venetia 2022 jún. 02. - 18:13:32 Előzmény napraforgó
(104/344)
Nagyon szívesen, engem is bosszantott ez a butaság. Egyébként a népi nevén nálunk is muskátdiónak hívják. Nagy mennyiségben hallucinogén, mérgező. Márpedig a három egész szem még a lónak is nagy mennyiség, hiszen ételbe csak icipicit reszelünk belőle. De szerintem ezt nem is kell ahhoz tudni, hogy valaki rájöjjön arra, mekkora blődség a muskotály a szövegben.
8/10
napraforgó 2022 jún. 02. - 15:13:40 8/10 Előzmény venetia
(103/344)
Köszönöm, hogy megfejtetted a rejtélyt, ugyanis tegnap óta törtem a fejem, hogy mi lehetett az a valami, amit Emin a lónak adott. Mert muskotály biztos nem. A net ismeri a muskotályszőlőt, meg a muskotályzsályát, de egyik sem néz ki úgy, mint amit a ló kapott.
Megnéztem a szerecsendiót, ilyen:
venetia 2022 jún. 02. - 14:33:52
(102/344)
Ha a fordítók egy kicsit jobban odafigyelnek, nem hangzott volna el ekkora ostobaság a filmben, hogy Emin mester muskotályt adott a lónak. Ugyanis a “muskat” több nyelven szerecsendiót jelent. Amint az látszik is a jelenetben, ahogy három szem szerecsendiót kivesz az üvegből, és azzal indul az istállóba.
8/10
napraforgó 2022 máj. 24. - 05:05:35 8/10
(101/344)
Diyart orvoshoz vitték, és már tudja, hogy kislánya lesz.
Azért az kissé fura, hogy már jó erősen félidős terhes, de inkább 6 hónapos, hisz Miratnál él 4 hónapja, és szinte még nem is látszik rajta a terhesség. hiába figyelmeztette őt Mirat, a telefonját elhagyja itt-ott, igy most Deniz előtt lebukik.
A kis Ozan, meg a barátnője aranyos.
Figen viszont nagyon aggódik, hogy az anyja hogy fogja őt megbüntetni, mivel magához tért.
8/10
napraforgó 2022 máj. 23. - 19:54:17 8/10
(100/344)
Ez az Artun nagyon ellenszenves fickó. Nagyon különös az irodája is, amely szinte lakás is. kád a lépcsőfordulóban, + kanapé, ezek nem annyira irodabútorok.
Fura, hogy nincs sem lift, sem rámpa, ha csak a látszat kedvéért is, hisz látható, hogy semmi baja a lábának.
Mikor fog kiderülni, hogy miért nyomozgat Mirat után? Az, hogy Hüliyát és Alihant lenyomozta kevésbé érdekel, ők rászolgáltak arra, hogy végre lebukjanak. de vajon mit akar Hüliyától?

Tetszik, hogy Alihan és Sebnem kapcsolata nem felhőtlen. Remélem, hogy Alihan megbánja még, hogy elhagyta Denizt, ráadásul olyan szemét módon.
8/10
napraforgó 2022 máj. 19. - 07:32:40 8/10
(99/344)
Ahogy az várható volt, Denizék visszaköltöztek Mirathoz, akárhogy is ellenezte Hüliya.
Úgy tűnik, Orhán levele nem jutott el Mirathoz, amelyben magyarázatot ad a viselkedésére és figyelmezteti Hüliya aljas kavarásaira.

Érdekes, hogy Mirat viselkedését, hogy meg akarta torolni egy 6 éves kisfiú ellen elkövetett nemi erőszakot mindenki megértéssel fogadta és már nem is tekintették bűnözőnek.

