni belöle.
Olyan szinten nem bírja elfogadni a valóságot hogy már az örület határán van pl. a müszakvezetõ úr bejelenti hogy más kerül a helyére és mehet vissza a futoszalaghoz melozni, beszélgetés az uj fiuval aki már 3-szor is járt már a memoriánál amivel sokkal ,,szebb emlékeket szerzet mint ez az egész szarság", beszélgetés Harryval a kocsmában hogy vmi fontosat akar csinálni az életben ami számít, közben persze meglátja a zongorázo gyereket és kijelenti hogy mennyire szeretett volna ö is megtanulni zongorázni ez a zongorás téma meg is jelenik késõbb a zongora játékra aktiválodik a felvétel, öszefut egy 3 csöcsü csajjal aki érdekes modon ugyanaz mint aki az ellenállók bázisánál fogadja a csajt meg colint csak van rajta egy vakolat smink stb. ezekböl a kis apró dolgokbol épül fel az egész világa, ja igen kihagytam amikor fel kel és rögtön a hirekben mondják az informáciokat pl. megmutatják az ellenállók
vezetöjének az arcát megemlitik hausert hogy áttált, a terrorista támadást ehez még hozzájön a memorinánál lévõ beszélgetés amikor megemliti a csávo a titkosügynök ötletet (titkos bankszámlák, kódók , kettõs ügynök, a világ megmentöje stb.), és amikor mondja a csávo hogy ,,huzza ki azt a tût mielõtt a vegyszer bekerül" ez már ,,a szép álmokat" megjegyzés elõtt volt xD, akkor már rég bent volt a saját fantáziavilágában :D , onnatol a film már nem a valoságban játszodott.
Sõt amikor Harryvel beszélget az teljes mértékben igaz. Amit colin képzeleg, amit szeretne az ugy is történik a saját világában. Érdemes ekkor Harry reakcioira odafigyelni föleg amikor a csaj ráfogja a fegyvert xD, olyan nemtörödöm képet vág :D
Elmondja neki hogy öt küldték segitségül mielõtt még túl késõ lenne és végleg ott ragadna, ami végülis össze is jött neki a film végére, õ lett a hös, a világ megmentõje, kitudott szakadni abból a szar életbõl amiben élt végülis ezt igérték neki a memoriánál.
A végén amikor meg rápillant a kijelzöre amin az van hogy Rekall, szerintem pont akkor döbben rá hogy tényleg csak egy képzelgés de már nem akar visszatérni az igazi valóságba, mert ahogyan a kis ázsiai barátunk is mondta a valóság az amit az agyunk ténylegesen érzékel :D.
Peppo 2012 nov. 02. - 13:36:43
(105/238)
SPOILER lesz benne!

A film nézhetõ, bár az eredeti azért sokkal jobb volt. Itt túl sok az agyatlan kergetõzés, kevesebb a történet. Sajnos aki látta az elsõt, annak a végén a csavar sem újdonság. Ezt azért igazán megkavarhatták volna, ha már a Mars is kimaradt, akkor akár a vége is lehetett volna más. De nem lett, így a meglepetés is elmaradt.

A látvány elsõ osztályú, értem ez alatt a CGI-t és Beckinsale-t, aki most is gyönyörû, mint mindig. A zene elmegy.

A karakterek közül sajnos nem túl sok emlékezetes, Quaid sehol sincs az eredetihez, pedig Arnold nem éppen egy színészóriás, de igaz ez Melinára és fõleg Cohaagenre is. Jellegtelenek. Nekem hiányzott Richter, viszont legalább Lori méltó lett az eredetihez, és nem csak külsejét tekintve.

Összességében nem rossz, de élvezeti értéket igazán csak annak nyújt, aki nem látta az eredetit. Akkor akár még meglepetést is okozhat. Így csak egy sima akcióorgia, jellemzõen korunk filmjeire, melyekben a szereplõk a fizika törvényeit is felülírják, és úgy pattognak a falakon, mint a gumilabda. Ez a Mátrixban még rendben volt, és néhány szuperhõsös filmben is elfogadható, itt viszont már inkább nevetséges.

