guess.who 2020 ápr. 16. - 18:35:24 Előzmény sunflower325
(1708/2088)
Azért abban a skanzenban (vagy hol készítették a szőlős jeleneteket) valaki műveli a szőlőt, legalább azt megkérdezhették volna, ha nem értenek hozzá.
De amúgy nem győztél meg: nekem Sándor pont egy link alaknak tűnik, aki azt nagyon élvezi, hogy a (kevés) tudását csillogtatja az abszolút hozzánemértő Katica előtt, meg szépeket mond a szőlőről és a borról - de egyáltalán nem érzem és nem láttam azt, hogy ez a fickó olyan nagy szakértő lenne, vagy dolgozni is szeretne a szőlőben és a borral. Meginni annál jobban - de hát egy borásznak nem az a legfontosabb ismérve, hogy meginná mindazt, amit el is adhatna. :)
5/10
napraforgó 2020 ápr. 16. - 18:11:28 5/10
(1707/2088)
Miért a DÖ-ben megkérdeztek valakit, hogy mi a különbség a sima levél, az ajánlott levél és a tértivevényes levél között? És még mennyi mindennek nem néztek utána.
Ehhez képest at, hogy itt csak azt nem tudták, hogy mit is kell csinálni a szőlőben, meg hogy készül a bor, az már semmiség.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 16. - 17:35:05 5/10
(1706/2088)
A tegnapi epizód végénél azt lehetett látni, hogy Katica belép az istállóba, ahol Sándor Annát várja. A lány arckifejezésén láti, hogy visszautasitották a kérését.
Ennek ellentmond az, hogy Anna ott leselkedik kivülről az istálló résein át. Jajj, de egy ostoba liba ez a lány, mindent tönkretesz maga körül.
Az látszik, hogy Imrét nem szereti olyan nagyon, csak meg akar felelni az elvárásoknak. Azt megértette, hogy Sándort nem szeretheti, a pap is tett erre megjegyzést, hogy határozottan el kell fordulnia tőle.

És azt, amivel pár hónappal korábban hazajött Svácból, hogy orvos szeretne lenni, ezt a vágyát teljesen féretolta, pedig a dékán személyesen leutazott miatta Rokocára, és a könnyelmű, ámde jószivű sógornője, Hilda is mindent elkövetett az érdekében. Egyengette a dolgát a dékán felé, és Annát is megpróbálta rávenni, hogy éljen a lehetőséggel, de ő érthetetlenül és makacsul ellenállt.

Kár, mert akár jó sorozatot is csinálhattak volna ebből.
sunflower325 2020 ápr. 16. - 16:43:11 Előzmény Churros
(1705/2088)
Annácska szerintem is nagyon félreértette Péter atya szavait. Egyébként tetszett, hogy az atya olyan határozott volt vele szemben.
Anna gyors egymásutánban újra meg újra követi el ugyanazt a hibát.
Ugyanazt a hibát többször egymás után is elkövetni pedig nem az okos emberek szokták. Anna ostobaságát bizonyítja az is, hogy hagyja elúszni az egyetemet. Pedig végre valóra válhatna a lehetetlennek tűnő nagy álma. Érthetetlen! A már oly sokszor hiányolt bátorság helyett ostobán és gyáván megint a könnyebb utat választja és Imrét szédíti.
Szegény Imrét meg már sajnálom, hogy olyan mamlasz és újra belemegy a játékba. Bár igazából azt nem kell sajnálni, aki önként áll sorba a pofonért.

