2/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 21. - 15:51:33 2/10 Előzmény sawyerx
(99/119)
legjobb scifi? akkor te még nem láttál jó scifi filmet
8/10
Atis88 2012 okt. 21. - 14:43:45 8/10 Előzmény MrJacko
(98/119)
Egyet értek! Ennek pont az a lényege. hogy ezek a kölykök ezt saját maguk élték át és nem verték nagy dobra elsõ perctõl kezdve. Nem szuperhõsöket mutat be a film akiknek a végén mindig összejön minden, hanem megmutatja, hogy lehet akármilyen erõd, akkor sem fenékig tejfel az élet... Attól függetlenül, hogy ilyen szupererõ nem létezik(bár kitudja), nagyon is életszagú. Nálam 10/8.
7/10
MrJacko 2012 okt. 18. - 19:44:30 7/10 Előzmény sawyerx
(97/119)
Spójler:
Gondolom azért mentek kocsival, mert a srác nõje nem tudta, hogy a skac miket tud. És pont õ fektette le a 3 alapszabály, az egyik meg az volt, hogy nyilvánosan nem használják a képességeiket.
Illetve engem az érdekelne már csak, hogy a Endrú hogyan hozta össze a rókát a csajjal? Túlságosan ráhúzta a csaj fejét a cerkára az erejével? : D
Spójler vége

Egyébként egyáltalán nem értem, hogy miért kell lehúzni a filmet. Simán erõs 7es, a kézi kamerás téma ide pont illik, nem a szokásos elcsépelt szuperhõsködésesdi. És, ha odafigyelsz, akkor el tudsz kapni pár olyan mondatot, amin azért el lehet gondolkodni még azon felül is, hogy "Na és te mit tennél, ha veled is megtörténne?"
7/10
lotto 2012 okt. 18. - 13:37:36 7/10
(96/119)
Ez a "nagy erõ, nagy felõsséggel is jár" feelinges movie, elég sokmindent koppintott más filmekbõl.!
Hirtelen az X-men jutott eszembe mikor néztem, elég gyenge volt.
8/10
sawyerx 2012 szept. 26. - 20:54:21 8/10
(95/119)
az olcsó költségvetéshez képest úgy megoldották az effekteket, hogy 100x realisztikusabbak, mint bármelyik agyontunkolt sci-fiben, és a kézikamera miatt is tûnik olyan hétköznapinak az egész. szerintem egyáltalán nem cloverfieldhez hasonlítható, mert itt a körülményekhez képest igen jól bemutatják az eseményeket, hol többet, hol kevesebbet. nekem mint mondtam, nagyon bejött a film, de a végén, a végsõ összecsapás lehúzott egy pontot, ugyanis az igen kiszámítható volt, illetve a logikai baki, hogy repülés helyett inkább kocsival mentek... -,-
de tartom magam, hogy az egyik legjobb sci-fi a maga módján, így még nemigen közelítették meg a témát, úgyhogy 9/10 még mindig.
bellpe 2012 szept. 25. - 15:18:22
(94/119)
Bigpapa!
Szerintem nálad sem emel minden, tán csak nem te vagy pshychopata? Olvasd el még egyszer a kommented. Bõvebben nem kívánom kifejteni itt...
bellpe 2012 szept. 25. - 15:03:35
(93/119)
Ez egy nagy kalap fos számomra! Kínok között sikerült végignéznem. Ez egy szar! Senkinek sem ajánlom...
6/10
bulletproof90 2012 szept. 05. - 10:36:51 6/10
(92/119)
többet is ki lehetett volna hozni a történetbõl, így elég gyenge. 6/10
8/10
Sadenal 2012 aug. 30. - 01:11:34 8/10
(91/119)
Ahogy észrevettem sokan lehúzták a filmet a kézi kamera miatt, holott ez adja meg a feelinget. Gondolom ezért 6.2, mert amúgy 8-at simán megér a film, bár azért kár, hogy látszott rajta, hogy kis költségvetésû (15 millió). Jó kis zúzások vannak benne és a pókos rész volt a legdurvább, meg a levegõs repkedõs rész tetszett a legjobban.


8/10
Bigpapa 2012 aug. 27. - 13:22:10
(90/119)
Pár hónapja láttam,igaz már itthon és nem moziban,de ez semmit sem von le,vagy ad hozzá az értékéhez.

