Zempy 2009 febr. 10. - 10:23:53
(271/831)
A Cate Blanchett-re vonatkozó gondolatod nagyon helytelen! Sokkal "nagyobb szám", mint a legtöbb színésznõ, igazi világklasszis, a legjobb úton halad a Meryl Streep-féle hihetetlen elismertség felé. Szóval számomra a világ egyik legjobb színésznõje, roppant igényes szerepválasztásokkal. Kíváncsi vagyok, ki tudna mondani tõle csak egyetlen rossz alakítást! Senki.
Abban viszont igazad van, hogy kár errõl vitát nyitni, mert ez tény! :-)
6/10
Komor 2009 febr. 10. - 03:21:27 6/10 Előzmény hotyka
(270/831)
Pffff.Jól leosztod szegényt.Nem mindegy neked hogy neki mi tetszik és mi nem???Te is ugyanúgy a magadét fújod.Mekkora marhaságokat beszélsz már?? :) Cate Blanchett meg nem akkora szám szerintem,se Nicole Kidman se Sandra Bullock XD... hogy ezen kelljen vitatkozni.
Én nem láttam még a filmet,de szerintem megnézem,csípem a rendezõt és remélem Brad is összeszedi magát végre.Szerintem azért a Ház a tónált is megném.XD
CSak hogy tényleg el tudjam dönteni a kérdést.XD
A Schindler szerintem pedig elég jó film! ;)
10/10
Bigpapa 2009 febr. 10. - 00:34:25 10/10
(269/831)
Szia!

Igen, ilyeneket :)) Cate Blanchett-es változat nincs sajnos :)) Az adatlapomon mindent megtalálsz,de küldtem privát mailt.



Azt viszont a többiekben nem értem, hogy tudnak ölre menni egy film miatt?
Mert azzal én sem értek egyet, hogy ez a film nem jó,nem szól semmirõl,nincs mondanivalója,stb,de könyörgöm. Aki így látta ezt a filmet, azt miért akarjátok meggyõzni? Nincs értelme :)))))))) Egy kakas sem tudsz rávenni, hogy röfögjön, így õket sem gyõzitek meg, hogy nem látnak tovább az orruknál tovább. Aki nem érezte át a filmet, nem hatotta meg, azzal nem kell foglalkozni :)
Zempy 2009 febr. 09. - 23:07:23 Előzmény Bigpapa
(268/831)
Hú, tényleg ilyen borítókat csinálsz? Nagyon szép lett!
Nincs egy Cate Blanchett-es változat? :-) Vagy meg lehetne néznem valahol egyéb mûveidet?
10/10
hotyka 2009 febr. 09. - 22:15:07 10/10
(267/831)
De hát az tény,hogy egy olyan filmet hozol föl ellenpéldának,amiben még a színészi teljesítmény is teljesen alatta marad. Ne mond már,h Cate Blanchette alakítása a Sandra Bullock felûlmúlta!!! Vagy te másképp gondolod? Akkor nagyon meglepõdnék.....
Szerintem túlreagálod ezt adolgot,hogy többet akar mutatni. Mit értesz alata h többet akar mutatni? Ez annyira beelmagyarázósnak hangzik. Ez arra emlékeztet,amikor általános iskolámban volt egy két ilyen magyar tanárom amilyen te vagy,hogy elkezdte mondani,hogy és PEtõfi ezzel ezt és ezt akarta gondolni és biztos ezt és ezt érezte meg ezt és ezzel jellemzett.
Teljesen olyan vagy te is,hogy nem is a film reagál túl,hanem te reagálod túl :)
tcshooker 2009 febr. 09. - 22:08:32
(266/831)
Olyan messze vagyunk egymástól, hogy kár is vitatkoznunk. A Schindler listája sajnos ugyanilyen szájbarágós közhelyes film volt, oszkárgyanús témaválasztással, és jó rendezõvel. Az se volt több, mint a betûk, amikkel teleírták a forgatókönyvet.
A Ház a tónál legalább nem próbált több lenni annál, ami.
10/10
hotyka 2009 febr. 09. - 21:54:06 10/10
(265/831)
Schindler listája pont egy nagyon jó film szerintem egyébként :) azt még hozzá tenném és megérdemelte az oscart.
10/10
hotyka 2009 febr. 09. - 21:52:21 10/10
(264/831)
Légyszi figyelj arra amit mondok. Nem azt mondtam,h idõtõl függ h jó egy film e vagy sem. Azt mondtam,hogy minden korszaknak meg van a saját értékei. ez afilm tényleg nagyon jó,mármint a Zefirreli film,de az más korszak,más stílus de ettõl még persze jóóóóó és én is szeretem!!!
A Benjamin megint egy más korszak,és szerintem nagyon jó szintén. Csak én nem tudom összehasonlítani egy Zefirelli filmmel,mert nem ugyanabban korban készültek. Lehet hogy ha Benjamin mondjuk egy idõben készült volna Zefirellivel akkor mondjuk most nagyon tetszene neked,mert azt a stlusvilágot hozza vissza,ami mondjuk neked történetesen jobban tetszik.Vagy fordítva is elmondható:Ha Zefirelli most készítené,akkor meg most valószínû azt is lehurrognád.
Jaj egyébként a Ház a tónál tiszta bugyuta film nekem,nem bírom az ilyen szellemes,nagyon utópisztikus filmeket,és ok Sandra Bullock egy kedves teremtés meg van egy két aranyos filmje,de hát hol van színészileg meg kinézetre is Cate Blanchettõl...... Kb. olyan távol vannak szerintem egymástól tehetség terén,mint mondjuk Meg Ryan Nicole Kidmantõl (Nicole javára dõl a mérleg,azt nem kell hangsúlyoznom remélem.....)
tcshooker 2009 febr. 09. - 21:39:53
(263/831)
Nincs igazad. Ami ér valamit, az idõtlen.

