7/10
etikett1 2020 jan. 03. - 21:54:07 7/10
(107/2087)
Na eddig bírtam... Pedig én akartam szeretni. :-( Ostobaság lenne tovább erőltetni a nézést.
1/10
kesem 2020 jan. 03. - 21:30:29 1/10
(106/2087)
Egyetértek a fanyalgókkal. Túl nagy falat ez napi sorozatnak. A jelmez és a smink egyenesen borzalmas. Amit egy XXI. századi ember gondol a XIX. századról... Nálam a bárónő lilára festett körmei verték ki a biztosítékot.
Talavera 2020 jan. 03. - 20:44:55 Előzmény napraforgó
(105/2087)
sajnos tényleg nem, pedig az első két részét annak láttam aztán valahogy nem sikerült a többit mert vagy úton voltam vagy egyebek
Talavera 2020 jan. 03. - 20:42:00
(104/2087)
Ez akkor ,,sorozatban '' ment külön sztorikkal https://www.youtube.com/watch?v=eNizwWvF4uA
5/10
napraforgó 2020 jan. 03. - 19:02:57 5/10 Előzmény Talavera
(103/2087)
Ha nem nézed a Drága örökösöket, akkor nem is kattaanhat be. Ha mégis, ő a viccess takaritónő, akit Mónika állandóan vegzál.
Talavera 2020 jan. 03. - 18:44:30 Előzmény napraforgó
(102/2087)
(Icuka a DÖ-ben)? ez sajnos most nem kattan be, pedig amiben láttam, tetszett is.
Talavera 2020 jan. 03. - 18:35:55
(101/2087)
:DDD mégis fogadni kellett volna . Nekem már a bizonyos reklámban feltűnt milyen tehetséges.
5/10
napraforgó 2020 jan. 03. - 18:00:23 5/10 Előzmény guess.who
(100/2087)
Igen, az fura volt nekem is, hogy miért kérte ki magának a kisasszony megszólitást Anna, amikor elvileg rangrejtve szökött ki a kastélyból.
Azt el tudom képzelni, hogy a szatócs, meg pláne a felesége nem ismerte személyesen a bárói családot, gondolom, hogy a szakácsnő intézte a be vásárlásokat és ha a kastélyba beszállitották az árut, akkor sem a báróné vette át, hanem az élelmiszereket szintén a szakácsnő, a szerszámokat, terményeket meg az uradalmi intéző.
De a kisebbik baronessz elég rutinosan szökdösött, őt akár ismerhették személyesen is, ha tekergett a faluban, amikor nem figyeltek rá a szülei.
guess.who 2020 jan. 03. - 17:29:25
(99/2087)
Viszont van valami, amit nem értek, szóval valaki felvilágosíthatna:
Anna kiszökött Ilonával és a Tulipánék szatócsboltjában vásárol egy zsebkendőt. Előtte Tulipánné kérdezi tőle, hogy "mit szeretne a KISASSZONY?" – amire Anna kikéri magának, hogy ő nem kisasszony. De miért is?! Hiszen nem férjezett, akkor hogyan kellene mégis szólítani? A báróknak ugyan kijárt a méltóságos megszólítás, de Annak csak baronesz, ráadásul elvileg rangrejtve szökdösött (bár itt megint az a mókás helyzet áll elő, hogy a boltosék hogyhogy nem ismerik a báróék minden családtagját?!)... szóval nekem ez sehogy sem áll össze.
5/10
napraforgó 2020 jan. 03. - 17:17:37 5/10 Előzmény Talavera
(98/2087)
Ő is ott volt, de talán Csonka Ibolyára gondolt (Icuka a DÖ-ben)
5/10
nefefe 2020 jan. 03. - 17:11:52 5/10
(97/2087)
A nagy beharangozás után az első két rész egyáltalán nem tett rám mély benyomást.
Szerintem eddig csak középszerű.
guess.who 2020 jan. 03. - 16:41:45
(96/2087)
Vagy van egy másik olvasat: mivel eleve a vízpartra azért kerültek a zsandárok, mert fülest kaptak arról, hogy készül valami arrafelé, simán lehet, hogy meg akarta várni, hogy mi történik. :) Nem látok ebben semmi sunyiságot. Hogy hamis lett volna, amikor kihallgatta Annát? Szerintem nem: elvégre még egy alkalmat teremtett, hogy a társadalmi különbségek ellenére az anyjáék kénytelenek legyenek eltűrni azt, hogy beszélget vele. :)