A tegnapi részben viszont Sándor végre szimpatikusan viselkedett, különösen azzal, hogy kezet nyújtott Imrének.
Churros 2020 ápr. 16. - 15:41:14 Előzmény sunflower325
(1704/2088)
Igaz, azt is "elfogadtuk", hogy Zalán tud kovácsolni... de így a vége felé már mindegy is. Annácska viszont szerintem félreértette a pap szavait: empátiát várna tőle, nem pedig megfelelni akarást. Ennek így megint rossz vége lesz, mert egyáltalán nem őszinte.
sunflower325 2020 ápr. 16. - 14:35:17 Előzmény guess.who
(1703/2088)
A szőlőművelésben való szerencsétlenkedést én inkább az alkotók tájékozatlanságának, tudatlanságának tulajdonítom. Erre már több példa is volt.
Szerintem Sándor ért a szőlőműveléshez, borászathoz, csak ezt nem tudták hitelesen leforgatni, eljátszatni a színésszel, mert fogalmuk sincs róla, hogy ezt hogy is kéne.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 16. - 14:32:08 5/10 Előzmény guess.who
(1702/2088)
Szerintem az, hogy Sándort nemigen láttuk dolgozni, csak lébecolni az a filmkészitők hibája. A valóságban elképzelhetetlen, hogy a család legidősebb fiúgyermeke, aki ép és normális (nem sánta és nem debil), a leendő örökös ne vegye ki a részét a munkából amióta csak az eszét tudja.
A forgatókönyvirók, meg a rendező nem a dolgos munkára, hanem Sándor ökörködéseire helyezte a hangsúlyt. Ezért láttuk a hidrobbantást, a bújkálást, a börtönben töltött napok után a Katicával való cicázst, majd azt, hogy magasabbra emelte a tekintetét, Annát akarta. Sajnos Anna jó partner volt ebben, talán mert a karótnyelt hadnagy nem volt annyira kedvére való, mint a szabadszellemű, csapongó parasztfiú, akit nem kötöttek úgy a szabályok, mint a felsőbb osztálybelieket.
guess.who 2020 ápr. 16. - 14:15:24 Előzmény napraforgó
(1701/2088)
"Ebben nőttek fel, főleg a fiúk,"

Éppen ezért marhaság, hogy "elmegy csákányért": azért egy szőlőt folyamatosan művelnek, a hagyományos(abb) művelésben pedig elképzelhetetlen volt (még mindig az), hogy a tőkék alatt (de a sorok között is!) gaz, fű, bármi nőjön, mert állandóan jártak kapálni. A kapálás miatt pedig nincsenek nagy rögök, nincsen "kemény" föld - olyan meg pláne nincs, hogy csákánnyal kellene valamit feltörni, mert az a szőlősgazda szégyellhetné is magát.
A másik lehetőség a csákányozásra az, hogy "köves" volt a talaj: ha annak a (valószínűleg évtizedek óta) művelt szőlőnek a talajában még most is vannak kövek, akkor ott valami nagyon nem stimmel.

De összességében: az öreg Torzsáról és a feleségéről elhiszem, hogy dolgos, derék emberek, mert mindig volt jelenetük, amiben csinálnak valamit (kapálástól-metszéstől az állatok etetéséig mindent) - Sándornak meg a kevés dolgozós jelenete is csak ilyen szerencsétlenkedés volt, mintha ő lett volna a legkisebb gyerek, a mamakedvence, akit sosem fognak munkára és el is nézik neki, hogy nem tud metszeni vagy kapálni. Hiszen le is írtad, hogy még mostanában is természetes volt falun, hogy a gyerekek igen korán, tizenéves korban már bele kellett, hogy tanuljanak a házi, kerti munkákba és szinte teljesértékű felnőttként kellett dolgozniuk.
3/10
offtopic
Kuttyánszki 2020 ápr. 16. - 14:08:42 3/10
(1700/2088)
OK! :)
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 16. - 13:45:03 3/10
(1699/2088)
Hát kb. ill.pontosan. Ezek a meggyőzés szavai, amelyek NEM hangzottak el.
Az elhatározás szép dolog, csak édes-kevés olyan bukta után, mint ami a bálon történt.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 16. - 13:45:02 5/10 Előzmény guess.who
(1698/2088)
Az egy dolog, hogy mi miket láttunk, de én elhiszem, hogy egy huszonéves fiatalember, aki gyerekkorától a szőlőben nőtt fel, elleste, megtanulta az apjától a szőlészet, borászat csinyját-binját, még akkor is, ha mi csak a Katicával való cicázást, meg a csákánnyal való ügyetlenkedést láttuk.