Abban igazad van, hogy elsõsorban nem szerelmes-filmekre szoktam beülni, de önmagában a témaválasztástól még nem lesz jó egy mû, akárhány Oszkár is esik le. Lásd Schindler listája.

http://port.hu/haz_a_tonal_the_lake_house/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=78734

Ezt a filmet láttam legutóbb, ami szerelmes is, romantikus is, drámai is. Egész jó volt. Most hogy így belegondolok, még van is némi analógia, csak itt a szerelmesek két évnyi távolságban élnek, nem keresztben. Szerintem sokkal jobb, mint a Benjámin.
10/10
hotyka 2009 febr. 09. - 21:21:02 10/10
(262/831)
Igen ez így van,szerintem is jó,csak azért nem tartom jó példának,amit felhoztál,mert más korszak,akkoriban más stílusban készítettek filmeket. Az a stílus ma már szinte nem létezik,teljesen kiment. Ez nem minõsítésnek mondom,hanem tényként: akkor azt csinálták,ma mást csinálnak. Mindkét korszaknak vannak értékei.
Szóval azért kértelek,hogy az elmúlt 10 évbõl mondjál példát,mert az a stílus már nem létezik és szerintem minden filmet a saját korabeli filmjeivel illõ összehasonlítani...
tcshooker 2009 febr. 09. - 21:02:33
(261/831)
A jó film bármelyik idõben jó film.
10/10
hotyka 2009 febr. 09. - 20:08:33 10/10
(260/831)
Jó de ne ilyen õsrégi filmeket mondjál,hanem mondjuk elmúlt 10-15 évbõl.
tcshooker 2009 febr. 09. - 19:43:52
(259/831)
Például a Zefirelli féle Rómeó és Júlia nagyon tetszett.
tcshooker 2009 febr. 09. - 19:42:33
(258/831)
Szerintem meg a kifejezetten érdekes alapötletben ki is merült a film. Az egész nem volt több, mint egy majd 3 órás alapötlet, amibõl egészen jó filmet lehetett volna csinálni.
10/10
hotyka 2009 febr. 09. - 19:38:57 10/10 Előzmény tcshooker
(257/831)
Tschooker!

Nem vagy igazságos. Ez körülbelül olyan mintha Shakespeare Rómeo és Júliájára mondanád,h csöpög meg érzelgõs és nem mond semmit. Azért mert romantikus,érzelemdús film vagy regény azért még egy film vagy regény lehet jó. Szerintem te a mûfajjal nem vagy kibékülve. Õszintén kérdezd meg magadtól,hogy hány olyan film van ,ami érzelmdús és romantikus meg drámai és neked kifejezetten tetszik. Kiváncsian várom,hány ilyen filmet tudsz felsorolni,,,, Szerintem ahogy látlak,egy kezeden megfogod tudni számolni....
pandy22 2009 febr. 09. - 19:17:13
(256/831)
Szerintem 9/10. Egy kicsit hosszú, egy-egy felesleges jelenet- de ezek talán mind kellenek ahhoz, hogy egész legyen a film. Megéri végignézni, még ha közben unalmasnak is tûnik...
10/10
BladesOrsi 2009 febr. 09. - 18:22:49 10/10 Előzmény habeb
(255/831)
mivel ugyanaz a forgatókönyvíró. Figyeld csak meg, ált. a zeneszerzõk mindig hasonló zenéket szereznek, a hangszerelésbõl rá tudsz jönni, hogy melyik zenét szerezte ugyanaz az illetõ. A forgatókönyvíróknál sincs másképp. De még a rendezõknél sem.
Nekem személy szerint nagyon tetszik h Brad meséli a történetet... :) 10/9,5 ;)
10/10
4trASS 2009 febr. 09. - 17:24:44 10/10 Előzmény tcshooker
(254/831)
tcshooker!

Én elég mûvészfilm-buzi vagyok, az In Bruges-t pedig láttam és tényleg rohadt jó film az is. De tényleg, ennyi erõvel minden film közhelyes, mert hát szegények az életrõl akarnak szólni, meg az érzésekrõl stb. Nem hiszem, hogy ezt a film nem akarna szólni semmirõl, plána Fincherrõl végképp nem gondolnám h. egy giccset akarna megrendezni, és azt sem hiszem h. én vagyok olyan hülye h. belemagyarázok gondolatokat, amik amúgy benne sem voltak. Szerintem már az alapötlet is remek. De meggyõzni úgy sem foglak, csak jelezni akartam, hogy utálom az átlagfilmeket, csak kis mozikba járok mûvészfilmekre, mégis tetszett ez a film :)
Andamany 2009 febr. 09. - 15:27:51
(253/831)
Nekem nagyon tetszett a film,észre sem vettem,hogy mennyire hosszú,sõt...Gyakran nézek mûvészfilmeket,és nyugodt szívvel ajánlom olyanoknak,akik nem csak szórakozni vágynak,hanem szeretnek kicsit elgondolkodni,a film után megbeszélni a dolgokat...
10/10
emjanos 2009 febr. 09. - 14:47:51 10/10
(252/831)
Szerintem egy nagyon jó film, ami engem elsõsorban nem elgondolkodtatott, hanem kikapcsolt. És általában azért járok moziba, hogy kikapcsolódjak. Van elég idõm gondolkodni egyéb dolgokon...