Diyar viselkedését nem értem, ő annyi jót köszönhet Miratnak, az életét is és azt, hogy immár negyedik hónapja a házában élhet, eltartja, megvédi, és a lány mégsem érdemesiti arra, hogy beavassa az életébe. Hazudik neki a fegyverről, Serdanról és még ki tudja, mi mindenről. Ha ennyire nem bizik benne, miért akar mindenáron vele maradni?
Az meg megint döbbenet, hogy csak a gyerek megszületéséig akar Miratnál maradni. Nem fogja fel a csökött agyával, hogy a gyerekkel százszor nehezebb lesz az élete, főleg, ha el akar menni. Pénze nincs, végzettsége semmi, Serdemnek sem, hát mire akarnak közös életet kezdeni egy babával?
8/10
napraforgó 2022 máj. 18. - 03:12:57 8/10
(98/344)
Orhan annyit gyakorolta, hogy szóban hogyan hozza Deniz tudomására az érzelmeit, aztán szavak helyett mégis hirtelen a tettek mezejére lépett és meg akarta csókolni. Deniz meg annyira megijedt és felháborodott, hogy rögtön elmenekült.
Szegény Orhán meg akkor jött rá, hogy Hüliya biztatása nem volt valós, Deniz egyáltalán nem viszonozza az érdeklődését. Rájött, hogy Hüliya csak manipulálta őt és kicsit sem kivánja Deniz javát.
Nagyon remélem, hogy a levelében lerántja a leplet a nőről és felvilágositja Miratot, miféle ember is Hüliya.
Sajnos nem mondták, miért is kapott Mirat börtönbüntetést, csak Deniz és Ece döbbent arcát látjuk.
Remélem, hogy ma kiderül. Na és az is valószinű, hogy szépen visszaköltöznek Mirathoz, Hüliya nagy bánatára.
10/10
offtopic
szucsjoco 2022 máj. 17. - 17:58:45 10/10
(97/344)
Frankó
8/10
napraforgó 2022 máj. 13. - 18:42:12 8/10
(96/344)
Figen milyen hamar átnyergelt Musztafáról Ferhátra. Fikriye meg képes volt az éjszaka közepén átrohanni Denizhez, hogy mocskolja őt, meg a lányát. Aztán agyvérzést kapott a sok mérgelődéstől.
Deniz nyugodtan megkérdezhetné Miratot, hogy miért is ült, hogy is volt a dolog. Már a régi rómaiak is azt mondták, hogy hallgattassék meg a másik fél is, de ő csak Hüliya változatát ismeri, Miratéra nem.
8/10
napraforgó 2022 máj. 13. - 12:16:44 8/10
(95/344)
Sehogy nem értem, hogy Diyar miért nem avatta be Miratot az életébe. Annyira már ismerhetné, hogy nem fogja elárulni és kiadni az apjának. A pisztolyt meg megmagyarázhatná azzal, hogy szerzett egyet, amikor meglátta az apja embereit. Félt, hogy elkapják, és ezért valahonnan szerzett egyet.
8/10
offtopic
napraforgó 2022 máj. 10. - 15:43:48 8/10
(94/344)
Én egyszer néztem török sorozatot angol felirattal, de rém gyenge volt az angol forditás, a szöveg nyelvtanilag sem volt helyes, ráadásul ahol a forditó nem ismerte az angol kifejezést, lazán beirta lengyelül, mivel az egyik forditó lengyel volt. Ehhez képest a magyar feliratozás sokkal jobb szokott lenni.
8/10
napraforgó 2022 máj. 10. - 15:39:28 8/10 Előzmény mankosy
(93/344)
Értem. A fiú feketén dolgozott, mert a saját nevén nem vállalhatott volna munkát, félt, hogy akkor Diyar apja megtalálná. Igy nyilván nagyon keveset keresett, az a kis pénz meg elment kajára.
Látszik, hogy történetben nagyon lassan múlik az idő, még csak 3 hónap telt el, hogy Denizék elszegényedtek, és Mirat is akkor szedte fel Diyart. Az idő csak most fordult hidegebbre, ezért nem fázott meg a fiú eddig (meg eddig rendesen be tudott takarózni). A mosdás, fürdés valóban nem volt megoldott, sőt a mosás sem, mert azért csak ki kellett mosni a ruhákat néha.
Az ilyen "apróságokon" a sorozat úgy átsiklik.
mankosy 2022 máj. 10. - 15:28:11 Előzmény napraforgó
(92/344)
Felirattal néztem végig és eléggé zagyva vol az angol felirat, így nem gondoltam, hogy a fiú ott "lakik" .ha tényleg az volt a "lakhelye" az eléggé gáz, vagyis inkább életveszélyes csoda, hogy addig eddig nem fázott meg (se ablakok, csak csupasz falak, se fűtés ) ..na meg fürdés meg ilyenek?.....mindenesetre két ember, akinek nemsokára felelősséget kell vállalni egy gyerekért, de közben meg egyszerű helyzeteket nem tudnak megoldani, kvázi gyerekeknek lesz gyerekük
8/10
napraforgó 2022 máj. 10. - 15:12:37 8/10 Előzmény mankosy
(91/344)
Nem nézted elég figyelmesen. Serdemnek nem volt szállása és pénze sem, ezért aludt az épitkezésen. Amikor Diyar meglátta az apja embereit és elfutott, elmenekült, nála sem volt pénz, igy nem tudtak szállodába menni. A fiú azért fázott meg, mert nem volt annyi esze, hogy összebújjon Diyarral és egymást melengessék a takaró alatt. Minden takarót a lányra teritett, még a kabátját is, naná, hogy igy megfázott.
Az egyik jószivű kollégája, aki látta, hogy milyen beteg lett, elvitte magukhoz és rendes ágyba fektette, de a fiú sajnos túl beteg volt, nem lett jobban.
mankosy 2022 máj. 10. - 13:19:58
(90/344)
Nem értettem akkor mikor néztem hogy a Diyar és a Serdem miért oda az épitkezésre mentek télen és minek volt ott egy "berendezett sarok". Mert gondolom amúgy nem ott lakott, hanem valami szálláson. Ha oda nem is mehettek, annyi eszük nem volt , hogy kivegyenek egy szobát télen, nem inkább fagyoskodnak egész éjjel. Aztán házilag gyógyítják, pedig elég szarul volt, miért nem vitték rögötn kórházba. Mert amúgy meg minden piti sérüléssel orvoshoz rohannak.
Musztaafa dologgal kapcsolatban: az apjának már nem kellene ennyire benne lenni, ebben az egész Ece dologban, lehet nem véletlen, hogy a fiúnak még sose volt barátnője.
8/10
napraforgó 2022 máj. 09. - 08:53:54 8/10
(89/344)
Vajon kirúgják most Emint? Már nagyon megérdemelné.
Nem igazán értem, hogy Artun miért jelent meg a lovardában és pláne miért tolószékben. Valahogy nem tartom reálisnak, hogy a férfi Deniz miatt ment volna oda. Mivel csak egyszer látta az asszonyt és csak rövid ideig, nem hiszem, hogy annyira beleesett, hogy igy akar közel kerülni hozzá.
Nem tudni, mi a foglalkozása ennek az Artunnak.
8/10
napraforgó 2022 máj. 03. - 12:57:14 8/10
(88/344)
Sokszor azt se tudni, délelőtt van, vagy délután. Mint azt már korábban észrevételeztük, Ece fényes nappal kijött az iskolájából, taxiba szállt és mire kiért a lovardába, sötét este lett. Nem tudom, Isztambulban meddig tartanak az órák a gimnáziumokban, de gyanitom, hogy kb. ugyanaddig, mint nálunk. Mondjuk kettőig. És mikor esteledik mondjuk novemberben? talán 5-kor, 1/2 6-kor.
Máskor busszal ment haza és még világosban hazaért. Azért ennyire nem lehet messze az a lovarda, hisz Mirat naponta kétszer megteszi a távot.
Nyilván nem ezek a legfontosabbak, de azért odafigyelhetnének erre is.
mankosy 2022 máj. 03. - 12:11:03 Előzmény napraforgó
(87/344)
Nem lehet tudni, hpgy mikor van hétvége..általában soha nem mennek sehova (sétálni, kirándulni, vízpartra)
Ibrahim ott ült végig a kórházban, közben a bolt meg zárva, pedig abból élnek. Mustafa jobban van, nem ötéves már ott vannak orvosok, nővérek, nem tudom az öreg minek ült ott. Nagyon rátelepszik arra a gyerekre...az is fura, hogy a fél pereputty,/szomszédság mindig ott van, ha valaki kótházba kerül, ezt is túlzásnak érzem, aztán egymást túllicitáva bőgnek meg drámáznak és persze valaki tuti valakivel összeveszik.
8/10
napraforgó 2022 máj. 03. - 11:27:51 8/10
(86/344)
Kiváncsi vagyok, hogyan oldják meg, hogy amikor Müge megalázza Ecét, hogyan fog reagálni erre a lány.
8/10
napraforgó 2022 máj. 03. - 11:26:36 8/10 Előzmény mankosy
(85/344)
Ezen az éttermen én is elgondolkodtam. Nem tudni, hogy mikortól meddig van nyitva. Hány étkezést szolgálnak fel naponta? Reggeli - ebéd - vacsora? Vagy csak tizórai (tea, kávé, pogácsa) és ebéd?
Azt hittem, hogy a Hüliya által jelzett születésnapot majd este ünneplik, napközben meg rendesen főznek és kiszolgálják az ebédet.
Ehhez képest azt láttuk, hogy Deniz és Diyar egész előző este dolgoztak, hogy előkészüljenek, másnap kora reggel már mentek is a lovardába, az étterembe, és szinte már tálaltak is. Mire Emin megjött, már gyakorlatilag készen is voltak, aztán a tortával történt malőr után Deniz félóra alatt összedobott valamit, mert már jöttek is a vendégek.
Máris este lett? Vagy a bankból csak úgy eljön a társaság napközben ünnepelni?