10/7, de ebbõl a hétbõl a pontok nagy részét a látvány hozta, mert igazán ez az egyetlen része, amibe nem lehet belekötni.
3/10
lotto 2012 nov. 02. - 10:43:50 3/10 Előzmény heldpeter
(104/238)
Hát pedig erõsen javaslom, h. inkább nézd meg az eredetit Schwarcival! Hiába '93-as, akkor még tudtak jó moviekat csinálni, mert nem fogytak ki az ötletekbõl.!
8/10
tomselectom 2012 okt. 31. - 04:40:17 8/10
(103/238)
szerintem én vagyok az utolsó aki itthon moziban látta. amikor megkíséreltem megnézni pár napja közölték hogy az új James Bondot adják abban a teremben is. Végül megnéztem azt is ma pedig ezt. Szóval kénytelen vagyok összehasonlítani a kettõt hisz titkosügynökök harcolnak bennük egymással. A Bond film csalódás ez meg egy tuti sci-fi, hihetetlenül jól ki dolgozott és élvezetes képi világgal. a történet szála nem túl bonyolult egyetlen ponton a közepe felé sütnek el egy álomvilág-mátrix fleskós szitut de mint kiderül nincs köze a további eseményekhez. azért többször emlékeztetnek minket hogy minden az agyban dõl el, de tényleg nem ez a lényeg hanem az akciók meg a látvány. Farrel alakítása azért tûnhet kissé gyengének mert a titkosügynök szerepe mellett folyamatosan alkalmazkodnia kell 2 nála sokkal temperamentumosabb nõi ügynökhöz amit kissé erõltetettnek tartok. a film végén még bedobnak egy kis csavart- kerek a dolog. 8as
aricsys 2012 okt. 05. - 12:45:19
(102/238)
Hát... David Carradine óta tudjuk, ( hehe ) hogy vannak akik a "folytástól" indulnak be.
És ugyancsak David Carradine világított rá, hogy a folytástól meg is fulladhatunk.... (a marha... )
6/10
heldpeter 2012 okt. 05. - 10:16:48 6/10
(101/238)
Szerintem egy szar. nem láttam az eredetit, és nem úgy ültem be a moziba, hogy Remake, úr isten.. De azért úr isten.. Nem aludtam még el moziban filmen, most sikerült kétszer is.

SPOILER**
Ha úgy lett volna vége, hogy fejbe lövik Farrell-t, és felébred a REKALL-nál, a kezében a szarokkal, és John Cho rámosolyog, hogy na milyen volt, akkor az normális befejezés lett volna.

Plusz majdnem az elején egy logikai hiba: Kate Beckinsale fojtogatja Farrell-t, aki erre azt mondja utána, hogy miért akartál megölni, Beckinsale válasza: észrevetted volna ha megakarlak ölni, Fuck Logic, a fojtogatás csak egy kedves gesztus ezek szerint.
**SPOILER VÉGE
7/10
beo71 2012 szept. 12. - 18:15:43 7/10
(100/238)
Látványos akciómuvi, lõnek, pörögnek, mint a hiperaktív kiskölkök, csak éppen hiányzik belõle minden eredetiség, minden Verhoeven-es, olyan lélek nélküli mûanyag.
Az elõdnek a lába nyomába sem ér.
Colin Farell mindenképpen jobb színész, mint Schwarzi, mégsem emlékezetes(ugye, hogy a sztori teszi az embert)és szerintem is túl sok a direktor felesége, a fõkarakter kárára van.Beckinsale kisasszony impozáns látvány, de ennek a filmnek abszolút a fõszereplõrõl kellett volna szólnia.Egy-két dolog tetszett benne, a látványosság miatt dobok egy 7/10-et, de igazából csalódás, ha nem láttam volna az eredetit, elvárások nélkül lehet jobban tetszett volna a film, így viszont egy röpke szórakozás a gép elõtt(mozijegy árát tutira nem éri meg)egy hét múlva már nem fogok emlékezni rá.
Tök gáz szerintem, hogy nekünk még ünnep volt egy-egy filmbemutató, mára pedig csak szimpla idõtöltéssé silányult a filmnézés.
SPOILER
Csak engem idegesített, hogy a fõhõs 10-esével szórja a kommandósokat, a végén meg egy 70 éves fószer csavargatja a kezét?Tom Hardy a Warriorból eltörte volna gerincét, aztán átdobja a gyarmatra, ez a legyengült Colin meg bírkózgat vele.
jogitomi 2012 szept. 08. - 04:40:36
(99/238)
Aki látta a Svájcinéger-féle változatát meg ne nézze ezt, mert nagyot fog csalódni! Colin Farrel idõnként úgy mozog a filmben, hogy azt hittem nem is fogja átugrani az elõtte lévõ akadályt! A SWAT-ban nyújtott teljesítményét itt meg sem közelíti. Egyáltalán nem volt "hiteles" az alakítása. Jobb lett volna helyette "A Szikla" (Dwayne "The Rock" Johnson).