olahmiki1959 2020 febr. 01. - 16:14:03 Előzmény guess.who
(488/2088)
Bocsánat, de teljesen mindegy, milyen évszak van! Ha kovácsolni kell valami vasat, akkor a 40 fokos rekkenő hőségben is be kell gyújtani a tüzet, anélkül nem működik a dolog!...:)
5/10
napraforgó 2020 febr. 01. - 15:31:36 5/10
(487/2088)
Csizmadia Imre a tisztesség szobra, az igazság bajnoka, amit művelt a foglyokkal, a tyúktolvajjal is, meg a robbantóval is nekem erősen túlkapásnak tűnik. Nem tudom, hogy irhatom-e, hogy jogtalanság volt, mert nem ismerem a kiegyezés előtti jogszabályokat.
Nem hiszem, hogy a zsandárságnak, amely inkább nyomozóhatóságnak tűnik olyan jogositványai voltak, mint a botozás, az agyba-főbe verés, meg a falhoz láncolás étlen-szomjan, nem beszélve az akasztásról.
Itt még csak véletlenül sem hangzott el, hogy biróság elé állitanák akármelyiket.
És ahogy megkezdték a nyomozást - a főtéren minden férfit mevertek, az árusok pultjait feldöntögették, rátörtek a lakókra az otthonaikban, házkutatást tartottak, stb.
5/10
napraforgó 2020 febr. 01. - 12:27:09 5/10
(486/2088)
Engem a cseppet sem korhű frizurák zavarnak. Minden nőnek, na jó, csak majdnem minden nőnek jobbról balra átfésült frizurája van. A legrondább Mórickáné Hildáé, de félrecsapott haja van Rózsának is, sőt, még Terka kontya is félreáll. El nem tudom képzelni, hogy 1865-ben ilyen szanaszét álló, féloldalas hajakat viseltek volna.
A nők elvileg fűzőt viseltek - Hilda biztos, ezt láttuk a vetkőzős jeleneténél, de több számmal nagyobb volt a kelleténél, lötyögött rajta, derékban is, mellben is.
A bárónő ruhadereka meg annyira kicsi volt, hogy a melle majd kiesett belőle. Csak azért nem, mert ő is lapos, nem volt minek kiesni.
ummogo 2020 febr. 01. - 11:25:42
(485/2088)
Sziasztok! Rajtam kívül senkit sem zavar, hogy ez a forgatókönyv semmiben sem követi azt a századot, azt az évet amikor játszódik. Nem figyeltek a szavakra, amelyeket akkor és ahogy használtak. Minden részben van legalább pár szó amelyet biztos hogy 1865-ben nem használtak, ami modernek számít. Eszembe jutnak a Várkonyi által rendezett történelmi vagy a történelmet idéző regényekből rendezett filmek, és nem értem miért nem jutottak ezek eszébe a forgatókönyv írójának, a film rendezőjének, vagy akárkinek!
guess.who 2020 febr. 01. - 09:58:25
(484/2088)
Azért Ökörapáti már több mint egy éve fut, a Bátrak földje meg alig egy hónapja... :)
3/10
Kuttyánszki 2020 jan. 31. - 23:35:20 3/10 Előzmény guess.who
(483/2088)
XD
guess.who 2020 jan. 31. - 22:21:30
(482/2088)
Az a baj, hogy nyár van a faluban, meleg, úgyhogy nem gyújtja be a kohót. Majd ha tél lesz, láthatod még annyit kovácsolni, hogy meg is unod!

Ja nem, lefut az a 80 rész úgy, hogy még az ősz sem jön el. :)
guess.who 2020 jan. 31. - 22:19:47 Előzmény Kuttyánszki
(481/2088)
Nem baj, ha fidres-fodros és nektek nem kell.
Litauszky Katica légy az enyéééém! :) :P
guess.who 2020 jan. 31. - 16:06:12
(480/2088)
Nem csak rosszul sikerült, de nem is illeszkedik sehová. Ilyen alapon akkor minden szereplőnek beléptethetnének holnap egy férjet vagy feleséget a semmiből: kiderülhetne, hogy a báró felesége Eufrozina asszony, csak világkörüli úton volt az elmúlt négy évben. A bárónőnek van egy férje, akinek József Ferenc a keresztneve, de hasmarsot kapott, ezért sokáig székelt Bécsben. Kovács Lancelotnak van egy felesége (akit immár többedszer is megcsalt a többférjűségben szenvedő bárónővel), aki Sándorunkkal ragadt Bodzaszőlősön a karanténban, és Zaláncelot ezért járt be annyira Sándorhoz az istállóba, mert remélte, hogy híreket kaphat az asszonyról Mivel nem kapott, ezért kezdett bele a bárnős liezonba.
És így tovább. :)
3/10
Kuttyánszki 2020 jan. 31. - 16:01:51 3/10
(479/2088)
Másképp nagy Júlia szája. Van egy szép formája. Na de K. esetében erről szó sincs. Nem szép.Fidres- fodros és valahogy kifordult, főleg, ahogy beszél!... :(... :-o
De valóban, ahogy mondod: ízlés dolga :D
guess.who 2020 jan. 31. - 08:01:31 Előzmény napraforgó
(478/2088)
"magyar létére a magyarok ellen nyomoz"
Szerintem az akar itt lenni, hogy Imre JÓ zsandár akar lenni, JÓ nyomozó. Mivel a korabeli Magyarországon ez a császár szolgálatában volt lehetséges, így úgy tűnhet, hogy a császárság érdekeit szolgálja – holott csak egy hídrobbantó szabotőr után nyomoz, aki lehet magyar, de lehetne császári osztrák is. Aztán ezt persze egy ASándor könnyedén tudja magyarellenesnek, meg hazaárulónak interpretálni, főleg mivel ő is érintett az ügyben... és ebben sajnos nagyon jól reflektáltak az alkotók a valós, mai életünkre.
guess.who 2020 jan. 31. - 07:55:52 Előzmény napraforgó
(477/2088)
"A báróné hisztériáját"
Nekem ez az egész érthetetlen, hogy miből is indult ki?! Hogy a komorna szereti Ilonát, mint a saját gyerekét, és ezért féltékeny rá ADzsozefin?! Na de ha ez a dolga a komornának? És hogyhogy ez csak 15-16(?) év után lett zavaró a mélt's'osasszonnak?
Vagy sokkal inkább az van, hogy a múltkor megzavarta az akciót a komorna, és ezért megorrolt rá, de most AZalán kiköszörülte a csorbát, úgyhogy minden oké, a báróné kisimult arccal kegyeskedett elnézni a tolvaj cseléd korábbi hibáját...
guess.who 2020 jan. 31. - 07:50:46
(476/2088)
Nekem a lerészegedős jelenetnél (és Sándorunk börtönbéli barátkozásánál) végig az volt az érzésem, hogy Móricka felesége (és a tyúktolvaj is) csak adatokat gyűjt mások számára. Rövidebben: spicli.
guess.who 2020 jan. 31. - 07:49:27 Előzmény Kuttyánszki
(475/2088)
Sebaj, van olyan is, akinek a fura nagy szája tetszik. :P :)
5/10
napraforgó 2020 jan. 31. - 06:02:33 5/10
(474/2088)
Nekem fura, hogy ilyen középkori módszerekkel vallatják a gyanúsitottakat. Leláncolva, falhoz kipányvázva, étlen, szomjan. a dolgukat sem tudják elvégezni. Embertelen. Akkor, amikor még valós bizonyiték nincs is, csak egy megérzés, egy gyanú.

