1/10
Gábor Annus 2014 máj. 25. - 15:44:14 1/10
(189/249)
Ez a szomorú, hogy az értelmes embernek kell a mai világban rejtõzködnie :(
1/10
Gábor Annus 2014 máj. 25. - 15:43:09 1/10
(188/249)
Nem normális a mai világ, itt nagyon nagy problémák vannak és senki nem tesz semmit sajnos
lassan olyan az egész mint egy pénztermelõ büntetõ tábor ahol nem számít semmi és senki csak a pénz, aki ezt nem látja azt nem tudom hogy irigyeljem vagy sajnáljam, elég nyomasztó a mai világban realistának lenni és a világot olyannak látni amilyen valójában. Az hogy a gyerekek ma olyan idegrendszerrel élnek mint ami van nekik az nagyrészt az oktatásnak köszönhetõ. Túl vannak terhelve olyan dolgokat akarnak megtanítani nekik és számon kérni rajtuk amit soha nem fognak használni a mai irodalom, biológia, történelem fizika, kémia oktatás katasztrofális, viszont a számon kért anyag meg irreálisan sok ha csak ezeket a tárgyakat tanulná a gyerek akkor sem lenne elég az óraszám a normális oktatáshoz és a jelenlegi anyag követelményhez és akkor még sok minden más is van ezen kívül. Nem is megyek bele mert csak idegesítem magam...
tényleg nem normális a mai világ valami nagyon el van tolva és senki nem tesz semmit és a gyerekek isszák meg a levét az egésznek...
malvinkicska 2014 máj. 25. - 13:50:28
(187/249)
Gábor Annus örülök, hogy más is így gondolkodik, teljes mértékben egyet értek veled, nekem kétgyönyörû kislány unokám van látom a serdülõ kor is mit vált ki. A mai gyerekek amúgy is sérülékenyebbek.
1/10
Gábor Annus 2014 máj. 25. - 12:37:43 1/10
(186/249)
Örülök, hogy van még néhány értelmes érett ember ebben az országban.
1/10
Gábor Annus 2014 máj. 25. - 11:46:26 1/10
(185/249)
Szánalmas undorító mûsor!
Olyan gyerekekbõl pumpolnak pénzt akik még el sem kezdték az életet és jócskán az iskolapadban kellene ülniük nem pedig ilyen okádék mûsorban énekelgetni!
Az olyan szülõrõl is meg van a véleményem aki engedi hogy a gyereke egy ilyen jellegû mûsorban részt vegyen de mit csináljunk a pénz a pénz és megint csak a pénz. Nem számít hogy éppen a saját gyerekünket vagy a szomszéd kutyáját kell eladni ehhez a csak a pénz a lényeg!

Abba nem gondol bele senki hogy mi lesz ezekkel a gyerekekkel? Mi lesz ha nem bírja a nyomást a stresszt és ami még ezzel jár? Összeroppan a gyerek stb...???
Elõbb utóbb elkezd mutálni a hangja és akkor már nem lesz az a cuki gyerek hang, de a gyerek miután túl sok megerõsítést kapott, hogy jó a hangja mindent a zenére tesz föl aztán majd koppan a kamaszkor kezdetén amikor a cuki hangja mutál és nem képes normálisan énekelni és nem tudja majd, hogy mit tegyen hogyan tovább mit kezdjen az életével akkor mi lesz???

Gyomorforgató az egész úgy ahogy van!!!
Átgondolta ezt normálisan a TV2 vagy a szülõk???

Mielõtt értelmes szülõk elkezdenek felháborodva válaszolgatni elõbb gondolják át az egészet a gyerek szempontjából és utána jöhetnek a negatív hozzászólások!!!
hyulalala16 2014 máj. 11. - 22:42:17
(184/249)
SZERINTEM NEM
hyulalala16 2014 máj. 11. - 22:37:58
(183/249)
mid okadek kulomb mint AZ x faktor
hyulalala16 2014 máj. 11. - 22:36:08 Előzmény olahmiki1959
(182/249)
EZ REKOD HOGY GYEREKEK IGY TUDNAK ENEKELNI
1/10
ToklászMongol 2014 máj. 11. - 20:36:24 1/10
(181/249)
szerintem ez a mûsor egy okádék
1/10
johnny63 2014 máj. 02. - 17:47:12 1/10
(180/249)
Komolyan mondom én már ezért nem nézek TV-t. Sok énekes f*szt bele tesznek, amit az értelmes embereket k*rvára nem is néznek ahelyett, hogy valami normális filmet betennének. Komolyan mondom le kéne már szokni az efféle mûsorokról és visszatérni a régi stílusba.
olahmiki1959 2014 ápr. 27. - 23:08:16
(179/249)
Ez nekem is feltûnt.
Szerintem nem hamis a gyerek, csak a "Tölcsért csinálok a kezembõl" címû dalban annál a bizonyos, magas résznél két hangot egyszerûen nem jól énekel, más a dallam, és ez a tanárának nem tûnt fel, ami elég gáz - pestiesen szólva.
Én is azt hittem, hogy hamis, de miután minden alkalommal ugyanúgy énekelte a dalt, akkor jöttem rá, hogy rosszul tanulta meg.

