stenmore 2013 jún. 16. - 21:28:04
(129/249)
Vau,mi ez a borzalmas gagyi mûsor?,most kapcsoltam ide elõször és valami bájolgó kislány nyafog ill valami Boddy Holly frizurás Gergõ nyöszörgött.Na és a zsüri a király Viktorkával meg a két ajnározó anyuci,a rádió gyermekkórusába anno ilyenek be sem kerülhettek volna mint ez a nyafi kislány az tuti.Állítólag kíváló hang a kis babuli.:)
8/10
Bubus53 2013 jún. 16. - 21:10:53 8/10
(128/249)
Teljesen egyetértek, amiket írtál, de nekem Kurcz Szandi, aki megindítja a szívemet, a tegnap estiért bizony kár volt.
zOli897 2013 jún. 16. - 20:47:50
(127/249)
Mióta az I.H.M. megcsinálta a Bazi nagy roma lagzit, azóta a TV2 paranoiásan retteg a cigóktól, így muszáj õket nyomatni. Még akkor is, ha szar orrhangon énekel valamelyik. Egy miniatûr Gáspár Gyõzike is benne lenne a top hatban.
olahmiki1959 2013 jún. 16. - 19:53:15
(126/249)
Kurcz Szandi nagyon jól énekel.
Teljesen jogosan van bent a 6-ban.
Tegnap - nem az õ hibájából, - egy katasztrofális produkcióban volt kénytelen résztvenni.
Szabó Gyõzõvel énekelt egy duettet, a Kim Novak zenekarnak egy régebbi számát.
Szabó Gyõzõ nem tud énekelni. Nincs hangja, ami meg van, az gyakorlatilag egy értékelhetetlen, fojtott dörmögés, még hallgatni is rossz volt.
Ha valakinek nincs hangja, azért nem kell õt bántani.
Nem tehet róla.
Ez születési adottság, mint a testmagasság vagy a hajszín, a hangot egy kicsit lehet fejleszteni, de csodát nem lehet vele tenni.
Az viszont mindenkinek a felelõssége, - így Szabó Gyõzõé is! - hogyha nincs hangja, AKKOR NE VÁLLALJON EL FELLÉPÉST EGY ZENEI MÛSORBAN, ÉS NEM ÉNEKELJEN!!!
Mert katasztrofális lesz a végeredmény.
Az meg a tanárok hibája, hogy milyen számot választanak ki a tanítványuknak, pláne, a döntõbe való szerepléshez.
A Kim Novak tegnapi száma - mindenkitõl elnézést kérek, aki kedveli Novák Pétert, - olyan rossz volt, hogy hasonlót sem nagyon tudok mondani.
Erõtlen, hatástalan, gyenge, borzasztó.
Kurcz Szandi sokkal jobb számot, és nagyságrendekkel jobb énekes partnert érdemelt volna.

Rubai Lacika meg minél tovább szerepel a mûsorban, annál inkább elõjönnek a hiányosságai, hamis, a szövegébõl gyakorlatilag semmit sem lehet érteni, a hajlítgatásai most már kifejezetten idegesítõek, - eddig csak irritálóak voltak, - az egész gyereknek nemhogy a döntõben, a mûsorban sem szabadott volna szerepelnie.

A kis perzsa-magyar lány tegnap nagyon jó volt, egy elképesztõen nehéz Katona Klári-számot énekelt, amitõl elõször megijedtem, de nagyon szépen, tisztán énekelt, - az más kérdés, hogy ilyen kislánynak egy ilyen komoly szövegû, súlyos mondanivalójú számot oda szabad-e adni...

Arany Timi messze kiemelkedik a mezõnybõl, idõnként valóban világszínvonalon énekel, bár egynémely, túlságosan nyomulós nyilatkozata, viselkedése miatt néha nem igazán szimpatikus, de magasan a legjobb énekes ezek között a gyerekek között.

A versenyt mégsem õ fogja megnyerni, hanem Bari Lacika.
Aki kétségtelenül tehetséges, és ha nem rontják el, néhány év múlva valóban nagy énekes lehet belõle.
Viszont - ez persze csak személyes benyomás - annyira nyomják, mindent bedobnak mellette, még Bangó Margit is feltûnt a mûsorban, mint nézõ(?), kinyilvánítva, hogy Lacikának drukkol tiszta szívbõl, hogy nagyon nagy csodának kellene történnie ahhoz, hogy ne õ nyerjen.
A magyar média viszonyokat ismerve, ...khm ... nem hiszem, hogy nagyot tévednék, ha azt mondom, Laci fog nyerni...

