Téma: Berka Együttes

paksa2 2011 ápr. 29. - 15:27:30
(18/18)
Kedves!!! A csalás tényét az idézetek "enyhén" hiányos fordítása nyilvánvalóvá tette. Szomorú ez!
Nem volt erre szüksége a Berkának, az biztos.
A RENDES-ék ezen túllépnek, de hogy mondjuk egy Mesikét is kilehessen így ejteni,mondjuk a döntõben az azért mélységesen szomorú.
Sokkal, de sokkal több szerénységet és alázatot a népzene iránt.Részemrõl itt van vége a párbeszédnek.
vili-mv 2011 ápr. 29. - 11:41:06 Előzmény frozika51
(17/18)
Fordíccccsam?
Amikor „Mélységbõl kiáltok hozzád Uram”, mert Ember embernek farkasa, akkor gondolkodom, tehát vagyok, mellesleg Amíg élek, remélek. Mivel meg voltunk gyõzõdve arról, hogy Bátraké a szerencse, azért a kocka el van vetve. Azt gondoltuk errõl, hogy Ember vagyok, és úgy gondolom, hogy nem idegen tõlem semmi emberi. Így pénteken Kétszer ad, ki gyorsan ad. Mire mások kiáltották, hogy Hannibal a kapuknál, addigra Jöttem, láttam, gyõztem. Volt perpatvar, hiszen Senki sem boldog a halála elõtt. De senki sem haragudott, mert Hasonló a hasonlónak örül. Több ilyen pedig nem lesz, mert Fegyverek közt [háborúban] hallgatnak a Múzsák. A tanulság pedig A történelem az élet tanítómestere. Persze ez csak egy gondolat, és mint tudjuk: Ahány ember, annyi vélemény.
frozika51 2011 ápr. 28. - 19:16:06 Előzmény derbayer
(16/18)
csalók!!!!!
roland1988 2011 ápr. 19. - 22:48:20 Előzmény derbayer
(15/18)
Privátban ment a válasz. Az idézeteket meg nem én írtam.
derbayer 2011 ápr. 19. - 12:40:27 Előzmény roland1988
(14/18)
Az idézetekrõl...

Amikor „ De profundis clamo ad te Domine”, mert Homo homini lupus est, akkor cogito ergo sum, mellesleg dum spiro, spero. Mivel meg voltunk gyõzõdve arról, hogy fortes fortuna adiuvat, azért alea iacta est. Azt gondoltuk errõl, hogy Homo sum, nihil humani a me alienum puto. Így pénteken Bis dat, qui cito dat, nil dat, qui munera tardat. Mire mások kiáltották, hogy Hannibal ante portas, addigra veni vidi vici. Volt perpatvar, hiszen Nemo ante obitum beatus. De senki sem haragudott, mert similis simili gaudet. Több ilyen pedig nem lesz, mert inter arma silent Musae. A tanulság pedig historia est magistra vitae. Persze ez csak egy gondolat, és mint tudjuk: Quot capita, tot sententiae.

Egy Berka
roland1988 2011 ápr. 17. - 20:19:05 Előzmény szonyoka
(13/18)
Maradjunk annyiban, hogy az egész közönségszavazás amatõr módon volt megcsinálva. Természetes, hogy mindenki tovább akar jutni, és ezért megtesz minden tõle telhetõt. De ne beszéljünk palira vevésrõl, mert nyugodtan nevezhetnénk a Berka utolsó 3 órában nyújtott "teljesítményét" is annak. Ugyanis megduplázódott a szavazatainak száma, amíg a Rendesé 300-zal emelkedett.
Ezt az egészet a port.hu hozzá nem értése, vagy érdektelensége okozta.
andika1991 2011 ápr. 17. - 17:04:31
(12/18)
És gondolom nem õk nézték meg a saját videójukat otthon 860-szor a youtube-on 4 nap alatt... Köszönjük Berkák, hogy nem adtátok fel, és van moldvai zenekar a 6 között!!!
szonyoka 2011 ápr. 17. - 16:46:51 Előzmény almal
(11/18)
Kedves Almal! Tudtommal a Berkák jelezték már a szavazás kezdetén, hogy több helyen furán gyûlnek a szavazatok, és kérte a döntõn - bárki jut tovább - a közönségszavazás megszüntetését. És mivel ez nem volt szabályellenes, egyszerûen nem hagyták, hogy palira vegyék õket. És jól tették. HAJRÁ BERKA!!!
almal 2011 ápr. 16. - 01:16:41
(10/18)
"Nem a szervezés és nem az üzemek termelése a legfontosabb dolog valamely ország vagy nép életében. Hanem az erkölcs. Mert ahol ez nincs, ott semmi sincs."
Wass Albert