Eleve utálom a kézi kamerás filmeket,szóval a Cloverfield-et meg se néztem alapból. Itt persze más,hiszen egymást dokumentálják a srácok,de azért néhol elég idegesítõ a kamera rángatása.
Maga a sztori nem lenne rossz,és szerintem 10 emberbõl 9 ugyan így elszállna,ha ilyen hatalma lenne.Hiába fogadkozik,hogy csak jóra használná.Egy lófaszt.2 nap múlva már a bank automatákat reptetné haza.Egyszerûen intelligencia,alázat és mérhetetlen önuralom és önismeret kell ahhoz,hogy valaki bármekkora extra erõt is uralni tudjon.Nem véletlen,hogy a saolin kolostorokban nem látsz idegbeteg,labilis állatot.
Innen lesz spoiler is.
Az jó,hogy igazából nem tudjuk meg,mitõl ez az erõ.Miért is tudnánk,hiszen õk saját magukat dokumentálják,nem kutatócsoport,nem egy állami szervezet,hanem 3 hülye gyerek,akik találnak valamit.Amikor kezd kifejlõdni az erejük,jó látni,kire hogy hat.Látszik,hogy nem véletlenül verik el ezeket a visszahúzódó gyerekeket a többiek,mert bennük lappang valami eredendõen gonosz,amitõl néha beszarik az ember.Ott van a Tabáni István.Az is egy visszahúzódó manus,de a rajzai,amiket mutatott a tévében....,voltak dührohamos képei,amik önmagát ábrázolták.Párom meg is jegyezte,ez olyan pszichopata gyilkos kinézetû manus.Szép kis szerény,aztán elõ a baltát és szevasz csepeli lakótelep. Itt a kisgyerek is ilyen.Szépen forr a düh,aztán kipattan és ennyi.
Nem hiányoltam ide nagy neveket, hiszen pont attól jó a film,hogy te vagy én is lehetnénk,és azét elég kevés Tom Cruise,vagy Brad Pitt rohangál köztünk.Kicsit több akciót betehettek volna,hiszen,valljuk be õszintén,ha ilyen erõnk lenne, szarnánk mi a napi rutinra és egybõl megtennénk azokat,amiket amúgy nem tudnánk.
Voltak benne baromságok,de ezeket leszámítva nem volt egy olyan szar film,mint aminek bereklámozták páran.
SPOILER Vége

Egyszer tutira érdemes megnézni,már csak azért is,hogy beleéld magad,ha te kapnál ilyen erõt,vajon ugyan ilyen lennél-e?Vagy tudnád értelmes dolgokra is használni?Nem egy A kategóriás film,de nem is ZS.Akarva,akaratlanul is elgondolkodik az ember rajta...és ez jó.

7/10
8/10
pety120 2012 aug. 27. - 12:58:10 8/10
(89/119)
Nekem tetszett a film, és nagyon érdekes volt látni, hogy részegít meg egy labilis lelki állapotú amerikai gimnazistát a hatalom.
8/10
sawyerx 2012 júl. 19. - 21:55:15 8/10 Előzmény _Freddy_
(88/119)
köszönöm szépen, ki is tüntetnek!
2/10
offtopic
_Freddy_ 2012 júl. 12. - 15:00:21 2/10
(87/119)
nem tudom egyesek hogy tudnak jó filmként tekinteni erre :D pedig egy zs kategóriás szemét :D
efdorina 2012 júl. 12. - 14:43:46
(86/119)
Az elején a kritikák miatt kissé félve álltam hozzá a filmhez, de attól függetlenül, hogy kézi kamerás (ami szerintem nem zavaró), szóval egész jó film. Nem az a tipikus amerikai sablon film, ezzel a filmmel el lehet rugaszkodni kicsit a mindennapoktól. És ami még nagyon tetszett, az a vége, mert szerintem nagyon eltalálták.
10/10
bitor 2012 júl. 10. - 08:25:28 10/10
(85/119)
Nem érted a filmet. Ez dráma sci-fi, akció köntösben. Nem a világ legjobb filmje, de azért érdekes volt és többet érdemelne, mint 61%, csak mindenki akciófilmre számított.
spiderone 2012 júl. 06. - 13:09:18
(84/119)
Ha valaki ezt a filmet képes végignézni az bátran Chuck Norrisnak hívhatja magát. Én eljutottam a 19. percig, vártam hátha beindul a cselekmény. De az egész egy nagy nulla, a kézikamerás felvételrõl meg ne is beszéljünk, teljesen unalmassá teszi az egészet.
7/10
kezBarn 2012 jún. 30. - 16:31:44 7/10
(83/119)
Szerintem baromi jó film volt. Az ötlet jó. A színészi teljesítmény kicsit középszerû, bár ha belegondolunk hogy ezt félig áldoku-nak próbálták beállítani, akkor elfogadható. Különösen tetszik, hogy a film majdnem teljes cselekményét filmbéli kamerák rögzítik. Aki azt állítja, hogy f*s, sz*r stb. az minek nézte meg. Egyrészt fel kell nõni (agyilag) ahhoz, hogy megértsünk egy ilyen filmet, másrészt kell hozzá egy bizonyos állapot. Nem egy Avengers, amire úgy beülök haverokkal, hogy megnézzük,hogyan verik el egymást és az ellent a hõsök 2 órában..