Amúgy gyerekkoromban mindenkinek volt szőlője falun, és valamennyire mindenki értett a borkészitéshez. Ebben nőttek fel, főleg a fiúk, de bizony a nők is jártak ki kapálni a szőlőbe és biztos tisztában voltak az alapvető műveletekkel.
guess.who 2020 ápr. 16. - 13:42:49 Előzmény napraforgó
(1697/2088)
Pont így gondoltam én is, csak nem akartam ennyire naturálisan leírni. :) Köszi! :D
guess.who 2020 ápr. 16. - 13:41:51 Előzmény guess.who
(1696/2088)
"mindenféle gyakorlat nélkül felveszi egy sosem látott svejci."
Úgy értettem, hogy Sándornak nincs gyakorlata: a napszámosmunkák ismerete (kapálás, metszés, bor fejtése palackokba stb.- pedig ezeket sem tudja jól) egyáltalán nem jelenti azt, hogy úgy egyébként a borkészítés folyamatával tisztában lenne. És még ha tisztában is van, az közel sem jelenti azt, hogy képes megszervezni és felépíteni a semmiből egy jó borászatot. Vagy megengedőbben: egy bármilyen borászatot. És mivel fél éve azt látjuk, hogy a szőlővel való foglalkozás helyett jórészt csak lébecol és szoknyák után futkos, vajon mi a garancia arra, hogy Svájcba már egy munkamániás, professzionális borász érkezik ki?
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 16. - 13:41:33 3/10
(1695/2088)
Ha bosszúra készül, azt nagyon gyengén közvetíti ez a színészecske.

Nocito, neked véletlenül irtam Kotarbinski helyett, ..biztosan megtalálod (és nem tudod hová tenni...)
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 16. - 13:36:32 3/10 Előzmény Kotarbinski
(1694/2088)
Eltévesztetem, ezt neked akartam írni, nem tudom, hogy sikerült nocitonak címezni :D

"Egyre inkább olyan vélemény kezd bennem kialakulni, hogy ez a sorozat egy összecsapott, belsőleg abszolút logikátlan fércmű. "
Sajnos, így igaz, ahogy mondod.
Mi, többen már jó ideje erről beszélünk , rég megállapítottuk .
5/10
napraforgó 2020 ápr. 16. - 13:35:38 5/10 Előzmény guess.who
(1693/2088)
Ha a lába nem érinit a gyűlölt osztrák földet, akkor a szekérről kell vizelnie, sőt a fenekét kitolva végezie a nagydolgát is. És persze feladogatják neki a a kaját, meg az innivalót is.
guess.who 2020 ápr. 16. - 13:33:34 Előzmény Churros
(1692/2088)
Fura is, hogy mindenféle gyakorlat nélkül felveszi egy sosem látott svejci. Oké, hogy a boruk ízlett neki, de szerintem ilyen esetben az lenne logikusabb, hogy eljön megnézni a szőlőjüket és borászatukat, aztán tesz ilyen ajánlatot. És ebben az esetben sem egy segédet vinne ki magához. Márpedig Sándor eddigi "munkái" nagyjából a napszámosok színvonalával egyenlő: cicázott Katicával a szőlőben, kapálgatott fél percet úgy, hogy még az apja is szégyellte magát (csákány?!?!), meg megígérte, hogy lefejti a bort - aztán útközben eltévedt és le sem jutott a pincébe. A másik alkalommal meg robbanóanyagot gyártott borfejtés helyett.
Egyszóval: fikarcnyit sem győzött meg a szakértelméről - legalábbis ami a szőlészetet és a borászatot illeti.
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 16. - 13:32:32 3/10 Előzmény guess.who
(1691/2088)
Anna a hadnagyhoz: én mindig ott leszek maga mellett..Boldog leszek...."Mert ezt akarom"..
Nem tudom, a hadnagynak nem hiányzott egyetlen szó a szövegből?
Még pedig a: "mert szeretem! "
guess.who 2020 ápr. 16. - 13:28:45
(1690/2088)
De várj! Ha a Magyar királyságban felszáll és Svejcben leszáll, közben pedig nem érinti a lábával az gyűlölt osztrák földet, akkor az úgy működhet, nem? ;)
5/10
napraforgó 2020 ápr. 16. - 13:28:32 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(1689/2088)
Kb. 10-15 rész után világos volt, hogy ez egy ócska giccs. De azért adtam neki még egy esélyt, úgy a 20. részig és csak akkor kezdtem el szidni.
Addig csak a nők frizuráját, sminkjét kritizáltam, mely nyomokban sem emlékeztet a XIX. század második felének divatjára.