5/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 14:26:56 5/10
(1068/2088)
Annak már rég vége! Sándor azért bújhatott ki az istállóból, mert megszüntették a karantént.
5/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 13:54:09 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(1067/2088)
Jakab csak vegye fel szépen a szüleivel a kapcsolatot, és majd a gyászév letelte után egy házasságszerző közreműködésével keresnek neki egy jóravaló feleséget, aki hajlandó Rokoczára költözni boltosnénak.
Egyébként Bodzaszőlősre jött már új rabbi a kolerában elhunyt helyett?
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 23. - 13:29:31 3/10
(1066/2088)
Valóban, nem vétkezett Jákob, legalábbis nem láttuk, ott már snitt a filmben..
Végül is én is azt mondtam: próbálkozik, .. ;)
Amúgy én nem pártolom a kapcsolatot Rózsával. Hosszútávon nem tudom, hogyan élhetnének "hármasban", Sárával.....Na és még a gyerek is... :-o
Kotarbinski 2020 márc. 23. - 11:51:01 Előzmény guess.who
(1065/2088)
Erre én nem tudok válaszolni, mert nem láttam ezeket a sorozatokat.
luci87 2020 márc. 23. - 10:48:51 Előzmény guess.who
(1064/2088)
Azert dingdonggal tancikalt,mert o volt keznel...:) meg hajlando is volt erre a zenere " ropni" vele!...????Engem jobban izgat,mi lesz este...lehet hogy megnezem a Holdponton....!
5/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 10:10:55 5/10 Előzmény guess.who
(1063/2088)
Jaskó Bálint nem a Drága örökösöket emlitette, hanem a Haktiont, mint tapasztalatot.

Majd arról beszél, hogy ez egy lezárt sorozat, még ha fergeteges siker lesz is, nem valószinű, hogy folytatnák.
Aztán azt is mondta, hogy a sorozatban annyi jó figura van, szegény és gazdag is, hogy mindenki megtalálja benne a maga kedvencét, akinek szurkolhat.

Őszintén szólva én alig találok benne pozitiv karaktert, olyat, akibe nem lehet belekötni. Talán csak Terka, aki jó feleség és jó anya, a két kamasz Ilona és Gyula, a kicsi lány, Borika, no meg a pap az, akibe nem lehet belekötni.
A többiek meg ki jobban, ki kevésbé "szépséghibásak".
guess.who 2020 márc. 23. - 08:35:29 Előzmény Kotarbinski
(1062/2088)
Ez érdekes: azt mondják neki, hogy az Oltári csajok ÉS a Drága Örökösök forgatásán sok tapasztalatot szerzett. Mikor szerepelt az utóbbiban és kit játszott?!?!?!?!?
guess.who 2020 márc. 23. - 08:33:51 Előzmény napraforgó
(1061/2088)
"Toni Slama meg játszhatott volna egy magyarul nem tudó bécsi professzort."
Ahogy volt is ilyen, amiatt beszélgetett Anna németül a lépcső mellett...

A dingdong pincérrel való táncikálást én is furcsálltam, írtam is lentebb, hogy kétlem, hogy egy főúri, ultrakonzervatív özvegyasszony mindenki szeme láttára csak úgy leállna táncikálni egy jó esetben is alsó-középosztálybeli ismeretlen akárkivel. Ahogy az iszogatás is fura: a feslett erkölcsű Hildegardtól még oké, de hogy a tánti nyilvános helyen kortyintgasson?!?! Képtelenség.

"az alkohol valóban jó szorongásoldó, ha nem viszik túlzásba. "
A probléma az, hogy itt mindig túlzásba viszik: a múltkor is lerészegedett Anna, meg most is. Hilda meg többször szippant az üvegből, mint a levegőből.
offtopic
guess.who 2020 márc. 23. - 08:26:04 Előzmény napraforgó
(1060/2088)
Akkor beleszorul a nyelve az üveg nyakába, és ezért előbb szomjan, majd éhenhal, mivel lenyelni sem tudja az üveget. :)
Kotarbinski 2020 márc. 23. - 07:27:51 Előzmény Tóth Benedek
(1059/2088)
"Maga a történet abszolút le van zárva. Persze pontosan tudjuk, hogy minden történetet lehet így vagy úgy folytatni, láttunk már sorozatokban holtakat is feltámadni, de ez a történet így kerek."

https://nlc.hu/sztarok/20200103/elveztem-hogy-nem-egy-hosszerelmes-borebe-kellett-bujnom-a-batrak-foldje-rosszfiujaval-jasko-balinttal-beszelgettunk/
5/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 05:53:27 5/10 Előzmény guess.who
(1058/2088)
eléggé fura, hogy ennyire rá tudja ez a Hildegard venni bármikor két szóval az alkoholizálásra----->

Hát éppenséggel Gréti tántit sem kellett nagyon biztatni.
Úgy tűnik ez valami vagány dolog lehetett akkoriban, és ahogy Hilda meg is jegyezte, az idegei csillapitására használta.
A vicces az, hogy az alkohol valóban jó szorongásoldó, ha nem viszik túlzásba.
5/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 05:49:26 5/10 Előzmény guess.who
(1057/2088)
Az biztos, hogy a bécsi dékánt a szinkronja, Várkonyi András is el tudta volna játszani. Toni Slama meg játszhatott volna egy magyarul nem tudó bécsi professzort.