Na és mi van a hétvégeken? Nyitva van az étterem olyankor is? Hisz egy lovardába hétvégeken biztos több vendég jön lovagolni, akár családostól, akár egész napos programra és meglehet, hogy megéheznek és helyben akarnak kajálni.

Nincs minden igazán kidolgozva.
És ebben benne van az is, hogy Fikriye állandóan otthon volt és leskelődött, miközben már 20 éve a varrodában dolgozott, szinte 2 műszakot lezavarva egy nap. Na és mikor járt el takaritani, ahhoz a nőhöz, akinek a férje majdnem megerőszakolta Denizt. (sőt, még őrá is szemet vetett, azért is jött el onnan)

És milyen érdekes, arra is ráér, hogy a város közepén lófráljon, hogy pont összetalálkozzon Diyarral és majdnem rajtakapja őt Szerdemmel.

Nem igazán életszerű. Mint ahogy az sem, hogy Ibrahim reggeltől estig a fia kórházi ágya mellett ül és soha senki nem küldi el, sem orvos, sem nővér. Musztafát sem értem, látszik, hogy terhére van Figen, aki szintén ott lebzsel, az anyjával súlyosbitva, mégsem kéri meg az apját, hogy tapintatosan, de küldje el őket, ne fárasszák őt egész nap.