"Úgy cselekedj, hogy másnap reggel egy becsületes ember köszönjön vissza rád a tükörbõl."
mjnboiui 2011 ápr. 15. - 15:40:23
(9/18)
Nincs értelme korrekt módról beszélni egy ilyen szavazásnál. Az nyer, aki több felhasználót tud gyártani.
Pont.
mjnboiui 2011 ápr. 15. - 15:36:45 Előzmény vili-mv
(8/18)
Mint látod, nem mindig annyival van elõtte.
Ne beszélj hülyeségeket.
üerkirályboy 2011 ápr. 15. - 14:50:09 Előzmény vili-mv
(7/18)
A Berka együttes a legjobb! Ismétlem: A BERKA EGYÜTTES A LEGJOBB!
vili-mv 2011 ápr. 14. - 08:50:48
(6/18)
Segítsetek, hogy a
legjobb 6 között legyen a zenekar!
Ráadásul, ha segítségetekkel tovább jutna az együttesünk, akkor a következõ fordulóban, fáradozásotokért cserébe egy meglepetés mûsorszámot is bemutatnának a versenyen.

A link:

http://articles.port-network.com/folkbeats/index/index/service_left/272/service_right/273

Jó lenne korrekt módon továbbjuttatni õket! Fura(?) módon a konkurencia mindig (!) 15-25 szavazattal van a Berka elõtt. :-(
moderátor 2011 jan. 10. - 10:06:33 Előzmény derbayer
(5/18)
Kedves derbayer!

Ha információi vannak a Berka Együttes fellépéseivel kapcsolatban, akkor kérem, küldje el azokat a zene@port.hu e-mail címre is, hogy a rovat szerkesztõje értesüljön róla.
Köszönöm!

Üdvözlettel:
A moderátor
derbayer 2011 jan. 04. - 15:23:58
(4/18)
Januári koncertek, táncházak:

2011. január 7. Pestszentimre, Sportkastély, szalagavató koreográfia

2011. január 8. 10.30 – Zsibongó táncház, Szent István Általános Iskola

2011. január 14. Fonó táncház/Népzenész bál

2011. január 21-26. Farsangi táncházkörút Moldvában

2011. január 28. Fonó táncház
Johann 2010 dec. 07. - 23:59:24
(3/18)
Megmondom õszintén, én még sosem hallottam a Berka együttest - se élõben, se felvételrõl -, de már nagy tisztelõjük vagyok: a minap olvastam egy interjút Solomon Adriánnal, a Moldvai Csángómagyarok Szövetségének elnökével, aki külön kiemelte annak a jelentõségét, hogy (vissza)jár hozzájuk egy-két csángó zenét játszó magyarországi zenekar. Összesen kettõt említett: a Berka együttest és egy másik, szegedi formációt. Tehát az egyetlen budapesti moldvai csángó zenét játszó együttes, amelyik ki szokott utazni hozzájuk, hogy az ottaniaknak is örömet okozzon, a Berka együttes (ha jól értettem). Ez igazán tiszteletre méltó dolog, talán fel sem tudjuk fogni a jelentõségét, az ottaniak életében betöltött szerepét.

Én sajnos még sosem jártam Moldvában, de a Gyimesekben már többször is, ismerek tehát személyesen is csángómagyarokat, közel állnak a szívemhez, de hiszen kiéhez nem? Szerintem csak szeretni lehet (sajnos) pusztulni látszó világukat. A tájat is, az embereket is, a zenéjüket is, a viseletüket is, a házaikat is, az állataikat is. Milyen jó, hogy legalább a zenéjüket lelkes zenészek átmentik idõn és téren (határokon) és elhozzák nekünk - és milyen jó, hogy néha vissza is viszik. No, csak ennyit akartam. Isten éltesse a Berkákat!
derbayer 2010 dec. 05. - 22:33:39 Előzmény derbayer
(2/18)
Figyelem!
December 17-én a lemezbemutató koncert és karácsonyi táncház
a Fonó Budai Zeneházban lesz megrendezve. A belépés ingyenes!

Gyertek!

A Berkák
derbayer 2010 nov. 30. - 10:00:45
(1/18)
Táncházaink decemberben:

2010. december 3. Pilinszky Irodalmi Kávéház - táncház
2010. december 11. 10.30 Szent István Általános Iskola, Gyerektáncház
2010. december 11. 18.00 Koreográfia bemutató a Pannónia Néptáncegyüttessel, Pataki Mûvelõdési Ház, Kõbánya
2010. december 11. 20.00 Kistarcsa, Táncház
2010. december 17. 20.00 Pilinszky Irodalmi Kávéház, "Szûnjék meg bánattól" lemezbemutató koncert és táncház

A Pilinszky Irodalmi Kávéház címe: Budapest - 1052, Váci utca 33. (Ferenciek terétõl 1 perc)