kis.farkas 2012 nov. 12. - 20:56:11
(28/48)
Hááááát..osztályozni nem fogom a filmet, mert nem tudom eldönteni hogy tetszett-e. Az oka, hogy kb. egy héttel a Bel Ami elõtt néztem meg a "Hódító Adam" címû filmet, ami szinte majdnem hogy tökéletesen átfedte ezt a storyt. Tehát nekem ez egy lekövetése annak, más szereplõkkel más idõben, de a lényege ugyanaz volt.
Lehet, hogy ez a korábbi story, mert hogy olvastam hogy könyv is van belõle, de így , a két film egymás után, semmi újdonságot nem adott. Na és Robert Pattinsont szépfiúnak??? szerintem nagyon távol áll tõle, sõt a filmben még mintha csúnyítottak is volna rajta, néha tiszta fekete karikás volt a szeme... na de ez már csak piszkálódás :) a film alapjában nézhetõ, de sose nézném meg újra.
webulon 2012 nov. 10. - 14:36:39
(27/48)
A könyv remek nagy klasszikus Guy de Maupassant nagy mûve
http://mek.oszk.hu/03100/03155/03155.htm

itt a könyv érdemes elolvasni

,- szeritem forog a sírjában ,hogy könyvét ilyen ripacs f.al játszatták szánalmas ,- nem is értem - twilight színvonal 10-20-között vihogós tini lányok idealista marhasága a film ....