Anna lerészegedését és a romlott Hilda tevékeny segitségét ebben nem is tudom hová tenni.

A báróné hisztériáját a kovácslegény sikeresen csillapitotta és a Mariskától való bocsátakérés, amit a fiú cserébe követelt, úgy ment végbe, hogy Jozefina kegyesen megbocsátott a komornának, aki már nem is tudta, hová legyen a nagy alázatoskodásban.

A Torzsa család összefogása megható, a kezdeti ellenállás ellenére Csizmadia Zsuzsát sikerül is meggyőzni. Csizmadia Imre viselkedése egyre kevésbé szimpatikus, mint a véreb, megy a szag után, magyar létére a magyarok ellen nyomoz, holott a főnöke, a sváb Lobsinger Ödön pont megelégedett volna vizbefúlt halottal, akire jól rá lehetett volna fogni a robbantást és lejelenteni Bécsnek a sikert.

Ami még nem tetszik, hogy Imre úgy marcangolja Sándort, mint egy véreb, de eddig még egy lépést sem tett a szegény eltűnt (és vélhetően vizbefojtott) Stein Dániel ügyének kinyomozásával. Mint ahogy a kirabolt paraszt ügyével sem.

Igy még azt sem mondhatom, hogy jó nyomozó, mert minden energiáját egyetlen ügyre pazarolja. Holott a zsidó Stein Dániel családja is megérdemli, hogy megtudják, mi lett a fiukkal, férjükkel, apjukkal, sőt az a nyomorult paraszt is, akitől minden értékét elrabolták. Nekik ezek biztos fontosabbak, mint az a hid.
De Imre csak a báró úr befektetésével törődik.

3/10
Kuttyánszki 2020 jan. 30. - 22:13:51 3/10 Előzmény guess.who
(473/2088)
Megnéztem, ki ez a Katica, nem akartam hinni a szememnek, hogy ő színművészeti egyetemet végzett. Beszédhibás, pösze, vagy selypít, nem tudom, de valami van vele, a fura nagy szájával,.
Valahol olvastam, hogy nincs nagy vélemény a filmről ( csak néha tudom nézni) . Hogy vontatott, életszerűtlen, béna szereplők,...
Hát, igen.
5/10
napraforgó 2020 jan. 30. - 21:45:36 5/10
(472/2088)
Az a csodaló önellátó. Hetekig rá sem nézett senki, csak a bújkáló Sándor.
guess.who 2020 jan. 30. - 21:44:48
(471/2088)
Dehogy! De ha Katica azt a megátalkodott rebellis Sándort szereti, akkor nemigen lenne a mátkám... :( Úgyhogy csak titokban nézem a száját. :)
guess.who 2020 jan. 30. - 18:53:50
(470/2088)
Ez a Gyula elég nagy kujon lesz! :D

Amúgy Ilona baroneszt máshogy kezdték sminkelni is, amióta "nővé érett": eddig tényleg kislányként igyekeztek ábrázolni, most meg olyan szemeket, meg rúzsos szájat kapott, hogy csak lestem. :)
guess.who 2020 jan. 30. - 18:49:22 Előzmény adelheid
(469/2088)
Katicának szerintem van két-három ruhája (az egyik jobban kivágott, a másik kevésbé), a vörös démon komornának is van vagy két három (most legutóbb fehér pruszlikban volt, korábban meg abban a köldökig kivágott zöld ruhában). De pl. Torzsa papa elég feltűnő, hogy templomtól kapálásig, zsandárságtól tyúketetésig mindig a sujtásos mentéjében járkál. Rózsának is szerintem csak egy ruhája van, Tulipánéknak is...
Gondolom, két oka lehet: költségcsökkentés, és mivel nem teljesen lineárisan forgathattak, így nem kellett annyira figyelni az öltöztetésre, ha mindenki mindig ugyanabban a ruhában volt, hiszen bármelyik jelenetet bárhová tudták helyezni a sztoriban. :)