Ami meg külön hihetetlen számomra, hogy egy bécsi pincér táncra perdül egy méltóságos dámával egy bécsi kávéház élőzenéjére.
5/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 05:44:31 5/10
(1056/2088)
Hildegard főnővér tippem szerint meg fog halni. Belezuhan a pálinkáspohárba.

Az lehetetlen, hisz Hilda mindig üvegből iszik.
5/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 05:43:13 5/10
(1055/2088)
Piroskát az ősi, szépen csengő magyar Lola néven emlegetik.
guess.who 2020 márc. 22. - 19:49:04
(1054/2088)
Vagy két mondatot el is mondott Anna németül (bécsiosztrákul :D ) múltkor, ha jól rémlik, azt feliratozták - éppen ezért nem értem, hogy miért nem lehet a többit is így. Márpedig ugye azt játszották az egyik első jelenetben, hogy a rektornak magyarul köszönt Anna, aki szintén magyarul fogadta, és örvendeztek egy kört, hogy jajjdejó, hogy tud magyarul - ehhez képest most meg látszik, hogy nem magyarul beszél, csak szinkronizálják, Anna viszont magyarul válaszolgat - ami teljesen hülyeség. Ráadásul nincs is annyi szerepe a rektornak, hogy fontos lenne, hogy egy magyarul nem tudó színész játssza, ami szerepe van, abban meg magyarul beszél (szinkronizálják), tehát nincs arról szó, hogy kellene a bécsi akcentusa, mivel nem halljuk. Érthetetlen, hogy miért így oldották meg, szerintem ez a legbénább az összes lehetőség közül.

Annától, az akaratos, öntudatos és másokra nemigen hallgató baronesztől azért eléggé fura, hogy ennyire rá tudja ez a Hildegard venni bármikor két szóval az alkoholizálásra. Valószínű, hogy egyébként is megvan benne a hajlam, csak magától nem érezne elég késztetést rá, így pont kapóra jön neki egy ivócimbora, mert így őt okolhatja a kortyintgatásokért...
Tóth Benedek 2020 márc. 22. - 18:42:25 Előzmény guess.who
(1053/2088)
Köszönöm a választ :)
guess.who 2020 márc. 22. - 18:27:16 Előzmény Tóth Benedek
(1052/2088)
Egyelőre az a hivatalos, hogy igen, 80 rész van leforgatva, akkor lezárul a történet és kész.

De szinte biztos vagyok benne, hogy úgy "zárják le" a szálakat, hogy azokat azért később meg lehessen nyitni, ha igény van rá.
Azaz például nem robbantja fel az utolsó részben Sándorka az egész Rokocát kastélyostól a vasút megnyitóünnepségén - hiszen akkor új szereplőket kellene keresni. Bár volt már ilyen, aztán megoldották úgy, hogy a következő részben elmagyarázták, hogy valóban senki nem is volt ott, véletlenül egy másik, üres vasúti kocsit robbantott fel Sanyika, úgyhogy mindenki él és virul, jöhet a második évad. :)
guess.who 2020 márc. 22. - 18:23:55 Előzmény Sumomo_
(1051/2088)
Mondjuk ez a Hildegard elég masszívan alkoholista: már nagyon az alkalmat sem erőlteti, örökké iszik. Ami azért érthetetlen, mert egyébként megvan mindene (kivéve ruhái, mert az csak egy van, az a sárga), és a férje ellenére teljesen szabadon éldegél Bécsben.

De hogy a tánti olyan lett volna fiatalon, mint Anna?! Hát ezt azért eléggé kétlem: nem tűnik úgy, hogy tanult lenne (kivéve az etikettet), rettentően vaskalapos (kivéve a piát és Anna egyetemi tanulmányait illetően)...
Ugyanakkor viszont a nőegyletes akciója lehet valamiféle női egyenjogúsági harc (már ha egyáltalán ezt a kifejezést ismerték akkoriban), és ebbe bizony simán belefér az, hogy támogatja Annát, mint az első női orvost. Ettől függetlenül nekem fura, hogy a szabálykövető, kifejezetten szögletes és modoros tántiból hirtelen egy iszogató, táncolgató, liberális nő lett - mert nem domborították ki ennek a változásnak az okát rendesen.

(Ja, állati zavaró, hogy a dékán nem magyarul beszél, csak utószinkronizálva van. Nem értem, hogy mi szükség volt erre? Vagy hagyták volna a szövegét németül és feliratozták volna, mert nem beszélt olyan sokat - de ez ugye hülyén nézett volna ki, hogy Anna meg magyarul válaszol rá. A másik lehetőség (és ez értelmesebb lett volna), hogy egy magyar színészt használnak.
Tóth Benedek 2020 márc. 22. - 18:00:11
(1050/2088)
Ez a sorozat (a történet) lezárul 80 után, vagy lesz 2. évad?
guess.who 2020 márc. 22. - 09:42:40 Előzmény Kuttyánszki
(1049/2088)
Hogy egyes emberek mikkel nem kínozzák magukat! :) :) :)