Egyértelmûen kiderül a trailerekbõl, hogy milyen filmet kapunk. Szerintem ilyen egy jó film.. nem zseniális, csak jó. Szerintem egy 7/10et érdemel simán.
Gaben26 2012 jún. 29. - 07:16:25
(82/119)
ez a film egy rakás szar, az ötlet oké, de hogy ezen a kézikamerás szaron mit esznek élvezhetetlen gagyi...
pénzt se adnék ilyen filmre................................nem tudtam végignézni senki ne nézze meg
perry 2012 jún. 28. - 17:42:14
(81/119)
Senki érzéseit és ízlését nem kommentálnám Az erõ krónikájával kapcsolatban.
Az is bizonyos, hogy ez nem az a sci-fi film amiben csodás digitális világot kap az ember soha sem látott klütyükkel és lényekkel.
Számomra inkább az a gondolat volt izgalmas áldás -e vagy átok a megkapott "jutalom vagy nevezzük inkább képességnek?
Jobb lesz-e az ember és mire is képes használni?
Arról nem is beszélve, hogy a másság milyen visszacsatolást teremt a többséggel szemben?
Még tudnék elég sok kérdést ami számomra nem szenvedés és nem is "dögunalom" mint itt egyesek leírták.
Amikor rendelkezünk a képességgel az ember örül a tárgy mozgatásnak vagy a technika nélküli szárnyalásnak, de ettõl nem lesz jobb a részeges apa, nem leszünk luzerbõl frankóan állat királyok.
Talán csak a közös "áldás" kapcsol össze embereket akkor ez olyan barátság ami össze tart és le is határol a közös titok összefûz de el is választ.
Szóval ebben az opusban csak annyit látunk kár nekünk adományt adni mert a bennünk lakozó "gonosz" mindig utat talál és az út végén ott a végzet ami sokak szerint az ember gyilkos ösztöneibõl ered.
Az emberiség történelmére visszatekintve talán csak annyit láthatunk, hogy tud fejlõdni csodákat alkotni, de mellé háborúzni, pusztítani és önmagát elpusztítani.
Mivé leszünk, hõsökké, áldozatokká, vagy csak úgy egyszerûen megsemmisítjük magunkat, egymást?
Szóval van ennek a mozinak gondolati üzenete legyünk szuperhõsök, de legyen önkontrolunk is.
Ennyit a sokak által nem létezõ üzenetrõl.
Gondom a kivitelezéssel van, miszerint tucatjával látunk kézi kamerás filmeket horror és egyéb mûfajban.
Erre még rá is tesz az, hogy a szereplõk sem igazán tudják eldönteni önmagukat játszák vagy közben színészkedjenek is.

Itt is van remegõ felvételtõl elkezdve a profi digitális technikáig minden ettõl számomra úgy néz ki mint egy dokumentum filmbe oltott Csillagok háborúja, na mondjuk ez túlzás.
Szóval van egy nagyon izgalmas gondolat és egy kevésbé jó megvalósítás minek hatására elcsúszik a kivitelezés.
Ezek az gondolatok kavarognak bennem a film megnézése után.
2/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 26. - 06:19:29 2/10 Előzmény sawyerx
(80/119)
én végignéztem, SIKERÜLT végignéznem...ha neked ez tetszik akkor csak gratulálni tudok:D