1/10
kissattila4 2017 febr. 09. - 21:35:54 1/10
(22/42)
Szuper
Zorall
Alap
Raj
offtopic
tombenko 2016 dec. 18. - 21:23:12
(21/42)
Egyszerûen lenyûgözõ a finn hegyvidék, meg a férfivá avatási szertartása ennek a félcivilizált népnek! Brühühühühühühü
1/10
Owl 2016 okt. 07. - 01:02:15 1/10
(20/42)
Ez kb 10 éveseknek készült. De nekik semmiképpen se ajánlom. Rettenetes, hogy még egy ilyen gyerekfilmben is túl bírják tolni ezt a mellveregetõ Amerika hype-ot. A filmbõl kiindulva az elnök egy idióta, aki bármit és bárhol "lefoglal" a Föld kerekén, mert neki az kell. Rossz jellemek A-Z-ig, semmi pozitív nem volt ebben a förmedvényben.
1/10
mugab 2016 szept. 02. - 23:45:58 1/10
(19/42)
Ekkora szart már rég láttam...
2/10
Morten 2016 aug. 30. - 16:18:42 2/10
(18/42)
szerintem egy kezemen meg tudom számolni hány ennél bárgyúbb...és rosszabb filmet láttam életemben...
pedig már nem vagyok mai gyerek...
egy biztos hogy a legizgalmasabb jeleneteknek szánt akcióknál..és a végkifejletnél amikor már le kellett volna (elvileg) rágnom a körmömet, már masszív röhögõgörcsbe ment át a filmnézés...
komolyan mondom...nem tudok vele mit kezdeni
el se hittem hogy ez velem történik...
azt meg pláne nem hogy ebben a "filmben" samuel l jackson szerepet vállalt...(persze van az a pénz)

messzirõl kerülje el aki jót akar magának...az élet túl rövid ahhoz hogy ez a film elraboljon belõle 78 percet...
olahmiki1959 2016 aug. 29. - 07:19:39
(17/42)
Az alaptörténet jó (lenne), de szinte az elsõ pillanattól kezdve átmegy totálisan nevetséges gyerekfilmbe.

***SPOILER***

Néhány észrevétel, ömlesztve:
- a kb. 12 éves, bennszülött gyereket kiengedik a vadonba, hogy ejtsen el egy medvét, íjjal, mert akkor lesz igazi férfi! (Oké, ezt még nagy nehezen esetleg elhiszem...:)
- a gyerek olyan gyenge és edzetlen, hogy alig tudja megfeszíteni az íjat! (A valóságban egy ilyen gyereket már egészen kis korától arra tanítanak, hogy vadász legyen, tehát mire oda kerül a sor, olyan edzett lesz, és a keze is olyan erõs, hogy tökéletesen tud az íjjal bánni!)
- A KIS BENNSZÜLÖTT GYEREK AKCENTUS NÉLKÜL, TÖKÉLETESEN BESZÉL ANGOLUL AZ ELNÖKKEL, ÉS A LEGBONYOLULTABB GONDOLATMENETEKET IS MEGÉRTI!!! Jujj!
- Finnország területén lezuhan az amerikai elnök hatalmas utasszállító repülõgépe, viszont az egész filmben egyetlen szó sincs arról, hogy hol van a finn légierõ, a katonaság, a rendõrség, a határvadászok!
- Amerika - a film szerint - bármelyik ország területére nyugodtan, büntetlenül berepülhet katonai helikopterekkel, ha arról van szó, hogy amerikai embereket kell megmenteni. (Ahogy azt Móricka, meg a rendezõ elképzelte...:)
- ekkora hegyek valóban nincsenek Finnországban
- a kis srác, miután megmentette az USA elnökét, jutalmul kap egy emlékplakettet. A valóságban - remélem - egész Amerika körülrajonganá, beszélgetõs tv mûsorokba hívnák, megválasztanák az USA díszpolgárává, újságok címlapján szerepelne, és a története bejárná az egész világot. (De ez már csak egy mellékgondolat).