Ettõl függetlenül, hajrá, Arany Timi!
bleedingsky 2013 jún. 16. - 19:52:48
(125/249)
Nagyon nyomják a két cigánygyereket... pedig egyáltalán nem nagy cucc egyiksem: agyon van hajlítva az adott dal, így eléggé hamissá válik.
nyc 2013 jún. 16. - 13:40:14
(124/249)
Rettenetes benne ez a Szandi, a gyerekek jobban énekelnek, mint õ, és még õ ad tanácsot. Csupa semmitmondó hasztalan baromság, amit beszél.
Nekem az a fura a mûsor kapcsán, hogy hogy lehet egy kategóriában pontozni egy 8 és egy 14 éves gyereket?? Nincsenek egy szinten, evidens, hogy a 8 éves nem fog nyerni a 14 évessel szemben.
napraforgó 2013 jún. 16. - 10:52:47
(123/249)
Ezt én sem tudom, hogy ki választott adott gyereknek adott dalt. Lehet, hogy nem mindig találták el.
Ezt nem tudom, én eléggé botfülû vagyok. Én biztos figyelembe vettem volna, hogy a gyerek mit szól hozzá, érti-e a dalt.
De attól, hogy egy gyereket gyereknek tekintenek, és nem trenírozzák, mint egy felnõttet, még nem tekintik hülyének. Azért ez a kettõ nem azonos kategória. És nyilván sokkal többet megért egy 12-13-14 éves, mint a 8-9-10 éves.
És ezen nem változtat, hogy a kisnövésû 8 évesnek azt mondták, hogy "cuki vagy", míg a 13 éves kamasznak, hogy nem így kellett volna, mert ilyen-olyan érzelmeket kellett volna kifejeznie.
Na mindegy. Így is jó volt, érdekes volt. A gyerekek helyesek, lelkesek voltak, nagyon igyekeztek. Nekem ez a "nyerni kell", nyerni lehet, egész családnak görögországi nyaralást, stb, ez nem tetszik. Meg az osztályozgatás. Tuti elég lenne a hozzáértõ vélemény. És nyerhetné mindenki ugyanazt, pl. 1-2 hét táborozást a Balatonnál, vagy a Mátrában, Börzsönyben, víz mellett, vagy erdõben, akárhol. Szerintem a gyerekek akkor is a maximumot hoznák ki magukból.
mulao 2013 jún. 16. - 09:51:47
(122/249)
Szerintem meg a legrosszab dolog a gyerekeket alábecsülni vagy hülyének nézni, ahogy Hajós is mondta õk már beleszülettek a tévé világába és sokkal jobban kezelik az egészet, mint anno. A mai gyereket többet értenek a világból, mint hinnénk. Emélkszem, amikor Radics Gigi megnyerte a felnõtt Megasztárt 16 évesen féltettem, hogy nem tesz majd jót neki, erre talán jobban viseli az egész sztárságot meg mindent, mint a felnõttek. Építgeti a karriejét, láthatóan jólérzi magát. Arany Timi esetében valóban még kislány a szobáját tekintve, de gondologm nem õ akar felnõtt dalokat énekelni, hanem a stáb meg a tanárok erõltetik rá. Hiszen egyszer is volt, hogy mondta nem tudja átélni, mert nem érti/érzi a mondnaivalóját. Ha kiválaszatnak egy gyereknek egy dalt és õ azt mondja rá, hogy nem fog menni neki, mert nem érti, akkor nem ráerõltetni kéne, csak egy másikat választani. Olyan dalt senki se tud hitelesen éneklni, ami olyasmirõl szól, amit még nem élt át, ennyi.
napraforgó 2013 jún. 16. - 08:16:40
(121/249)
Könyörgöm, ezek gyerekek!!!
Sokan úgy bírálják õket, mintha kiforrott egyéniségek, tapasztalt mûvészek lennének.
Rubay Lacika pl. azt csinálta, amihez értett, hajlítgatott. Hiába trenírozták a tanárai, hogy a kevesebb néha több. Õ még csak kisfiú, nem értette meg. Lehet, hogy soha nem lesz belõle országos hírû énekes felnõttkorában, csak a faluban, meg a környékén fog cigány énekeket énekelgetni a lakodalmakban, meg az egyéb ünnepeken. És nem is az a fontos, hogy elsõ legyen mindenben, csak az, hogy boldog legyen az életében.
És ott van az Arany Timi, aki szinte felnõtt hanggal énekelt felnõtt énekeket. És mikor a család lakására elmentek, akkor látták, hogy hiába nagylány ez a 14 éves lány, azért még csak kislány, gyerek a maga kis rózsaszín szobájában a rózsaszín világában. Nem lehet úgy bánni vele, annyit várni, követelni tõle, mint egy felnõttõl!
A többiek meg még kisebbek, még fiatalabbak! És - szerencsére még rengeteg idõ van elõttük! Lehet, hogy énekesek lesznek, lehet, hogy nem. Nem lehet a követelményekkel agyonnyomni õket. És fõleg idõ elõtt elrontani, megrontani õket.