Egyébként az az irtó furcsa, hogy a zsandárhadnagy sem ismer senkit a környéken. Pedig a baronesszel ellentétben NEKI ráadásul hivatali kötelessége is, hogy mindenkiről tudjon mindent. Mégis Torzsáékhoz úgy megy, mintha idegen lenne, és Sándorunkat sem ismeri fel a folyóparton (meg szerintem első körben Annát sem). Pedig el is hangzik, hogy régi katonacsaládból származik, és a jelenetek alapján úgy tűnik: igenis itt él a faluban a család és ő is már régóta...
Talavera 2020 jan. 03. - 15:55:24
(95/2087)
Na ki? Ne fogadjak, hogy Kovács Patrícia? :)) Na de mindjárt ránk szólnak, hogy offf off
guess.who 2020 jan. 03. - 15:42:03
(94/2087)
Valószínűleg inkább utóbbi. A skanzen térképe szerint csak sima lakóházak vannak a különböző tájegységekből:
http://skanzen.hu/uploaded_files/dokumentumok/skanzen-terkep-2017.pdf

Viszont a harmadik rész végén a szolgabíró és a hadnagy egy emeletes ház erkélyén állnak, amikor a zsandárok összeterelik a népet (gondolom, az lenne a zsandárság vagy valamilyen más hivatali épület), így legalább egy nagyobbnak kellene lennie. De ha az a zsandárság, akkor oda nem költöztethették be Torzsáékat nyilván. :)
guess.who 2020 jan. 03. - 15:34:16 Előzmény napraforgó
(93/2087)
A "báró" (Ilyés Róbert) a werkfilmben mutogatta a párbajozós pisztolyt és mondta is, hogy hogyan kellett töltenie. Szóval az biztosan elöltöltős volt.
Ráadásul az első részben, amikor a snájdig hadnagy rápuskázott Sándorunkra, akkor előtte egy villanásra mutatták, hogy a cső elején piszkálgatott valamit... Mivel a cső elejével csak elöltöltős puskák esetén van dolga a felhasználónak, így eléggé alaposan gyanúsítható azzal a zsandárunk, hogy neki is az van. :)
1/10
MesketeM 2020 jan. 03. - 15:20:55 1/10
(92/2087)
Igénytelen kliséhalmaz, amin még sajnos röhögni sem lehet. A készítők történelmi háttértudása a nulla felé konvergál, pedig elvileg bölcsészkarra "járt" emberek is részt vettek a készítésében. A dialógusok valóban a Barátok köztöt idézik, annak is a legunalmasabb, legjellegtelenebb párbeszédeit. A jelmezek még egy parassaputyputypusztai színházi előadáson is igényesebbek és korhűbbek. A szolgálólány úgy néz ki, mintha az egyáltalán 1930-as évekből jött volna. A parasztokon, cigányasszonyon bajor és tiroli viseleti elemek. A bárónő valami századfordulós, férje már 1920-as. Leányaik megrekedtek az 1970-es évek belle époque-ot idéző trendejeinél, csak a hajuk nem stimmel. A katonai ruha röhej, pedig még azt lehetett volna legkönnyebb beszerezni. A dramaturgia értelmetlen. Nagyon sok mindent lehetne írni. Összességében borzasztó, és az a legborzasztóbb, hogy van, aki így is megnézi, s elhiszi, hogy ez egy hiteles történelmi sorozat.
Talavera 2020 jan. 03. - 13:09:44
(91/2087)
Bevallom, a werkfilm felkeltette érdeklődésem az első rész megtekintése után kihunyt :D ...pedig jó lett volna, ha nézhető. Amúgy kerülöm a sorozatokat, nem szeretem, ha meghatározza a vetítési időpont a napi rutinomat :) Két sorozat kivétel volt anno, a Szórád-ház és az Öregberény. Mondjuk miért is voltam reménykedő, amikor elhangzott, hogy Kalamár Kolozsival dugta össze buksi fejét a sorozat születése előtt?
5/10
napraforgó 2020 jan. 03. - 09:51:41 5/10
(90/2087)
1865-ben még mindig előltöltős puskák lettek volna?
5/10
napraforgó 2020 jan. 03. - 09:50:40 5/10 Előzmény guess.who
(89/2087)
Igaz, igaz...
Na de mi van, ha Vető Zalán (!), Vető Mariska zabigyereke épp a báró úr fia???? Előfordult akkoriban ilyesmi.... Pláne, hogy a bárónő nem rajong túlzottan az uráért. Sőt, olvasom, hogy kerit is magának fiatal szeretőt..
guess.who 2020 jan. 03. - 09:11:45 Előzmény napraforgó
(88/2087)
Vicc volt. :) A sérülés alapján (vízszintes, hosszúkás folt) valóban csak súrolta a golyó, más kérdés, hogy nem túl jó lehet zsandárnak a snájdig hadnagy úr, ha ilyen közelről sem képes rendesen eltalálni a majdnem gyilkos merény elkövetőjét... Azt vélelmezem, hogy a baronesz látványa miatt remeghetett a keze, ezért nem tudott célozni rendesen. Esetleg éppen attól félt, hogy Annát találja el az ósdi, elöltöltős, elég pontatlan puskájával, és direkt mellé célzott. :)