10/0
frenkdrebin 2012 nov. 10. - 14:09:40
(26/48)
Ami tetszett ebben a filmben az a zenéje! Szerintem film nélkül, simán a cd lejátszóban is jól szólna, a jelenetek zenei aláfestéseként pedig egyszerûen pazar!
Az alapmotivumon kivül nem sok köze van a könyvhöz, valóban christina ricci alakitása meghatározó a filmben, bár az is igaz,hogy õ is a legvonzóbb az összes nõi szereplõ közül.
bellani 2012 nov. 04. - 18:19:49 Előzmény oedipa
(25/48)
Nem tudom olvastad e a könyvet......?
8/10
szabbogi 2012 szept. 15. - 21:06:11 8/10
(24/48)
Most néztem meg a filmet és egyetértek az egyik elõttem szólóval: még valóban emészteni kell. Nem egy szokványos történet, ami sok plusz pontot hoz nálam, de még végig kell gondolnom egypárszor a történet menetét, vagy megnéznem még egyszer, hogy mindent teljesen értsek. Nem lesz a kedvenc filmem, de elgondolkodtató; megéri megnézni.
oedipa 2012 aug. 01. - 19:02:22
(23/48)
nagy csalódás volt. a filmet tényleg Christina Ricci alakítása viszi, Pattinson jellemtelen, és nem csak a figura, akit játszik... vontatott, semmitmondó történet, majdnem két órában százszor többet ki lehetett volna hozni belõle, az biztos.
8/10
arcansas 2012 júl. 26. - 01:01:52 8/10
(22/48)
Húha ... emészteni kell,de tetszett!
10/10
Greta21 2012 júl. 24. - 09:48:19 10/10
(21/48)
Nagyon jó történet, rendkívül jó szereposztás, pesti helyszínek = élvezetes, jó film, ajánlom mindenkinek!!!!Nagyon tetszett és még biztos meg fogom nézni...(hozzáteszem, az Alkonyatot nem láttam, tehát nem rajongok a fõszereplõért, nem ezért írtam.)
4/10
andras1789 2012 júl. 23. - 22:00:08 4/10 Előzmény beo71
(20/48)
A film vontatott, de még elviselhetõen nézhetõ.
Pattinson esetében nem tudtam el dönteni, hogy rendezõi instrukció, vagy színészi eszköztára az oka, hogy három mimikán kívül többet nem produkált az egész filmben. Ebben talán még Steven Seagal is túltesz rajta. Ezek közül az egyik a gúnyos „mosoly”. Második mimika a lenézõ, megvetõ tekintet (az elsõhöz hasonló szájhúzással). Harmadik pedig kómás, kifejezéstelen nézés. Ez utóbbit (és a félholt sminket) nem tartom véletlennek, szerintem a producer tudatosan emlékeztetni akarta a nézõt, hogy elõzõleg melyik filmben aratott nagy sikert Pattinson.
A hölgyek közül Christina Ricci játszott számomra hitelesen. A többi színésznõ (az én ízlésem szerint) túl teátrális volt.
meszilive 2012 júl. 21. - 17:55:11
(19/48)
4/10
beo71 2012 júl. 21. - 15:30:36 4/10
(18/48)
Oké, gondoltam magamban, amíg a csajok Pattinson pajtást nézegetik én legeltetem a szemem egy picit Thurman kisasszonyon, vagy Kristin Scott Thomas játékát élvezem(õ szinte mindig jó).Egy idõ után, azt vettem észre, hogy a film unalmas és számomra az egyetlen érdemleges Christina Ricci(mint nõ és mint színész).4/10.
Robert"The GREAT"viszont a cirkuszos filmnél már kezdett színészre hasonlítani, de ez a szenvelgõs, júj ,de fáj a gyomrom arctól, kiráz a hideg.Szóval az Alkonyat után pár filmmel a csávó, már kezdett nálam az "oké"szintre jutni, most megint visszalépett egyet a "mész a picsába"szintre.
Schatz 2012 júl. 18. - 20:58:49
(17/48)
Két kontrasztos érv miatt néztem meg a filmet. Egyrészrõl mert tetszett a történet, másrészrõl azért, mert nem kedvelem a fõszereplõt. Pozitívan csalódtam, és ajánlom a filmet, mert nem csak egy szimpla kosztümös mozi, hanem ok-okozati kapcsolatok, érdekessé teszik.
10/10
twmmy 2012 júl. 14. - 22:44:32 10/10
(16/48)
Na. Tényleg ez lesz az utolsó hozzászólásom ehhez a filmhez. Ma a férjemmel mentem el a filmet megnézni. Õ egyáltalán nem ismerte a könyvet, és mondhatjuk, hogy nem kedveli a fõszereplõt ( visszahatása annak, hogy én kedvelem). És, láss csodát. Élvezte a filmet. Csodák csodájára megértette a politikai mondanivalóját a filmnek, megértette a fõszereplõ motivációját és a nõk reakcióját is. Mindezek után megerõsödött azon véleményem, hogy a filmet minden kritikus eleve úgy ítélte meg, hogy csak rossz lehet, a fõszereplõ személye miatt. Merthogy ... az én férjem nem átall elaludni a moziban. Sõt... elalszik, ha a film olyan. Ezen nem aludt el. Sõt, egyetértõen vigyorgott, bólogatott, hallhatóan reagált a nõk gyengeségére, a férfiak álnokságára, a fõszereplõ választásaira. Komolyan, élmény volt látni, hogy annak ellenére, hogy úgy kellett bevonszolnom a moziba, úgy jött ki a moziból, hogy azt mondta, 'Na, ez egy jó film volt." És nem én mondtam, hogy jó a film, hanem õ.
10/10
twmmy 2012 júl. 13. - 22:01:39 10/10 Előzmény apollinare
(15/48)
Na, elolvatam, valószínûleg nem ugyanazt a filmet láttuk, illetve fogalmam nincs, mire számított, mire várt az írója a véleménynek. A könyv alapján nem igen számíthatott másra, a színházi rendezõktõl meg aztán végképp kamaradarabra kellhetett számítani. Néha megfordul a fejemben, ma a kritikusok mifenét kezdenének Bergman 'Jelenetek egy házasságból' filmjével? Mindenesetre ajánlom megnézésre.
Én megnéztem 3 változatát a Bel Aminak, az 1937-est, a 2005-öst és ezt. Az elsõnek említettet az amerikai kritikusok agyon fényezték, hát, nekem az a film nem Bel Ami... A történet igen amerikaias, na jó, nem lõnek benne és nem szép a jó negyvenes embör.... na, az hogy hódított a szépségével,nem tudom. A második tv film, két részes, ennél fogva a cselekmény lassabban, szélesebben hömpölyög. Dél-francia a Bel Ami, jóképû pasi, de nem Normandia szülötte és hát, öregecske õ is.Elõny a javára, a megírt bajusszal rendelkezik. A történet lassú, a politikai konfliktus lapos.. Na. Szóval, megállapíthatjuk, hogy ezek szerint a Bel Ami megfilmesíthetetlen. Mindig lesz kifogásolni való, a politikai konfliktust mindenki a szája íze szerint ítéli meg, kinek sok, kinek kevés. Az, hogy egy nõt mivel lehet levenni a lábáról, nagyban függ attól, hogy a nõ milyen beállítottságú. A férfiak meg az életben nem ismernék el, hogy õk is lehetnek üresfejûek, és képesek mindenre a pénzért. És ha ezt a képükbe kapják egy manapság férfi ideálnak kikiáltott érdekes arcberendezésû fiatalembertõl, hát legalább a színészt jól lehúzzák.
Timike1980 2012 júl. 10. - 08:52:52
(13/48)
Teljesen egyetértek Veled. Egyelõre még csak az elõzetest láttam. Megjegyzem, a könyvet olvastam, az nagyon tetszett. Kíváncsi vagyok a filmbeli megvalósításra, szereplõktõl függetlenül.
10/10
twmmy 2012 júl. 10. - 07:49:59 10/10
(12/48)
Juppíííí. Olvasta a könyvet? Kb. utána nézett, hogy nem zsíros az a haj, hanem a kor divatjának megfelelõen úgynevezett brillantinos? Akkoriban a férfiak direkt kenegették a hajukat vele. Smink: a huszonhárom éves pasin akartak öregíteni, mivel a történet szerint 28 éves korában kezdõdik... na. Tessenek Maupassant olvasni, aztán összevetni a filmet a könyvvel, hogy tetszett-e a megvalósítás. A youtube-on fellelhetõk régebbi Bel Ami változatok is, azokat is meg lehet nézni és azzal összehasonlítani. Szóval, a film kisebb-nagyobb hibákkal, de a történetet hozza. Nem akciófilm, hanem a ma is szépen meglevõ jelenségre utal. semmi ésszel, kapcsolatokat így-úgy felhasználva lehet boldogulni. Ha eszed van, de nincs kapcsolatod, mehetsz a sóhivatalba.
5/10
Zsorzsettke 2012 júl. 10. - 02:25:16 5/10
(11/48)
A film mondanivalója egyáltalán nem tetszik. Pattinsont meg nem tudom miért kellett úgy sminkelni, mintha haldokolna, meg az a zsírosnak tûnõ haja... pfff.. és beállítják valami Casanovának. Amúgy helyes, de így elcsúfítani...
1/10
Bogyeszmogyesz 2012 júl. 08. - 16:11:55 1/10
(10/48)
Vontatott, semmitmondó film volt, sokkal többet vártam!
3/10
offtopic
nancy0515 2012 júl. 08. - 00:24:52 3/10
(9/48)
A színészi alkotás meglehetõsen jó, de a történet nem a legjobb. A film közbe végig vártam a bonyodalmat, mikor beindul a film, de rá kellett jönnöm hogy ez csak egy egy szálon futó cselekmény mely csupán a nõk kijátszását meséli el. Egyszer érdemes lehet megnézni de nem lesz kedvenc.