Én nem vagyok vájtfülû, nagyonis laikus vagyok. De két különösen tehetséges gyerekre figyeltem föl. Az egyik a Janis Joplini hangú 11 éves vékonyka kislány, Kurcz Szandi, aki úgy énekelt átszellemülten, lehunyt szemmel, rekedtes hangon, hogy beleborzongtam.
A másik Bari Lacika, akirõl mindenki azonnal látta, hogy kivételes tehetség. Abból a gyerekbõl még minden lehet, világhírû operaénekes, de a pop, rock , stb. mûfajában is nagy lehet, vagy akár egy kivételes csodás cigány népi énekes lehet belõle, amit majd választ magának. Mindegy. Akármerre indul, õ ott a maximumot fogja hozni. Sõt, mint hallom, a gyerek kiválóan zongorázik, úgyhogy lehet, hogy arrafelé megy, akar majd érvényesülni. Vagy ötvözi a kettõt. Remélem, hogy még látni fogom, mi lesz belõle. Szerencsére egy nagyon helyes kiskölyök.
Ha a világ el nem rontja õket túl hamar, ha nem telepszenek rájuk ügyes(kedõ) menedzserek, akik pénzt akarnak csinálni belõlük, ha félre nem siklanak, ha, ha, ha... Reméljük a szülõk, tanáraik, mentoraik vigyáznak majd rájuk, hogy megmaradjon a felhõtlen gyerekkoruk és a felnõttkoruk is boldogan alakuljon. És ez persze valamennyiükre vonatkozik.
Nekem nagyon tetszik az adás. Talán a játékos oldalát méginkább hangsúlyoztam volna.
gyorgye 2013 jún. 16. - 07:06:07
(120/249)
Ma este is ez a vacak lesz megint a TV-be?Nem tudnak helyette egy normális filmet leadni?
mulao 2013 jún. 16. - 06:26:28
(119/249)
Bari Lacinak vagy Arany Timinek kell nyernie, ha nem közülök hozzák ki a gyõztest, akkor megint nem a tehetség fog gyõzni egy "tehetségkutató"-nak nevezett mûsorban. A mûsor jóideje az elsõ sikere a TV2-nek, úgyhogy gondolom nemsokára elõállnak a 2. szériával és soha nem lesz vége ezeknek az énekelgetõs-tehetségkutatós mûsoroknak. Valami újat már igazán kitalálhatnának.
bleedingsky 2013 jún. 15. - 21:11:20
(118/249)
1. Zsolti, Flóra
2. Laci
3. Timi