Különben az tényleg vicces, ahogy a csókra termett szájú Katica többször is pont a "sebhelyre" nyomja rá a tépést, ott köt rá masnit, ez a bátor hős Sándorgyerek meg még csak fel sem szisszen vagy odébb sem rántja a kezét.

Az "istállót" viszont nagy kár, hogy ugyanúgy csak pár szál deszkából tákolták össze, mint a DÖ-ben Daniéknak: azért egy bárói kastély körüli uradalomban nem csak óriási magtárak és cselédszállások voltak a melléképületek, hanem a lábasjószágnak is építettek normális hajlékot, sőt: rendszerint a parádés lovaknak külön volt egy (kő)épület állásokkal, hiszen azokat az "alantasabb" állatokhoz, marhákhoz és lovakhoz is képest máshogy kellett takarmányozni és kezelni is. Anna baronesz lova pedig egyértelműen egy ilyen, kiemelt állat lehetett, képtelenség, hogy egy ócska deszkadisznóólban tartották volna. :) Mondjuk az sem világos, hogy ha Sándor az "új" lovász, akkor ki a "régi"? Mert Vető Zalán (Koltai-Nagy Balázs) kovácslegény, ő nem lovászként ment az istállóba Katicát meglesni... Arról nem is szólva, hogy valaki befogta a lovakat és előállt a kocsival is, amikor Anna be akart kocsizni a zsandárságra (hiszen mondta is az anyjának, mikor az levelet akart íratni vele) – de ez nem lehetett Sándor, hiszen ő vagy a szalmán feküdt, vagy az anyját látogatta meg.

Ja, és ha már az özvegyeket és vénlányokat említetted gardedámként: a korábban a bíborszínű hajkoronája miatt bírált Vető Mariska (Takács Nóra Diána) komornaként köldökig kivágott ruhákban flangál folyamatosan és hajolgat a báró orra előtt (pedig szerepe szerint nagyjából a Csizmadia Zsuzsa asszonyhoz (Tóth Ildikó) hasonló korú lehet, aki viszont normálisan, nyakig zárt ruhákban látható). Hát az biztos, hogy a báró vaskalaposságát ismerve az ilyet nem hagyná szó nélkül, bárki is az illető. No és a bárónő pláne nem hagyná. :)