Sokkal nagyobb gondom van az egész mûsorral, ugyanis most, a második dalnál már kijött, hogy van néhány gyerek, akit nem kellett volna beválogatni a mûsorba, mert hamiskás, erõtlen a hangja, aranyos ugyan, de lévén mondjuk 8 éves, még kiforratlan, egyszerûen nincs még itt a helye.

Az afrikai-magyar kislány múltkori bemutatkozásánál elállt a lélegzetem, annyira mélyen átélve, érzékenyen énekelt, ma viszont sokszor aláénekelt, - a dalának a szövege mellesleg tele volt prozódiai hibákkal, nem tudom, kinek a dala eredetileg, - és a kislány persze nagyon tehetséges, de elég sok munka lesz a kisebb-nagyobb hibáit kigyomlálni az éneklésébõl.

És ez csak egy példa volt.

Eleve nem tartom szerencsésnek, hogy 7-8 éves, kiforratlan hangú, aranyos kisgyerekeket összeraknak 14-15 éves, szinte tökéletesen éneklõ, profi színpadi gyakorlattal rendelkezõ nagy gyerekekkel, ugyanis nincsenek egy súlycsoportban.
Természetesen, pontosan tudom, hogy a mûsor nem errõl szól, hanem a szórakoztatásról, a szakmai szempontok a sokadik helyen szerepelnek, és gyerekek esetében ez talán nem is nagy baj.
A zsûri megszólalásain is mindig érezni, hogy még csak véletlenül sem akarnak senkit megbántani, ha valaki hallhatóan hamisan énekel, akkor azt meg sem említik, inkább a színpadi jelenlétérõl, meg az egyéni hangszínérõl beszélnek, "nehogy sérüljön a gyermek érzékeny lelke".