Ezekszerint az igénytelen agyonhajlítgatásra van igény...
ccaty 2013 jún. 15. - 20:57:37
(117/249)
Hát látod, hogy milyen naiv vagyok? Valami itt a szülõknél sem stimmel. El nem tudnám képzelni, hogy az én 12-14 éves lányomnak befessék a haját egy produkció (illetve a pénz) kedvéért. A kis Szandinak egy kis fogszabályzásra lenne szüksége és nem hajfestésre. A borzasztó, hogy nem csak neki festették be a haját. Meddig lehet elmenni a pénzért...?
Valaki itt alant írt Rubaiék lepusztult konyhájáról. Egy kis mészt minden közelben folyó építkezésrõl ingyen is tudnának szerezni, de az önkormányzat is támogatná, mert ez tényleg nem egy hatalmas kiadás. Kis odafigyelés, rendszeretet kell hozzá. A siránkozásból is összejöhetett már némi támogatás, de legfõképpen Lacika szereplésébõl is leesett már valamennyi. Abból nem lehetne egy kis rendet teremteni? Vagy "kifizetõdõbb" így hagyni...?
8/10
Bubus53 2013 jún. 15. - 20:35:50 8/10
(116/249)
Most komolyan mondod, hogy õk tanítják õket az alakoskodásra? Megtanulják õk azt a szülõktõl, meg akiket ismernek attól, egész hamar. Sõt, mondhatnám nem is kell nekik tanulni, megy az alapból is. Nem véletlen, hogy inkább az õszinteséget kell tanítani nekik. :)
squashmacska 2013 jún. 15. - 20:20:47
(115/249)
Hát én a Rubay Lacika helyett Marcellát juttattam volna be a döntõbe
ccaty 2013 jún. 15. - 20:00:18
(114/249)
Egész héten közvetített a TV2 hévízrõl és nem tudiom minden nap, vagy csak pár napon, de állandó szereplõi voltak a döntõbe jutott gyermekek.
Most, hogy a bejátszásokat látom, leesett a tantusz, hogy a mai adás is felvételrõl megy. Egyszóval már a gyerekeket is betanítják az alakoskodásra. Úgy tettek egész héten, mint akik nem tudják, hogy mi a végeredmény, de a látottak fényében megint a nézõket verték át...

Jó, jó... én vagyok a bolond. Bementem az utcájukba... viszont legalább a reklámok alkalmával elkapcsolok a csatornáról... remélem sok megvezetett nézõ is így tesz. A reklámokból tartják fent magukat, remélem kevesebb megbízójuk lesz...
stenmore 2013 jún. 12. - 01:17:41 Előzmény Nezo_nezo
(113/249)
Jól látod,kíváncsi lennék hogy rajta kívül pl ki ajánlott volna fel egy autót a versenyzõk közül annak akit erre érdemesnek tartott és aki nem jutott tovább, a Megasztár zsüritagjaként.
stenmore 2013 jún. 12. - 01:13:17 Előzmény olahmiki1959
(112/249)
"Egyébként jó meglátásaid vannak, de ha le tudod vetkõzni a kísértést, hogy idõnként ÁLTALÁNOSSÁGBAN rosszat mondj az országról, és ÁLTALÁNOSSÁGBAN rosszat mondj az itteni emberekrõl, szerintem még jobbak lesznek az írásaid."

Viszont tanítóbácsi kérem a Fridirõl mondhatna rosszat láthatólag az tetszene ,de azt meg nem akar,mert nincs miért,mert amit fel tetszett sorolni az ténybelileg nem igaz,vagy csúsztatás:) Persze hogy vett át nyugati ötleteket és mûsorlicencet is,miként Vitray is szinte csak azt tette,még azt a fáradságot sem vette Vitray hogy magyarítsa a címeket pl (Tóksó,Calcsó stb).Egyébként pedig az átvétel sem egyszerû dolog ,láthatjuk hogy az õ mûsoraiban kiket tudott megszervezni alanyként(Lolobrigidától, Depardieuig) és azt is, hogy a mostani sómûsorok milyen alacsony igénytelen szinvonalúak.Miután az ABC-nél hosszabb idõt töltött el ,lenyûgözte az a profizmus ,amibõl jelenleg nálunk semmi nincs ,és amit õ megpróbált utánozni ,mert tanulni nem szégyen semmilyen szakmában.
stenmore 2013 jún. 12. - 01:02:45 Előzmény olahmiki1959
(111/249)
Rosszul tudod Vitray lopott Friderikusztól pl ,amikor még csak az országot járta és könyveket irt ,akkor volt néhány nagyon nagy port felvert interjúja Szentágotaival stb mûvelõdési házakban ,amiket aztán Vitray meghonosított aTvben.
Mivel Friderikusznem egészen vevõ ajobbos média módszereire és kíméletlenül kimodja azt ,amit igaznak tart nem igazán népszerû ajobboldalon és ahivatalos potentátok manapság taccsra próbálják tenni,ezért kénytelen ilyen mûsorokat bevállalni ,ha egyáltalán teret akar kapni.Szakmailag azonban mûfajteremtõ nagy bölény,nincs igazán párja a médiumokban.
stenmore 2013 jún. 12. - 00:55:41
(110/249)
Ez nem romakérdés ,hanem amûsor gagyiságának akérdése.mert melyik un. tehetségjutató nyertese nem tünt el a süllyesztõben függetlenül a származásától vagy a szociális helyzetétõl kérdem én? Nagyon ritka az, amelyik minimálisan is de fut tovább ,mint a fehér holló.