Téma: Bánk bán

wim 2009 okt. 09. - 21:30:14 Előzmény Redfield
(5/45)
Bocsesz, de attól még, hogy téged nem köt le, miért lenne baromság megfilmesíteni? Másokat még leköthet. Tudom, hogy nem ez az operairodalom csúcsa, de attól még megvan a helye és jelentõsége, így az ilyen filmekre is szükség van. Na jó, nem neked, sõt attól még nem vagy bunkó, hogy utálod.(Nekem sem a kedvencem.) Jól megalkotott filmen azért nyugodtan versenybe szállhat egy Verdi-produkcióval is, hadd javítsa már hírünket a világban!
10/10
serpentfly 2009 okt. 09. - 20:03:41 10/10
(4/45)
Nagyon jó film! Én pont nem aludtam el rajta, és nem is fárasztott el, pedig kétszer is láttam. (A legjobban engem is a fényképezés nyûgözött le, de a többire sem lehet panaszom.) Elõbb nézetném meg a gyerekemmel, mint pl. az Inkheart-ot, hogy mást ne mondjak. Höhö...
6/10
Zempy 2008 jún. 14. - 23:20:30 6/10
(3/45)
A vállalkozás tiszteletreméltó, az eredmény érdekes. Inkább opera lett ez, mint film, és jobban tették volna, ha feliratozzák. Akkor lett volna, ami lekössön, így azonban- az ürességtõl kongó moziban- csak ültem, és próbáltam fülelni, kevés sikerrel. Emiatt sok helyen embertelenül unalmas, senki ne álljon neki fáradtan nézni. Viszont! A fényképezés, hála zseniális operatõrünknek, igazán szép, õ megtett minden tõle telhetõt. Gyönyörûek a fénnyel való játékok, a szimbólumok (Gertrúdra nem vetül fény, Melinda ravatalára igen), a tó taván tükrözõdõ hajnali felhõk, a gyertyalángok összemosása... a jelmezek szintén találóak és megfelelõek, látvány terén tehát nincs okom panaszra. Énekelni szintén mindenki tud, színészileg értékelhetõ teljesítményt azonban csak Marton Éva nyújt, aki félelmetesen jó Gertrúd szerepében- elképzelni sem lehetne nála jobbat.

Szóval: dicsérendõ, hogy végre nem egy tömegfilm olcsó giccsekkel. Fõleg, hogy nemzeti operáról van szó, büszke vagyok arra, hogy ezt megcsinálták, és hozzájárultak a magyar kultúra virágzásához (külföldön is sok helyen bemutatták, sikerrel). Azonban mégis hiányzik belõle valami, a film nagyon üres és vontatott, nem érezni benne az átütõ erõt. Emiatt csak a komolyzene és kultúra kedvelõinek ajánlott, igényesebb embereknek, más aligha bírná végigülni.
Redfield 2008 febr. 11. - 19:51:06
(2/45)
Ezt nem nekem találták ki amúgy sem, útáltam megnézni moziban az osztállyal, elég volt régen az operában. Semmi értelme nem volt filmre vinni, csak azt akarhatták, hogy minél több kölyök megnézze, de engem nem fog meg se így, se úgy, és tényleg úgy gondolom, hogy felesleges és baromság volt ezt megfilmesíteni.
Vikke 2008 febr. 11. - 19:43:20
(1/45)
Ez egy kiemelkedõ magyar alkotás. Engem lenyûgözött.
8/10