Sajnos, a film tökéletesen beleilleszkedik a mostanában készült amerikai akciófilmek sorába.
Van egy jó alapötlet, amit szinte minden esetben sikerül a végére totálisan elbaltázni.
Most is ez történt..:D
4/10
bogotizsolt 2016 ápr. 26. - 07:58:11 4/10
(16/42)
Ha a finneknek ennyi hegyük volna , õk lennének az osztrákok . Ha utazómagasságból ( épp ereszkedésre készülõ repülõbõl ) kiugranék , akkor megfagynék. Ha repülõ lennék és rakétatalálat érne, akkor nem maradnék egyben és nem mûködne a találat után semmi villamos fogyasztó bennem . Ha hülye lennék , újra megnézném ezt a sz@rt.
5/10
doktormacko1 2016 ápr. 10. - 16:30:23 5/10
(15/42)
5 / 10 Mesefilm gyermekeknek .
statham 2015 okt. 24. - 14:44:17 Előzmény Nico71
(14/42)
Persze, hogy vannak erdõk meg hegyek is, de nem 2-2300 méter magasak! Finno. legmagasabb pontja 1324 méter és az is a norvég határon található, teljesen más jellegû környezetben. Sokszor jártam már az alpokban és egybõl felismerem a rá jellemzõ kétezres csúcsokat. Ahogy írtam, ég és föld a két táj, az én szememben ez nagyobb fail volt, mint a hûtõs jelenet.:) Szinte az egész filmet németországban forgatták... Ez kb. olyan volt, mint amikor Redford és Pitt a berlini háztetõkön beszélgetnek a Kémjátszmában és a távolban látszik az országházunk kupolája...:)
4/10
Aszpirin 2015 okt. 11. - 13:45:21 4/10
(13/42)
Nem tudom, mi vett rá, hogy megnézzem tegnap az HBO GO-n ezt a filmet, azt hiszem, fõleg a finn vonatkozása miatt...
Nos, kár vort érte. Ez a film nem felnõtteknek való, annyira tele van blõdségekkel, hogy biztosan kiskamaszoknak szánták. De akkor minek a "korhatáros" jelenetek?
Az biztos, az amerikai kiskamaszok fejébe itt is bele kell verni, hogy Amerika a világ legnagyobb, legjobb, legerõsebb, stb. országa, mert ez többször is elhangzik, kendõzetlenül.
Ami a színészeket illeti... A kissrác rendesen túljátssza a szerepét, Samuel Jackson látványosan nem érzi jól magát ebben a B kategóriás szerepben, nem is hiteles... Jó alakítást az apa meg a testõr-ügynök nyújtanak, már amennyire a sekélyes karaktereik megengedik.
Felejthetõ, fölösleges film. 4/10
4/10
Nico71 2015 okt. 08. - 23:02:30 4/10
(12/42)
A film nagyon meseszerû. Ha nem lenne benne néhány mûvérrel bolondított hulla, sorolhatnánk a családi filmek közé. Ha mondjuk, Robert Rodríguez rendezte volna, még sikere is lehetett volna a gyerekek körében. :-)
Egy nagyon lényeges dolgot tanulhattunk meg a fimbõl:
A finn hûtõk azaz fagyasztóládák a legjobbak a világon! Mindent kibírnak, ráadásul kiválóan szigeteltek, víz és lõszer ellen. :-) Természetesen az amerikai hûtõk még ennél is strapabíróbbak, hiszen egy atomrobbanást is képesek átvészelni. Lásd: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága :-) :-D

A Big Game, az a fajta film, amit némi csipsz és sör mellett végignézhet egy felnõtt férfi is, de akkor kezdje el a moziást, ha már legurult egy liter :-) Elvárásaink ne legyenek, csak élvezzük az utazást :-)
4/10
Nico71 2015 okt. 08. - 22:52:32 4/10 Előzmény statham
(11/42)
Én nem állítanám, hogy ott nincsenek hegyek, erdõk! Vannak, hatalmasak! Az fajta érintetlen terület, ahol hetekig, hónapokig mehetsz úgy, hogy egy emberrel nem találkozol. / már ha túléled :-) /
Hatalmas területet neveznek Lappföldnek, kb. 400,000 km2, ez Magyarországnak több mint négyszerese. Van ott szinte minden! :-)
A filmben a Számik azaz Lappok népcsoport tagjai jelennek meg. (elméletileg) Természetesen, amerikai alkotás lévén közel sem autentikus formában. :-(
statham 2015 szept. 30. - 23:50:05
(10/42)
Elképesztõ bakival kezdõdik a film: Ki van írva a helyszín, hogy Finnország, Lappföld... és erre kétezres alpesi hegyeket mutogatnak, miközben a Lappföld közismerten lapos.:) Utólag megnéztem, a Bajor Alpokban forgatták. Ég és föld a két vidék...
2/10
stupek2 2015 szept. 07. - 23:42:08 2/10
(9/42)
Indiana Jones gyerek változatban. AZ egyébként szépen fényképezett filmnek nagyon gagyi története van, a felétõl már csak nevetek az egészen. Persze itt is egy gyrek menti meg az Egyesült Államok Elnökét.
esernyo 2015 aug. 26. - 23:50:21
(8/42)
Nagyon nem illik ez a magyar hang Samuel L. Jacksonhoz.
4/10
erazor 2015 aug. 23. - 14:52:30 4/10
(7/42)
Erõs kezdés után gyorsan visszaesett. A hûtõládáig egész elmegy... Utána viszont... Elõbb hiszem el, hogy Indiana Jones túlél egy atomrobbanást egy hûtõben. Szóval a vége ultrafos ZS kategóriás szar.
6/10
Ze74 2015 aug. 09. - 22:04:40 6/10
(6/42)
Nézhetõ.
3/10
pihes 2015 aug. 04. - 15:04:46 3/10
(5/42)
A film elején, bíztam még abban, hátha, nem lesz olyan rossz...
Leginkább, az utolsó fél óra nem tetszett. De, sok mûanyag rész volt benne.
2/10
zorkooo 2015 aug. 01. - 01:00:29 2/10
(4/42)
Nem is indul olyan rosszul, de aztán önmaga paródiájába fullad.
A vége felé már nagyon-nagyon kínos, amire a záró kép teszi fel a koronát.
Pedig akár tök jót kihozhattak volna belõle.
2/10, mert az eleje még egész jól indult, és a CGI-s srácok is kitettek magukért itt-ott.
7/10
Konyika 2015 júl. 31. - 18:41:53 7/10
(3/42)
Szép képek jó hangzás, közepes sztori! Egynek elment de szerintem megnézem még egyszer. Nálam 7/10-es szóval nem volt ez rossz!