Az elõzõ szériából nekem sajnos, csak egy rossz szájíz maradt meg, hogy végül a versenyt a kis Farkas Zsoltikával nyerették meg, holott a másik, kövér, szemüveges, elképesztõ hangterjedelemmel bíró gyerek - a nevét sajnos nem jegyeztem meg - sokkal inkább megérdemelte volna a gyõzelmet.
Emiatt kétségeim vannak ennek a versenynek a végsõ kimenetelét illetõen is...
Ne legyen igazam...
9/10
nikato 2014 ápr. 27. - 20:57:58 9/10
(178/249)
Sipákolós kisfiú csak szerintem hamis?
Texas Bill 2014 ápr. 21. - 11:30:11
(177/249)
Nem tetszik ezekben a tehetségkutató mûsorokban az, hogy úgy állítanak be jómódú, a szakmában ilyen-olyan módon bejáratott embereket, mintha zöldfülû, tanyáról jött tökéletes kezdõk lennének.
Most meg már gyerekekkel is játszák ezt a színházat!
Talise 2014 ápr. 21. - 11:19:54
(176/249)
Tényleg tehetségesek, jó hangúak, jóval kevesebb a hamis hang, mint az utóbbi évek X-faktorjaiban, ahol már az számít jól sikerült elõadásnak, ha nem hamisak, fülbántóak.
mushi 2014 ápr. 21. - 09:43:58
(175/249)
az egy dolog, hogy most már kb alig bújik ki a gyerek az anyjából, máris angolul kezdik tanítani, de a fülemet még mindig bántja, ha egy magyar kisgyerek angolul beszél vagy énekel. valahogy természetellenesnek hat. és nem tudom, mennyit is ért az egészbõl. vagy csak hallja a rádióban a dalt, aztán ennyi?
tegnap belenéztem a mûsorba, nem tudom, volt-e korábban is, vagy ez a 2. széria elsõ adása, de hát jaj. nagyon jó hangú gyerekek voltak benne. kicsit hihetetlen is, hogy ilyen kicsi gyerekek ilyen jó hangokkal rendelkeznek.
pneklara 2014 ápr. 21. - 07:51:02
(174/249)
Nem tudom, hogy a bemutatkozó dal mennyire van már elõkészítve a csatorna által, de valóban szép pillanatok voltak a tegnapi adásban. A félig kenyai kislány magyar népdala az árva madárról,és a sorban legutolsó, nehéz körülmények között nevelkedõ kisfiú, aki várja a "felkelõ napot", s nincs is tudatában milyen légkört tudott maga köré,varázsolni.Én örülök a bemutató kisfilmeknek, de nagy a kísértés, hogy a gyermek sorsa fölötti érzelmünk befolyásolja értékítéletünket. De az elõadó a személyiségén szûri át a dalt, s ezzel is hozzátesz sok mindent.
Jobban szeretem a szerény gyerekeket, mint a "jöttem, láttam, gyõztem" típust. A dinasztia-gyerekek szoktak nagyon magabiztosan, fölényesen megmutatkozni, nem szimpatikusak. De még mindig jobb, mint ha azt akarná sugallni a tanári kar, hogy nem kell, csak egy jó tanár, és röpke 2 hónap alatt az abszolút kezdõt is csúcsra lehet járatni.
Tegnap elcsíptem a Megasztár egy összefoglaló percét. Radics Gigi énekelte Wh. Huston, Több mint testõr dalát, természetesen angolul.
S talán Falusi Mariann mondta, hogy fogalma sem volt Giginek, mirõl, kirõl is énekel, mert semmit nem értett a szövegbõl. Ekkor fordította le neki egy versszakát, hogy értse is a dal lényegét.
Biztatta is, hogy sürgõsen kezdjen angolul tanulni.
Ezért olyan szánalmasak is valahol ezek a "iskolák", ahol idomítás folyik, hallás alapján történõ biflázás.
Most már csak arra leszek kíváncsi, hogy a nevelõotthonos kisfiúba is belesulykolják az angol nyelvû trendi dalokat,a fonetikus kiejtéses puskával, vagy életszerû lesz a dalválasztás?
olahmiki1959 2014 ápr. 20. - 23:37:25
(173/249)
Vannak valódi tehetségek, vannak aranyos gyerekek, akikbe a zsûri sokkal többet lát bele, mint amilyen képességekkel valójában rendelkeznek, vannak jó körülmények között élõk, és vannak kifejezetten szegények is.
Mindenki tiszta lappal indul, egyelõre "lehet esõ, lehet hó", aztán meglátjuk, hogyan alakulnak a dolgok.
Egy dolgot nem szeretnék, - bár valószínû, hogy senkit nem érdekelnek az én szempontjaim, - ha valamiféle szociális meggondolásból, vagy sajnálatból hoznának ki gyõztesnek valakit a verseny végén, nem pedig a tehetsége okán.
Reménykedjünk...
pneklara 2014 ápr. 14. - 08:11:08
(172/249)
Majd meglátjuk.Nagy meglepetés nem ér bennünket.
Beváltnak gondolt sémák alapján dolgoznak.
A tantestület ugyanúgy vágódik hanyatt a meglepetéstõl, pedig valószínû többször találkoztak már a gyermekkel. Hozzák a formát a kis répával, 9 éves gyermek elõtt, mert ez a mûsor nem matinéban megy, felnõttek sekélyes ízlését is ki kell szolgálni.
A gyerekek közül is séma szerint válogatnak: szinte mindegyik tavalyi osztálytársnak meg van az idei alteregója.
Van egy kedvencem, a nevelõotthonos kisfiú. Azt fogom figyelni, mit gyúrnak belõle közös akarattal.
napraforgó 2014 ápr. 14. - 05:47:14
(171/249)
A második évadban hihetetlenül tehetséges gyerekek jutottak be (az elsõ adásban), ráadásul olyan helyes, nagyszerû kis emberkék. Csak nehogy elrontsa õket ez a csillogó világ.

Lehet, hogy már eddig is túl sokan vannak a pályán, lehet, hogy Dunát lehet rekeszteni velük, de van itt néhány olyan tehetséges kis ember, aki símán leiskolázná korunk "bálványait". És tegye is, ha teheti.
ceia 2014 ápr. 12. - 21:46:40
(170/249)
Remélem, még rendeznek pár ilyen vetélkedõt, mert hát sok énekes kell ám ebbe a kis országba. Ha már dolgozni nem akarnak, legalább vinnyogjanak a pénzért..